DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Mısır patlatma makinası kullananlar
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
216
Cevap
6
Favori
51.607
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonraki >>>
Giriş
      3330 Mesaj
      05 Mayıs 2008 19:50:55
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Bir kaç defadır Arzum'un Corny'sini kullanıyorum. Fakat ocaktaki gibi olmuyor yağı, tuzu yok, kupkuru.
      Makinada patlattıktan sonra nasıl yağ, tuz ekliyorsunuz?

• Yarbay
      16710 Mesaj
      05 Mayıs 2008 20:50:54
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      valal bizdede arçelik vardı

dediğin gibi yağsız tuzsuz

patlattıktan sonra serpiyorduk tuzu ama yağ olmadığı için emmiyor mısır ve tabağın dibine düşüyor

o yüzden aynen rafa

tencerede yağlı yapmaya devam

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
      SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
      HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS
    • Yüzbaşı
      385 Mesaj
      05 Mayıs 2008 21:54:35
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      banada arcelik hediye gelmisti 2 kere sans verdim ona ama her seferinde husran oldu.

en guzeli tencerede yaglı yapmak.

• Binbaşı
      1732 Mesaj
      13 Aralık 2008 22:00:05
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

quote:

Orjinalden alıntı: Akinci

Bir kaç defadır Arzum'un Corny'sini kullanıyorum. Fakat ocaktaki gibi olmuyor yağı, tuzu yok, kupkuru.
      Makinada patlattıktan sonra nasıl yağ, tuz ekliyorsunuz?

ARZUM CORNY'in ürün açıklamasında "Mısır patlarken ölçü kabında margarin, tereyağı eritme imkanı" var diye yazılmış. Ne demek istemişler ki?

Yağ ve tuz konularak mısır patlatan bir makine yok mu?

• Yüzbaşı
      769 Mesaj
      14 Aralık 2008 22:38:38
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      bende de simbo vardı ama dediğiniz sorundan muzdariptim. Mikrodalga fırın alınca rahatladım, koyuyorum borcam tencerenin içine mısırı, yağı, tuzu, kapağını kapatıyorum, 2 dakika içinde neredeyse tüm mısırlar patlamış halde fırından çıkartıyorum.
      Tavsiye ederim.

• Yarbay
      3365 Mesaj
      15 Aralık 2008 10:04:40
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Bende aşağıdaki ürünün aynısı var.Ama markası Premier.

Teflon kaplı haznesinin içine mısırı, 1 kaşık yağı,tuzu koyuyorum.Alttan ısıtıyor ve döner karıştırıcı mısırları devamlı çeviriyor.İşlem bitince aleti ters çeviriyorum,yuvarlak şeffaf kapak kase oluyor.Sonuçta aynen sinemalardaki gibi yağlı,tuzlu patlamış mısır elde ediyorum.
      Yanlız dikkat edilmesi gereken bir nokta var.Şeffaf kapağın üzerindeki ikinci siyak kapağı patlatma esnasında açmak gerekiyor.Zira oradan buhar çıkışı oluyor.Kapalı olursa mısırlar yumuşayabiliyor.

• Binbaşı
      1376 Mesaj
      15 Aralık 2008 14:35:47
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      yağsız tuzsuz benimkide öyle yapıyor ama üzerinde bi aparat var mesela tereyağı koyuyorsun orada eriyor istersen üzerine dök ye ama bende tavada yapıyorum ağzımın tadını bilirim çünkü

• Yüzbaşı
      609 Mesaj
      17 Ocak 2009 04:54:56
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      adam gibi yağlı mısır patlatabileceğim bir makine yok offf offf

hadi tava, gidelim ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c4n -- 17 Ocak 2009; 4:52:34 >

• Çavuş
      70 Mesaj
      17 Ocak 2009 12:30:32
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      teknoloji bu kadar ilerlemişken , nasıl olurda yağlı tuzlu mısır patlatabılen bır cıhaz ıcat olunamadı hayret dogrusu.

• Yüzbaşı
      405 Mesaj
      17 Ocak 2009 16:31:51
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Ben de yağsuz tuzsuz hayatta yemem, elimi sürmem. Yağlu tuzlu mısır patlatan şu Premierden almayı düşünüyorum, internette o kadar aradım sadece o var, başka bir alternatifini göremedim. Evde tencerede ocakta yapılanla karşılaştırırsak bu makinede patlatılanlar nasıl memnun musunuz?

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      17 Ocak 2009 17:23:40
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Şu sinema büfelerinde satılan popcornların yapıldığı makinelerin küçüğü olsa da alsak. O popcornlardaki lezzet hiç bir şey yok. Sanırım onlar bir de tereyağı kullanıyormuş.

Hepiniz yüklediğim anlam kadarsınız.
    • Yarbay
      3365 Mesaj
      17 Ocak 2009 19:17:49
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Ben yukarıda belirttiğim aletle sinemadakiler kadar olmasa bile ona yakın tat elde ediyorum.

• Çavuş
      70 Mesaj
      18 Ocak 2009 00:02:33
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Benim yaptıgım sıstem su.

mısır patlatma makınesınde mısırı patlatırken, bir yandanda derin çelik tencere içinde tereyağ ve tuz kısık ateşte tutuyorum. tam onlar sıvı kıvama geldiği
      vakit zaten mısırlar patlamış olur. mısırları patlamadan once derin bir çuvalın içine geçiriyorum ki mısır patlatma makınesı saga sola sıcramasın diye. cuvalın ıcındekı mısırlarıda tencerenın ıcıne dokup sonra kasıkla 6-7 kez alt ust ederım. oldu sana mısır ıste.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      18 Ocak 2009 00:57:25
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

quote:

Orjinalden alıntı: buraksaınsen

Benim yaptıgım sıstem su.

mısır patlatma makınesınde mısırı patlatırken, bir yandanda derin çelik tencere içinde tereyağ ve tuz kısık ateşte tutuyorum. tam onlar sıvı kıvama geldiği
      vakit zaten mısırlar patlamış olur. mısırları patlamadan once derin bir çuvalın içine geçiriyorum ki mısır patlatma makınesı saga sola sıcramasın diye. cuvalın ıcındekı mısırlarıda tencerenın ıcıne dokup sonra kasıkla 6-7 kez alt ust ederım. oldu sana mısır ıste.

O zaman makinanın pratikliğinin ne anlamı kalıyor ki. Orada patlatıp bir de tencere bulaşığı, aktarımı vs. ile uğraşacağınıza direkt tencerede yapın.

Hepiniz yüklediğim anlam kadarsınız.
    • Binbaşı
      1086 Mesaj
      18 Ocak 2009 11:30:47
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

quote:

Orjinalden alıntı: Mr.Blof

Bende aşağıdaki ürünün aynısı var.Ama markası Premier.

Teflon kaplı haznesinin içine mısırı, 1 kaşık yağı,tuzu koyuyorum.Alttan ısıtıyor ve döner karıştırıcı mısırları devamlı çeviriyor.İşlem bitince aleti ters çeviriyorum,yuvarlak şeffaf kapak kase oluyor.Sonuçta aynen sinemalardaki gibi yağlı,tuzlu patlamış mısır elde ediyorum.
      Yanlız dikkat edilmesi gereken bir nokta var.Şeffaf kapağın üzerindeki ikinci siyak kapağı patlatma esnasında açmak gerekiyor.Zira oradan buhar çıkışı oluyor.Kapalı olursa mısırlar yumuşayabiliyor.

bu ürün güzel bişeye benziyo nerden aldınız hocam hepsi buradada falan göçremedim ?

*** Asus K55VJ-SX216D * Sandisk Extreme 240 GB SSD * Iphone 6+ Space Grey ***
      ***LOGITECH Z-906 5+1 500W THX * LG Pg60g Projeksiyon * LG Nb3530a SoundBar ***
    • Yarbay
      3365 Mesaj
      18 Ocak 2009 20:05:35
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

quote:

Orjinalden alıntı: rueta

bu ürün güzel bişeye benziyo nerden aldınız hocam hepsi buradada falan göçremedim ?

Bendeki Premier.Ama bu da onun aynısı galiba;Sunny AT 323
      BURADAN fiyatlarını kontrol edebilirsiniz.

• Binbaşı
      1086 Mesaj
      18 Ocak 2009 20:46:29
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      oradaki sitelerden bitek ereyon u biliyorum ama ereyon da battı diye haber duymuştum sanki

*** Asus K55VJ-SX216D * Sandisk Extreme 240 GB SSD * Iphone 6+ Space Grey ***
      ***LOGITECH Z-906 5+1 500W THX * LG Pg60g Projeksiyon * LG Nb3530a SoundBar ***
    • Yüzbaşı
      405 Mesaj
      01 Şubat 2009 21:46:35
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      ereyonda problem yok görünüyor, bu makineyi gözüme kestirdim en yakın zamanda denemeyi düşünüyorum, ben izmirdeyim alırsam ereyondan alırım, aynı ilde hızlı gelir

• DH Yönetici
      13610 Mesaj
      02 Şubat 2009 03:29:15
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Tavada yağlı olduğunda yağ yanıyor, ben genelde az tuz ile tavada patlatırım

• Binbaşı
      1592 Mesaj
      02 Şubat 2009 10:14:07
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      en iyisi mangalda yapmak odun kömürünün üstüne yok

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.