Şimdi Ara

Mısır patlatma makinası kullananlar (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
6
Favori
83.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mert1905x

Arkadaslar hediye olarak arnica mısır patlatma makniası geldi ama hiç patlatamıyor 1 su bardag mısırda 5dk dondu 5-10tane patlattı. 2 farklı mısır denedim. Nedir sıkıntı acaba

Hocam belki bir su bardağı mısır fazla gelmiş olabilir, bir çay bardağı kadar deneyin çünkü ben de farklı marka ama aynı tip bir mısır patlatma makinesi kullanıyorum ve çok memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

Normal fırında yapmaya alıştım ama olmadı. .. .. . .. . .

Mikrodalga fırında olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Arkadaslar hediye olarak arnica mısır patlatma makniası geldi ama hiç patlatamıyor 1 su bardag mısırda 5dk dondu 5-10tane patlattı. 2 farklı mısır denedim. Nedir sıkıntı acaba

Hocam belki bir su bardağı mısır fazla gelmiş olabilir, bir çay bardağı kadar deneyin çünkü ben de farklı marka ama aynı tip bir mısır patlatma makinesi kullanıyorum ve çok memnunum.

1 çay bardag koydum hocam yanlıs yazmısım. yag dokunca patladı yaglı sanırım alet. kullanım klavuzunda istege baglı yag diyor bende öyle sandım. yag koymama ragmen yarısı patlamadı gene uyuz etti.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

1 çay bardag koydum hocam yanlıs yazmısım. yag dokunca patladı yaglı sanırım alet. kullanım klavuzunda istege baglı yag diyor bende öyle sandım. yag koymama ragmen yarısı patlamadı gene uyuz etti.

Ufak bir kaseye önce mısırı koyup üzerine bir yemek kaşığı yağ ve bir miktar tuz attıktan sonra kabı mısır patlatma makinesine dökseydiniz.

• celebic kullanıcısına yanıt
    Bu akşam deneyeceğim onu bakalım resim atarım. işin ilginci kullanım klavuzda istege baglı diyor. e ben yagsız istiyorsam makina patlatmıyor nasıl istege baglı
  • quote:

Bu akşam deneyeceğim onu bakalım resim atarım. işin ilginci kullanım klavuzda istege baglı diyor. e ben yagsız istiyorsam makina patlatmıyor nasıl istege baglı

Yağsız da patlatıyor ama tadı olmuyor pek.
    Yagsız 2 defa 2 farklı marka mısırla denedim hocam 1 cay bardagından 5tane patladı gerisi hep kavruldu yagsız patlatmıyor bu cihaz bence.İngilizce kısmına baktım hep yag yazıyor.

Yani benim olayım tadı olmadı degil biz yagsız seviyoruz ama makina patlatmıyor :) Tefalın eski makina aynı mısırı koyduk 3dk içinde hepsi patladı bizim bu arnicada yok hiçbiri patlamıyor yagsız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1905x -- 22 Şubat 2016; 16:58:13 >
  • quote:

Yagsız 2 defa 2 farklı marka mısırla denedim hocam 1 cay bardagından 5tane patladı gerisi hep kavruldu yagsız patlatmıyor bu cihaz bence.İngilizce kısmına baktım hep yag yazıyor.

Yani benim olayım tadı olmadı degil biz yagsız seviyoruz ama makina patlatmıyor :) Tefalın eski makina aynı mısırı koyduk 3dk içinde hepsi patladı bizim bu arnicada yok hiçbiri patlamıyor yagsız

peki aleti fişe takınca mısırı koyduğunuz taban ısınıyor değil mi?
    Aynen ful alet ısınıyor alev alev. içindeki mısırlar patlamıyor ama kararıyor. üstündeki telde döndurme işlemini yapıyor
  • quote:

Aynen ful alet ısınıyor alev alev. içindeki mısırlar patlamıyor ama kararıyor. üstündeki telde döndurme işlemini yapıyor

hayret doğrusu
    Can sıkıcı hediye gelmese gidip kafalarına atardım 10 senelik alet 10kat iyi yapıyor bende hayret ettim.
  • çok saçma sapan bir alet. boşuna para. tencerede patlatılan mısır daha iyi.

en abuk subuk icatlardan birisi.

alındıktan sonra rafa kaldırılan, kablosuna kadar yağ bağlayan süs için saklanılan bir elektrikli mutfak gereci.

bence alınmasında hiçbir elzem yoktur.

onun yerine katı meyve suyu sıkıcılardan bahsedelim ama içine 2 havucu atınca yanık kokusu gelip kendini kapatanlardan olmasın.
  • En iyisi tencerede yağlı tuzlu patlatmak.Bide ben iyice kavuruyorum mısırı yağda rengi hafif sarıya dönüyo ve çok güzel patlıyo.Tencereye atıp bir kere karıştırıp kapağını kapatıp beklemeyim.Sürekli kavurun patlıcağı zaman kapağını kapatın.Çok güzel oluyo
  • Abuk subuk şeylere para vermeyin. patlatın tencerede gitsin
  • al benden de o kadar
  • gece gündüz mısır patlatıp yemediğim için para vermem bu alete anca döküntü
  • kullanan arkadaşlar arnica mısırmatik plus cihazını tavsiye edermisiniz.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.