S

Yarbay
02 Ekim 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 351 (Bu ay: 5)
Gönderileri

" Başkanlık açıklamasında, keyfî olarak sis farlarını yakan sürücülere para ve puan cezası uygulandığı belirtildi. Karayolları Trafik Kanunu’nun 64/1 maddesine göre; yerleşim birimleri dışındaki kara yollarında geceleri seyrederken, yeterince aydınlatılmamış tünellere girerken, benzeri yer ve hallerde (karşılaşmalar ve öndeki aracı izleme halleri dışında) uzağı gösteren ışıkları yakmamanın cezasının 132 TL olduğu hatırlatıldı. Trafik Kanununun 63. maddesinde düzenlenen ‘araçlarda şartlarına uygun ışık donanımını bulundurmama’nın cezasının da 598 lira olduğu dile getirildi. Gece sis ışıklarını; sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakmanın cezasının da 132 Tl olduğu vurgulandı.


Kimsenin haberdar olmadığı o cezalar

Karayolları Trafik Kanunu’nda far yakmayla ilgili uygulanan bazı cezalar ise şöyle sıralandı:

Gece karşılaşmalarda ışıkları söndürmek 132 TL. Dönüş ışıklarını geç anlamında kullanmak 132 TL. Öndeki aracı geçerken, uyarı için çok kısa süre dışında uzağı gösteren ışıkları yakmak 132 TL. Sadece park lambaları ile seyretmek 132 TL. Kuyruk (arka kenar-arka park lambası) ışıklarını uzağı veya yakını gösteren ışıklarla birlikte kullanmamak 132 TL. "


kaynak: https://www.bursayasam.com.tr/keyfi-far-yakana-ceza/?fbclid=IwAR2zRcRcNxL_oWuOFxTHsruM9z00C1dxWD9i2umvqTHLr94rb-4h8BaaAQU

sahibinden 135bine çıtır hasarlı fc5  


arkadaşlar bilgisi olanların yardimına ihtıyacım var, 2015-2016 dönemine ait gecikmiş vergi borcum vardı, bir miktar peşin ödeme yaparak kalan 1700 liralık kısmını 12 taksit olarak yapılandırdım, görevli memur her ay 142 lira + tecil faizi toplam 155-160 lira aylık taksit olacağını söyledi. buraya kadar herşey normal ancak e-devlete girip vergi borcuma baktıgımda sistemde "asli borç 142 lira" olarak görünmesine rağmen toplam borç "65 lira" olarak görünüyor, şimdi ben daha hiç taksit ödemedim ilk taksit nisan sonunda, burda kafamı karıştıran şey bir şekilde indirim uygulanıp 65 liramı ödenecek yoksa 142 liramı ? e-devlet ekran görüntüsüde koyuyorum, şimdi burda asli borç olan mı geçerli yoksa toplam borç mu? teşekkürler şimdiden.


arkadaşlar ocak mtv'si ödenmeden şubat ayında aracı muayeneye sokabilirmiyiz? mtv ödenmemesi muayene de sorun olur mu teşekkürler.
Hakkında
Konum: Bursa, Nilüfer
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 21 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 4.206
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.311
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 6.760 (Bu ay: 56)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 6.209 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.