Şimdi Ara

Viking Marka Lastik Kullanan Var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
59.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçen gün arkadaşım Megane marka aracına Viking marka lastik aldı. İnternetten araştırdım. Continental'in alt markası ve ekonomik sınıf lastiğiymiş. Fiyatı gayet uygundu. Aranızda bu lastiği alan, kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz?

• Lastik aracınızı yola bağlayan tek unsur, bu konuda ucuza kaçmamalısınız bence. Sonuçta canınız söz konusu, Gerekirse 500 TL daha verin kalitelisini alın, kaç bin km. kullanacaksınız zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Perikard

Lastik aracınızı yola bağlayan tek unsur, bu konuda ucuza kaçmamalısınız bence. Sonuçta canınız söz konusu, Gerekirse 500 TL daha verin kalitelisini alın, kaç bin km. kullanacaksınız zaten.

Kesinlikle haklısınız. Şu anda aracımda Michelin lastikler var. Ama değiştirme zamanı geldi. Arkadaşım aracına Viking aldığı için bana da tavsiye etti. Lastikçim de istersen sana yine Michelin satayım ama bu Vikingler de Continental'in alt markası, 2 yıl garantili dedi. Yılda maksimum 5000 km yaptığımı söyleyince sana rahat 5 yıl gider. Zaten lastiklerin ömrü de 5 yıl dedi. Fiyatı da biraz uygun olduğu için forumda sorayım dedim. İnternette araştırınca 1970’li yıllarda Opel, Ford, VW ve Volvo gibi otomobil markaların orijinal lastik sağlayıcısı olduğunu öğrendim.

• Yazmiyim dedim dayanamadım , ne zaman biri lastik sorsa illa birisi çıkıp , can taşıyoruz 3 5 daa fazla verin michelin alın goodyear alın deyip duruyor ,, Ya kardeşim param olsa zaten viking di kumho idi uğraşmıcam takın en iyisini dicem biticek mesele.....Bence lastiği alıp güvenle kullanabilirsiniz çin malı uyduruk bişiy olsa zaten 2 yıl garanti vermezler.......
  • quote:

Orijinalden alıntı: serty23

Yazmiyim dedim dayanamadım , ne zaman biri lastik sorsa illa birisi çıkıp , can taşıyoruz 3 5 daa fazla verin michelin alın goodyear alın deyip duruyor ,, Ya kardeşim param olsa zaten viking di kumho idi uğraşmıcam takın en iyisini dicem biticek mesele.....Bence lastiği alıp güvenle kullanabilirsiniz çin malı uyduruk bişiy olsa zaten 2 yıl garanti vermezler.......

Keyif sizin, ben gerekirse keyiflerimden kısarım ama aracımdaki parçalardan kısmam. Yolda giderken yarılan lastikten dolayı ölen insanlar var sonuçta.
  • kötünün iyisi olarak kumho ku31 alın derim
  • Marka ve modellere çok fazla takılmayın, önyargılı olmayın. Beklemediginiz bir markanın gerçekten iyi yol tutan ve gürültüyü yalıtan lastikleri olabiliyor.
    Trafikte atraktif araç kullanan araç şoförleri diş derinliği kalmamış lastikten çok daha tehlikeliler.
  • Ben conti sport2'den memnun değilim ki çok kayıyor kaldıki yan ürünü aman aman uzak dursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: PALERMO ®

kötünün iyisi olarak kumho ku31 alın derim

kumho nun hepsi değil ama ku31 piyasaki birçok michelin conti gibi marka lastiklere on basacak bir lastiktir...
  • Ben geçen ay Peugeot 306 GTI S16 aldım. Üzerinde Viking lastik var sıfır lastikler. Aracım 186 bg bir performans aracı ve ilk gördüğümde bende endişe etmedim değil. Benim için yol tutuş çok önemlidir! Ama kullandıkça hem kuru hem ıslak zeminde muhteşem yol tutuş ve kaymazlık özelliklerini gördükçe çok rahatladım ve güvenle gidiyorum. Bence önyargılı olmak yerine tecrübelere kulak vermek en iyisi ;)

tüm yol dostlarına selam olsun...
  • Aracımı aldığımda üstünde viking citytech marka lastikler vardı. İlk sahibinden aldım aracın daha ikinci lastik takımı.Ben alırken yeni takılmıştı hala kullanıyorum. Yumuşak bir lastik yapısına sahip. Yol tutuş olarak bir sıkıntısını görmedim. Zaten lastikten ziyade araca fazla güvenmediğimden hiçbir zaman çokta zorlamış değilim. Ancak yol sesi konusunda ciddi sıkıntısı var.
  • muhteşem yol tutuşu ve kaymazlık özelliğini görünce diyen arkadaşın 1 mesajı olduğuna göre büyük ihtimal satıcısı diye düşünüyorum...

zira kendi aracıma aldığım bu lastiklerden hiç memnun değilim kimseyede tavsiye etmem...

sebebine gelince lastik ıslak zeminlerde yolu kesinlikle tutmuyor...

hatta hafta sonu başıma geldi...ankarada gordion alışveriş merkezini bilen bilir...otopark çıkışı yuvarlak dönerli inişi vardır...deli gibi yağmur yağmıştı tam bittiğinde avmden çıkıyordum.
    daha önceden lastiklerin tutuşunun kötü olduğunu bildiğim için 1.viteste hiç gaza basmadan fren yapmadan iniyordum.ibre oynamıyordu bile yerinden.lastikler kaymaya başladı.baktım araba dönmüyecek son çare frenlere asıldım allahtan sağ arka lastik kuru zeminde kaldığı için tam duvara sıfır şekilde araba durdu...

bu sebelerden kimseye tavsiye etmem...continentalin yan ürünü ucuz diye aldanmayın...2013 haziranda 4 lastiği 450tl ye taktırmıştım...

• quote:

Orijinalden alıntı: rainbowlife

muhteşem yol tutuşu ve kaymazlık özelliğini görünce diyen arkadaşın 1 mesajı olduğuna göre büyük ihtimal satıcısı diye düşünüyorum...

zira kendi aracıma aldığım bu lastiklerden hiç memnun değilim kimseyede tavsiye etmem...

hatta hafta sonu başıma geldi...ankarada gordion alışveriş merkezini bilen bilir...otopark çıkışı yuvarlak dönerli inişi vardır...deli gibi yağmur yağmıştı tam bittiğinde avmden çıkıyordum.
    daha önceden lastiklerin tutuşunun kötü olduğunu bildiğim için 1.viteste hiç gaza basmadan fren yapmadan iniyordum.ibre oynamıyordu bile yerinden.lastikler kaymaya başladı.baktım araba dönmüyecek son çare frenlere asıldım allahtan sağ arka lastik kuru zeminde kaldığı için tam duvara sıfır şekilde araba durdu...

bu sebelerden kimseye tavsiye etmem...continentalin yan ürünü ucuz diye aldanmayın...2013 haziranda 4 lastiği 450tl ye taktırmıştım...

Teşekkürler. Çok da ucuz değilmiş aslında.

• viking diye lastikmi varmış
    continental zaten kalitesiz bide 2. kalitesi düşünemiyorum allah korusun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • deterjan markası değil mi o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 20 Eylül 2014; 23:55:10 >
  • Geniş bir marka yelpazesine sahip lastikçi tanıdığımın mekanında incelediğim kadarıyla ünlü firmaların ekonomi markalarının ürünleri aşırı yumuşak oluyorlar.

Geçenlerde Kelly marka lastik gördüm, abartısız iki parmağınıza biraz fazla kuvvetle lastiğin içini dışına çevirebilirsiniz - o derece yumuşaktı, Goodyear ın markasıymış meğer..

Sandero Stepway aracım için kışlık Debica Frigo 2 almıştım çok da memnundum, bence Viking de belki lider özellikler sergilemez ama durduk yerde sorun açacak kadar güvensiz de değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk343458

viking diye lastikmi varmış
    continental zaten kalitesiz bide 2. kalitesi düşünemiyorum allah korusun

• yaklaşık 5 aydır kullanıyorum 92 tl den almıştım tanesini. fena degil bridgestone vardı araçta en ufak ıslak zeminde jilet gibi kayıyordu(üretim tarihi eskiymiş aracı aldıgım kişi yeni lastikler falan demişti. üretim tarihi olayını bilmiyordum)
    bence tercih edilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainbowlife

muhteşem yol tutuşu ve kaymazlık özelliğini görünce diyen arkadaşın 1 mesajı olduğuna göre büyük ihtimal satıcısı diye düşünüyorum...

Kullanıcısı olarak katıldığım bir yorum olmuş.

Kabak lastiklerle kaymadığım kışı, 10bin kmlik lastiklerle yağmurda bile kayarak geçiriyorum.

Tavsiye etmiyorum kısaca.

• Viking lastiklerle 20.000 kmyi doldurduğumun şerefine konuyu hortlatayım.

+ Yönleri
    Lastik çok yumuşak adeta 2. Bir süspansiyon gibi
    Kuruda gayet başarılı fren mesafesi ve yoltutuşu var
    Fiyatı ucuz

- Yönleri
    Çok yumuşak olması aynı zamanda aracın performansını törpülüyor ve yakıt tüketimini 0.2-0.5l/100km arttırıyor
    Aracın içine oldukça fazla yol sesi alıyor
    Islakta fren mesafesi ve yol tutuşu inanılmaz zayıf

Sonuç olarak araç içi gürültüsüne, yakıt tüketimine ve ıslakta performansına çok takılmıyorsanız, sizin için fiyatı önemliyse alınabilir kuruda da sizi kendine hayran bırakır. Ama ben tekrar olsa almam çünkü eksi yönleri artık beni oldukça rahatsız etmeye başladı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.