Emekli Yönetici
15 Ağustos 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
40 üye
Görüntülenme
Toplam: 243 (Bu ay: 4)
Gönderileri

Batarya arızası sebebiyle macbook pro 2020 model cihazımı 24 Mart tarihinde proMC Apple servisine teslim ettim. Servis bataryanın Apple Gebze Onarım Merkezi tarafından gönderilmesini bekliyor. Cuma günü Apple müşteri hizmetleri ile görüştüm, durumu araştırıp Pazartesi dönüş yapacaklar.


Batarya olmadığı için cihazı uzun süre serviste bekleyen var mı?


2. el almış olduğum Nad c320bee amfinin kumandası yok. Güç düğmesine bastığımda amfi bekleme modunda açılıyor, herhangi bir çıkış tuşuna bastığımda ise amfi bekleme modundan çıkıyor ve amfiyi kapatmak için güç düğmesine basmak gerekiyor.

Amfiyi bekleme moduna alacak bir switch eklemek istiyorum. Devre şemasını buldum ama nasıl yapılacağına karar veremedim.
http://www.reptips.dk/Reptips/NAD-C320.pdf
Windows server 2008 kurulu olan sunucuya farklı bir disk ile Windows server 2012 kurmak istiyoruz fakat kurulumda hata ile karşılaştık.Kurulmak istediğimiz diskin içinde Windows 7 vardı format attık. Sizce sorun nedir ?

Not: Windows server 2008 kurulu olan disk sunucuya takılı değil.
Arkadaşlar merhaba.

Odadaki havanın temizlenmesi için honeywell ha 120 hava temizleme cihazı kullanıyorum. Bugün fark ettim çalıştığı mekandaki bütün metal eşyalara elektrik yüklüyor. Kapı kolu, masada duran metal kol saati, boşta duran usb kablosu veya çelik kapı hiç fark etmiyor. Hatta metal eşyalara yüklenen elektrik kontrol kalemini yakmaya yetiyor ve muhtemelen buna neden olan içindeki iyonizer devresi.

Sizce bu durum elektronik cihazlara zarar verebilir mi ?
Arkadaşlar merhaba.

1 yıldır kullandığım akünün 2 gündür kutup başında sızıntı var. Kutup başını ve upsden gelen bağlantı ucunu çürütmekte. Sizce bu sorun garanti kapsamına girer mi ?

Not: Akü 2 yıl garantili.

3 gün önce almış olduğum tv'nin sanırım ışık sensörü çalışmıyor. Defalarca ayarlarını kontrol ettim, ışığı hep yüksek.

Aynı modeli kullanan var mı ? Işık sensörü çalışıyor mu ?
.
Arkadaşlar merhaba. Bu akşam saat 20.08'de bir mail geldi. Paypal'a tanımlı kredi kartımdan benim onayım olmadan $483,00 para çekilmiş.

Bir gecede 1.116,63 TL dolandırıldım. Paypal'a itirazda bulundum, kredi kartımı kapattırdım. Yarında bankaya gidip harcama itiraz formu vereceğim. Sanırım şuan için yapabileceğim başka işlem kalmadı.

Yakınlarınızda benzer olayla karşılaşan var mı ?
GÜNCEL KONU:https://forum.donanimhaber.com/haberlesme-forumu-kurallari--38099922#380999221. Yeni konu açmadan önce forumun Arama bölümünü kullanarak daha önce konunun açılıp açılmadığına bakınız. (Aynı konunun birden fazla açılmış olması durumunda ilk açılan kalacak, sonra açılan silinecek / kilitlenecektir.)

2. Konu başlıkları anlaşılır ve konuyla alakalı olsun. Birkaç ana konu haricinde, Açtığınız konu başlıklarında tamamıyla büyük harfler kullanmayınız konu silinecektir. Yanlış/gereksiz/fazla vb. noktalama işaretlerinin kullanımından kaçınınız, aksi takdirde konu silinebilir.

3. forum.donanimhaber, Türkçe bir forumdur. O nedenle günlük hayatımızda Türkçemize nasıl dikkat ediyorsak forum içinde de Türkçe imla kurallarına dikkat etmeliyiz. Yabancı kelimeleri kullanmamaya, bunun yerine Türkçe karşılıklarını kullanmaya özen gösterelim. Aksi davranışlarda konunuz gösterimden kaldırılır.

4. Konularınızı lütfen ilgili bölümlere açınız. Teknik konular, ilgili bölümlerine aittir.

5. Konu başlıkları anlaşılır ve konuyla alakalı olsun. “Acil yardım”, “Lütfen yardım”, “Uzman sorusu”..gibi konuyla alakası olmayan ve tek kelimeli başlık kullanan konular silinecek/kitlenecektir.

6. Üyeler birbirlerine küfür, hakaret ve küçük düşürücü sözler sarf edemeyeceği gibi 3. şahıslar için de bu tip sözler sarf edemez. Hakaret olup olmadığı muğlak kelimelerde söz konusu söze maruz kalan üyenin şikayet etmesi durumunda, takdir üst yönetimindir. Bu tür mesajlar içeriğine bakılmaksızın silinecek ve yazan üyeye ceza uygulanacaktır. (Küfür veya hakaretlerin sansürlenerek yazılması bir şey değiştirmez)

7. Size bir üye küfür veya hakaret ettiğinde, aynı şekilde cevap vermek yerine
butonuna basarak şikâyet ediniz. Küfüre veya hakarete aynı tarzda cevap verilmesi durumunda, ilk kimin başlattığına bakılmaksızın olaya karışan tüm üyeler ceza alacaktır.

8. Bölüm kurallarına göre silinmesi gereken mesajları alıntı yapmayınız. Aksi takdirde mesajınız silinebilir.

9. Silinen veya kilitlenen bir konuyu ısrarla tekrar açmak ceza sebebidir.

10. Açtığınız bir konunun neden silindiğini sormak için (
) butonunu kullanınız. Bu işi yeni konu açarak yaptığınız takdirde cevap verilmeksizin konunuz silinecektir.

11. Ceza alan üyelerin başka bir kullanıcı hesabı alarak foruma yazmaya devam etmeleri yasaktır. Bu durumu tespit edilen üyelerin sonradan aldıkları kullanıcı hesapları kilitlenecek, asıl hesaplarının cezası ise uzayacaktır. Bu tutumlarını ısrarla sürdüren üyelerin ise asıl kullanıcı hesapları bir daha açılmamak üzere kilitlenecektir. (Yönetimin bu üyelerin sahte kullanıcı hesapları ile yazdıkları tüm mesajları silme hakkı saklıdır.) Bu konudaki sorularınızı forumdestek@donanimhaber.com adresine e-posta yollayarak iletebilirsiniz.

12. Bölüm içinde firmaları küçük düşürücü, alay edici, suçlayıcı konular açmayınız. Açılan bu tür konular silinecek, sürekli benzer konular açan üyelere gerekli görüldüğü taktirde ceza verilecektir.

13. Açtığınız bir konunun ilgi görmemesi ya da aşağıya düşmesi durumunda ısrarla gereksiz mesajlar yazmak sureti ile (smile koymak, "up,güncel" yazmak v.b.) üste taşımanız flood suçundan ceza almanıza sebep olabilir. Gerekli görüldüğü hallerde konu kaldırılabilir.

14. Forum içinde yasal olmayan (keygen-serial-şife-crack) illegal isteklerde bulunmak; bulunulan bu isteklere cevap vermek,özelden yardım etmek forum kurallarına aykırıdır, ceza sebebidir.

15. Konu içinde verdiğiniz linklere dikkat ediniz. Yardım amaçlı verdiğiniz linkler illegal sitelere yönlendiriyor ya da illegal programların paylaşım yeri olabilir. Bu tür linkler silinebileceği gibi, paylaşım yapan üye de cezalandırılır.

16. Forum ve bölüm üzerinden Torrent , Emule, Usenet ile ilgili her türlü paylaşımın yapılması yasaktır. Ayrıntı için burayı okuyunuz.

17. Network bölümü içinde admin şifrelerinin kırılması, internet bölümünde hack ile ilgili konuların açılması yasaktır. Güvenlik bölümünde ise sürekli olarak ''sizce hangi güvenlik programı?'' başlıklı konuların açılması forum kirliliğine yol açmaktadır. Bu tür konular silinir ya da kilitlenir.

18. Yöneticiler hakkındaki şikayetlerinizi, konu açarak ya da konulara mesaj atarak değil, şikayet mesajı yolunu kullanarak veya forumdestek@donanimhaber.com adresine e-posta yollayarak yapınız. Aksi halde bu tür şikayet içeren mesajlarınız ve konularınız silinecektir.

19. Burada yazmayan fakat Forum Genel Kurallarına aykırı olan tüm kurallar ve yaptırımlar bu bölüm için de geçerlidir.

20. Forumumuzdaki hak kısıtlamaları yöneticiler tarafından değiştirilebilmektedir. Bu yüzden bu yönde maddeler ilerde bu anlaşmaya eklenebilir ve kullanıcı bu maddeleri kabul etmiş sayılır.
Arkadaşlar merhaba.

Elimde Irf730 ile çalışan arızalı bir devre var. Irf730'un orta bacağı bir direnç ile S8050'nin orta bacağına bağlanmış, S8050'nin collector ucu pc817'a ve S8050'nin emitter ucu da direnç ve zener ile AZ7500bp entegresine bağlanmış. Sorun Irf ile S8050'nin arasındaki direncin yanmış olması. Değer göstermiyor, elektrik arkı çıkartıyor ve hatta renkleri de kaybolmuş.

İnverterler hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığım için işin içinden çıkamadım. Anladığım kadarıyla optocoupler ve S8050 voltajı kontrol ederek Irf730 yi duruma göre sürüyor. Şimdi ben bu yanan direncin yerine kaç ohmluk direnç kullanabilirim ?
Hakkında
Konum: Ankara,Çankaya
Meslek: http://forum.donanimhaber.com/forumid_242/tt.htm
İlgi Alanları: Bilgisayar donanımı & Elektronik
Forum İkinci El İmzası:
Alışverişlerim: infra_dark, pixel, salagil, kerim_bayramoglu, arda1811,beyyin,serce,xd22, prodowns, bobo006, LoganicT, oshinankara, meteor_xxx, 2smoke,kuchiki5, trusen

Ne Mutlu Türküm Diyene
Hakkımda:Adalet gücü bağımsız olmayan bir memleketin, devlet halinde varlığı kabul olunamaz.
M. Kemal ATATÜRK


Efendiler!Avrupa'nın bütün ilerlemesine,yükselmesine ve medenileşmesine karşılık Türkiye tam tersine gerilemiş ve düşüş vadisinde yuvarlana durmuştur.Artık vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak,bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak,bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi bir takım zihniyetler belirdi.Halbuki,hangi istiklal vardır ki ecnebilerin nasihatleriyle,ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin? ...Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir!...

M. Kemal ATATÜRK
Sistem ve Tercihleri
Operatör
Turkcell
ISS
Uydunet
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Kombi
Vailant
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Mesaj Sayısı: 13.632
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 25.869
İkinci El Bölümü Mesajları: 122
Konularının görüntülenme sayısı: 118.006 (Bu ay: 2.806)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 119 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.