Şimdi Ara

A3 Hangisi Daha iyi??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
2
Favori
211.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar A3 ile yeni ilgilenmeye başladım 2005 model falan düşünüyorum almayı fakat birşeyi merak ettim,,
    A3 Ambiente, A3 Attraction, A3 Ambition diye 3 ayrı model var acaba bunların arasındaki fark nedir hangisi daha pahalıdır daha özelliklidir??

• Önceki konulardan birinde mesajım vardı aynısını kopyalıyorum.

Araç standart olarak attraction donanımla geliyor. Jant kapağı ve 16 sac jant, 4 kollu tuşsuz direksiyon, standart koltuklar (spor değil), standart süspansiyon (orta sertlikte), çift bölgeli dijital klima, sürücü-yolcu-yan perde hava yastığı, ABS-ESP, Cd-mp3 falan var.

Yaklaşık 3.000 euro fark verip Ambition donanım seçersen ön sis farı, 17 inç 5 kollu jant, 3 kollu spor direksiyon, yükseklik ayarlı yolcu koltuğu, spor süspansiyon, spor ön koltuklar, micrometallic platin iç kaplama, yol bilgisayarında birkaç detay daha var (dış ısı göstergesi vs).

Konfor ve fonksiyonellik istiyorsan Ambiente paket alacaksın. Alüminyum 16 jant, cruise control, ahşap kaplama, özel kumaş, detaylı yol bilgisayarı, kol dayama, 4 kollu deri direksiyon, kararan ayna falan var onun fiyatı da Ambition'dan biraz daha ucuz.

Bunlar donanım paketleri.

Daha bi sürü aksesuar var eklenecek. Mesela S-Line iç ve dış paket, sunroof, xenon, audi concert subwooferlı müzik sistemi, park sensörü vs vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX35 -- 18 Şubat 2009; 14:35:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FX35

Önceki konulardan birinde mesajım vardı aynısını kopyalıyorum.

Araç standart olarak attraction donanımla geliyor. Jant kapağı ve 16 sac jant, 4 kollu tuşsuz direksiyon, standart koltuklar (spor değil), standart süspansiyon (orta sertlikte), çift bölgeli dijital klima, sürücü-yolcu-yan perde hava yastığı, ABS-ESP, Cd-mp3 falan var.

Yaklaşık 3.000 euro fark verip Ambition donanım seçersen ön sis farı, 17 inç 5 kollu jant, 3 kollu spor direksiyon, yükseklik ayarlı yolcu koltuğu, spor süspansiyon, spor ön koltuklar, micrometallic platin iç kaplama, yol bilgisayarında birkaç detay daha var (dış ısı göstergesi vs).

Konfor ve fonksiyonellik istiyorsan Ambiente paket alacaksın. Alüminyum 16 jant, cruise control, ahşap kaplama, özel kumaş, detaylı yol bilgisayarı, kol dayama, 4 kollu deri direksiyon, kararan ayna falan var onun fiyatı da Ambition'dan biraz daha ucuz.

Daha bi sürü aksesuar var eklenecek. Mesela S-Line iç ve dış paket, sunroof, xenon, audi concert subwooferlı müzik sistemi, park sensörü vs vs
    sağol dostum bilgiler için

• quote:

Orijinalden alıntı: BREATH

sağol dostum bilgiler için

Alıntıları Göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Çok yakın bir arkadaşım A3 1.6 FSI Sportback almayı düşünyüor. Bulduğumuz araçlarda 1.6 FSI motor var araçla ilgili sorunumuz yok fakat FSI motorları genelde kullanıcıların sevmedikleri, arıza çıkardığı üst kapağın bozulduğu (ne demek bende bilmiyorum) söylediler. Ayrıca bu motorun artık bu arabada kullanılmadığı bu yüzden artık pek tutulmadığını söylediler.
    Bu araç için bu motoru tevsiye edermisiniz veya nelere dikkat etmeliyiz. Ayrıca düz vites ve tiptronik vites kullanan arkadaşlar yakıt tüketim değerlerini yazabilirlerse çok sevinirim.
    Herkese iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: tda7264

Merhaba Arkadaşlar,
    Çok yakın bir arkadaşım A3 1.6 FSI Sportback almayı düşünyüor. Bulduğumuz araçlarda 1.6 FSI motor var araçla ilgili sorunumuz yok fakat FSI motorları genelde kullanıcıların sevmedikleri, arıza çıkardığı üst kapağın bozulduğu (ne demek bende bilmiyorum) söylediler. Ayrıca bu motorun artık bu arabada kullanılmadığı bu yüzden artık pek tutulmadığını söylediler.
    Bu araç için bu motoru tevsiye edermisiniz veya nelere dikkat etmeliyiz. Ayrıca düz vites ve tiptronik vites kullanan arkadaşlar yakıt tüketim değerlerini yazabilirlerse çok sevinirim.
    Herkese iyi forumlar.

Alıntıları Göster
    1.6 motorları eski motorlardandır bende tavsiye etmiyorum
    A3 için 1.4T motoru ideal 125HP

• quote:

Orijinalden alıntı: nhttt

1.6 motorları eski motorlardandır bende tavsiye etmiyorum
    A3 için 1.4T motoru ideal 125HP

Alıntıları Göster
    Bence bilmeden konusuyorsunuz. FSI motor VW ve grup markaları için ürettiği düşük yakıt sarfiyatıyla yüksek performansa ulaştığı bir motor seçeneğidir. Çok bozuluyor gibi bir sorunuda yoktur ayrıca. 2006 model bir AUDI A3 FSI motor kullanıcısı olarak 1,6 motorda 115 beygir güç üretiyor ve bir depo benzin ile istanbul trafiğinde 700km yol yapabiliyor aracım. 1,4TFSI motor seçenekli modelleri 125 beygir güç üretiyor ama tork gücü pek fazla 1,6 motor kadar randımanlı değil. ama yinede alıp rahatlıkla kullanabileceğiniz bir seçenektir. Bunun haricinde şanzuman seçeneklerinde FSI da triptronik veya otomatik seçeneği mevcut değil. üretimini yapmadılar. fakat 1,4T olanlarda bunlar mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: CREATIVE

Bence bilmeden konusuyorsunuz. FSI motor VW ve grup markaları için ürettiği düşük yakıt sarfiyatıyla yüksek performansa ulaştığı bir motor seçeneğidir. Çok bozuluyor gibi bir sorunuda yoktur ayrıca. 2006 model bir AUDI A3 FSI motor kullanıcısı olarak 1,6 motorda 115 beygir güç üretiyor ve bir depo benzin ile istanbul trafiğinde 700km yol yapabiliyor aracım. 1,4TFSI motor seçenekli modelleri 125 beygir güç üretiyor ama tork gücü pek fazla 1,6 motor kadar randımanlı değil. ama yinede alıp rahatlıkla kullanabileceğiniz bir seçenektir. Bunun haricinde şanzuman seçeneklerinde FSI da triptronik veya otomatik seçeneği mevcut değil. üretimini yapmadılar. fakat 1,4T olanlarda bunlar mevcut.

Alıntıları Göster
    Bende 2004 a3 1.6 attraction var. extra olarak 17'' 5 kollu jant, kol dayama xenon farlar, park sensoru ve yukseklik ayarlı surucu ve yolcu koltugu var. gercekten cok memnunum arabamdan ama araba cok yakıyo gercekten.. sehir ici 10.5-11L T civarı yakıyor suan..

• quote:

Orijinalden alıntı: FX35

Önceki konulardan birinde mesajım vardı aynısını kopyalıyorum.

teşekkürler merak ettiğim bir konu mesela 2006 model için kasa büyüklüğü farkediyor mu ambition attraction Ambiente için

• Atraction direksiyonu Ambiente ile aynı ! Tuşsuz denilmiş fakat tuş var. Atraction standart ambition spor ve ambiente lüks paket.

Ben ambiente ye biniyorum lüks paket harika bir araba. Rahatlık ve konforun adı ambiente, spor ve hırslı kızgın ve sert ambition. Ben ambienteyi öneririm.
  • Wooow cok enteresan bir konu. Teşekkürler... benim arabada bu üç modelden de ozellik varmis. Ama genel olarak ambition ozelligi var.
    ama alirken s-line klim otomatik yaziyordu ic ve dış s-line araba cok enteresandir ki ön sis farlari yok
    alirkende hic dikkat etmedim.
    Rica etsem hangi katagoride oldugunu soyleyebilir misiniz? genel ozellikleri

16inc 5 kollu aluminyum jant 3 kollu s-line deri ve kumandali direksiyon kol dayama cam suyu isitmali spor süspansiyon ve spor frenler. Navigasyon yok audi chorus radyosu. Telefon araba entegrasyonu. Bu belirgin ozellikleri. Hangi katagoride oldugunu soyleyebilir misiniz rica etsem?
    Tesekkurker
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkbarut

Wooow cok enteresan bir konu. Teşekkürler... benim arabada bu üç modelden de ozellik varmis. Ama genel olarak ambition ozelligi var.
    ama alirken s-line klim otomatik yaziyordu ic ve dış s-line araba cok enteresandir ki ön sis farlari yok
    alirkende hic dikkat etmedim.
    Rica etsem hangi katagoride oldugunu soyleyebilir misiniz? genel ozellikleri

16inc 5 kollu aluminyum jant 3 kollu s-line deri ve kumandali direksiyon kol dayama cam suyu isitmali spor süspansiyon ve spor frenler. Navigasyon yok audi chorus radyosu. Telefon araba entegrasyonu. Bu belirgin ozellikleri. Hangi katagoride oldugunu soyleyebilir misiniz rica etsem?
    Tesekkurker
    2007 ambiente sline olunca süspansiyon nasıl oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Razorback

2007 ambiente sline olunca süspansiyon nasıl oluyor?

Benim süspansiyon biraz sert cukurlari hissettiriyor. S-line zaten spor yapisi geregi diger arabalardan biraz alcak
  • cenkbarut C kullanıcısına yanıt
    şimdi ambition dediğimiz zaman direk spor süspansiyon geliyor.

ama ambiente sline denince ne oluyor?
  • Razorback R kullanıcısına yanıt
    Valla isin orasini bilmiyorum iste. Benimde kafam karistigi için. Benim araba hangi katagoride bilmiyorum kismetse bu sene turkiyeye geldiğimde sorup soruşturcağım.
  • quote:

Ambiente lüks pakettir maksimum konfor demektir. Yani ambitiona göre daha yumuşak bir süspansiyon geliyor. Şehir içinde araç kendisini (dizel motor ile birlikte) maksimum konfor ve ekonomiye verir bu olay attraction ve ambiente paketlerinde mevcut. Ambition spor paket ve spor süspansiyon olduğu için çok sert ve gergin ayarlıdır. Diğer paketlere oranla daha sert.
  • Arkadaşlar herkese merhaba,öncelikle hem bu sitede yeniyim hemde çok yeni bir audi sahibiyim...
    Aracım
    A3
    1.6 2009 7 ileri s-tronic
    Fonksiyonel direksiyon
    F1 vites
    Panoramik cam tavan
    Anlıyacağınız full+full paket
    Aracımdan çok memnunum (yakıt dışında)
    Fakat sizin daha hakim olabileceğiniz bazı sorular var kafamda..
    1.gün içerisinde aracı çalıştırdığımda ses sistemi seyir halindeyken kendi kendine kapanıp açılıyor,belki bunu 5 6 kere yapıyor bu arada kapı kilitleride açılıp kapanıyor..ben bunu Muğla'da yaşadığım için yer yer 45 derecelere çıkan sıcağa bağlıyorum ama belki saçmadır...
    2.çok acil LPG taktırmam gerek ne önerirsiniz???
  • quote:

Orijinalden alıntı: savas6148

Arkadaşlar herkese merhaba,öncelikle hem bu sitede yeniyim hemde çok yeni bir audi sahibiyim...
    Aracım
    A3
    1.6 2009 7 ileri s-tronic
    Fonksiyonel direksiyon
    F1 vites
    Panoramik cam tavan
    Anlıyacağınız full+full paket
    Aracımdan çok memnunum (yakıt dışında)
    Fakat sizin daha hakim olabileceğiniz bazı sorular var kafamda..
    1.gün içerisinde aracı çalıştırdığımda ses sistemi seyir halindeyken kendi kendine kapanıp açılıyor,belki bunu 5 6 kere yapıyor bu arada kapı kilitleride açılıp kapanıyor..ben bunu Muğla'da yaşadığım için yer yer 45 derecelere çıkan sıcağa bağlıyorum ama belki saçmadır...
    2.çok acil LPG taktırmam gerek ne önerirsiniz???

çook geç bir cevap oldu ama ne yaptınız tüp taktırdınız mı ? taktırdıysanız hangi marka ?

• quote:

Orijinalden alıntı: frknsysl

quote:

Ambiente lüks pakettir maksimum konfor demektir. Yani ambitiona göre daha yumuşak bir süspansiyon geliyor. Şehir içinde araç kendisini (dizel motor ile birlikte) maksimum konfor ve ekonomiye verir bu olay attraction ve ambiente paketlerinde mevcut. Ambition spor paket ve spor süspansiyon olduğu için çok sert ve gergin ayarlıdır. Diğer paketlere oranla daha sert.

• Benim gözümde ambition candır
  • quote:

Orijinalden alıntı: frknsysl

quote:

Çok açık ve net ifade edilmiş aradaki fark. Ben bizzat test ettim Ambition ve Ambiente'yi ve ambiente yönünde karar verdim.

Bir kere Ambiente'de kullanım konforu üst düzeyde, süspansiyon sert değil, şehir içi trafikte çok bariz hissediliyor rahatlığı. Sürücüyü yormuyor. Ayrıca ambiente iç tasarımda şık detaylara yer vermiş, deri koltuklar, üç boyutlu luv aracın premium hissini artırıyor. Tabii xenon ve panaromik açılır tavan opsiyonları mutlaka olmalı.

Agresif kullanım ve spor çizgi sevenler ile sürüş konforu ikinci planda olanlar icin ambition tercih sebebi olabilir.

Saygılar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.