Binbaşı
11 Mart 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 114 (Bu ay: 1)
Gönderileri

27 Nisan Güncellemesi

Evet son güncellemeyi yapayım. Artık bundan sonraki güncelleme sanıyorum tüketici hakem heyeti kararı sonrası olacak.

Yaptığımız görüşmeler sonucu herhangi bir sonuç alamadık. Yok kalite standartları vs. söylenen her şey kocaman bir yalan. O kadar şikayet kaydına rağmen bir kişi bile arayıp, böyle bir olumsuzluk olmuş bir de sizden dinleyelim demediler.

Kendi üzerime aldığım yeni hattı, nişanlım üzerine olan eski hat ve hatta uzun süredir kullandığım Turkcell platinium mobil hattımı kapattırdık. Tarafımıza yansıtılacak tüm cayma bedellerini faiziyle turkcell denen dolandırıcı şirketimsiden alacağım elbette.

Yıllardır kullandığım ev internetim olan Turknet'e geri dönmüş oldum bu vesileyle. 50mbit olsun ama hakkını veren şirkete gitsin param.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Merhabalar.

Sizlere, Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri tarafından nasıl yanlış bilgilendirme sonucu mağdur edildiğimizi anlatmak istiyorum.

Mayıs'ta evleneceğimiz için, nişanlım üzerine kayıtlı olan tahhütlü Superonline Fiber ve Tv+ üyeliğini, yeni taşınacağımız adrese nakil yapmak istedik. Ancak kendileriyle direkt iletişime geçmeden önce yeni adresin altyapısını kontrol etmek istedim evden ve internet sitelerinden bir form doldurdum.

16 Nisan 2021 sabah 09:30 civarında Superonline müşteri hizmetleri tarafından arandım ve nakilden ziyade ben kendi üzerime yeni bağlantı için başvurursam yüksek hızda (200mbit fiber) interneti çok daha uygun fiyata kampanya dahilinde kullanabileceğimi ve nişanlım da taşındığımız zaman ikametgah adresini yeni adrese taşıdığında, o adreste hali hazırda benim kendi bağlantım gözükeceğinden, cayma bedeli istenmeden taahhütü bozabileceğimiz söylendi. 2 kez sordum ve ikisinde de onaylandı.

Gelinen noktada yeni adres için ben üzerime Fiber ve Tv+ üyeliği aldım ve nişanlım üzerine olan hattı kapatmak istediğimizde bizden, daha önce söylenenin aksine cayma bedeli istenmekte.

2 gündür temsilcilerle yaptığımız görüşmelerde henüz sonuç alabilmiş değiliz, ısrarla böyle bir uygulama olmadığını ve yanlış bilgilendirme yapıldığını söyleyip işten sıyrılıyorlar. Telefon kayıtlarının dinlenmesi için bizden 2 gün süre istediler.

Superonline açık bir şekilde yeni müşteri çekmek için yanlış bilgi vererek bizi mağdur etmiştir. Bu şirkete bağlı hiç bir müşteri temsilcisinin sözüne güvenmemenizi öneriyorum.

Bu noktada tüketici hakem heyeti dışında önerebileceğiniz bir yol var mı? İptal ettirmek istediğimiz hizmet 1 buçuk yıldır kullanılıyor, yanılmıyorsam yasaya göre 1 yıldan fazla kullanılan hizmetler cayma bedeli ödenmeden fesih edilebiliyordu.

Bilgili arkadaşlardan fikir almak istiyorum.

Teşekkürler.

Merhabalar. 2 gün önce sistemi 2700x-x370 kombinasyonundan Asus Prime x570Pro ve 3700x kombinasyonuna upgrade ettim. Yalnız işlemci sıcaklığından yana hiç memnun değilim.

Kasamın soğutması oldukça yeterli, 3 eksoz fan, 2 tane de temiz hava basan fanım mevcut. İşlemci soğutmam NZXT x62 sıvı soğutma, lakin işlemci boştayken sıcaklık 50-55 derecelerden aşağı düşmüyor. İşin ilginç tarafı oyunlarda da 65-70 derecelerde geziyor. Oyunlarda ve benchlerde sıcaklık normal iken, boşta bu kadar yüksek olması sorununu ilk kez yaşıyorum.

Kurulumu ilk yaptığımda işlemci boşta bile autoboost ile yüksek voltajlar ile 4,3 ghz'e kadar çıkıyordu. Biostan 1,29V ile 4,2GHZ'e sabitledim. Sıcaklıklar biraz düştü ama hala çok yüksek.

* Windows güncel ve yeni formatlandı, sürücülerim ve bios en güncel sürüm.
* Macun olarak Cooler Master, Master Gel Pro Maker kullanıyorum. Macunu abartmadan ince bir zar olacak şekilde uyguladım.
* Forumdaki Zen2 sahiplerinin benzer sorun için açtıkları konuları okudum, hiçbiri çözüm olmadı.

Sıcaklığın boşta bu kadar yüksek olması, idle'da iken cpu fan'ının anlık yüksek devirlere çıkmasına sebep oluyor ve çok gürültü çıkartıyor. Sistemde stabil olmayan bir şey olduğu kesin, boşta aldığım görüntüyü aşağıya bırakıyorum. 61 dereceye kadar pik yapmış.

EDİT

Aynı sorunu yaşayanlara referans olması açısından editliyorum. Sorunun donanımsal olmadığını anladım. Windows10 güncellemesinden sonra bu sorunla karşılaştığım için aklıma geri yükleme yapmak geldi. Sistem geri yükleme yaptıktan sonra sorunsuz kullanıyorum bilgisayarı. HDD ve anakart test verileri gayet normal.

Merhabalar. Bir saat once elektrik kesildi ve tekrar geldikten sonra pcyi actigimda windowsun biraz yavas acildigini farkettim. Masaustune geldigimde ise hic bir programin acilmadigini, internetin bile bilgisayara gelmedigini goruyorum.

Cogu program ya acilmiyor ya da acildiktan sonra yanit vermiyor, ancak klasorleri acabiliyorum.

Ramlerin yerini degistirdim, sistem m2 nvme ssd’ye yüklü, dolayisiyla ona dokunmadim ancak diger sata sad ve hdd’yi sata yuvalarindan cikartip denedim, bu sefer windows ekraninda dondu kaldi bilgisayar.

Ramleri eski slotlarina takip, depo birimlerini de baglayinca yine masaustune ulasabiliyorum ancak sorun cozulmedi, yine tepki yok bilgisayarda masaustu geldikten sonra.

Bios ayarlarimin degistigini farkettim, ramler ve islemci overclock hizlari fabrikasyon ayarlara dönmüş.

Masaustunde acabildigim nadir program olan crystaldisk ile win10’un kurulu oldugu ssd testini yaptigimda her sey normal gozukuyor.

Test sonucuna ragmen ssd’den supheleniyorum. Aldigimdan beri hic mennun degildim zaten. İkinci suphelendigim parca da anakart.

Sistemim:
Evga 750hq gold psu
Msi x370 Gaming pro carbon
Ryzen 7 2700x
Msi Rtx2080
Win10 yuklu qlc kontrolculu 1tb m2 ssd.
1 adet samsung ssd ve 1 adet depo hdd.

Bilgisayarima girip depolama birimlerine ulasabiliyorum ancak cogu program acilmiyor.

Sorun sizce hangi donanimda?
Merhaba. Başlıktaki kartı 2 gündür çeşitli testlerle yorup en azından sorun olup olmadığını anlamaya çalışıyorum. Aldığım sonuçları diğer rtx2080ler ile karşılaştırdığımda FE modelinden bile düşük sonuçlar aldığım göze çarpıyor ki elimde kart bilindiği üzere fabrikasyon hız aşırtmayla geliyor. İşlemci ve ekran kartını aynı anda upgrade ettiğim için format gerekir mi emin değilim. Win10 lisansım retail olduğu için format ihtiyacından emin olana kadar o seçeneği bekletiyorum. Test sonuçlarını aşağıda paylaşıyorum. Sadece sentetik testlerde değil, henüz fazla oyunda deneyemesem de 2kda ultra ayarlarda AA kapalı iken performans tatmin edici değil. Temiz bir format sorunu çözer mi yoksa donanımsal bir sorun mu var sizce?

Sistemim:

MSI RTX2080 Trio Gaming X
Ryzen R7 2700X @4,2 GHZ
NZXT kraken x62 sıvı soğutma
MSI x370 gaming pro carbon
Trident 3200mhz 8GBx2 Ram
Evga 750W G2 gold PSU
Win10 Pro
Nvidia Sürüm: 417.35

Unigine Heaven 1080P Extreme 8xAA

Unigine Superposition 1080p Extreme

Unigine Valley 1080p EXTREME 8xAA
Merhabalar

Bugun yeni evime taşındım ve kasayi dikkatli bir şekilde taşıdığım halde yeni evde fişe takıp pcyi çalıştırdıktan sonra masaüstünü görür görmez işlemci sıcaklığı 90 derece üstüne çıkıp sistem kendini kapatmaya başladı. Bilgisayar max 2 dk içinde kendini kapatıyor yüksek sıcaklıktan dolayı.

Kasayı açıp bütün bağlantıları kontrol ettim bağlantılarda bir sorun yok, evin elektriğinde bir sorun olabilir mi?

Sistem: Ryzen 5 1600x, Msi x370 Gaming Pro anakart, Nzxt x62 sıvı soğutma ve evga gq750w 80+ gold.

Ekleme: Kasa henüz 1 aylık, yani termal macun vb yepyeni. Zaten düne kadar işlemci 45 dereceyi geçmiyordu.
Yakın zamanda İstanbul'dan vize alan varsa yardımına ihtiyacım var. M-1 vize başvurusu yapacağım ancak sitede yazan bilgiler kafa karıştırıyor.
Okuyacağım kurs bana davetiye mektubu gönderecek, konsolosluğa başvuruyu internet üzerinden mi yapıyoruz? Randevuyu eylül ayının başına almak istiyorum, bu konuda bize seçme şansı tanınıyor mu?
Evet arkadaşlar, bugün TOEFL'a giren vardır mutlaka aramızda benden başka, nasıl geçti sınavınız, beklediğiniz performansı gösterebildiniz mi?
Şahsi düşüncem writing sandığımdan kolaydı, listening ve reading ise sandığımdan zordu. 22-23'lerde geziyordu ikisinde de puanım denemelerde, şu an imkansız o puanlar gelmeyecek. Speaking ise beklediğim gibi çok iç açıcı geçmedi.

Almam gereken puan 75, alma ihtimalim şu an düşük duruyor bu skoru, ilk denemem bu. Seviyem düşük olmasına rağmen Notefull'un hazırlık paketlerine çalışarak açıklarımı kapattım.
Sizde durumlar nasıl?
Merhaba arkadaşlar.
Daha önce pci-ex slotundaki sıkıntı sebebiyle Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3 anakartımı çizgiye göndermiştim.
Tamiri yapıldı geri geldi, şu an sistemimde başka bir sıkıntı var onunla ilgili ayrıca bir konu zaten açmıştım konu burada

Kartımı tekrar garantiye gönderecektim bugün, çizgi ile telefonlaştık daha sonra bana mail attılar ve kartın daha önceki servis kaydında garanti dışı bırakıldığını söylediler.
Sebebi ise Cpu soket pinlerinin yamulmasıymış.
Sunbeam core contact işlemci soğutucusu kullanıyorum, defalarca bu soğutucuyu çıkart tak yaptım ancak 2 yıl önce ilk kez soğutucuyu takarken zorladım biraz, kullanan varsa bilir montajı oldukça zor bir soğutucu. Bu sırada yamulmuş olma şansı var mı?
Bu pinler bu hale nasıl gelmiştir sizce? Şimdi anakartı mecburen tekrar söküp götürmem lazım, tekrar bu hale gelmemesi için ne yapmam lazım?
Sistemim stabil olmamasına rağmen yine de çalışıyor, böyle bir durumda hiç çalışmaması gerekmez miydi? Bu durumun zararları nelerdir?

Son olarak çizgi ile benzer durum yaşayan var ise deneyimlerini aktarabilirler mi? Anakart yine sorunlu ve garanti dışı bırakıldığı için sağlam bir fatura çıkacak bana. Bu konuda onlarla bir anlaşmaya gidebilir miyim?

Çizginin gönderdiği fotoğraf
Merhabalar.
Son zamanlarda garip bir sorunla karşı karşıyayım.
Lisanslı win 7 ultimate 64 bit kullanıyorum, açılış sürem bazen 2-3 dakikayı buluyor. Genelde pc windows yazısında 2 dakika bekliyor ve kasaya baktığımda sürekli olarak işlem yapıyor bilgisayar.
Bazen 10 saniyede açılıyor, ama bu seferde masaüstünde hiçbir ikona dokunamayıp hiç bir program açamıyorum reset atmam gerekiyor bilgisayara ta ki açılışta 2-3 dakika bekleyene kadar.

Çok can sıkıcı bir durum, 10 defa resetledikten sonra masaüstünü gördüğüm zamanlar oluyor. Anakarttan şüpheleniyorum, garantiye gitti geldi, çizgi bios yenilemiş o günden beri ramleri dual modda çalışamıyorum, bunun gibi garip sorunlar olmaya başladı. Format çare olmadı, sorun donanımsal gibi duruyor.

Sistemim
Asus Maximus Gene-z/Gen-3
Intel i7 2700k
Memoright FTM Plus 120 Gb Ssd
WD 1 TB Caviar Black

Sorunun kaynağı nedir sizce? Bıktım şu anakartı söküp garantiye vermekten, bir sürü iş sök tak macun yenile, var mıdır önerisi olan?
Merhabalar. Ekran kartimi sattigim icin bugun dvi to hdmi donusturucu alip onboarddan goruntu almak istedim ancak monitore sinyal gelmiyor su anda.
Amdye ait driverlari silmeden karti cikarttim ancak su an goruntu alamiyorum hicbir sekilde.

Islemci i7 2700k
Anakart ise Asus maximus IV Gene-z/Gen 3

Biostan ayarlamam mi gerekiyordu karti cikarmadan?
Hakkında
Forum İmzası:
"Flying is the second greatest thrill known to man. Landing is the first!" Allen KLEIN
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
Ford
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Türk Telekom
ISS
Uydunet
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.626
İkinci El Bölümü Mesajları: 82
Konularının görüntülenme sayısı: 52.548 (Bu ay: 749)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 546 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.