O

Yarbay
13 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 130 (Bu ay: 10)
Gönderileri

Selamlar, fotoğraftaki gibi renk problemi oldu. Bu sorun tamir edilebilir bir şey mi?

edit: ledler bozulup mavi yanmaya başlıyormuş. O zaman yeni soru, İzmir'de ledleri değiştirebilecek bir yer bilen var mı?

Bu TV adam olur mu?

Herkese selamlar,

yaklaşık 10 yıllık multisplit hitachi klima var evde. 1 dış ünite 4 iç ünite var.

10 gün kadar önce hiç bir sorun yoktu, şu an 2 tanesi hiç çalışmıyor 2 tanesi ise çalışıyor ancak soğutmuyor. Dış üniteden ses geliyor. Daha önce bir işimizi yapan ustayı aradım, önümüzdeki hafta full doluyum dedi. Malum İzmir sıcağı. Bu yüzden şuraya bak, buraya bak şeklinde bir tavsiyesi olan var mı?

Not: Belli bir seviyede elektrik bilgim var.

yaklaşık 1 karış kablonun direncinin 200 ohm olmasıyla 400 ohm olması arasında bir şey fark eder mi?

Taa eylül ekim gibi bujileri değiştirmiştim kablolardan biride elimde kalmıştı. Kaliteli olsun diye OPAR kablo aldım sadece parçalananı değiştirdim.

Ara sıra motor arıza lambası yandı, kablonun bobin tarafında kaçak olduğunu fark ettim. Hepsini birden değiştireyim diye NGK set aldım taktım. Görünürde bir sorun yok ancak NGKlar yaklaşık 400 ohm, Kalan 3 tane orijinal 200 ohm civarında NGKları kullansam mı 1 tane orijinal alsam mı(oparı bile zor buldum sanayide, lancia ancak servisten gelir heralde) karar veremedim.

Bozuk olan opar da 950 ohm civarında çıktı, onunla bile çalışıyordu aslında araba.

Fotoğrafta göründüğü kadarıyla sizce bu bujilerin durumu nedir?

Amerikadan büyükçe bir paket göndertmem lazım. Bulabildiğim en ucuz alternatif USPS ki 238 dolar gibi bir şey çıkıyor  paketin boyutları 40x45x25 cm civarlarında ve 15 kg gibi bir ağırlığı var. Bunu en uygun şekilde nasıl göndertebilirim bilgisi olan var mı?
Amerikadan büyükçe bir paket göndertmem lazım. Bulabildiğim en ucuz alternatif USPS ki 238 dolar gibi bir şey çıkıyor  paketin boyutları 40x45x25 cm civarlarında ve 15 kg gibi bir ağırlığı var. Bunu en uygun şekilde nasıl göndertebilirim bilgisi olan var mı?
Hakkında
Meslek: CS
İlgi Alanları: araba,bilgisayar
Forum İmzası:
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Asus N550JV-CN240H
Otomobil
Audi
Otomobil
Volkswagen
Otomobil
Ford Cmax TDCi Titanium X OP
Otomobil
Ford Focus 3 TDCi Titanium Plus
Otomobil
Fiat GP 1.4 Fire Active 5K
Mobil cihaz
iPhone 4
Operatör
Turkcell
ISS
Superonline
Takım
Fenerbahçe
TV
Samsung
Klima
Klima
Ses Sistemi
Ses Sistemi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.726
İkinci El Bölümü Mesajları: 71
Konularının görüntülenme sayısı: 362.754 (Bu ay: 246)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 394 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.