Şimdi Ara

Opel İnsignia Neden Ucuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
101
Cevap
1
Favori
15.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, araç satış sitelerinde fiyat ve model yılı baz alarak filtreleme yapıyorum. 450-500 bin bandında 2018-2019 model dizel otomatik bir çok Opel İnsignia karşıma çıkıyor. Diğer modellerin çoğu b sınıfı. Bana ucuz geldi. Hatta fiyatı 500 bin üzerine çıktığında gayet dolu İnsignia'lar var. Sebebi nedir? Çok fazla piyasası olmayan bir araç olduğu için mi?

• Yazdım neden tutulmadığını
    Piyasa algısı
    Vw in ticari olarak başarılı olması vs
    İnsigniadan iyi araba olduğu anlamına gelmez
    Passat kötü bir araç değil
    Motor şanzıman 2.el vs çoğu konuda ortalama ve üstü iş çıkarıyor
    O yüzden de çok satar

Bu onu mondeo insignia 508 gibi rakiplerinden iyi yapmaz , yolda leylek gibi gezinen bir araba
    Mondeo insignia gibi araçları kullananlar bunu daha iyi bilir , daha önce de çok tartışıldı bu konular
    Öğrenemediniz gitti
    Takoz ya ondan iyi yol tutar

siz kime neyi anlatıyorsunuz ki! bu passat sahipleri gerçekten akıl tutulması yaşıyan adamlar. bir ara jetta almaya niyetlendiğimde vw forumlarını okurdum, adamlar araçlarını e serisi mercedesle kıyaslıyorlar kaldı ki diğer d sınıfı araçlar. dediğiniz gibi passat teknik anlamda hiçbir şeyi en iyi yapmıyor ama en ortalama paketi sunuyor + vw sayesinde istediğin opsiyonu koy-çıkar ki bu da alıcalar için cazip özellik + çok başarılı PR çalışmaları sayesinde bir yere gelen marka algısı. arkadaşa sormak lazım passat bu kadar iyi de neredeyse sedan (suv+truck ayrı) cenneti olan abd pazarında neden esamesi okunmuyor?

Ben 4 yıldır insignia kullanıyorum
    Passat da kullandım
    Araç serviste olduğunda hasar vs ikame araç genelde passat gelir
    Çok tutulan satılan olduğundan kiralama firmalarının elinde genelde passat oluyor

Ben ise hiç beğenmiyorum
    Takoz dediğiniz insignia sürüş keyfi açısından passatın içinden geçer
    Direksiyon hissi diye bir şey passat da eser miktarda
    Bu konuda Opel’in yanına bile yaklaşamaz
    D segment olmasına rağmen iç mekanda kaporta rengini görmek hoş değil
    Giydirmeyi kapı çerçevelerine içeriden yapmıyor vw
    İnsignia en baz donanımda bile giydirme var

Passat piyasa arabasıdır ikinci eli kuvvetlidir konforludur , vw Opel den ticari olarak bir kaç gömlek üstündür bunlar başka konu
    Ama yola çıkıp keyif alayım derseniz insignianın yanında lafı olmaz bu da başka bir konu
    Asıl sıkıntıyı ve şaşkınlığı şurada yaşıyorlar

Mesela ben kesinlikle insignia diyorum
    Ama bunu derken şunları söylüyorum ;

Vw opelden çok daha başarılı
    Opel’i 40 kere satın alır
    1.5 TSİ kullandım yeni motor 6,7 lt yanılmıyorsam ortalamam oldu ( 1.5 dizel insignia ile 6,0 lt yakaladığım güzergahta )
    İkinci eli çok iyi
    Marka algısı vs çok iyi vs

Eee

Tamam işte bunların hiç biri passatın insignia veya diğer rakiplerinden daha iyi araba olduğu anlamına gelmez tam olarak
    İnsignia ile girersin viraja passat ağlaya ağlaya dönmeye çalışır peşinden
    Bu arkadaşta o yüzden takoz der

Zaten takoz kelimesini kullandığı için yukarıda yazdım ne yazdıysam
    Neden takoz olduğu hakkında fikri yok çünkü
    Bu konuda bilgisi veya fikri olsaydı benim burada daha önce çok söylediğim gibi ;

Superb passat daha yumuşak ve konfor odaklıdır
    İnsignia biraz daha serttir sürüş odaklıdır
    Bunu demesi gerekirdi

Yani insignia takozdur , passat leylek
    Ben tercihimi takoz dan yana kullandım

Arkadaşa şunu söyleyeyim
    İnsignia da ekran hafif sürücüye açılıdır
    Passat da ekran dümdüzdür
    Bu bile bir şey ifade eder

Biri sürücü arabasıdır tutmaz satmaz
    Diğeri piyasa arabasıdır tutar ve çok satar

b6 2.0 tdi sahibiyim.b8 b8.5 falan passatsa benim arabam maserati o kadar net konuşuyorum.

insignia superb kadar geniş ve mondeo gibi yol tutan bir araba.passat kadar satmamış olması da tamamen distribütör ün satmak istememesi kaynaklı.passatin 20 tane donanımı varken insignia da 3 4 donanım var.

ve passat sahibi olarak teyit ediyorum insignia passat 'ın içinden geçer.

bilmediğiniz konuda ahkam kesmeyin

Kendim b8 kasa passat sahibiyim.. 10 gun 2017 model insignia dizel otomatik full olanını kullandim.. Ama insignianin yalitimi, konforu, vites gecisleri Vs bana bildiğin takoz gibi gelmisti.. 10 gun sonra passata binince ohh be demistim.. Insignia tutulmuyor evet ama demekki bi sebebi var..
    İnsignia gergin ve sert arabadır lakin tepkileri jilet gibidir nettir. Sürücü odaklı arabadır. Bu hususta Bmw3 ün ardından gelecek niteliktedir. Lakin bozuk yola gelmez. Tangır tungur ilerlersiniz.

Pamuklara sarılı gibi yumuşak ve sükunetli bir yolculuk isteniyorsa doğru adres değil maalesef.
    Kedi ciğer ?
    😀😀
    Sen bi sor bakalım 3 yıl filo kiralamada passat mı insignia mı daha ucuz
    Anlayamazsınız

Bu arada ekleme yapmak gerek
    Sanki kedi ciğer işi biraz daha passat için geçerli değilmi senin ima etmeye çalıştığın şekliyle

Aman 2. Elde para etsin hemen satılsın
    Keyif falan ağzımızın tadı kaçmasın 😀
  • Fazla piyasası yok, o segmentte Passat ve diğerleri şeklinde ilerliyor iş.

Sıkıntı Opel'de değil, C5 de aynı, 508 de aynı, Epica da.

• Polo fiyatinada sifir/birkac bin km'de hatcback , dizel otm.astra'lar var. Navigasyon, on çarpışma kamerasi gibi guzel donanimlarida var. Begendigim bir kasa oldugundan eve ikinci arac olarak çok hevesleniyorum. Ama duran ilanlara bakılırsa hic talep yok. Markaya talep dusuk zannedersem.
  • Kendim b8 kasa passat sahibiyim.. 10 gun 2017 model insignia dizel otomatik full olanını kullandim.. Ama insignianin yalitimi, konforu, vites gecisleri Vs bana bildiğin takoz gibi gelmisti.. 10 gun sonra passata binince ohh be demistim.. Insignia tutulmuyor evet ama demekki bi sebebi var..
  • 2021 Eylul ayinda 2020 model 12bin km’de hatasiz insignia excellence aracimi 370bine 1 ayda zor sattim. Sadece bir kişi aradi ona da fiyati 20bin düşürüp verdim.

İnsignia’nin ikinci eli ölü maalesef. Passat ve 508’in gerisinde kaliyor bu konuda. Bana kalirsa fiyatina gore bu iki aractan daha kaliteli ancak piyasada tutulmuyor.

Fiyatin dusuk olmasinin bir diger sebebi, bayilerde baska ulkelerin kotalarindan alinma farkli donanimli uygun fiyata sifir insignia olmasi. Liste fiyatinin cok altina birakiyordu bayiler, ornek olarak ekim ayinda antalya bayisinde 550bine full paket insignia alinabiliyordu liste fiyati 600 kusur binlerdeyken. Hala boyle firsatlar denk gelebilir, arastirmakta fayda var.
  • Türkiye'de marka algısı ve kulaktan dolma çok bilgi kirliliği var piyasa böyle şekilleniyor

Insignia otomatiği tork konvertörlü çok sağlam ama çift kavrama DSG kadar hızlı performanslı değildir , Insignia sert arabadır nispeten yol tutuşu iyidir konfordan ödün verir , son kasa harici ağırdır güvenlidir ama benzinisi yakar mesela vs vs
  • Sierre34 kullanıcısına yanıt

Evet aynen dediğiniz gibi bu filtrelemede hep otomatik astralar da çıkıyor ve donanımı da yerinde. Sadece markadan dolayı talep az ise alınabilir diye düşünüyorum ama yakın zamanda aracı satmam da gerekebilir o biraz engelliyor.

• y.e.c. kullanıcısına yanıt
    Ben 4 yıldır insignia kullanıyorum
    Passat da kullandım
    Araç serviste olduğunda hasar vs ikame araç genelde passat gelir
    Çok tutulan satılan olduğundan kiralama firmalarının elinde genelde passat oluyor

Ben ise hiç beğenmiyorum
    Takoz dediğiniz insignia sürüş keyfi açısından passatın içinden geçer
    Direksiyon hissi diye bir şey passat da eser miktarda
    Bu konuda Opel’in yanına bile yaklaşamaz
    D segment olmasına rağmen iç mekanda kaporta rengini görmek hoş değil
    Giydirmeyi kapı çerçevelerine içeriden yapmıyor vw
    İnsignia en baz donanımda bile giydirme var

Passat piyasa arabasıdır ikinci eli kuvvetlidir konforludur , vw Opel den ticari olarak bir kaç gömlek üstündür bunlar başka konu
    Ama yola çıkıp keyif alayım derseniz insignianın yanında lafı olmaz bu da başka bir konu
  • werneke W kullanıcısına yanıt

Haklisiniz.. Bu yuzden tutulmuyor dimi insignia passatin içinden geçtiği icin.. Iyi forumlar..

Yazdım neden tutulmadığını
    Piyasa algısı
    Vw in ticari olarak başarılı olması vs
    İnsigniadan iyi araba olduğu anlamına gelmez
    Passat kötü bir araç değil
    Motor şanzıman 2.el vs çoğu konuda ortalama ve üstü iş çıkarıyor
    O yüzden de çok satar

Bu onu mondeo insignia 508 gibi rakiplerinden iyi yapmaz , yolda leylek gibi gezinen bir araba
    Mondeo insignia gibi araçları kullananlar bunu daha iyi bilir , daha önce de çok tartışıldı bu konular
    Öğrenemediniz gitti
    Takoz ya ondan iyi yol tutar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werneke -- 10 Nisan 2022; 12:27:34 >
  • werneke W kullanıcısına yanıt

siz kime neyi anlatıyorsunuz ki! bu passat sahipleri gerçekten akıl tutulması yaşıyan adamlar. bir ara jetta almaya niyetlendiğimde vw forumlarını okurdum, adamlar araçlarını e serisi mercedesle kıyaslıyorlar kaldı ki diğer d sınıfı araçlar. dediğiniz gibi passat teknik anlamda hiçbir şeyi en iyi yapmıyor ama en ortalama paketi sunuyor + vw sayesinde istediğin opsiyonu koy-çıkar ki bu da alıcalar için cazip özellik + çok başarılı PR çalışmaları sayesinde bir yere gelen marka algısı. arkadaşa sormak lazım passat bu kadar iyi de neredeyse sedan (suv+truck ayrı) cenneti olan abd pazarında neden esamesi okunmuyor?

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Asıl sıkıntıyı ve şaşkınlığı şurada yaşıyorlar

Mesela ben kesinlikle insignia diyorum
    Ama bunu derken şunları söylüyorum ;

Vw opelden çok daha başarılı
    Opel’i 40 kere satın alır
    1.5 TSİ kullandım yeni motor 6,7 lt yanılmıyorsam ortalamam oldu ( 1.5 dizel insignia ile 6,0 lt yakaladığım güzergahta )
    İkinci eli çok iyi
    Marka algısı vs çok iyi vs

Eee

Tamam işte bunların hiç biri passatın insignia veya diğer rakiplerinden daha iyi araba olduğu anlamına gelmez tam olarak
    İnsignia ile girersin viraja passat ağlaya ağlaya dönmeye çalışır peşinden
    Bu arkadaşta o yüzden takoz der

Zaten takoz kelimesini kullandığı için yukarıda yazdım ne yazdıysam
    Neden takoz olduğu hakkında fikri yok çünkü
    Bu konuda bilgisi veya fikri olsaydı benim burada daha önce çok söylediğim gibi ;

Superb passat daha yumuşak ve konfor odaklıdır
    İnsignia biraz daha serttir sürüş odaklıdır
    Bunu demesi gerekirdi

Yani insignia takozdur , passat leylek
    Ben tercihimi takoz dan yana kullandım

Arkadaşa şunu söyleyeyim
    İnsignia da ekran hafif sürücüye açılıdır
    Passat da ekran dümdüzdür
    Bu bile bir şey ifade eder

Biri sürücü arabasıdır tutmaz satmaz
    Diğeri piyasa arabasıdır tutar ve çok satar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werneke -- 10 Nisan 2022; 12:47:46 >

• Insigna nerede tutulmuş ki burada tutulsun. Kötü araba değil ama Passat bence daha başarılı ki satışlar o yönde.

2021 Avrupa D segment araç satışları Opel İnsignia Neden Ucuz? 

Opel İnsignia Neden Ucuz?carsalesbase.com
    European sales 2021 - Midsized cars - carsalesbase.com
    https://carsalesbase.com/european-sales-2021-midsized-cars/

b6 2.0 tdi sahibiyim.b8 b8.5 falan passatsa benim arabam maserati o kadar net konuşuyorum.

insignia superb kadar geniş ve mondeo gibi yol tutan bir araba.passat kadar satmamış olması da tamamen distribütör ün satmak istememesi kaynaklı.passatin 20 tane donanımı varken insignia da 3 4 donanım var.

ve passat sahibi olarak teyit ediyorum insignia passat 'ın içinden geçer.

bilmediğiniz konuda ahkam kesmeyin

• Passat varken kimse insignia almaz arada büyük kalite farkı var.

Golf varken de astranın adı geçemez, bunlar bizdeki algı falan değil tüm dünyada böyle zaten

• Melikşah_38 M kullanıcısına yanıt

Algiymis, distributor satmak istemiyomus insigniayi.. Sen ne anlarsin ahkam kesme bilmediğin konuda.. :)) kullanmasam ya insigniayi inanacam bunların soylediklerine..

• Marka algısı başka bir şey değil. Ülkenin vw fanlığı var buradan kaynaklanıyor, yoksa Insignia da Astra da çok iyi araçlardır.
  • star scream S kullanıcısına yanıt

Hangi ülkenin vw fanlığı var? Tüm avrupada aynı da bu durum, hangi ülkeden bahsettiğinizi anlayamadım.

• Yahu yeter artık şu Volkswagen nefretiniz…

Konu ne olursa olsun bir şekilde lafı Volkswagen modellerine getiriyorlar. Ve sözde kötülemeye çalışıyorlar.

Bunda ki sebep nedir ? Kedi-ciğer metaforu mu ?

Neyse ramazan ramazan gerilemeyeyim..

“Kırılsada kanadımız, asiye çıksa adımız, duyan duysun, bilen bilsin gülüm, böyledir bizim sevdamız…”

Diyor ya üstad Livaneli, işte bu segmentte kralda aside Passattır.

Rakiplerini FSM nin diğer şehzadeleri ortadan kaldırdığı gibi ortadan kaldırmıştır.

• Yine başladılar passat iyi değildir demeye. İnsignia niye alınır diye kendinize sorduktan sonra passat’ım neden alınacağını otomatik olarak cevaplayacaksınız.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.