Şimdi Ara

[TAMAMLANDI] Grand Theft Auto III Türkçe Yama 1.5

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
9
Favori
19.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GTA III, ilk olarak 19 yıl önce 22 Ekim 2001'de piyasaya sürüldü. Bu oyun, hem oyun dünyası hem de seri için büyük bir devrimdi. Çünkü oyun, 3D grafiklere sahipti ve bu, o zamana kadar görülmemiş bir şeydi.

Oyun çıkalı 19 yıl oldu ama bence başarısız ve troll bir yama dışında doğru düzgün bir Türkçe Yama hazırlanmadı bu oyuna. Ben de 11 Temmuz 2020'de boş zamanım olduğu ve oyunu oynamayı özlediğim için çeviriye başladım.

Definitive Edition sayfası:https://forum.donanimhaber.com/beta-grand-theft-auto-the-trilogy-the-definitive-edition-turkce-yama--151120550

Güncel İndirme Linki:https://www.mediafire.com/file/6g4agmriudnjre6/GTA_III_T%25C3%25BCrk%25C3%25A7e_Yama_1.5.zip/file

NEXUSMODS Sayfası:https://www.nexusmods.com/gta3/mods/166

SÜRÜM GEÇMİŞİ
    -------------------
    1.5 sürümü - 15 Ekim 2021
    -Geri bildirimlerde belirtilen hatalar düzeltildi.

1.4 sürümü - 26 Kasım 2020
    -_lexofrr çeşitli hataları tespit edip düzeltti.

1.3 sürümü - 1 Kasım 2020
    -Geri bildirimlerde belirtilen birkaç hata düzeltildi.

1.2 sürümü - 24 Ekim 2020
    -Bazı yerlerde "..." yerine "Ç" gözükme hatası düzeltildi.

1.1 sürümü - 20 Ekim 2020
    -"i" gözüken "I"lar düzeltildi.

1.0 sürümü - 19 Ekim 2020
    -SerdarS sayesinde noktalı virgül sorunu da halloldu ve yama tamamlandı.

0.5 sürümü - 18 Ekim 2020
    -Bu sürümde yine metinle ilgili bazı ufak sorunlar giderildi.
    -En önemlisi font tamamen halloldu diye düşünüyorum. Bir sorun görürseniz belirtin lütfen.

0.4 sürümü - 21 Ağustos 2020
    -Bütün görevler test edildi.
    -Teknik sorunlar hâlâ devam ediyor çünkü fontu hazırlayan arkadaş uzun süredir mesajlarıma cevap vermiyor. Ancak bu sorunlar oyunu oynamaya engel teşkil etmiyor.

0.3 sürümü - 4 Ağustos 2020
    -Bütün metinler çevrildi ancak hepsi test edilmedi.
    -Font güncellendi. Fontdaki bazı sıkıntılar giderildi.

0.2 sürümü - 28 Temmuz 2020
    -Çevrilmeyen kısımların bir kısmı çevrildi.
    -İlk 30 görev test edildi.

0.1 sürümü - 20 Temmuz 2020
    Oyunun satır ve kelime sayısı çok fazla değil ancak yamada karşılaştığım sorunlar da uzunlukla alakalı değildi. Daha çok teknik kısımlarda sorun yaşandı. 1 kez çevirdiğim her şeyi baştan kopyala-yapıştır yapmak zorunda kaldım ama nihayet yamanın 0.1 sürümünü bugün yayınlayacağım. Gördüğünüz gibi tam sürüme daha var. Çünkü şu anki çeviride pek çok eksik bulunuyor. Bu eksiklikleri de sizlerin geri bildirimiyle çözebileceğimi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi henrymorgan92 -- 1 Ocak 2022; 13:41:6 >

• Dediğim gibi "bence". Benim tabii ki yapılan her işe saygım var. Ama size esprili gelen açıkçası bana anlaşılmaz gelmişti o zamanlar. O zamanlar da İngilizcem çok iyi sayılmazdı ve bir şeyler kapmaya çalışırken "lolito" falan benim pek hoşuma gitmemişti. Eminim sevenleri vardır, çünkü eğlenceli bir gözle bakınca gerçekten öyle. Ama dediğim gibi beni pek sarmamıştı.

quote:

Orijinal diyaloglara ve Türkçe karakterlere sadık kalarak, özellikle bu dönemde cesaret ederek hazırladığın yama için ayrıca teşekkürler. :)

Ben teşekkür ederim.

Geri bildirimleriniz doğrultusunda hatalar düzeltildi ve 1.5 sürümü yayınlandı.

Güncel İndirme Linki: https://www.mediafire.com/file/6g4agmriudnjre6/GTA_III_T%25C3%25BCrk%25C3%25A7e_Yama_1.5.zip/file

Yardımları için @ISKA 'ya teşekkür ediyorum.

Herhâlde artık pek bir hata kalmamıştır diye düşünüyorum   ama eğer bulursanız lütfen paylaşın.

0.4 sürümü - 21 Ağustos 2020 Cuma
    -Bütün görevler test edildi.
    -Teknik sorunlar hâlâ devam ediyor çünkü fontu hazırlayan arkadaş uzun süredir mesajlarıma cevap vermiyor. Ancak bu sorunlar oyunu oynamaya engel teşkil etmiyor.

İNDİRME LİNKİ:https://www.mediafire.com/folder/ka58wk625t156/0.4_s%C3%BCr%C3%BCm%C3%BC
  • red light district olmuş kerhane mahallesi

edge olmuş köşe
  • Ellerinize sağlık, teşekkürler.
  • III'ün yaması yok muydu ya? Eline sağlık.
  • ajira kullanıcısına yanıt
    Vardı ancak üstte de dediğim gibi "bence" başarısız ve troll bir çeviriydi.
  • Vice city ile aynı oyun ama 3. oyun hiç tutulmadı
  • ; işaretini fonttan silebilirsin yada değiştirebilirsin
  • O da bir seçenek tabii ama o kısım boş görünse bile yine sıkıntı teşkil eder. Metinler yine geniş olur. Niye böyle bir hata meydana geldiğini anlamaya çalışıyorum. Alternatif bir programım şu anlık yok. Bulabilirsem çözülür muhtemelen.
  • -Batarang- kullanıcısına yanıt
    3. oyun tutulmadı diyen üniversiteye gidiyordur.GTA III bir devrimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedwave -- 22 Temmuz 2020; 2:26:39 >
  • Alternatif bir yama her zaman harika olabilir, öncelikle başarılar dilerim ancak belirtmek isterim ki dönemine göre Türkçe yamanın bile imkansız olduğu zamanlarda Oğuz Gürsel'in piyasaya sunduğu, esprili, troll ve harika bir yamaydı.

Dönemine göre yapılan bu yamaya başarısız demek aşırı sığ bir düşünceden ibaret oluyor ne yazık ki. Bugüne ait olsa neyse...

Orijinal diyaloglara ve Türkçe karakterlere sadık kalarak, özellikle bu dönemde cesaret ederek hazırladığın yama için ayrıca teşekkürler. :)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • TayfunKey kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi "bence". Benim tabii ki yapılan her işe saygım var. Ama size esprili gelen açıkçası bana anlaşılmaz gelmişti o zamanlar. O zamanlar da İngilizcem çok iyi sayılmazdı ve bir şeyler kapmaya çalışırken "lolito" falan benim pek hoşuma gitmemişti. Eminim sevenleri vardır, çünkü eğlenceli bir gözle bakınca gerçekten öyle. Ama dediğim gibi beni pek sarmamıştı.

quote:

Ben teşekkür ederim.
  • -Batarang- kullanıcısına yanıt
    Tutulmadı mı? Yaşın kaç senin. Gta2 gibi iki boyuttan 3 boşuda geçip birçok oyunda olmayan grafik ve haritasıyla açık dünyaydı. Şimdiki gibi steam orijinal alma olmadığından satış rakamları belirlenmesi zor. Oynamayan yoktur.
  • İlk 3 boyutlu gta, gta3 tür. Devrim gibi bir oyundu zamanında
  • nostalji yapmak için birebir
  • GTA 3 varken pc kötüydü, 3d hızlandırıcı kart yoktu. Ben GTA VC ile başladım seriye 2003'de. GTA 3 nasip olmadı, bu yama ile bir şans verebilirim. Takipteyim, iyi çalışmalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaceİnMirror

Bu mesaj silindi.
    Komik olan şey ne ? Mailleri dikkate aldıklarını mı sanıyorsun ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.