Şimdi Ara

Mısır patlatma makinası kullananlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
6
Favori
83.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: celebic

Orijinalden alıntı: Site_Kapıcısı

Yağı ve tuzu bol kullanmaya bakın. Ben arkadasın tavsiyesine uyup her avuç Mısır icin bir yemek kasığı sıvı yağ kullandım. Zeytin yağı hem pahalı hemde ağır olur. En iyisi Mısır yağı kullanmaktir.

hocam her avuç için bir yemek kaşığı sıvı yağ fazla değilmi?
    evde, tencerede yaparken 3 avuç için 1 yemek kaşığı kadar koyuyorum gayet yeterli oluyor
    bu makinelerin koku durumu nasıl tencerede yapınca baya kokuyorda bende evde bu tarz kokuları hiç sevmiyorum

Hocam sonuçta herkesin damak zevki başka olabilir ama ilk başta her avuç için bir yemek kaşığı ilave edin. Eğer fazla gelirse azaltırsınız ama bence buna gerek kalmayacak. İkinci veya üçüncü denemede en iyi oranı bulacaksınız. Denedikten sonra sizde tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Not: Üst kapağı pişirme esnasında açık bırakınız ki o esnada oluşan buhar mısırları yumuşatmasın

• Arkadaşlar kulbu kırık olan mısır patlatma makinasını satıcı firmadan değiştirmiş gönderdi."caddeçarşı" internet sitesi dürüst satıcılık örneği gösterdi.Kendilerine burdan teşekkür ediyorum.Dün akşam ilk mısırı patlattım her avuç mısır için bir yemek kaşığı yağ fazla oluyor gerçektende ama vücuda zeytinyağı detoksu yapacaksanız bire bir:) "celebic"'in söylediklerine uygun aynı anlattığı gibi basit makina ama çok pratik ve hoş amaca yönelik bir makina kesinlikle tavsiye ediyorum sinema tadında mısır patlatıyor.Biraz küçük kaldı ama 2 kez patlattım sanırım bir kaç defa daha patlatınca kıvamı daha iyi oluşur.ilkinde birazık yaktım mısırları daha sonra mısırı daha çok koydum yağıda ekledim bayağı.. "aman son bir kaç taneside patlasın israf olmasın" diye beklemeyince mısırlar güzel oldu en önemlisi hatun sevdi ya gerisi boş Tavsiye eden "celebic" abimize teşekkürü bir borç bilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Site_Kapıcısı

Arkadaşlar kulbu kırık olan mısır patlatma makinasını satıcı firmadan değiştirmiş gönderdi."caddeçarşı" internet sitesi dürüst satıcılık örneği gösterdi.Kendilerine burdan teşekkür ediyorum.Dün akşam ilk mısırı patlattım her avuç mısır için bir yemek kaşığı yağ fazla oluyor gerçektende ama vücuda zeytinyağı detoksu yapacaksanız bire bir:) "celebic"'in söylediklerine uygun aynı anlattığı gibi basit makina ama çok pratik ve hoş amaca yönelik bir makina kesinlikle tavsiye ediyorum sinema tadında mısır patlatıyor.Biraz küçük kaldı ama 2 kez patlattım sanırım bir kaç defa daha patlatınca kıvamı daha iyi oluşur.ilkinde birazık yaktım mısırları daha sonra mısırı daha çok koydum yağıda ekledim bayağı.. "aman son bir kaç taneside patlasın israf olmasın" diye beklemeyince mısırlar güzel oldu en önemlisi hatun sevdi ya gerisi boş Tavsiye eden "celebic" abimize teşekkürü bir borç bilirim.

Hocam afiyet olsun, güle güle kullanın.

Dediğiniz gibi sonuna kadar hepsi patlasın derseniz diğerleri yanabilir. Sıvı yağı keyfe keder damak tadınıza göre bir iki denemden sonra kıvamı yakalarsınız. Ah bir de kilo yapmasa

• slm ben bu makınadan alamk istiyorum ama istediğim zaman yağlı istediğim zmn yağsız yapabılırmıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebrucece

slm ben bu makınadan alamk istiyorum ama istediğim zaman yağlı istediğim zmn yağsız yapabılırmıyım?

Elbette, keyfinize kalmış
  • quote:

Sipariş verdiğim yerde ellerinde ürün kalmadığından bana aynı makinenin Premier olanını teklif ettiler. Önce yok dedim ama inceleyin dediler. Gerçekten makine aynı hatta Arzum 850 watt iken bana önderdikleri Perimer marka olanı 1000 watt. Hatta bu makineyi kargo dahil 50.-TL'ye veriyorlar ve 16.-TL'yi iade ediyorlar. Bir iki gün gecikme oldu ama 16.-TL de cebimize kaldı. Kullanım tecrübelerimi aktarırım.

PROFESYONEL MISIR PATLATMA MAKİNESİ PREMİER 2035

Ürün Özellikleri
    Mısır Patlatma Makinası

Yüksek verimli dönen karıstırıcı

Kılavuz lamba

Yapısmaz kaplama

Hizmet kasesi gibi kapak

Kapasite yaklasık 4.5 lt hazır patlamıs mısır

230V 1000W

NOT=YAGLI VEDE TUZLU MISIR PATLATABILIRSINIZ

Mısır patlatma makinası kullananlar

Bu makine yagsiz misir yapiyor mu ?

ben yagli degilde yagsiz seviyorum, bu makineyle yagsiz yapabiliyor muyuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cancakmak

Hocam elbette yapar, bir sorun yok. Hafif yağ ve tuz fena olmaz ama zevkler kişiye göre değişir.

Patlamış mısır sanki kış mevsiminde yenirmiş gibi bir kaç aydır mısır patlatmıyoruz. Bu arada rejime yapıyor olmamdan dolayıda kullanmıyorum.
  • quote:

quote:

Hocam elbette yapar, bir sorun yok. Hafif yağ ve tuz fena olmaz ama zevkler kişiye göre değişir.

Patlamış mısır sanki kış mevsiminde yenirmiş gibi bir kaç aydır mısır patlatmıyoruz. Bu arada rejime yapıyor olmamdan dolayıda kullanmıyorum.

rejim yapiyorsaniz yagsiz yiyebilirsiniz kalorisini arttiran zaten yag.
  • quote:

quote:

quote:

rejim yapiyorsaniz yagsiz yiyebilirsiniz kalorisini arttiran zaten yag.

Yagsizda olsa misirin kalorisini yuksek oldugu icin diyetsiyenler salatalarda bile tavsiye etmiyorlar. Ancak patlatinca ne olur bilinmez tabii belki kalorisi dusuyordur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Eski tip mısır patlatma makineleri gerçekten öyle, mısırın samandan farkı yok gerçi mısırı zaten çok sevmem de.. Ama yeni tip, elektrikli tencere tarzında olanların mısırları gerçekten lezzetli. Hele bir de kışın yediriyor kendini

• quote:

Orijinalden alıntı: Mamontenka

Eski tip mısır patlatma makineleri gerçekten öyle, mısırın samandan farkı yok gerçi mısırı zaten çok sevmem de.. Ama yeni tip, elektrikli tencere tarzında olanların mısırları gerçekten lezzetli. Hele bir de kışın yediriyor kendini

makineler hep birbirinin aynsı sadece dışındaki marka etiketi farklı

• Ben arzum u biraz önce sipariş verdim. Buradaki bilgiler için de ayrıca teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: righteous

Ben arzum u biraz önce sipariş verdim. Buradaki bilgiler için de ayrıca teşekkür ederim.

Hayırlı olsun, yalnız dikkat edin feci alışkanlık yapıyor...
  • quote:

quote:

Ben arzum u biraz önce sipariş verdim. Buradaki bilgiler için de ayrıca teşekkür ederim.

Hayırlı olsun, yalnız dikkat edin feci alışkanlık yapıyor...

İst. da oturur iken çalıştığım iş kolu nedeni ile bir bayimiz bana bunun farklı modelini hediye etmişti sanıyorum en az 17 yıl veya daha fazla olmuştur. O ürün uzun yıllar bana, rahmetli anneme ( Annem çok severdi )
    ve evlendikten sonra eşime epey mısır yapmıştı
    o yüzden sıkıntı yaşamam Tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous -- 12 Temmuz 2012; 14:02:01 >

• Ürün geldi içinden bir kağıt çıktı tuz yüzeye yapışacağından mısır patladıktan sonra koyunuz diyor sizde de öylemi?

ALLAH tan yağsız tuzsuz yediğimizden sorun olmaz, eve misafir gelince bakarız çaresine
  • quote:

Ürün geldi içinden bir kağıt çıktı tuz yüzeye yapışacağından mısır patladıktan sonra koyunuz diyor sizde de öylemi?

ALLAH tan yağsız tuzsuz yediğimizden sorun olmaz, eve misafir gelince bakarız çaresine

Benimkinde böyle bir uyarı çıkmadı sanırım başka marka olduğu için ama çıksada yine yağı ve tuzu aynı anda mısırların üzerine boca ederdim. Mısırlar patladıktan sonra tuz atmak aynı işi yapmıyor. Ayrıca tuzun yüzeye yapışması sorun değil. Her seferinde büyük temizlik yapmaya gerek yok, işiniz bittikten sonra kağıt havluyla slseniz dahi yetiyor.

Yağsız tuzsuz pek hoşuma gitmiyor

• quote:

quote:

Ürün geldi içinden bir kağıt çıktı tuz yüzeye yapışacağından mısır patladıktan sonra koyunuz diyor sizde de öylemi?

Benimkinde böyle bir uyarı çıkmadı sanırım başka marka olduğu için ama çıksada yine yağı ve tuzu aynı anda mısırların üzerine boca ederdim. Mısırlar patladıktan sonra tuz atmak aynı işi yapmıyor. Ayrıca tuzun yüzeye yapışması sorun değil. Her seferinde büyük temizlik yapmaya gerek yok, işiniz bittikten sonra kağıt havluyla slseniz dahi yetiyor.

Abini niye banlıyorsun ?

Rahmetli ailemin son tekne kazıntısı olarak abiler ile arasında en az 10 yaş farkı ile dünyaya geldim ergenlik yıllarımda ailem tuzsuz yiyordu bende oradan alıştım zaten bütün hayatım boyunca tatlıyı da tuzluyu da sevemedim. Uzun yıllardır şekersiz çay içerim Tuzlu yemek yemem Alışkanlığım oradan gelir. Senin için bu gün biraz tuz atacağım bakalım ne olacak Ama bak kesinlikle yağ koymam ona göre.....

• quote:

quote:

quote:

Abini niye banlıyorsun ?

Rahmetli ailemin son tekne kazıntısı olarak abiler ile arasında en az 10 yaş farkı ile dünyaya geldim ergenlik yıllarımda ailem tuzsuz yiyordu bende oradan alıştım zaten bütün hayatım boyunca tatlıyı da tuzluyu da sevemedim. Uzun yıllardır şekersiz çay içerim Tuzlu yemek yemem Alışkanlığım oradan gelir. Senin için bu gün biraz tuz atacağım bakalım ne olacak Ama bak kesinlikle yağ koymam ona göre.....

sekersiz cay icmeyi ve tussuz yemeyi seven turk bir ben varim sanirdim.

Hayatta seker ve tuz sevmem, bir kere aldigin gidanin tadini olduruyor ve sagliga zararli.

• quote:

Abini niye banlıyorsun ?

Estafurullah hocam ne demek, ben yağsız tuzsuz tadı olmuyor demek istedim. Bir iki kaşık sıvı yağın ve bir tutam tuzun çok lezzet kattığını düşünüyorum. Zaten bu yağın büyük bir kısmı yüzeye yapışıyor, birazıda buharlaşıyor geriye kalanıda lezzet olarak dönüyor. Eşimle birlikte yemek yeme alışkanlıklarını değiştirdiğimiz için fazla yağlı yemeyiz.

Yıllardır çaya şeker atmam, klasik çayın tadını alıyorsunuz derler ya aynen öyle çayın tadını almaya başladım. Şekerli çay içemiyorum. Tansiyon problemi olduğundan yemeklerde tuz kullanmam sadece yumurta ve balık yerken tuzu kullanırım. Tuz yerine diğer baharatları mesela kırmızı pul biberi deneyebilirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Abini niye banlıyorsun ?

sekersiz cay icmeyi ve tussuz yemeyi seven turk bir ben varim sanirdim.

Hayatta seker ve tuz sevmem, bir kere aldigin gidanin tadini olduruyor ve sagliga zararli.

cancakmak Tek türk sen değilmişsin en azından öğrenmiş oldun senden benden bu ülkede çok var emin olabilirsin.
    quote:

quote:

Abini niye banlıyorsun ?

Estafurullah hocam ne demek, ben yağsız tuzsuz tadı olmuyor demek istedim. Bir iki kaşık sıvı yağın ve bir tutam tuzun çok lezzet kattığını düşünüyorum. Zaten bu yağın büyük bir kısmı yüzeye yapışıyor, birazıda buharlaşıyor geriye kalanıda lezzet olarak dönüyor. Eşimle birlikte yemek yeme alışkanlıklarını değiştirdiğimiz için fazla yağlı yemeyiz.

Yıllardır çaya şeker atmam, klasik çayın tadını alıyorsunuz derler ya aynen öyle çayın tadını almaya başladım. Şekerli çay içemiyorum. Tansiyon problemi olduğundan yemeklerde tuz kullanmam sadece yumurta ve balık yerken tuzu kullanırım. Tuz yerine diğer baharatları mesela kırmızı pul biberi deneyebilirsiniz.

celebic Ben şaka olarak yazdım o ban ı

Aslına bakarsan eşimle sinemaya gittiğimiz de patlamış mısırların en büyük boylarını alıp yerdik o tadı özlemedim değil, dün koca bir kase yaptım tuzsuz ve yağsız olanından eşim az yedi ben resmen koca kaseyi götürdüm.
    Birazdan hem yağ hem tuz koyarak yapacağım. patlamış mısırı bayağı özlemişim

Ooo süper oldu biraz yağ biraz tuz koydum tadundan yenmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous -- 14 Temmuz 2012; 14:31:28 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.