D

Binbaşı
16 Eylül 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 88 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Dizel otomatik araçlar ve mazot fiyatları uçtu gitti.
C sınıfı, sorunsuz LPG uyumlu araçlar hangileri? Sedan-HB hatta SUV olabilir.

Civic sedanda göçük meselesi var. Civic HB ise lpg uyumlu değil.

Atmosferik motorlu Corolla, Auris mantıklı gibi.

Piyasada genelde turbo benzinliler var, turbolarda LPG uyumsuzluğu olabiliyor.
25 Kasım 2016'da yapılan düzenleme ile otomobillerin giriş fiyatlarına göre ÖTV uygulaması başladı.

En Çok Satılan 1600 CC ve Altı Araçlarda Giriş Fiyatına Göre;
40.000 TL'ye geçmeyenlerde: % 45
40.000TL - 70.000 TL arası olanlarda: % 50
70.000 TL'den fazla olanlarda: % 60
ÖTV uygulanıyor.

25 Kasım 2016’da Euro 3,65 TL idi, bugün (05 Kasım 2017) ise 4,51 TL oldu.

EURO yükseldikçe otomobillerin giriş fiyatları arttığı için; %45 ÖTV dilimindeki araç %50'ye, %50 ÖTV dilimindeki araç %60'a çıkıyor. Otomatik olarak ÖTV oranı ve KDV tutarı artıyor.


EURO'daki artıştan dolayı otomobil giriş fiyatı (40.000-70.000) dilimleri, en azından 50.000-80.000 TL olarak düzenlenmelidir.

25 Kasım 2016'daki Euro Kuruna Göre, Kaç EURO'luk Araç Hangi Dilimde:Bugünkü (05 Kasım 2017) EURO' Kuruna Göre, Kaç EURO'luk Araç Hangi Dilimde:Edit: EURO güncelleme


MTV'ye yapılan artışın ardından gelen tepkilerle ilgili açıklama yapan Naci Ağbal, "Vatandaşın tepkisine hak veriyorum" dedi.

"VATANDAŞA HAK VERİYORUM"
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV)'ne 2018 yılından geçerli olmak üzere yüzde 40 zam yapılmasına yönelik bir soru üzerine, Naci Ağbal, "MTV her sene artıyor. Enflasyon ne kadarsa otomatik olarak artıyor. Eğer biz bu düzenleme yapmasaydık MTV, 2018 yılında yüzde 15 oranında artacaktı. Örneğin bu sene 500 lira MTV ödemiş bir vatandaş, gelecek sene hiçbir müdahale yapmamış olsaydık 575 lira ödeyecekti. İki taksite böldüğümüzde yaklaşık olarak 32,5 lira fazla ödeyecekti. Şimdi biz yasal bir düzenleme yaptık. MTV'de yeni bir tarife ürettik. Bu tarifeye göre rakamlar bunlardır. Bu rakamlarla önceki rakamları kıyasladığımızda bir artış olarak karşımıza çıkıyor.

ŞİMDİ DİYORUZ Kİ 575 YERİNE 700 ÖDE
Bu sene 500 ödedi, gelecek sene 575 ödeyecekti. Şimdi vatandaşımıza diyoruz ki 700 lira öde. Herkes aynı arabayı kullanmıyor. Herkesin aynı yaşta arabası yok. Vatandaşın bu konudaki tepkisine hak veriyorum. Vatandaşlarımız bu konuda her zaman duyarlı olsunlar, başımızın üstüne. Burada bir sorun yok" diye konuştu.

http://www.ensonhaber.com/maliye-bakani-vatandasin-tepkisine-hak-veriyorum.html

MALİYE BAKANI'NIN ÖNCEKİ SÖZLERİNİ HATIRLAYALIM:
Yıllardır Duymaktan bıktığım konular... Şüphesiz ki liste çok daha fazladır, aklıma ilk gelenler:

1) Trafik Sigortası: Eskiden bu konuda hiçbir sorun yoktu, 4-5 yıl önce bu konuya hükumetçe el atıldı, sorun oluşturuldu, şimdi de "Çözeceğiz." denilerek Bakan Mehmet Şimşek tarafından ikide bir gündeme getiriliyor.
2) Kıdem Tazminatı: Faruk Çelik, Mehmet Müezzinoğlu gibi bütün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlarımız bu konuyu her zaman gündemde tuttu/tutuyor; ama sonuç yok.
3) Taşeron İşçi: Sayın Bakanlarımız Faruk Çelik, Mehmet Müezzinoğlu bu konu sayesinde medyada epeyce yer aldılar. Çözüm yok...
4) Vergi Reformu (KDV Reformu): Her zaman popülerdi, Maliye Bakanımız Naci Ağbal sayesinde son zamanlarda yine popülerleşti. Hayırlısı...
5) Yerli Otomobil: 2011 yılında Bakan Nihat Ergün'ün gündeme getirdiği ve 6 yıldır diğer Sanayi Bakanlarınca gündemde tutulan bir konu. 6 yılda ortada laftan başka somut bir şey yok.
5) Et Fiyatları: Mehdi Eker döneminden beri düşürülmeye çalışılan, Mehdi Eker'i de Faruk Çelik'i de düşüren hassas bir konu... Düşecek inşallah. :-)
6) İdam Meselesi: 2002'de kaldırılmasına destek veren Hükümetimizin, son yıllarda geri getirilmesi için beyanatlar verip durduğu ama hiçbir adım atmadığı önemli bir konu.
7) Bizi Kıskanıyorlar: "Almanya bizi kıskanıyor." ile başlayan, "Avrupa bizi kıskanıyor." ile devam eden ve en son "Dünya bizi kıskanıyor."a varan, yakında "Kainat bizi kıskanıyor."a ulaşacak olan bir konu. Bilumum hükumet üyelerince çıkarılan ve gündemde tutulan bir konu... Kıskananlar çatlayınca çözülecek ancak!
Türkiye bir yılda bütün alçak darbe girişiminin olumsuzluklarını sildi, siyasette bir istikrar sağladı, yepyeni bir hükümet sistemini bu sürece sığdırdı, ekonomide çok hızlı bir toparlanma sağladı. Şimdi millet tatil derdinde. Çok güzel bir şey. Ülkemizi seviyoruz, gurur duyuyoruz. Ülkemiz adına sevindirici bir şey. Dışarıda herkes Türkiye'yi kıskanıyor.
http://aa.com.tr/tr/turkiye/maliye-bakani-agbal-ekonomideki-olumlu-gidisat-daha-da-belirginlesti/882460
%45, 50, 60, 100, 110... ÖTV ve üzerine %18 KDV:

Ne muhalefet, ne basın-medya, ne gazeteciler, ne sözde otomobil dergileri-editörleri-youtuberleri, ne de otomobil satıcıları... Kimse de çıkıp "Bu ne ya? Bu kadar ÖTV+KDV zulmü mü olur? ÖTV'nin KDV'si nedir?" demiyor...
Hele ki Türkiye'deki otomobil distribütörlerinin CEO'larından tık yok. Otomobil gazeteciliği-dergiciliği yapanlardan tık yok. Muhalefet ise başka alemlerde zaten....


25 Kasım 2016'da yapılan değişiklikle 1.600 CC'ye kadar olanlarda Türkiye'ye giriş fiyatı;
0-40 bin TL olanlara %45
40-70 bin TL olanlara %50
70 bin ve üzeri olanlara %60
ÖTV kazığı konuldu. O zaman EURO 3,64 TL idi. Bugün itibarıyla 4,180 TL'yi geçti. 0-40 bin, 40-70 bin aralıkları EURO'dan dolayı değişti, birçok aracın ÖTV'si arttı. Hiç olmazsa şu aralıkları yeniden düzenleyin diyen de yok.

KRAL ÇIPLAK!
2019 Yılında Okuyacağımız Haberden:

Maliye Bakanı Naci AĞBAL'ın aşağıdaki açıklamalarına sosyal medyada rastladım. İnsan gerçekten hayret ediyor:Maliye Bakanı'ndan Yeni Açıklama: "Dışarıda herkes Türkiye'yi kıskanıyor."
(11.08.2017)

"Türkiye bir yılda bütün alçak darbe girişiminin olumsuzluklarını sildi, siyasette bir istikrar sağladı, yepyeni bir hükümet sistemini bu sürece sığdırdı, ekonomide çok hızlı bir toparlanma sağladı. Şimdi millet tatil derdinde. Çok güzel bir şey. Ülkemizi seviyoruz, gurur duyuyoruz. Ülkemiz adına sevindirici bir şey. Dışarıda herkes Türkiye'yi kıskanıyor."
http://aa.com.tr/tr/turkiye/maliye-bakani-agbal-ekonomideki-olumlu-gidisat-daha-da-belirginlesti/882460
Mutfak enflasyonu ayri hesaplansin.
Hakkında
Konum: Antalya
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Honda
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 1.745
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.988
İkinci El Bölümü Mesajları: 56
Konularının görüntülenme sayısı: 1.420.673 (Bu ay: 2.610)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 468 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.