Şimdi Ara

Mısır patlatma makinası kullananlar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
6
Favori
83.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: righteous

Ooo süper oldu biraz yağ biraz tuz koydum tadundan yenmiyor

Hocam dedim, gerçekten çok leziz oluyor. Bir kaç denemeden sonra en iyi yağ ve tuz oranını buluyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Ooo süper oldu biraz yağ biraz tuz koydum tadundan yenmiyor

Hocam dedim, gerçekten çok leziz oluyor. Bir kaç denemeden sonra en iyi yağ ve tuz oranını buluyorsunuz.

Bu gün 4 kere mısır patlattım eşim yavaş sakin ol diyor epeydir cihaz bozuk olduğundan yemiyorduk neyse yarına saklayayım biraz...

• quote:

Ürün elime geçeli neredeyse bir hafta olacak. Her gün kullanıyoruz. Neredeyse sinemalarda satılanların kıvamını yakalamış bulunuyorum. Yağ ve tuz oranını damak tadınıza göre ayarlarsanız süper oluyor.
    Eğer bir mısır patlatma makinesi alacaksanız biraz daha paraya kıyıp bu makinelerden almanızı tavsiye ederim, diğerleri saman gibi oluyor. Afiyet olsun

Gördüğüm en ucuz fiyatlı üründe sanırım bu satıcıda bulunuyor, tecrübe ettim. Reklam yapıyorsun denilebilir ama iyi ürün, ucuz fiyat ve dürüst satıcının reklamını yapmaktan bir çıkarım olamaz...

http://www.caddecarsi.com/index.php?p=show&pid=5162&k_id=146&kn=M%FDs%FDr+Patlatma

Mısır patlatma makinası kullananlar

Bende de aynı üründen var alacaklara tavsiye ederim. Türkiye'de bulunabilen en iyi mısır patlatma makinelerinden biri, yağlı olarak da kullanılabilmesi bir artı.
    Ayrıca patlatırken başında durmanız gerekmiyor, patlatırken etrafa mısır saçmıyor. Kullanımı da rahat. Patlayınca ters çevirip kendi kapağını kap olarak kullanabiliyorsunuz.
    Bu ürünü sanırım aynı firma(çin) fason olarak üretiyor, birsürü marka adı altında gördüm. Hatta Amerika'da çok kullanılan bir ürün, orada Westbend Stir Crazy! markası adı altında satılıyor.
    Ben de daha önceden stir crazy ürününü bildiğim için premier markası adı altında trde bulunca hemen satın almıştım. Türkiyede sadece bu siyah modeli var sanırım.
    Yağ olayına gelince ben 1 kaşık sızma zeytinyağı koyuyorum çok da lezzetli oluyor. Hem zeytinyağı daha faydalı diğerlerine göre.

http://westbend.com/popcorn/stir-crazy.html

Videoda eleman yağı fazla kaçırmış gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 18 Temmuz 2012; 8:34:34 >

• Westbend Stir Crazy! markası nın web sayfasında güzel cihazlar varmış.
  • Ayrıca bir bilgi; üstteki kapaklı kısmın asıl amacı tereyağı haznesi olarak kullanmak. Oraya bir miktar tereyağı konulduğunda eriyip
    deliklerden içine akıyor. Amerikalılar hep butter popcorn şeklinde tüketiyor herhalde videolara bakılırsa. Ben hiç denemedim pek sağlıklı gelmediği için
    ama büyük ihtimalle çok lezzetli olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

uygun fiyata mısır patlatma makinası

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/fantom-fanset-misir-patlatma-makinasi-61661816

Ben de bu tip vardı patlayan mısırlar etrafa dağılmasın diye çepeçevre gazete ile kaplardım.

Şimdiki ürün çok daha güzel başında bekleme yapmana gerek de yok...

• quote:

quote:

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/fantom-fanset-misir-patlatma-makinasi-61661816

Ben de bu tip vardı patlayan mısırlar etrafa dağılmasın diye çepeçevre gazete ile kaplardım.

tepesi zaten kapalı önüne büyük bir kap koyman yeterli zaten patlayan otomatik dışarı çıkıyor. boşlatmak zorunda kalmıyorsun. sen niye gazetelerle uraştın onu anlayamadım.

• quote:

quote:

quote:

tepesi zaten kapalı önüne büyük bir kap koyman yeterli zaten patlayan otomatik dışarı çıkıyor. boşlatmak zorunda kalmıyorsun. sen niye gazetelerle uraştın onu anlayamadım.

Bendekinin ağzı daha küçüktü hali ile sağa sola dağılıyordu büyük kap ile zaten yapıyordum ama olmuyordu hediye gelmişti.

Görmediğin için öyle düşünebilirsin buna bir şey diyemem kullanan bendim sonuçta

• Bizdede arzum var tadı filan yerinde
  • Ben misir patlatma makinasini (?) kendim yaptim.
    Butcesi uygun olmayan ogrenci arkadaslar veya benimle ayni dertten muzdarip olanlar bulunabilir, belki islerine yarar.

Kendi yapma sebebim, ailecek seyrek misir patlatiyoruz. Bu nedenle ayda 1-2 defa ihtiyac icin mutfakta yer kaplayacak bir alet istemedim.
    Ustelik, fazla yagli olan hazir paketler midemde problem yaratiyor, bu nedenle az yagli olsun istedik.

Gerekli malzeme:
    1 adet mikrodalgaya girebilecek evsafta kapakli plastik kap
    1 adet sarjli vidalama/matkap
    2 adet metal veya ahsap matkap uc (4luk & 8lik)

[simage][/simage]

Yukaridaki fotografta gordugunuz uzere islem son derece basit.
    Plastik kabi aldim. Etrafina zigzag seklinde boylu boyunca delikler actim. Zigzagin amaci hava sirkulasyonunu azami de tutmak.
    Alt 3 sirayi misir taneleri disari cikmasin diye 4luk, diger delikleri 8lik uc ile actim.
    (En alttan delmeyin, 1 cm ustten baslayin)
    Aynisini 8lik uc ile kapagada yaptim.
    Toplam 4 dk surdu.

Misir patlatmak icin misir tanelerini direkt kabin icine, oradanda mikrodalgaya.
    En yuksek isida pisirmeye basliyorsunuz. Patlama sesleri cok seyreklestiginde cikariyorsunuz.

Bizim icin tuzsuz olmasinin onemi yok, bu nedenle cok tereyagli sevenlere uymayabilir.

Biraz tat vermesi icin hanim misirlari koymadan once icine 2 yemek kasigi aycicek yagi koyup uzerine tuz dokuyor. Sonrada misirlari icine.
    Yukarida uyardigim gibi dibini delmeyin aksi halde yag akar. Cok da ustten baslamayin, diplerin sirkulasyonu azalir. Resimdeki ayar iyidir.

Biraz zihni sinir projesi gibi oldu ama bizim isimizi goruyor.
    Belki faydalanan cikar diye buraya yazayim dedim.

• Pratik Türk zekası :) tebrikler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aoitsukinosuke

Ben misir patlatma makinasini (?) kendim yaptim.
    Butcesi uygun olmayan ogrenci arkadaslar veya benimle ayni dertten muzdarip olanlar bulunabilir, belki islerine yarar.

Kendi yapma sebebim, ailecek seyrek misir patlatiyoruz. Bu nedenle ayda 1-2 defa ihtiyac icin mutfakta yer kaplayacak bir alet istemedim.
    Ustelik, fazla yagli olan hazir paketler midemde problem yaratiyor, bu nedenle az yagli olsun istedik.

Gerekli malzeme:
    1 adet mikrodalgaya girebilecek evsafta kapakli plastik kap
    1 adet sarjli vidalama/matkap
    2 adet metal veya ahsap matkap uc (4luk & 8lik)

[simage][/simage]

Yukaridaki fotografta gordugunuz uzere islem son derece basit.
    Plastik kabi aldim. Etrafina zigzag seklinde boylu boyunca delikler actim. Zigzagin amaci hava sirkulasyonunu azami de tutmak.
    Alt 3 sirayi misir taneleri disari cikmasin diye 4luk, diger delikleri 8lik uc ile actim.
    (En alttan delmeyin, 1 cm ustten baslayin)
    Aynisini 8lik uc ile kapagada yaptim.
    Toplam 4 dk surdu.

Misir patlatmak icin misir tanelerini direkt kabin icine, oradanda mikrodalgaya.
    En yuksek isida pisirmeye basliyorsunuz. Patlama sesleri cok seyreklestiginde cikariyorsunuz.

Bizim icin tuzsuz olmasinin onemi yok, bu nedenle cok tereyagli sevenlere uymayabilir.

Biraz tat vermesi icin hanim misirlari koymadan once icine 2 yemek kasigi aycicek yagi koyup uzerine tuz dokuyor. Sonrada misirlari icine.
    Yukarida uyardigim gibi dibini delmeyin aksi halde yag akar. Cok da ustten baslamayin, diplerin sirkulasyonu azalir. Resimdeki ayar iyidir.

Biraz zihni sinir projesi gibi oldu ama bizim isimizi goruyor.
    Belki faydalanan cikar diye buraya yazayim dedim.

Hocam tebrikler, müthiş yaratıcısınız.

Dediğiniz gibi şayet yağı, tuzu ilave edebiliyorsanız piyasada satılanlardan daha kullanışlı ve az masraf çıkartan bir mısır patlatma makinası yapmışsınız demektir.
    Keşke 3-5 ay önce haberim olsaydı

• Evde benim mikrodalga da var hatta onda da mısır patlatma seçeneği var ama ben bir türlü verim alamamıştım ekmek yapma makinesi olarak ta kullanıyorum ve kabında da mısır patlatıyorduk ama üstünü kapatma şansımız yoktu böyle bir şeyi de hiç düşünmedik balıklama atladık makinesini aldık mısır patlatma cihazı da bayağı büyük evde acaip yer kaplıyor. TÜRK zekası diye boşuna denilmemiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Ürün elime geçeli neredeyse bir hafta olacak. Her gün kullanıyoruz. Neredeyse sinemalarda satılanların kıvamını yakalamış bulunuyorum. Yağ ve tuz oranını damak tadınıza göre ayarlarsanız süper oluyor.
    Eğer bir mısır patlatma makinesi alacaksanız biraz daha paraya kıyıp bu makinelerden almanızı tavsiye ederim, diğerleri saman gibi oluyor. Afiyet olsun

Gördüğüm en ucuz fiyatlı üründe sanırım bu satıcıda bulunuyor, tecrübe ettim. Reklam yapıyorsun denilebilir ama iyi ürün, ucuz fiyat ve dürüst satıcının reklamını yapmaktan bir çıkarım olamaz...

http://www.caddecarsi.com/index.php?p=show&pid=5162&k_id=146&kn=M%FDs%FDr+Patlatma

Bende de aynı üründen var alacaklara tavsiye ederim. Türkiye'de bulunabilen en iyi mısır patlatma makinelerinden biri, yağlı olarak da kullanılabilmesi bir artı.
    Ayrıca patlatırken başında durmanız gerekmiyor, patlatırken etrafa mısır saçmıyor. Kullanımı da rahat. Patlayınca ters çevirip kendi kapağını kap olarak kullanabiliyorsunuz.
    Bu ürünü sanırım aynı firma(çin) fason olarak üretiyor, birsürü marka adı altında gördüm. Hatta Amerika'da çok kullanılan bir ürün, orada Westbend Stir Crazy! markası adı altında satılıyor.
    Ben de daha önceden stir crazy ürününü bildiğim için premier markası adı altında trde bulunca hemen satın almıştım. Türkiyede sadece bu siyah modeli var sanırım.
    Yağ olayına gelince ben 1 kaşık sızma zeytinyağı koyuyorum çok da lezzetli oluyor. Hem zeytinyağı daha faydalı diğerlerine göre.

http://westbend.com/popcorn/stir-crazy.html

Videoda eleman yağı fazla kaçırmış gibi

Mısır patlattıktan sonra alt kısmı yıkanabiliyormu? Bulaşık makinasına konulabilir mi? Temizlik açısından da pratikmi acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Taban kısmı bulaşık makinasında yada musluk altında yıkamaya gelmez. Yağ kullanırsanız işi bittikten sonra kağıt havlu veya peçete ile silersiniz. Kapak yıkanabilir.
  • Malesef Mısır Yiemiyorum. Kiloluyum
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanak

Mısır patlattıktan sonra alt kısmı yıkanabiliyormu? Bulaşık makinasına konulabilir mi? Temizlik açısından da pratikmi acaba?

Alt kısmı yıkanmaz çünkü altta hava delikleri falan var içine su kaçarsa elektronik ekipmanı bozulur direkt yani mantıken. Alt kısmının iç haznesini bir bezle elde temizliyorsunuz,
    üst kabı ise elde yada makinede yıkanabilir. Yanlız tuz falan atarsanız, şeffaf olan kabı çok kirleniyor yıkaması aşırı zor oluyor. O yüzden tuz atacaksanız yemek için başka bir kaba aktarmak daha mantıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Orijinalden alıntı: osmanak

Alt kısmı yıkanmaz çünkü altta hava delikleri falan var içine su kaçarsa elektronik ekipmanı bozulur direkt yani mantıken. Alt kısmının iç haznesini bir bezle elde temizliyorsunuz,
    üst kabı ise elde yada makinede yıkanabilir. Yanlız tuz falan atarsanız, şeffaf olan kabı çok kirleniyor yıkaması aşırı zor oluyor. O yüzden tuz atacaksanız yemek için başka bir kaba aktarmak daha mantıklı.

O kötü o zaman yağlı şey silmekle nasıl temizlenir zamanla çok kötü bir hal alır herhalde...aşağıdaki linkte arnica nın Mısır patlatma makinası var resimlere göre alt yağlı kısım ayrılabiliyor tahminim de yıkanabiliyordur.. Sanki bunu tercih etmek daha doğru olur ama fiyatıda neredeyse iki katı.. Kullananlar bilir artık yıkanamayan kısmın problem olup olmadığını...

http://urun.gittigidiyor.com/beyaz-esya-ev-aletleri/arnica-172-p-misirmatik-misir-patlatma-makinesi-67491266

• Yikanabilir olmasi cok iyi ama fiyat farkina deger mi? Tartisilir cunku ben kullandiktan sonra kagit havlu ve nemli bezle siliyorum ve aleti yerine kaldiriyorum.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.