Şimdi Ara

denki klima

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (10 Mobil) - 3 Masaüstü10 Mobil
5 sn
18
Cevap
1
Favori
28.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar.carrefour larda satılan denki klimalar nasıldır kullanan arkadaşlar varmı.ilgilenen arkadaşlara teşekkürler

• denkiyi bilmiyorum ama ( herhalde ucuz bir üründür ) eğer bulabilirsen rubenis marka ucuzlar içerisinde kalite olarak gayet iyi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: rune

selam arkadaşlar.carrefour larda satılan denki klimalar nasıldır kullanan arkadaşlar varmı.ilgilenen arkadaşlara teşekkürler

Market klimalari yaramazdır aynı:weili,denki,coolline,blueline,alaska gibi uzak dur
  • ucuz klimaların ii soğutmadığını duydum.mesela ürünün özelliklerinde 18,000 btu yazıyo ama o denli
    mekanı soğutamıyo yani btu yu biraz sallıyolar .

bizde vestel ve beko klimalar var çok memnunuz .biraz bilindik bi marka al bence
  • Arkadaşlar bu konular 100 'lrce kez tartışıldı, market klimalarının Bi sharp bir daikin ile kıyaslanması abestir.
    Tüketici olarak yapılacak şey şudur, madem artık yaz bitti bu adamlar ölü sezonlarına giriyorlar
    (şimdi biri kalkıp da kışın da ısıtmak için satıyorlar, ne ölü sezonu demesin lütfen, kliam ilk başta soğutma için alınır)

Herkes gözünü dört açsın, illaki önümüzdeki aylarda satış yapmak için kar oranlarından feragat edip kampanya vs. yapacaklardır.
    Ben sahrp klima almayı düşüüyorum, bu şekilde bi kampanya olursa...
  • sharp ta iyi bir marka...
  • quote:

Orjinalden alıntı: demirkanat

sharp ta iyi bir marka...

Girip çıkmadıgın yer yok yavaş seni zor yakalıyorum
  • Ben evimde 2-3 senedir ısınma için klima kullanıyorum. Markaları: Americool, Airfel, carter, Alaska.
    Hiçbirinden de problem yaşamadım. Farkları biofiltre, karbon filtre, plazma, gürültü, verimleri vs.
    Zaten 2 ila 5 yıl arasında garantiyi hepsi veriyor. Benca yoğun kullanım yoksa en ucuzunu seçin, eğer yoğun kullanım olacaksa yakın fiyatlı olanların verimli olanını seçin. En verimli olanı verdigi enerji/harcadığı enerji en yüksek olandır. Yani BTU/ KW oranı en yüksek olanını seçin.
  • slm arkadaşlar ben klimacıyım marketlerde satılan yada fiyatı ucuz olan klimalardan uzak durun kullanım amacınızı belirleyim ona göre klima araştırmasına girin
  • klimalarda ısıtma için dış ünite çalışma şartları önemlidir. dış ünite çalışma sıcaklığı ne kadar düşükse ısıtma performansı o kadar yüksektir. onun için klima alacağınız zaman dış ünite çalışma sıcaklığını mutlaka sorun
  • nicknick ' in öngörüsüne ben katılmıyorum. klimalar ağırlıklı olarak ısıtma amaçlı satılır. eğer kendisi soğutma amaçlı klima almayı düşünüyorsa sharp marka klima almasına gerek yok marketlerde satılan ucuz markalardan alsa bence daha ii olur. slogan şudur ''her klima soğutur ama her klima ısıtmaz''
  • sayın abi bence sen o konuda yanılıyorsun en iyi verim 'cop' dediğimiz enerji verimlilik oranı en yüksek olandır. ayrıca fiyatı ucuz olan bir klima ile fiyatı pahalı olan klima arasında dağlar kadar fark vardır. iç ünite plastik enjeksiyonunun hurda yada ham plastikten üretilmesi, dış ünite çalışma sıcaklık dereceleri, içindeki gazın cinsi ( freon 22 mi r 410a yada r 407 c ) gazı mı, kullanılan teknoloji ( on - of kompresörlü, alternatif akım kompresörlü , doğru akım kompresörlü ) mü, kondenzasyon alanının büyüklüğü ( ısı yükünü çabuk atabilecek alana sahip olup , olmadığı ), ses desibelleri ve vibrasyon oranları öncelikle önemli olanlar bunlar yoksa filtrelizasyon teknolojisi hikayedir. bilgilerinize sunulur
  • quote:

Orjinalden alıntı: hitachi bayi

sayın abi bence sen o konuda yanılıyorsun en iyi verim 'cop' dediğimiz enerji verimlilik oranı en yüksek olandır. ayrıca fiyatı ucuz olan bir klima ile fiyatı pahalı olan klima arasında dağlar kadar fark vardır. iç ünite plastik enjeksiyonunun hurda yada ham plastikten üretilmesi, dış ünite çalışma sıcaklık dereceleri, içindeki gazın cinsi ( freon 22 mi r 410a yada r 407 c ) gazı mı, kullanılan teknoloji ( on - of kompresörlü, alternatif akım kompresörlü , doğru akım kompresörlü ) mü, kondenzasyon alanının büyüklüğü ( ısı yükünü çabuk atabilecek alana sahip olup , olmadığı ), ses desibelleri ve vibrasyon oranları öncelikle önemli olanlar bunlar yoksa filtrelizasyon teknolojisi hikayedir. bilgilerinize sunulur

Sayın Hitachi bayi,
    COP ile benim verdiğim oran aynı kapıya çıkar. COP aynı birimler arasındaki orandır, yani: (verdiği enerji/harcadığı enerji) her ikiside kwh cinsinden olur ve 3 civarındadır. Eğer bu oranı BTU/kwh olarak alırsanız, ki, her klimada bu iki rakam vardır ve bu oranın adı EER dir, COP un 3,41214115648838... misli büyük bir rakam bulursunuz. Bunun sebebi de 1BTU=3,412..Wh eşitliğidir. Bir kez daha tekrar edersek yaklaşık olarak, COP=3 demekle EER=10 (3x3,4) demek aynı şeydir, yani aynı verim demektir.

• çok iyi bir ürün bizde 1 arçelik 24000,bir vestel 12000 ve bir denki var aralarında ısıtma ve soğutma olarak en iyisi denki diyebilirim ve dış ünitesi sessiz ;)
  • ben de 2006 da denki klima almıştım. 9000 btu. carrefourdan almıştım. aldığımdan beri yaz ve kış olmak üzere düzenli bir şekilde hergün kullanıyorum. çok memnunum. herhangi bir problemle karşılaşmadım. o kadar kullanmama rağmen soğutma ve ısıtma konusunda hiç bir problemi yok. herkese tavsiye ederim.
  • Ucuz etin yahnisi derler...Fazla söze gerek yok almışken iyisini alın
  • Yatak odası bir klima bakıyorum da 9 binlik klima kalmamış piyasada, ya da olanı da 12 binlik fiyatına satılıyor. Bugün fiyatlara bakarken Denki 9 binlik inverter klima gördüm.

Sessizlik konusunda nasıldır acaba? Çok fazla kullanılmayacak, senede üç dört ay belki. Sessiz olması yeterli olur sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde 2006 yilinda denki almistik. Yukaridaki yorumlarda bazi arkadaslar karalamis ama 14 yildir bu klimayi yaz kis kullandik ve hala kullaniyoruz. Mitsubishi dahil bir cok markanin performansini bilirim ama hicbiri bunun gibi degil. Kisin 26 derece en dusuk fan ayarinda tisortle duruyoruz. Yazin da yine 26 derecede yorganla yatiyoruz

Simdi tasinma durumumuz var yeni klima almayi dusunuyoruz ama denki uretilmiyor sanirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.