Şimdi Ara

The Witcher 3 %100 Türkçe Dil Paketi v4.00 YAYIMLANDI [w3tr.pidacs.com]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.998
Cevap
279
Favori
679.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 3 gün
 • Cevaplayan Üyeler 1794
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 206
 • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 8 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 182
 • Favoriye Eklediklerim 290
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • yamaci1771 (747 mesaj) tzakhi (603 mesaj) busterr (242 mesaj) TxsMelih (206 mesaj) Gwynbleidd. (195 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (2541 mesaj) Mobil (2257 mesaj) Tablet (158 mesaj) Mini (303 mesaj) Uygulama (56 mesaj)
 • @
443 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> Türkçe Yamalar >> Yayınlanmış Yamalar >> Ücretsiz Yamalar >> The Witcher 3 %100 Türkçe Dil Paketi v4.00 YAYIMLANDI [w3tr.pidacs.com]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  655 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  PIDACS.COM UN KATKILARIYLA


  RESMİ ÇEVİRİ DEĞİLDİR. GÖNÜLLÜ EKİP TARAFINDAN YAPILMIŞTIR.  - Bu çeviri, Donanımhaber çatısı altında buluşmuş W3TR ekibi tarafından yapılmıştır.

  - Çeviri ana oyunu, Blood and Wine ve Hearts of Stone genişleme paketlerini tamamen Türkçeleştirmektedir.

  - Yamayı kurmadan önce kurulum notlarını okumayı ihmal etmeyin.  İNDİRME LİNKLERİ

  v4.00
  https://www29.zippyshare.com/v/9ZPttnRj/file.html  KURULUM NOTLARI


  - Bu çeviri, Forum Donanımhaber platformu üzerinde gönüllü olarak bir araya gelen W3TR ekibi tarafından yapılmış olup; kurmakta olduğunuz v4.00 sürümünün başka hiçbir çeviri ekibi ya da kuruluşla ilgisi yoktur.

  - Kurulum; ana oyunu, Hearts of Stone, Blood and Wine ve ücretsiz 16 genişleme paketini tamamen Türkçeleştirmektedir.

  - Çeviri dosyaları, başta Game of the Year (GOTY) olmak üzere, 1.21 ve üstü tüm sürümlerle uyumludur. Eğer daha eski bir sürüme sahipseniz güncelleyiniz. Aksi takdirde oyununuz kurulum sonrası açılmaz.

  - Yamayı kurduktan sonra oyun içerisinden dil ayarlarına girerek oyunun dilini "Türkçe (Gönüllü Çeviri)" olarak ayarlamayı unutmayın.

  - Kurulumun sonunda CMD ekranı çıkacaktır. Lütfen CMD kurulumu bitene kadar CMD ekranını kapatmayın. Aksi takdirde oyundaki birtakım ara videolar Türkçe olmaz.

  - Yamanın çıkışından itibaren bir yıl boyunca yamaya ve yamayla ilgili bilgilere ev sahipliği yaptığı için PIDACS'a teşekkürlerimizi sunarız."


  KURULUM VİDEOSU
  W3TR EKİBİ

  Alper Tunca Deniz
  Anıl Can Çetinkaya
  Burak Sey
  Melih Uçar
  Muhammed Üsame Arslan
  Muhammet Taki Kesemen
  Osman Erdeniz
  Ozan Aydın
  Sercan Çamlı
  Yağız Mardin
  < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >  amakakaka , Repaer , farukk44 bu mesajı paylaştı
  _____________________________
 • BURADAN DİĞER BİR TAKIM SİTELERDE GENEL OLARAK YAPILAN ŞU TÜR YORUMLARA AÇIK VE NET CEVAPTIR,

  "Acemi çevirisini yapacağınıza bırakın profesyonel bir ekip yapsın."
  "Siz yapana kadar W4 çıkar."
  "Bozuk çevirmişsiniz, bırakın bu işi."

  Tarzı yorumlar için cevabımız nettir, biz yapıyoruz bu işi. Elimizden geldiği kadarıyla. Elimizden bu geliyorsa da kimse oynamak, yüklemek, beklemek zorunda değil. Hiçbir profesyonel ekibin de elinden kimse zorla tutup da aman çevirmeyin biz çeviriyoruz demedi. Koca şirketler bizi mi kaale alıyor o zaman? Yapsınlar, bize ne?

  Biz çeviri şirketlerinde çalışan robotvari ingilizceleri mükemmelleşmiş, mülkiyeli amele değiliz, bunu bir net söyleyeyim. Biz bu oyunu seven kişileriz, biz bu evreni bilen kişileriz. Oyundaki nükteleri ve esprileri anlayabileceğiniz ve hikayeyi kavrayabileceğiniz şekilde çevirdiğimizi temin ederim ama bizden PROF ingilizce, türkçe çeviri beklemeyin. Bekliyorsanız da bize mani olmayın bu tür yorumlarla, yani boşa söylüyorsunuz, bir daha kaale almayacağım fakat buraya olur da bakarsanız diye cevaplıyorum. Madem çok istiyorsunuz, atarsınız "profesyonel" gruplarınıza çevirirler. Biz bu işi yapacağız, beğenin veya beğenmeyin.

  Zaten "çıkaramazlar" "18 ay sürer sonra da projeyi iptal ederler" "yapamamışlar, bırakırlar" tarzı yorumlar gerçekten umrumuzda değil. Azami 1 yıl içerisinde yama "bu kişiler"in karşınızda taş gibi durduğu zaman ağzınızı açmaya cüretiniz olmayacak. Bu kadar net.

  Adam gelmiş, videonun başındaki replikler türkçeye uygun değil diyor. Orada çocuklar "kafiyeli" şarkı söylüyor. Ne yapsaydık? Motomot mu çevirseydik? Oyunda DRM ile dalga geçen ve baş harfleri D-R-M olan bir görev var, bunu motmot çevirip içindeki nükteyi mi yok edelim istiyorsunuz? Tekerlemelerin ağzına edip batıralım mı?

  Çocuklar istanbul beyefendisi gibi, teveccünüz efendiciğim, o sizin iyiliğiniz değil mi efendim, desinler?

  Troller, şair gibi şiir mi nakısınlar? gramer nazisi gibi mi konuşsunlar?

  Bunları düşünmeden eleştirmek kolay. Oyundaki ingilizce vücut yapısı ve tarzı bile normal ingilizcenin dışına çıkmış, bir kelimin on bin tane farklı anlamı kullanılmış ama tabi ki oradan "olmamış" demek çok kolay olsa gerek.
  quote:

  Orijinalden alıntı: Mr light

  Bu mesaj silindi.
  dostum yüz yılın en güzel işini yapıyorsun.gerçekten tebrik ediyorum  Edit;Yolunuz Açık Olsun Güzel Ekip
  Arkadaşlar merhabalar,

  Her şeyden önce ağırlığını çok iyi bildiğimiz bu yükün altına giren gönüllü çeviri ekibine ve tüm Türk oyunculara duyduğumuz saygı gereği, bu mesajı yayınlamamız gerektiğini düşündük.

  Belirtmek isteriz ki, projenin başladığı günden beri ofisimizde en çok konuşulan konulardan biri; söz konusu oyunun projesine bir taraftan biz devam ederken diğer taraftan bütün çabalarıyla, hız kesmeden aynı yerelleştirme projesi üzerinde çalışan arkadaşlarımızın emeklerine ne olacağıydı. Bu konuda da yasal sınırlarımız çerçevesinde atabileceğimiz her türlü adımı attık. Bunu bazı forum kullanıcılarının tahayyül etmekte zorlanacağını, bir kez cadı avı başladıktan sonra şahsî hakaretlere varan mesaj ve yorumların kesilmeyeceğinin farkındayız fakat durumun bizim perspektifimizdeki ciddiyetinin esas muhatabı olan gönüllü çeviri ekibi tarafından anlaşıldığına samimiyetle inanıyoruz. Elbetteki bu kızgınlıklarını ya da kırgınlıklarını da geçirmeyecektir ama eğer yayınladıkları karardan vazgeçip bu yolda ilerlemeye devam ederlerse, er ya da geç benzer bir durumda kaldıklarında; söylediğimiz her kelimenin, bizim ifade ettiğimizden ya da edebileceğimizden çok daha ağır olduğunu kendileri de tecrübe edeceklerdir.

  Yayınladıkları bırakma kararından vazgeçmeleri de temennimizdir. 23 Stüdyoları, büyük kısmı gönüllü çevirmenlikle bu işe başlayan bir ekibe sahip. Hâlen dahi, Türk oyunculara kazandırmak için yerine göre astarı yüzünden pahalıya patlayan ücretlere, yerine göre hiçbir ücret talep etmeksizin yerelleştirmesini üstlendiğimiz oyunlar var. Çünkü bu iş, gönüllülükle yapılmadığı zaman bile gönül işidir. Ekip olarak gerek yurt içi, yurt dışı fuarlara katılarak, gerekse firmalarla yüz yüze gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde kimi zaman ekonomik, kimi zaman siyasî açıklamalara varan konuşmalarımızla Türk oyuncuların her türlü emeğe değeceğini ifade etme çabamızın tek sebebi de budur.

  Her türlü çabaya rağmen gerçekleşen bu elem durum bizi bir başka konuda daha açıklama yapma zarureti altında bıraktı. Biz, bir oyun yerelleştirme firması olarak, nasıl bu proje için hiçbir açıklama yapamadıysak, bundan sonra da ne halihazırda yürüttüğümüz, ne de ileride gerçekleştireceğimiz projeler için asla açıklama yapamayacağız. Maalesef ki, bu işin gerçekliği budur. En büyük arzumuz ise bu gibi durumların, gönüllü ekiplerin heves ve azimlerini kırmamasıdır. Şu an bulunduğu noktayı yalnızca ve her şeye rağmen bu ateşi kaybetmediği için gelmiş bir ekip olarak bu dileğimizde samimiyiz. Yapımcı firmalar sizden habersiz başka ekiplerle çalışabilir, son anda destek vermek istemediklerini bildirebilir, projeleri iptal edebilir ya da kendi sebepleriyle yapılan yamayı kabul etmek istemeyebilir. Tüm bunlar, bizim de yaşamaya devam ettiğimiz sorunlar. Eğer yerelleştirme yapıyorsak, gönüllülük esaslı olsun ya da olmasın, bir an geliyor ki yalnızca sevdiğimiz işi yapmış olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşamanın diğer bütün sonuçlardan önemli olduğunu öğreniyoruz.

  Bu yüzden, içerisinde kalınan netice hayal kırıklığı yaratıyor olsa da, biz kendi adımıza böyle bir yükün altından kalkmayı başaran ekibi tebrik ediyor, Türk oyunculara bir değil iki seçenek sundukları için teşekkür ediyoruz. Umarız bunun nasıl bir başarı olduğunu ne ekip, ne de oyuncu unutmaz ve bunun haklı gururunu yaşarlar. Tekrar etmek isteriz ki biz, firma kimliğimizle var olduğumuz sürece projelerimize dair en ufak bir bilgiyi dahi sızdırma lüksüne sahip değiliz. Fakat bizim bir proje üzerinde çalışıp çalışmamamız, bu işi sevdiği için yapan hiçbir ekibi, sevdikleri işi ortaya koymanın mutluluğundan alıkoymamalı.

  Firma kimliğimizden bahsetmişken, değinmeden geçemeyeceğimiz bir başka konu var. Maalesef ki fotoğraflarda bir insanın yüzünü değil bir firmanın logosunu görüyor olmanız, orada çalışanların insan olduğu (robot olduğumuza dair mesajlar da okuduk) gerçeğini değiştirmiyor. Elbette mesnetsizce ve fikirsizce yazılan hakaretleri ciddiye almıyoruz. Sosyal yapımız, bizim mücadele edebileceğimizden daha büyük sorunlarla dolu. Fakat unutulmaması gereken şu ki, bizim firmamızda da bu projede yer alan herkes gecesini gündüzüne katarak emek verdi. Yapılan yerelleştirme gökten inmedi, aşırı gelişmiş bilgisayarlar tarafından işlenip önünüze konulmadı. Geldiğimiz noktada yorumlarınızla emeğini çöpe attığınız bir ekip daha var. Günün sonunda umarız ki, çok sevdiğiniz bir oyuna bir değil iki renk katılmış olmasının tadını çıkarırsınız.

  Saygılarımızla; 23 Stüdyoları Ekibi
  Şu mesajı atana kadar eleştirip veryansın ettik ve orada bıraktık daha doğrusu ben öyle yaptım kendi adıma konuşayım çünkü sizden daha kabahatli olan taraf yapımcı firma olarak görünüyordu. Fakat şu mesaj, içerisinde o kadar büyük çelişkiler ve samimiyetsizlik barındırıyor ki görmezden gelinemez...

  1. Projenin başladığından beri sizin ofisinizde en çok konuşulan konulardan birisi, buradaki amatör arkadaşların kendilerinden beklenmeyecek kadar iyi iş çıkarttıkları bu çevirinin akıbeti ise o halde siz bu projeye çok daha sonraları başlamışsınız demektir.
  Belki projeyi resmi olarak daha önce almışsınızdır fakat şu mesajdan açık açık görülüyor ki siz bu işe başladığınızda hali hazırda buradaki çeviri devam etmekteydi yoksa projeye başladığımızda diğer proje ne olacak demez, biz önceden başladık ama gizlilik kararından dolayı açıklayamadık derdiniz. Ve bu da iki soru getiriyor akla; projeyi resmi olarak ne zaman aldınız ? Projeye yani çevirme işine ne zaman başladınız ?

  2. Önceki sayfada gayet makul bir fikir belirttim. Projenizi gayet doğal olarak dışarıya açıklayamazdınız fakat başka bir çeviri projesinin daha olduğunu ve işin ciddiye bindiğini öğrendikten sonra yapabileceğiniz iki şey vardı. Birincisi, konuya yapımcı firmayı min. düzeyde dahil ederek bu arkadaşları kendi bünyenize sadece proje bazlı katabilir ve anlaşma yaparak ücret bile vermeden belki halletme şansınız olabilirdi.
  İkincisi, yapımcı firma ile irtibata geçip böyle bir durumun olduğunu belirtip gayri resmi çeviri ile ilgili ne yapılacağı danışılırdı ki bu tarz durumlarda eğer işin resmi sahibi olarak kendi işinizi kendiniz yapacaksanız diğer tarafa ihtar gönderip projeyi sonlandırmaları gerektiğini söyleyebilir yahut bir şekilde projeye dahil edilmese bile yine diğer tarafın da dahil olacağı bir gizlilik anlaşması ile bu durumu sessizce halledebilirdiniz ki yapımcı firmanın buna hayır demesi kadar büyük bir aptallık olamaz.

  3. Böyle bir oyun için bu şekilde bir olay sonucu bir değil iki yama çıkartmak sizin söylediğiniz gibi Türk oyun sektörüne yarar değil çok daha büyük bir zarar getirecektir bunu gayet iyi biliyorsunuz çünkü bundan sonra yama yapmaya kalkan irili ufaklı her grubun aklında bir soru işareti oluşacaktır ve açıkçası ben bu şekilde bir olay sonrası herhangi bir çeviri işine kalkışmam çünkü benim yapacağım yamanın birkaç ay hatta 1 yıl sonra havada kalmayacağının hiçbir garantisi yok. Bugün x oyununu çevirmeye başladığımda 6 ay sonra siz çıkıp resmi yaması budur, bunu kullanacaksınız dediğinizde olan benim emeğime olacak.
  Bu işi resmi olarak yapan ve kurumsal bir yapıya sahip firma olarak bunun çözümünü bulma zorunda olan sizsiniz. Bu, benim önerdiğim yollarda mı olur sizin veya anlaştığınız yapımcıların bulacağı yöntemle mi olur bilmiyorum fakat çözüm bulmak zorundasınız zira tercümanlık yapıyorsunuz ve resmen tercüme ettiğiniz bir projeye başkası el attığı zaman ona dur demek zorunda olan sizsiniz.

  4. Samimiyetsizlik akıyor şu mesajdan. Resmen diyorsunuz ki bu işi biz yaparız ve tekelleşiyoruz. Bunun başka bir açıklaması olamaz. Nasıl olsa resmiyette bu iş bizim, başkasının emeği boşa gitse de şirket olarak bizim için önemli değil demektir şu mesajın özeti. Fakat böyle büyük bir projeyi resmi olarak yapıyorsanız ve sizden haberi bile olmayan tamamen amatör bir ekip böyle büyük bir projeyi yürütüyorsa imkanlarınızı sonuna kadar zorlayıp bunu çözmek zorundasınız.
  Ayrıca konunun esas muhatabı sadece sizin söylediğiniz üzere çeviri ekibi de değildir. Konunun esas muhatabı burada Türk oyuncularıdır çünkü öyle veya böyle bu iş Türk oyuncuları için yapılıyor. Eğer bu iş sadece prosedür ile ilgili bir sorun olmuş olsa o zaman dediğiniz gibi muhatabınız çeviri grubudur ve böyle bir durumda da halka açık olan bir forum üzerinden, herkese açık bir mesaj yayınlamaz sadece ilgili arkadaşa ulaşırdınız. Bunu yapmadığınıza yani halka açık bir forumda herkese hitaben mesaj yayınlayacak kadar durumdan rahatsız olmazdınız.
  Sadece bu bile samimiyetsiz olduğunuzu göstermeye yeterlidir.
  Ortam gerilmiş : ) Arkadaşlar, bu bizler için profesyonel bir iş değil. Şöyle bir örnek vereyim en basitinden. Benim dersim sabah 9 da başlıyor ve akşam 5 de bitiyor. 6 da evde olabiliyorum. Akşam yemeği falan derken 7 yi biraz geçiyor. Biraz ders çalışayım, biraz oyun oynayayım, bir bölüm dizi izleyeyim derken bir bakıyorsunuz saat olmuş 11-12. Sabah yine okul var uyumak zorundasınız :))

  Biz günlük yaşantımızdan ödün vererek çeviri yapıyoruz. Tatil günleri dışarı çıkmak yerine, şunu çevirelim diyoruz. Dizinin bölümünü haftaya izlerim deyip, çeviri yapıyoruz. 1 saat az uyurum deyip öyle çeviri yapıyoruz. Mesela vize dönemi geldi, şahsen hiç dokunmayacağım bile çeviriye 10 gün boyunca. Çünkü bu iş gönüllü yaptığım bir iş, kendi geleceğimi, not ortalamamı riske atacağım bir iş değil. Umarım az çok durumu açıklamışımdır genelimiz için.


  tzakhi ve T_Ice 7/24 durmadan çeviriyor onları normal kabul etmeyin :D

  Bu tarz yanlış anlaşılmaları önlemek için Melih ve T_Ice başından beri belirtiyordu hıza aldanmayın, uzun sürecek diye. 1 yıl sözünü en başından beri söylediler, hiç bu konuda geriye gidiş yapmadık. Hiçbirimizden 3-4 ayda çıkarırız diye bir şey duydunuz mu ? tzakhi defalarca deneme süreci olacağını söyledi. Ben de birkaç kez bunun böyle hızlı gitmeyeceğini, uzun süreceğini belirttim. Amacımız böyle yanlış anlaşılmaları ve kalp kırmalarını önlemekti. Yine de başarılı olamadığımızı görmek benim açımdan üzücü oldu.

  Her hafta güncelleme yapıyoruz ki, nerede olduğumuzu herkes bilsin. Diğer çeviri yapan siteler gibi sizleri aylarca habersiz bırakmak istemiyoruz. O yolu da tercih edebilirdik ama etmedik. İnsanlara ümit verip daha sonra habersiz bekletmenin doğru olmadığını düşündük. Ama her güncellemeden sonra " Aa niye %2, niye %7 değil " tarzı tepkiler gelirse bizi de üzmüş olursunuz, alınan bu karardan da pişman etmiş olursunuz açıkçası. : )

  Zaten ne T_Ice ne de Melih bu çeviriye ilk günden başlamadı. Başka, daha büyük, daha profesyonel(!) ekipler el atar diye beklendi. Kimse istekli olmayınca bu grup kuruldu. Bazı arkadaşlar öyle bir hava estirmiş ki sanki kısa sürede çevirebilecek bir sürü grup vardı, biz hemen ilk günden atlayıp yamayı sahiplendik ve onların önünü kestik. Şimdi de sizleri 1 yıl bekletiyoruz.

  Yok böyle bir şey.

  Birbirimizi kırmanın, kötü söz söylemenin manası yok. Ama bizlere sanki zorunluymuşuz, söz vermişiz de yetiştiremiyormuşuz muamelesi yapmayın. Elimizden geleni yapıyoruz, baskı yapınca değişen bir şey olmayacak. Tam tersine bu tarz söylemler negatif etkiye sebep olur.

  Bir söz verildi, en erken 9 ay en geç de 1,5 yıl dendi. Sözümüzü aşarsak o zaman hesabını sorun neden umut verdiniz diye. O zaman herkesin boynu kıldan ince olur merak etmeyin : )

  Son olarak, biliyorum çok büyük bir çoğunluk zaten yukarıda söylediğim şeylerin hiçbirini düşünmedi-yapmadı. Ama düşünenlerde var, gördük birkaç kişi nitekim. Genel bir cevap olsun dedim, kimsenin üstüne alınmasına gerek yok.
  quote:

  Orijinalden alıntı: sinsityotrofoblast

  Hocam valla durduruldu yazinca baya uzulmustum inşallah sorunsuz bir şekilde devam eder proje suresi onemli ben deus ex icin 2 sene bekledim hem o zamana kadar biraz ucuzlarda orijinal alabilirim tekrardan kolay gelsin
  Arkadaşla güzelce anlaştık ve yamayı birlikte yapacağız.  Tabi ki işlerin o kadar kolay olmadığını gördük. Gerçekten çok zorlanacağımız bir yama olacak. Sayılar kesinlike sizi aldatmasın fakat bu yama kolay kolay bir 6 aylık süreçten gelmez. İkimiz de zorlu mühendislik fakültelerinde okuyoruz. Elimizden geldiğince grubu güçlendirmeye çalışacağız.  Durum şöyle ki oyunun çeviri dosyaları gerçekten rezalet bir durumda. Herşey birbirine karışmış durumda. Bir yerde çevirdiğiniz birşey bambaşka biryeri etkiliyor fakat etkilediği yeri bulamıyorsunuz, replikler karma karışık.  Bazı videolardaki çevrileri yapsak bile oyuna yansımıyor, bazı notları çeviriyoruz, oyuna yansımıyor.  Tabi ki yılmak, pes etmek yok, elimizden geleni yapıp, beyin salatası yaparak bu işin içinden çıkmaya çalışacağız. Umuyoruz ki tam takır, fonksiyonlu harika bir yama yapalım. Fakat içinde bu denli farklı değişiken, tercihin olduğu bir oyunu hakkıyla bu karışık dosyalarda çevirmek zor olacak.
  açmıyoruz dostum bu kadar basit, kimseyi de aşağıladığım falan yok. dosyaların içi emek dolu ve bir mahremiyeti var.

  madem bu kadar hevesli insan vardı bu çeviriye katkı yapmak isteyen vs. vs., niye 1 yıl geçti de bir yama projesi bile çıkmadı? niye bu insanlar bu konuyu görünce bir anda gazlanıyorlar? kaç tane pm geliyor melih'e inan bana söylemek istemem. bana dosyaların kontrolünü verin, youtube kanalımda yayınlayacağım diye kerizlemeyi çalışanı mı dersin, şöyle şöyle yaparım bana dosyaları verin diyen mi dersin.

  ortada bir emeğimiz var ve sadece bitince yayınlayacağız, eğer sana uygun gelmiyorsa benim elimden birşey gelmez
 • Yarbay
  5029 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Mr light

  Bu mesaj silindi.
  dostum yüz yılın en güzel işini yapıyorsun.gerçekten tebrik ediyorum  Edit;Yolunuz Açık Olsun Güzel Ekip  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faithful Blood Day -- 27 Ağustos 2016; 4:09:45 >
  _____________________________
 • Yarbay
  13967 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Faithful Blood Day

  dostum yüz yılın en güzel işini yapıyorsun.gerçekten tebrik ediyorum  Edit;Yolunuz Açık Olsun Güzel Ekip

  Alıntıları Göster
  Büyük cesaret, demek istediğim sonuçta devasa bir oyun ve o kadar kelime gerçekten cesaret ister. Kolay gelsin diyorum. W3 Tr yama bekleyenler de sevinsinler artık.
  |
  |
  _____________________________
  Now you listen: PhaseOne @ Lost Lands 2019

  ▬▬◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

         ◂◂  ►  ▐ ▌  ◼   ▸▸
 • Kurmay Yarbay
  6178 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Johnny Silverhand

  Büyük cesaret, demek istediğim sonuçta devasa bir oyun ve o kadar kelime gerçekten cesaret ister. Kolay gelsin diyorum. W3 Tr yama bekleyenler de sevinsinler artık.

  Alıntıları Göster
  Adamsın Allah kolaylıklar versin kardeş.
  _____________________________
  Intel i7 3930K 6C/12T 4.3 Ghz || Asus P9X79 PRO || Corsair 32 GB RAM || Msi R7 370 || Samsung 850 Pro 512GB || Seagate 2 TB HDD || Thermaltake 750W XT PSU || AOC G2460PG 144Hz Gsync || Samsung A70
 • DH Yönetici
  11760 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Zero Limit

  Adamsın Allah kolaylıklar versin kardeş.

  Alıntıları Göster
  Merhaba, çeviri projenizde kolaylıklar dilerim, metin çokluğundan dolayı tek başınıza bitirebilmeniz ve kaliteli bir iş ortaya koyabilmeniz oldukça zor.

  Size tavsiyem uygun kişiler ile takım kurup farklı görevleri üstlenmeniz ve Türkçe kurallarına uymanız. Şu konuda yardımcı olmak isteyen bir çok kişi bulabilirsiniz:

  http://forum.donanimhaber.com/m_106477148/tm.htm
  < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  |
  |
  _____________________________
  Donanım Haber Steam Topluluğu  CPU: AMD Ryzen 5 2600 | GPU: MSI RX 5700 MECH GP Edition | RAM: GSKILL 2x8GB Ripjaws V 3000MHz CL16 | Anakart: MSI B450-A PRO | SSD: Samsung 860 EVO 250GB | M.2 SSD: James Donkey JD1024 1TB | HDD: Seagate Barracuda 2TB | Kasa: Cooler Master MasterBox MB520 | Monitör: Samsung C27HG70 | Fare: Logitech G102 Prodigy | Klavye: James Donkey 610S Red Switch | Kulaklık: SteelSeries Arctis 3 2019 Edition | Pad: GamePower GP700 RGB | Gamepad: Microsoft Xbox 360 Controller | Ses Sistemi: Logitech Z506 5+1 | Telefon: iPhone 7 32GB
 • Yarbay
  2072 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: XanthiN

  Merhaba, çeviri projenizde kolaylıklar dilerim, metin çokluğundan dolayı tek başınıza bitirebilmeniz ve kaliteli bir iş ortaya koyabilmeniz oldukça zor.

  Size tavsiyem uygun kişiler ile takım kurup farklı görevleri üstlenmeniz ve Türkçe kurallarına uymanız. Şu konuda yardımcı olmak isteyen bir çok kişi bulabilirsiniz:

  http://forum.donanimhaber.com/m_106477148/tm.htm

  Alıntıları Göster
  Eline sağlık hocam çok zor ama bi o kadar harika bir işin altına girdin Allah kolaylık versin. İngilizcem çeviri yapacak seviyede değil ama yineden elimden gelen yardımı yaparım.
  |
  |
  _____________________________
 • Çavuş
  90 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: fenah2007

  Eline sağlık hocam çok zor ama bi o kadar harika bir işin altına girdin Allah kolaylık versin. İngilizcem çeviri yapacak seviyede değil ama yineden elimden gelen yardımı yaparım.

  Alıntıları Göster
  Eğer ekip kurarak daha kapsamlı bir çalışma yapmayı düşünürsen ben de elimden gelen yardımı yapmak isterim.
  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  quote:

  Orijinalden alıntı: ozgunb

  Eğer ekip kurarak daha kapsamlı bir çalışma yapmayı düşünürsen ben de elimden gelen yardımı yapmak isterim.

  Alıntıları Göster
  Kolay gelsin öncelikle. Bunu tek başına yürütmek projenin intiharı olabilir. Yanına alabildiğin kadar kaliteli insanları topla derim.  Bunun yanısıra ben de uzun süre açmak için uğraştım arşivi ama elle tutulur bir şey bulamadım. Yani satırları yayınladılar ama düzenli dosyalar halinde değil. Ayrıca oyuna aktarılmıyordu. Bu düzenlemeyi Hex Editörle filan mı yapıyorsun? öyle çalışırsan haliyle bir çok satırda sadeleşme yapman gerekecek karakter sınırı yüzünden. Ayrıca onunla çalışmakta bir o kadar süreci uzatır.
  _____________________________
 • quote:

  Orijinalden alıntı: ozgunb

  Eğer ekip kurarak daha kapsamlı bir çalışma yapmayı düşünürsen ben de elimden gelen yardımı yapmak isterim.

  Alıntıları Göster
  Allah uyardımcın olsun kardeş büyük bir iş yapıyorsun helal olsun kolaylıklar
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  7252 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Tek suçu kopya çekmek

  Allah uyardımcın olsun kardeş büyük bir iş yapıyorsun helal olsun kolaylıklar

  Alıntıları Göster
  Eline emeğine sağlık dostum kolay gelsin .
  |
  |
  _____________________________
  Waiting : Half-Life 3 - FROMSOFTWARE GAMES  Steam

 • Yüzbaşı
  729 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: MALTHAEL

  Eline emeğine sağlık dostum kolay gelsin .

  Alıntıları Göster
  warya adamsn kolay glsn krdsm bunu bkliyordum bnde...
 • Yüzbaşı
  703 Mesaj
  Var ya sen beni sevindirdin Allah da seni sevindirsin projenin baslamasi bile cok büyük heyecan yaratti bende Allah kolaylik versin inşallah sıkıntisiz cikarabilirsin yamayi  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinsityotrofoblast -- 19 Eylül 2015; 11:01:48 >
  |
  |
  _____________________________
  PS5//MSI Optix MAG321CURV 31.5" 4ms FreeSync UHD Curved//MSI RTX 2080 GAMING X TRIO//AMD Ryzen 5 3600X//MSI B450 GAMING PLUS MAX//KINGSTON (4x8)32 GB HyperX Predator Black DDR4 3000MHz//SAMSUNG EVO 860 250 GB SSD//SEAGATE 1TB HDD
 • Yüzbaşı
  649 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: sinsityotrofoblast

  Var ya sen beni sevindirdin Allah da seni sevindirsin projenin baslamasi bile cok büyük heyecan yaratti bende Allah kolaylik versin inşallah sıkıntisiz cikarabilirsin yamayi
  Anlamadığım için oynamadım oyunu. Umarım başarırsınız.
  |
  |
  _____________________________
  AMD RYZEN 7 2700X - Asus TUF X470 - Asus Rog Strix RTX2060 OC - Kingston HyperX Predator 4x8gb 3000mhz -WD 1TB Cavier Blue - Samsung 250GB 860evo - Toshiba kioxia Exceria 240GB - Cooler Master MB511 750watt 80plus
 • Binbaşı
  1885 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: freqX

  Anlamadığım için oynamadım oyunu. Umarım başarırsınız.

  Alıntıları Göster
  İnşallah projenin sonunu görürüz de şu devasa güzellikteki oyunu bizde anlayarak oynarız. Allah kolaylıklar versin.
  |
  |
  _____________________________
 • Emekli Yönetici
  2577 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: freqX

  Anlamadığım için oynamadım oyunu. Umarım başarırsınız.

  Alıntıları Göster
  Zor bir işe girişmişsiniz, hele ki ekip olmadan daha da zor, kolaylıklar dilerim.
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  655 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: KarapathiaN  Kolay gelsin öncelikle. Bunu tek başına yürütmek projenin intiharı olabilir. Yanına alabildiğin kadar kaliteli insanları topla derim.  Bunun yanısıra ben de uzun süre açmak için uğraştım arşivi ama elle tutulur bir şey bulamadım. Yani satırları yayınladılar ama düzenli dosyalar halinde değil. Ayrıca oyuna aktarılmıyordu. Bu düzenlemeyi Hex Editörle filan mı yapıyorsun? öyle çalışırsan haliyle bir çok satırda sadeleşme yapman gerekecek karakter sınırı yüzünden. Ayrıca onunla çalışmakta bir o kadar süreci uzatır.  Hepinize teşekkürler arkadaşlar tüm güzel yorumlarınız için. Hocam hex editör ile değil string editör ile yapıyorum. Elimde string editör var, dil dosyalarını aslında çıkarmadım. Forumdan bir arkadaş - adını unuttum - sağolsun paylaşmıştı word dosyası olarak. Çevirdiğimi oraya yazıyorum hemen. Son işlem de dil dosyasına koymak.  Metinlerin çok olduğunun farkındayım. Dediğim gibi ilk hedefim ana senaryoyu çabucak bitirip yayınlamak. Tam olarak neredesin diye soracak olursanız spoiler içinde vereyim.
  Ciri'nin Crone'larla karşılaştığı göreve kadar geldim.


  Buraya kadar senaryo altyazıları tamamlanmıştır. 4 gün falan sürdü buraya kadar gelmek. Kısa sürede çıkarırım inşallah.
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

  Evet aracı şimdi gördüm, satırlarla ilgilenen biri vardı. Basit bir tool yazmış, ama .xml formatı üzerinden export import işlemleri yapılmazsa düzenlemelerde sıkıntı yaşanabilir, yani ilgili arşiv üzerinde olası bir güncelleme olursa satırları tek tek yeniden düzenlemen gerekiyor mevcut haliyle. ayrıca dil arşivinin içindeki kodlamalarda mutlaka konuşmacıların isimleri geçiyordur, bu da çeviri yaparken performansı etkiler, bu özellikler eklenince etkin bir biçimde çeviri yapılabilir. tabi bu haliyle de ciddi iş görüyor.
  |
  |
  TxsMelih kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  7554 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: KarapathiaN

  Evet aracı şimdi gördüm, satırlarla ilgilenen biri vardı. Basit bir tool yazmış, ama .xml formatı üzerinden export import işlemleri yapılmazsa düzenlemelerde sıkıntı yaşanabilir, yani ilgili arşiv üzerinde olası bir güncelleme olursa satırları tek tek yeniden düzenlemen gerekiyor mevcut haliyle. ayrıca dil arşivinin içindeki kodlamalarda mutlaka konuşmacıların isimleri geçiyordur, bu da çeviri yaparken performansı etkiler, bu özellikler eklenince etkin bir biçimde çeviri yapılabilir. tabi bu haliyle de ciddi iş görüyor.
  iyi çalışmalar dostum en kısa zamanda yamanın çıkmasını bekliyoruz valla çoğu kişiden hayır duası almışsındır koskcoa cd projeck'din yapmadığı şeyi sen yapıyorsun
  |
  |
  _____________________________


  NVIDIA GeForce RTX 2060
 • Yarbay
  5772 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Aerosol 34

  iyi çalışmalar dostum en kısa zamanda yamanın çıkmasını bekliyoruz valla çoğu kişiden hayır duası almışsındır koskcoa cd projeck'din yapmadığı şeyi sen yapıyorsun

  Alıntıları Göster
  Sevenleri için güzel bir gelişme , kolay gelsin.
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  3497 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Clarpuff

  Sevenleri için güzel bir gelişme , kolay gelsin.

  Alıntıları Göster
  kolay gelsin. tamamlayabilirsen tebrikler. çevrilirse boşa giden bi 70 liradan kurtulmuş olurum ve oynarım.
  |
  |
  _____________________________
  • "eşekten şeker esirgenmez ama eşek yaratılışı bakımından otu beğenir." mevlana
  • -____-____-______-______-____-__________-_______-_______-____-__
  • _____-_______-___-________-_______-________-________-_____-___
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Sohbet
Webtures SEO;SEO Nedir?
Masal Oku
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,424
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.