Yarbay
02 Şubat 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1388 (Bu ay: 65)
Gönderileri

Malum fiyat istikrarsızlığından dolayı hattını iptal etmek isteyenler için yol gösterici olsun.

0850 288 80 80 nolu Türknet müşteri hizmetlerini arayıp iptal işlemleri için TC kimlik no ve abone numaranızı tuşlayınca çalışma var denip arama sonlandırılıyor.

Çirkeflik de mevcut yani.

Bunu aşmak için e-devlet üzerinden iptal işlemi başlatmanız gerekiyor. İptal işlemi yapabilmek için internet bankacılığı üzerinden veya e-imza ile giriş yapmak gerekiyor. İnternet bankacılığı ile giriş yaptım.

Arama bölümüne türknet yazınca abonelik fesih başvurusu çıkıyor zaten.

Gerekli alanları doldurup işlemi bitirebiirsiniz.

Hemen akabinde türknetten otomatik SMS geliyor.

İki SMS üst üste güzel oldu böyle.

Telefon ile iptal edemeyenler bu şekilde iptal işlemini yapabilirler.

Herkese iyi forumlar.

Ben farklı bir İSS'den 2 yıl taahhütlü bir paket için başvuru yaptım.

Ertesi gün edit:

İptal ile ilgili telefonla arandım. Neden niye gibi sorular soruldu. Fiyat istikrarsızlığından dedim. Yine kendilerince avantajlarından bahsetmek istediler ama ben başka bir internet sağlayıcıdan 2 yıllık taahhüt yaptırdım dedim. Fiyat ve hız bilgisi sordular. Sizi ilgilendirmez dedim. Hangi firmaya geçeceğimi sordular, ttnet dedim.

İnternetin ne zaman kapatılacağını sordum. Hemen şimdi dediler ve kapandı. Kullanmakta olduğum telekom tilgin modemi 10 gün içinde kargo ile göndermemi istediler.

Son faturamda kullanmadığım günler düşülerek güncelleneceğini söylediler. 139 TL den 68TL ye güncellendi.

Turknet macerasının sonuna geldim. 2 yıl sonra duruma göre tekrar değerlendirme yaparım artik.

remix news
France: Afghan sentenced for raping 12-year-old boy; lawyer claims Afghan culture of 'Bacha Bazi' helps excuse attack
https://rmx.news/article/france-afghan-sentenced-for-raping-12-year-old-boy-lawyer-claims-afghan-culture-of-bacha-bazi-helps-excuse-attack/

Fransa'da 12 yaşındaki erkek çocuğa tecavüz eden afganın 15 yılla yargılandığı duruşmada avukatı bunun "Bacha Bazi" denen kültürel gelenek olduğunu söyleyip cezada indirim istemiş.

Tabi mahkeme bunu kabul etmeyip 15 yılı yapıştırmış.

Kadını erkeği çoluğu çocuğu farketmeksizin sapıklık peşinde olan ve bunu kültürel gelenek olarak gören bir ırktan bahsediyoruz.

Geçen hafta işyerinden bir arkadaşımın yaşadığı kaza.

Kavşakta herhangi bir tabela yok.

Bizimki dobloya sağdan çarpmış. Savrulan doblo da park halindeki corollaya dokunmuş.

Araç opel servisine çekildi. Servis 140.000TL tamir masrafı çıkarttı. Büyük ihtimal perte ayrılacak dedi eksper. Araç ihaleye çıkartılacakmış vs süreç devam ediyor.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
Kusur %100 Doblo'nun. Sağdan gelene yol vermediği için.

silinsin.

Ekonomik kriz dolayısı ile yedek parçacılarda parça ve yağ bulmak zorlaşıyor. Yağ toptancıları satış yapmıyor. Direkt yok çekiyorlar özellikle yılsonu olduğu için.

Kaskodan cam değişimi yapmak isteyenlere camcılar yok çekiyor. Kaskodan parayı almak 45 günü buluyormuş. 45 gün sonraki fiyatın ne olacağı belli değil.

Yılbaşında 300TL olan 5lt yağlara 500TL ve üzeri fiyatlar çıkartıyorlar. Çoğu yerde stok yok.

15 gün önce aldığım filtre setine %40 zam gelmiş.

Tavsiyem bakım için filtre ve yağ gibi malzemelerinizi alıp kenara koyun.

4.5 yıllık ekran kartımın terman macununu yenilemeye karar verdim. Termal macun olarak Arctic MX4 4gr aldım. Hem genel bir kasa temizliği hem de termal macunları yenilemek için fırsat oldu. Kasa içini kompresör ile güzelce temizledim. İşlemci termal macununu yeniledim. Sıra ekran kartına geldi.

Ekran kartını açınca şaşırdım. Fabrikasyon termal macun ekran kartı işlemcisi dışında her yerde vardı. Şöyle resim olarak da ekleyeyim. Ekran kartının 82 dereceyi görmesine şaşmamalı. Macun yok hükmünde resmen.

MSI GTX 1080 GAMING X TERMAL MACUN YENİLEME
MSI GTX 1080 GAMING X TERMAL MACUN YENİLEME

Değişim sonrası sıcaklık değerlerine henüz bakmadım ama bu haliyle yük altında 82 dereceyi görüyordu kart. Büyük bir değişim olacağını düşünüyorum.

Bu arada soğutucuyu çıkartmak için yaylı 4 vidayı sökmek yeterli. Arka plakayı sökmeden direkt olarak soğutucu tarafı söktüm.

Youtube üzerinde detaylı videolar mevcut. Yapmayı düşünenler çekinmeden yapabilirler.

Unutulmaz Reklamlaryoutube
10 Kasım 2021 Atatürk'ün 83'üncü ölüm yıl dönümünde Garanti Bankası çok anlamlı bir reklam filmi yayınladı. Tebrikler Garanti bbva.
https://www.youtube.com/watch?v=9Usfj8o7o2o

Garanti Bankası 10 Kasım için çok güzel bir reklam hazırlamış. Duygulanmamak elde değil.

Pek Düzce'de bugün ne oldu? Saat 09:05'te çalması gereken sirenler çalmadı. Sessiz sedasız geçiştirdiler.

Bir de utanmadan sms gönderiyor BAKAN BEY Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü

Bu ara termal macunlara bakıyorum. Fiyatı uygun geldi paylaşayım.

teknobiyotik.com / teknoloji sevenlerin ilacı...
Arctic MX-4 En Yüksek Performanslı Termal Macun (4gr) (AR-ACTCP00002B) - 2020 Edition | Teknobiyotik
https://www.teknobiyotik.com/arctic-mx-4-en-yuksek-performansli-termal-macun-4gr-ar-actcp00002b.html

Aynı ürün amazon.com.tr'de 82,82TL - Satıcı amazon

Hepsiburada.com'da 86,74TL - Satıcı Hepsiburada

https://www.hepsiburada.com/arctic-mx-4-2020-termal-macun-4-gr-ar-actcp00002b-pm-HB00000KBT84

Ülke ekonomisi helvası kavrulacak duruma geldi. Bu arada helva için malzemeler ateş pahası oldu.

İşim gereği şekeri yakından takip ediyorum. Şekerleme lokum imalatında gıda mühendisiyim. İmalatta %60 civarında şeker kullanıyoruz.

Ekim ayında çuvalı 220TL olan şeker bugün 300TL'yi geçmiş bulunmakta. Şeker yok piyasada 320TL'ler konuşuluyor.

Ekim ayında çuvalı 170TL olan un bugün 200TL'yi geçmiş bulunmakta. Un yok piyasada 220-250TL'ler konuşuluyor.

Yine imalatta kullandığımız sanayi tipi susuz yağlara %50 ile %100 arasında zamlar geldi.

Kakao'ya %50 zam geldi.

İpin ucu iyiden iyiye kaçıyor artık.

10 eylül 2021 tarihinde Altınova-Ovaakça arası özel otoyoldan geçmişim gibi 44TL ücret kesilmiş HGS bakiyemden. Bunu 17 eylül de bankamın bana hgs ekstresi göndermesiyle farkettim. Garanti bankasının böyle bir özelliği var hgs ekstresi de gönderiyor. Bu arada ben 10 eylülde karantinada evimdeyim.

Aradım HGS müşteri hizmetlerini anlattım durumu. Dedikleri şey orası otoyol.aş diye özel bir şirketin, orayı aramanız lazım.

Verdikleri numarayı aradım. 10 dakikaya yakın bekleme süresinden sonra müşteri temsilcisine durumu anlattım. Gerekirse aracımın 10 gün boyunca yerinden kıpırdamadığına dair sitenin güvenlik kayıtlarını da gönderebileceğimi söyledim. Muhtemelen plaka benzerliği gibi bir durum olabileceğini, aracımı plakası marka modeli ve rengini söyledim. Geri dönüş yapılacağını söylediler ama 1 hafta geçti ne arayan var ne soran.

Tekrar aradım müşteri hizmetlerini bekleme sırası çok uçuk rakamlar diye söyleyince yine ses kaydında söylenen eposta adresine durumu anlatan bir eposta gönderdim.

Hesabımdan alınan paranın HGS bakiyeme veya iban numarama geri yatırılmasını istedim. HGS ve iban bilgilerimi iletişim bilgilerimi paylaştım. Hala bir dönüş yok.

Sanırım tüketici hakem heyeti ile çözeceğim sorunu mecburen.

Hakkında
Meslek: Gıda Mühendisi & İSG Uzmanı (C)
Forum İmzası:
Fractal Design Define C | Ryzen 5 5600X | Dark Freezer X120 | G.Skill Flare X 3200Mhz CL14 @3800Mhz CL16 | MSI B450 Tomahawk Max | SanDisk Ultra M.2 1TB NVMe | Corsair RM650X
MSI GTX 1080 Gaming X 8GB
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 sa. önce
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.900
İkinci El Bölümü Mesajları: 63
Konularının görüntülenme sayısı: 59.231 (Bu ay: 732)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 23.488 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.