Şimdi Ara

Car Trader Simulator - %100 Türkçe YAMA (TAMALANDI)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
4.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Oyunun Türkçe yamasını internette bulamadım İngilizce oynamak pek hoşuma gitmediği için ve karakter sorunları nedeniyle oyundan iyice soğmuştum bu nedenle konuya bir el atmak istedim oynarken zevk almak için elimden geldiğince karakter sorunlarını çözdüm ve oyunun tamamını Türkçeye çevirdim tüm telefon görüşmeleri, hikaye bölümü, araç bilgileri vs. gördüğüm ve denediğim kadarıyla %100 bir şekilde Türkçe oldu resim olan alanlar hariç onlarda rahatsız edecek kadar çok değil zaten teklif verme butonu gibi sadece tek bulamadığım nokta araç isimlerinin başına eklenmiş olan rasgele isimler. Dosyasını bulamadığım için buraları düzenleyemedim listelerken sorun olmuyor fakat araç detaylarına bakacağınız zaman "i" olan isimler olduğu zaman altta paylaştığım 23. resimdeki gibi araç detay header alanında kutucuk halinde nadiren görünüyor.

Oyundaki isim ve soy isimleri de türkçe isimlerle değiştirdim gayet hoş oldu ayrıca araç isimlerini sanırım geliştiriciler telif yememek için garip garip isimlere çevirmişler bunları da gerçek araç isimlerine çevirdim dediğim gibi bu sadece oyundan zevk almak için kendi adıma yapmış olduğum bir editlemeydi eğer geliştiriciler veya oyun içinde ismi gecen firmalar rahatsız olursa paylaşımı kaldırabilirim bana ulaşmaları yeterlidir.

Oyun küçük "i" harflerini bazı yerlerde otomatik olarak büyük I haline çeviriyor ve buralarda kutucuk çıkıyordu böyle alanların tamamını büyük olarak yazınca sorun çözüldü. Oyun geliştiricilerine Türkçe çeviri dosyasını ilettim ve oyuna eklemelerini rica ettim erken erişim oyunu olduğu için artık eklerler veya eklemezler kendilerinin bileceği bir iş ben bu şekilde gayet zevk alarak oynuyorum geliştiricilerle olan yazışmaları Steam üzerinden BURADAN ve BURADAN takip edebilirsiniz. Oyunu çevirdiğim şuan ki versiyonu orjinal oyun için v0.9.8.0a korsan versiyonu için v0.9.7.6c yeni çıkacak versiyonlarda çalışır mı bilmiyorum bekleyip göreceğiz.

Yanlız şöyle bir durum var çeviriyi oyuna entegre ettiğim zaman dosyalar açıldığı için boyut biraz büyüdü eğer çeviriyi haricen çalıştırıp yüklenebilecek hale getirebilecek arkadaşlar varsa bana ulaşsın editlediğim ve çevirisini yaptığım dosyaları iletebilirim yoksa paylaştığım oyunun genel data dosyasını direk oyunun kurulu olduğu yere atarak Türkçe olarak oynayabilirsiniz. İki versiyonunda indirme linkini yandex diskime attım bağlantıyı kendi siteme ekledim aşağıda paylaşıyorum.

Şunu belirtmek isterim ki ben profesyonel bir TR yama yapan birisi değilim ve bunu da yukarıda belirttiğim gibi sadece kendim için yapmıştım. Nette olmadığını fark edince yükleyeyim herkes faydalansın istedim bu nedenle yorumlarınızı ona göre yazmanızı ve yargısız infaz yapmamanızı rica ediyorum.

Resimler:

ORJİNAL VERSİYON İÇİN İNDİRME LİNKİ

KORSAN VERSİYON İÇİN İNDİRME LİNKİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WCodeR -- 14 Haziran 2021; 15:12:46 >

• Adammm. Eline koluna sağlık emeklerin için.

• eline emeğine sağlık

• eline sağlık, deneyeceğim

• @WCodeR

korsan sürüm 0.9.8.0a kullanıyorum

bendeki data.unity3d dosyasının boyutu 1.361mb

yama içerisinden çıkan dosya boyutu 4000mb civarı sürüm aynı olmasına karşın dosya yapısı farklı

senden ricam kaynak dosyaları paylaşabilir misin? ben sadece senin çeviri dosyanı bendeki oyuna ait dosyaya gömmek istiyorum. yardımcı olursan sevinirim.

kaynak dosyaların bunlar olduğunu düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swat -- 14 Haziran 2021; 22:49:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: swat

@WCodeR

yama içerisinden çıkan dosya boyutu 4000mb civarı sürüm aynı olmasına karşın dosya yapısı farklı

senden ricam kaynak dosyaları paylaşabilir misin? ben sadece senin çeviri dosyanı bendeki oyuna ait dosyaya gömmek istiyorum. yardımcı olursan sevinirim.

Evet dosyalar bunlar @swathack aslında translate dosyasını yukarıda geliştiricilerle olan yazışmamda oyuna eklesinler diye BURADAN paylaşmıştım. Yine de senin için aşağıya ekliyorum.

DOWNLOAD

• WCodeR kullanıcısına yanıt

Adamsın. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • harika süper

• konuşmalar türkçe değil. acaba bu sorun sadece bende mi?

• @swathack Neredeki konuşmalar bu gözden kaçırmış olabilirim?

• WCodeR kullanıcısına yanıt

Görevler arasinda ara sıra telefona cevap ver seklinde görevler çıkıyor. O telefon görüşmelerinin hiçbirisi türkçe degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dediğim gibi gözden kaçmış yüksek ihtimal ya da farklı bir dosyadan geliyor o konuşmalar bu nedenle türkçe olmamış olabilir. Geniş bir vakitte tekrar inceleyip v2 olarak bu konu altında güncellerim ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: swat

@WCodeR

Hocam benim sürümüm sizinkiyle aynı nasıl yapıyorsunuz anlatır mısınız veya dosyayı benim için yükler misiniz?

• @metalkids yukarıda import edilmiş olan data dosyasını paylaştım onu indirip sadece değişimi yapmanız yeterli olur oyun türkçe olacaktır boyut konusunda yine yukarıda ana yazıda belirttiğim üzere oyun dosyaları açıldığı için tekrar import yaptığımda dosya boyutu büyüdü sanırım kullandığım program sıkıştırma yapamıyor eğer farklı bir sıkıştırma yapabilen impoerter bulabilirsen yine ana yazıda bulunan steam üzerinden geliştiricilere gönderdiğim ve ayrıca @swathack isimli arkadaşa cevaben tekrar linki gönderdiğim translate dosyasını indirerek entegre edip kullanabilirsin.

• @WCodeR hocam senin dosyayı atınca oyun introsu açılıyor menüye gelmeden oyundan atıyor. Dosyaları hangi programla nasıl yapıyoruz onu çözemedim bir konusu varsa bakıp yapayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalkids -- 27 Haziran 2021; 17:32:42 >
  • Unity Assets Bundle Extractor ve UnityEx kullandım bu yama için konusu var mı bilmiyorum formu bi araştır istersen @metalkids

• merhaba orjinal oyunda deneyen var mı ? ben yapamadım

• Belli degil B kullanıcısına yanıt

06/09/2021 tarihinde v0.9.8.0a orjinal steam versiyonunda şuan itibari ile test ettim yama mükemmel çalışıyor. Car Trader Simulator - %100 Türkçe YAMA (TAMALANDI) 

• hocam hala çalışıyormu burdamısınız

• Car Trader Simulator - %100 Türkçe YAMA (TAMALANDI)

05/09/2022 itibari ile v0.9.8.0a orjinal steam versiyonunda test ettim sorunsuz çalışmakta @erenkilicofgluuuu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.