Yarbay
14 Kasım 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 515 (Bu ay: 7)
Gönderileri

"Metal Gear Solid V'e gelen güncelleme sebebiyle ne yazık ki Türkçe yama etkisiz hale gelmiştir. En yakın zamanda yamayı tekrar uyarlayıp duyuru geçeceğiz."


"yama güncellenince oyuna devam etmek isteyen mevcut Üyelerimizin programdan tekrar yamayı indirmesi gerekecektir. Üyeliği bitmiş sevgili kullanıcılarımızın yamayı tekrar kullanabilmesi için yeniden üye olmaları gerekmektedir."

___________________


türkçe açıklaması: mesela geçen ay bu yamayı kullanmak için para verdiniz ve bugün güncelleme geldi, üyeliğinizde bitmişti. aynı yamayı kullanmak için tekrar para vermeniz gerekiyor. düşünsenize steamde bi oyun alıyorsunuz güncelleme gelince steam diyorki bu oyun güncellendi tekrar satın alman lazım.    

bu bi abonelik sistemi para yatırdığın kadar kullanabilirsin diyenler için şunu sormak istiyorum: neden? ben üyelik denen lanet şeyi değil direk yamayı istiyorum. microsoftun gamepass sisteminde bile mesela üyelikle tüm oyunlara üyelik süresince ulaşabiliyorsun üyelik bitince bitiyor ancak istersen istediğin oyunu satın alıp sınırsızca ve her güncellemesine ücretsizce erişebiliyorsun.


arkadaş anlamıyorum sizin amacınız nedir, bir şeyler üretmek mi yoksa insanların cebindeki 3 kuruşa göz dikmek mi?

 


gerçekten muhteşem bir zeka...


___________________


diğer ücretli grupta da durum aynı güncelleme gelince üyeliğiniz bitmişse insan yerine bile konmuyorsunuz bu konu hakkında konuşmaya kalkarsanızda paranızla rezil olup üstüne banlanıyor ve parasını verdiğiniz ürünlerden bile mahrum ediliyorsunuz. peki neden? çünkü paşalarımızın keyfi öyle istiyor diye. hem bu haramilere para veriyoruz hemde keyiflerini çekmek zorunda kalıyoruz. dünyada bir ilk!


örnek olarak son toplantı raporlarından bir bölüm (türkçe mealli): "okulumuzdan, sınavımızdan, işimizden arta kalan zamanda çeviri yapıyoruz."

yani;

"okulumuz var işimiz var gücümüz var sizin yama saçmalıklarınıza pek vakit ayırmıyoruz ama ayırırsak da işte 3 yılda bi oyuna yama filan çıkarıyoruz siz 3-5 ateşlemeye devam edin ki keyfimiz yeterse bizde uyduruk kaydırık yama yapmaya devam ederiz."


ekleme: açıklamanın bu kısmı kendi sitelerindeki raporda yer alırken facebook a koyulan kısmında çıkarılmıştır. yemin ediyorum bu kadar kötü niyetli olunamaz ya

bu oyuna yeterince yama çıkmadı! hali hazırda 6 yaması olması oyuna başka yeni yama yapılmasına engel olmamalı. bu oyunu çevirecek başka ekipler yokmu acaba?


çevrilebilecek 100lerce oyun dururken medium oyununa neden 38. kez türkçe çeviri yapmıyorsunuz?

Ac valhalla translate yamasını yapan zartzurt'a ücretli çevirmenler tarafından ahlaksızca saldırı yapılıyor. Telefon numarasından sürekli rahatsız edilip yamayı bırakması konusunda baskı görüyor. Telefon nosunu değiştirecek noktaya geldi. Sonuç itibari ile zartzurt bıktığı için yamayı artık güncellemeyeceğini duyurdu. Yazık. Bunun adı rezilliktir, şerefsizliktir. Yapanların kim olduğu da gün gibi ortadadır.


Bu saatten sonra bu cibiliyetsizliği yapanlara prim vermeyin. Ne mal oldukları apaçık ortadadır. Aylarca yıllarca insanlardan para toplayıp keriz yerine koyamayacaklarını farkedince ve yamanın kaliteside ortada olunca iyice çamura yatmaya işi pisliğe sarmaya başladılar.

Bugün yanlışa yanlış demezseniz o yanlış gelir bir gün sizi de mutlaka bulur.

bu oyunu 2 yıl sonra türkçe oynamak istemiyorum o yüzden translate yapan arkadaşlardan ricam oyunu translate ile birkaç günde çevirmeleri. en hızlı oyun için translate adamdır.

- 9 ağustos editi:
quote:

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle zor haftalar geçirdik. Hayır RDR2 ile ilgili bir duyuru değil bu, onun her şekilde nihayete ermesi için siz de biz de biraz daha bekleyeceğiz. Bugün bazı kararlar aldık. Horizon Zero Dawn projemiz yayınlanacak. Şu an %97'de. Bir hafta içinde testine başlayıp daha sonra projeyi yayınlayacağız. Pek uzatmak istemiyoruz.

Üyelik sistemine geçmeyi planlıyoruz. Ayrıntıları, yine sitemiz ve yine Discord üzerinden duyuracağız. Kısaca plan şu: Üyelik sisteminde aylık 15 lira gibi tek plan bir ücret karşılığında bütün yamalara sahip oluyorsunuz. Üyelik bittikten sonra oyunun güncelleme alması, oyunu/yamayı silmeniz veya bilgisayarınıza format atmanız vb durumlara kadar yamaya erişebiliyorsunuz. Oyunlar için ayrı ayrı ödeme yapılmayacak. Topluma açık bilgilendirmeler devam edecek, Üyelere özel DC kanalı açılacak. Geri bildirimleriniz ile Üyelik sistemi değişebilir ve gelişebilir.

Şu ana kadar çevirmiş olduğumuz bütün oyunlar Üyelik sisteminde yer alacak. Heavy Rain'i de en yakın zamanda güncelleyip Üyelik sistemine ekleyeceğiz. Son güncellemeler ile dosyaların oldukça değiştiğini görüyoruz. Sıfırdan araç yazılması gerekti. Horizon Zero Dawn projemiz çıkana kadar Üyelik sistemine geçmeyeceğiz.

Önümüzdeki zamanda Üyelik sistemi ile daha doyurucu açıklamalar, ne olacağı, neleri kapsayacağı dahil pek çok soruyu, geri bildirimlerinize dayanarak da cevaplamayı planlıyoruz. Hep beraber ne olacağını göreceğiz. Önümüzdeki günlerde yeni sitemize geçeceğiz.

Son olarak lütfen unutmayın, bu sistem, projelerin devamlılığı için yapılıyor. Projelerin devam edip etmeyeceğini de yine siz belirleyeceksiniz.
Şu an durumlar bu şekilde.grubun yaptığı son açıklama bu şekilde. beni haklı çıkaracakları çok belliydi. bu işin sonunda rdr 2 yaması da çıkacak bal gibi ve aylık ödemeye dahil olacak. 3 kuruş için bu kadar dalavereye, tırışkadan hikayelere hiç gerek yoktu.


- edit: tamda dediğim gibi ileriliyor süreç an itibariyle önce dandik ve gizemli iptal mesajlarını kaldırdılar discorddan şimdide bizden haber bekleyin tadında bi duyuru yaptılar.

_____________
ben forumun özellikle de türkçe yama bölümün en tecrübeli isimlerinden biriyim. net şekilde doğruları söylemem bi çoğunun zoruna gittiği için trol de diyorlar ancak isteyen istediğini desin ben gerçekleri insanlara duyurmak ve gerçeği dillendirmekten başka bişi yapmıyorum. şimdiye kadar bi sürü abuk subuk kişiyi ve grubu afişe ettim. onun yanında hak edeni destekledim ve övdüm.

bu rdr 2 olayında ise çok fazla konuşmadım hatta 30 lira olduğunda destekledim bile ve olayları takip etmeye başladım. şuan ise gelinen noktada kendi fikrimi söyleyeceğim.

sıralı olarak:

- çeviriye başlandı.
- çeviri çok uygun fiyatlı olacak denildi.
- son ana kadar fiyat açıklanmadı ve her şey güzel olacak modunda gazlamalar yapıldı
- türkçe çevirinin yüz karası animusun yöntemi ile aylık ücret karşılığı yamanın çıkacağı açıklandı.
- büyük tepkiler sonucu yama önce 50 liradan tek fiyatlı satışa sonra aylık ödeme ve 50 lira iptal edilip 30 liralık tek fiyatla satışa çıkağı duyuruldu. ancak bu duyuru öncesi gelen aşırı tepkiler resmen grubun moralini ve hayal ettikleri gelir beklentisini yerle bir etti.

buradan sonrası benim fikrim ve bu fikrin yanlış olduğunu düşünenler bana(halka) bunu ispat etmekle yükümlüdür.

- istenilen gelir elde edilemeyeceği için yamayı çıkarmaktan vazgeçtiler.
- yamayı öylece iptal ederlerse kendilerine çok büyük tepki geleceğini bildikleri içinde açıklayamayacağımız sebepler var diye bişiler uydurdular ve tepkileri yönlendirdiler.

- halbuki kendilerine gelen herhangi bir durdurma talebini gizlemek zorunda değillerdi. "bu maili açıklarsanız hayatınız kararır." dünyanın hiç bir yerinde böyle bir zorunluluk yoktur. nda sözleşmesi imzalatmıyorlar sonuçta, hakkında konuşması yasak bir konu yok ortada. diyelim ki ihtar geldiyse ihtarı duyurmak da kesinlikle yasak değil. hele ki, "bunu durdurmanızı istiyorum ama bunu söylediğimi de kimseye söylemeyeceksiniz sizi perişan ederiz" diye bir tehditsel yaklaşımın olmuş olması mümkün değil. firma kendi itibarını zedeletmez. kısacası birilerinin (rockstar, t2) bu yamayı durdurduğuna asla inanmıyorum.

- bundan sonraki aşamada ne olacak? bence bikaç gün daha konu uzayacak sonrasında bu gruptan bi açıklama gelecek, konuyu çözdük vs denilecek yakında yama çıkabilir denilecek ancak şikayet edenlere tepki olarak ve bi şekilde konu paraya bağlanıp aylık ödeme olmazsa çıkartmamaya karar verdik denilecek. halbuki ortada kendi yarattıkları bir düşmandan başka bir şey olmayacak.
- adım gibi eminim ki, "biz yamaya 7 ay gecemizi gündüzümüzü verdik bundan istediğimiz parayı kazanamazsak aslada çıkartmayız" diyorlardır şuan içlerinden.
- oyuncular zaten şikayetlenme konusunda tövbe etmiş olacağı için köleniz olalım yeter ki yamayı çıkarın moduna girecekler. gerekirse aylık 100 lira veririmciler çıkacak ortaya.

- zaten bildiğiniz üzere anası babasıymış gibi savunan bir trol kitleleri mevcut. insanları kendi fikirlerine göre yönlendirmekte üstlerine yok. biraz mantıklı iki çift laf edeni banlayıp bu trollerini ise küfür ve hakaretlerine rağmen asla banlamıyorlar.
- var oldukları, adam yerine kondukları, bunları insanların tanımasını sağlayan DH ortamını suçlayarak kendi dclerine çekilmeye ve biz 4000 kişiyiz size ihtiyacımız yok diyerek eleştirilere cevap vermekten aciz bir hale gelerek kaçmalarını başka şekilde açıklamak mümkün değil. örnek animus çöpü ve bunları örnek alan bazı komik çeviri grupları.
- qnoops olayında ve forumdan çekilme mevzularında da aslında anonymus un da çok da adil bir grup olmadığı aslında ortadaydı ancak bi şekilde desteklenmeye devam edildi. sonuçta gelinen noktada bu oldu.


- gelecek bazı cevaplarıda baştan eleyelim. "bilmediğiniz şeyler var". varsa açıklayında bilelim atıp tutmayalım yok eğer açıklayamıyorsan bunun kendi planınız olduğunu kabul etmiş sayılırsınız. kimse benim burada yazıklarıma inanmak zorunda olmadığı gibi sizin atıp tutmalarınıza da inanmak zorunda değil.
- yazdığım koca bi sayfa yazının işlerine gelmeyen 1 cümlesinden giderek işte sen burada saçmalamışsın diyerek yazdığım onca şeyin üstünü örtmeye çalışacaklar. daha önce defalarca kez yapıldı çünkü bu forumda.
- karalama kampanyasına başlanacak, kendi öz trolleri tarafından bombardımana tutulacak bu konu.
...

özet: yamayı kimsenin engellediğini düşünmüyorum(kendileri dışında) bu grup fiyatın düşmesine, maliye ve t2 ye şikayet konularına tepki olarak yamayı şimdilik iptal ettiler ancak kısa zaman sonra yine aylık ücretli olarak yamayı çıkaracaklar. bundan adım gibi eminim.

_______

konsol üssü kanalından ejrha murat sönmez de bu konu ile alakalı video yapmış ve benim düşüncelerimle aynı sayılabilecek fikirler üretmiş. beni ciddiye almayan saftirikler varsa kendisine cevap yetiştirsinler bi zahmet.
murat sönmez diyor ki; 14:45 dakikadan itibaren dinleyin lütfen.
"hiç bir mod konusuna müdahale etmeyen t2 neden rdr 2 türkçe çevirisine müdahale etsin?"

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-klimali-hidrolik-masrafsiz-japon-811824514/detay

bu araç ya da bunun gibi bir araç alınır mı? astarı yüzünden pahalıya gelirmi? max 20 bin tl param var işe gidip gelmek için bir araç almak istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz?
son açıklanan omega mutanlar listesinde de yer alan İCEMAN kesinlikle favorim.

çizgi romanlarda ölümsüz denilen çoğu karakterin öldüğü bölümler var ve yani çoğunu öldürmenin bir şekilde yolu bulunmuş ancak anladığım kadarıyla iceman i öldürmek imkansızdan öte.

tanrısal kozmikleri saymazsak (ki onların bile çoğu öldürülebildi)

sizce en ölümsüz karakter hangisi ve neden?

açıklama frpnet alıntısıdır.

quote:

Iceman‘i tanımayanınız yoktur, peki bu arkadaşın nesi Omega, diyebilirsiniz. Iceman, vücut sıcaklığını denetleyen beyninin hipotalamus bölgesini devre dışı bırakıp, iç ve dış vücut sıcaklığını saniyenin binde biri sürede değiştirip “mutlak sıfır”a ulaşabilir ve dolayısıyla buz formuna ulaşabilir. Ama kendisini Omega Seviye yapan gücü tabii ki bu değil. Iceman, etrafta nem olduğu sürece -ki Dünya üzerinde nemin yüzde 0 olduğu hiçbir yer yoktur- istediği nesneyi; canlı ya da cansız, hatta havanın kendisini bile uzaktan dondurabilir. Buna insan kanını, insanın ciğerlerine çektiği havayı anında dondurmak da dâhil. Bu kadar mı? Tabii ki değil. Sadece yakınındaki ya da görüş mesafesindeki havayı değil, teknik olarak Dünya atmosferinin tamamını dondurabilecek bir potansiyele sahiptir. Sadece buz da değil, Iceman isterse moleküllerinin sıcaklığını ve aralarındaki bağların kuvvetini kontrol edip tamamen su formuna, hatta su buharı formuna geçip hareket edebilir ve bu formlardayken bile güçlerini tam potansiyelde kullanabilir. Dolayısıyla su molekülleri üzerinde de mutlak hakimiyete sahiptir. Defalarca paramparça edilmiş, buharlaştırılmış ya da eritilmiştir ama kendi vücudunu sadece irade gücüyle tekrar bir araya toplamayı başarmıştır. Çoğu okuyucu Iceman’in bu yüzden ölümsüz olduğunu iddia etmektedir. Gücünün limitleri bilinmemekle birlikte kendini limitlerini keşfedecek kadar zorlamamıştır.
Steam Linki:
https://store.steampowered.com/app/625960/GELİŞTİRİCİ: Ink Stains Games
YAYINCI: HypeTrain Digital
Tür: Strateji, Rogue-like, Sıra tabanlı Rol Yapma Oyunu
Platform: PC
Çıkış Tarihi: 6 şubat 2020

Stoneshard, açık bir dünyada geçen zorlu bir sıra tabanlı RPG'dir. Bir ortaçağ paralı askerinin affetmeyen yaşamını deneyimleyin: savaşın parçaladığı krallıkta seyahat edin, sözleşmeleri yerine getirin, savaşın, yaralarınızı onarın ve herhangi bir kısıtlama olmadan karakterinizi geliştirin.

Oyun gerçekten çok başarılı ve çok değişik. son yıllarda oynadığım en farklı oyun diyebilirim. mutlaka oynanması gereken oyunlardan biri ve fiyatıda efsane güzel. sadece 21 lira hatta darkest dungeon varsa 16 liraya alabiliyorsunuz.

2020 Bmw 520 xdrive m sport fiyat = 720 bin
2020 Tesla 3, 560 km menzil = 800 bin
2020 Mercedes E350 Exclusive = 700 bin

hangisini tercih edersiniz? neden?


https://store.steampowered.com/app/1072420

oyunun demosu şuanda mevcut steamde. 10 aralıkta da full versiyonu çıkacak. bu çok sevimli oyuna türkçe yama olsa tadından yenmez. umarım el atan olur.

göz atmak isteyenlere cansungurun ps4 versiyonundan oynanışı:
https://www.youtube.com/watch?v=0kDCRJeXrxM&list=PLLkT9MAdXYADu07kXAoFl7yXHjzdGtLWw
Hakkında
Konum: Niğde
Forum İmzası:
  • "eşekten şeker esirgenmez ama eşek yaratılışı bakımından otu beğenir." mevlana
  • -____-____-______-______-____-__________-_______-_______-____-__
  • _____-_______-___-________-_______-________-________-_____-___
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Mobil cihaz
Nokia
Operatör
Turkcell
Oyun Platformu
PC
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 gün
Mesaj Sayısı: 3.678
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.622
İkinci El Bölümü Mesajları: 69
Konularının görüntülenme sayısı: 298.040 (Bu ay: 1.460)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4.657 (Bu hafta: 35)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.