Şimdi Ara

En iyi D sınıfı sedan hangisi? (Anket)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
7.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

(En Son Oy Tarihi: 27.2.2023)
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, İleri de benim bir D sınıfı sedan'a geçme düşüncem var. Bu yüzden Hem sizin fikirlerinizi alıp hem de bir anket yapmak istedim. Yorumlarınızı bekliyorum. Satış rakamlarında birinci Passat, bakalım düşünceler de aynı yönde mi? Anket'te Premium markalara yer vermedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruzgar3460 -- 27 Ağustos 2021; 14:28:24 >

• Sanayi esnafının en sevdiği arabalar passat, superb, a4. VAG'cı arkadaşlar sağolsun her ay bir passat da kendilerine alacak para kazanıyor vag ustaları  . Çakma Alman passat ancak bizim gibi arabadan anlamayan ülkelerde en üstte yer alır. Arabadan anlayan ülkelerde avensis/camry ve accord varsa passat'ın adı bile okunmaz.

Otomobilden anlayan tarafsız herkes D segmentinin liderinin Passat olduğunu bilir

Aynı şekilde C segment Golf, B ise Polo rakipsizdir.

Premium denilen markalarla fiyat farkını karşılayacak kalite farkı yoktur daha uygun fiyatlı markalarla ise verdiğin parayı hak edecek bir farka sahiptir vw modelleri

Bu sebeplerle uzun yıllardır bu sınıflarda tüm Avrupada vw başı çeker, forumda tam tersini iddia eden oto cahilleri bu gerçeği örtemez

1- Gürcistan’da dolu Amerikan ithalat arac var. Hatta çoğu Amerika’dan. Ben 3 kere gittim.

Afrika’da da dolu Fransız aracı var. Özellikle pejo. Şu bozuk araba.

2- Vw daha çok küçük ve binek tipte arac üretir. Amerikalıların sevdiği tipte büyük suv leri, pick up lari ve sedanlari yok. Bu yüzden bu tip araçları olan Toyota kadar satması imkansız.

bu tıpkı Avrupa’da land cruiser in hiç satmayıp yerin göğün tiguan olması ile kıyaslamak gibi birsey. O zaman land cruiser traş araba.

3- geçen ay vw Toyota’nın 5 te 1 ı satmış Amerika’da. Heralde mutluluk göz yaşlarına boguldu vw.

4- sık sık şehirler arası yol yaparim, yolda kalan vw yi bırak arac görmedim. Sene 1980 de kaldın sanırım.

5- velevki yolda kaldın ölmezsin. Kurtlar yemez. Çok korku filmi seyretmişsin. Burada da 1900 lere kadar gitmişsin.

Vw tum dünyada Toyota ile birlikte en çok satan marka. Genelde Toyota birinci olsada vw ikinci oluyor. Demekki bu kadar insan salak, ikide bir yolda kalan arızalı aracı alıyor her sene, bir sen zekisin.

Oto cahili olan apaçık sensin.

Vw ancak C segmentinde ilk sırada geliyor, geri kalan segmentlerde dönüp bakan bile yok. Konu olan D segmentine gelmeden önce diğer segmentlere bakalım:

A segmentte satışlarda up! 5. olmuş.

B segmentte satışlarda polo 7. olmuş.

B segment crossta troc 2. olmuş.

C segmentte golf 1. olmuş. Golf rakiplerine belirgin bir fark atan tek model.

C segment suv da tiguan 1. olmuş. (%10 satışı geçememiş yine de, yani fark atamamış rakiplerine)

Gelelim konumuz olan D segmente:

Passat 3. olmuş. Fiyatı daha fazla olan tesla model 3 bile geçmiş passat'ı.

D segment suvda ise id4 9. olmuş.

Yani d segmentte vw darma duman olmuş. Passat sw satışları ile kendini ayakta tutmaya çalışıyor. Sedanı rakipleri tarafından özellikle bmw 3 serisi tarafından adeta şamar oğlanı yapılmış. Rakipsiz olduğunu iddia ettiğin polo'nun üstünden geçmişler. Id4'ü ipleyen bile yok.

Şimdi vw'nin en iyi satış yakaladığı, ucuz yan sanayi parçalarının kolay bulunduğu avrupa pazarında c segment hariç madara olmasını göstermiş iken sana en çok araba satılan ve insanların arabadan anladığı, garajda tamirlerini kendilerinin yaptığı amerika ve avustralya pazarını atarsam oturup ağlarsın. Tek tek listelemeye gerek yok, pazar payı amerikada %2.5 bile değil. Tabi bizim yağ tapasını sökmeyi bilmeyen mahmut "passat çok iyi hacı" dediyse elin Amerikalısı, İngilizi, Avustralyalısı ne anlar.

Köyünde kahvede "vw çok iyi yeğenim" lafını duyan gelip forumda vag övüyor.

• Ankette premium marka yoksa volvo neden var? En ucuz aracı 750 bin lira olan araç orta sınıf aracı mıdır?

Soruya gelecek olursak işlevsellik ve ülkemize uygunluk olarak Superb demek istiyorum. 40 yaşımı geçtiğim zaman ben de alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan K. -- 26 Ağustos 2021; 16:19:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakan K. H kullanıcısına yanıt

Haklısınız hocam onu kaldırdım.

• Passat…

• En az deger kaybed3n passat. Diger d sinifi araclar cok deger kaybediyor maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Passat iyidir.En iyi D sınıfı sedan hangisi? (Anket) 

• 508 işaretledim ama alır mıyım bilmiyorum.

225hp GT ye (GT Line değil GT) niyetlenmiştim, 225 hp gibi gitmiyor dediler vazgeçtim ama tasarımı ve donanımı çok iyiydi.

• Sanayi esnafının en sevdiği arabalar passat, superb, a4. VAG'cı arkadaşlar sağolsun her ay bir passat da kendilerine alacak para kazanıyor vag ustaları En iyi D sınıfı sedan hangisi? (Anket) . Çakma Alman passat ancak bizim gibi arabadan anlamayan ülkelerde en üstte yer alır. Arabadan anlayan ülkelerde avensis/camry ve accord varsa passat'ın adı bile okunmaz.

• Değer kaybetmiyor diye sınıfının en iyisi mi oluyor passat...

• Opel'ci olduğum için ve tasarımından dolayı Insignia seçtim. Lakin yiğidi öldür hakkını yeme. Cebimden para çıkacağı an Passat'la arasında çok ciddi gider gelirim.

• Mondeo, konfor, yalıtım ve sürüş kalitesi olarak içlerinde en iyisi. Tasarım kişiden kişiye değişse de kırımızı renk 18 inç füme jantlı mondeo en şık d segment bana göre.

Malzeme kalitesi, 2.el değeri, çeşitlilik olarak passat en iyisi

Hacim olarak superb en iyisi.

Alacak olsam passat ile mondeo arasında kalır, üstte belirttiğim kombinasyonda bi mondeo alırdım.

• Bu araçları hangi model yıllarına göre seçeceğiz onu belirtmemişsiniz. Accord ülkemizde uzun süredir yok mesela, hangi passat hangi mondeo vs. ? Detaylı bilgi verirseniz daha iyi olur.

• En iyi D sınıfı sedan hangisi? (Anket)

Şu varken diğerlerine oy veresim gelmiyor

• Fiyat, performans anlamında 508 ve insignia derim. Piyasa arabası ise passattır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2 litre dizel mondeo, bildiğin uçan tank gibi bişey

• 5 0 8 G t

• Şu varken Passat diyen de ne bileyim yani...

• Hiç binmedim ama superb içlerinde en büyük yaşam alanına sahip olan gibime geliyor bu yüzden superb tercih ederdim

• Mazda Al Geç.

• Toyota tarafında neden üretimi bitmiş Avensis var?

Koy oraya Toyota Camry'yi liste başı çıksın ama vergilere takılmak yok. Malum 2.5 Hybrid motorla geliyor.

ABD'de en çok satan sedan araçtır kendisi.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.