Şimdi Ara

Maske yasağı ne zaman kalkacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
99
Cevap
0
Favori
5.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her şeyden önce sağlık tabii. Biliyorum sokakta artık burun ve kulak ağrısından sinir oluyoruz, maskeyi unuttugumuzda veya kimsenin olmadığı bir ortamda elimize aldığımızda "ceza yiyeceğim şimdi" diye killaniyoruz ama ölmemek ve kimseyi öldürmemek için sabretmeliyiz. Tahminen ne zaman maske yasağı kalkacak? Toplu mekanlardaki yasaklar hariç diğer maske yasakları Ocak ayında kalkacak diye tahmin ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mutasyon geldi muhabbetine daha da uzatacaklar. Bahara kalkabilir diyordum ama imkansız. Bir sonraki bahara diyelim. Yazın belki gevşer ama son baharda yine "5. -10. dalga" ayağına yine maskeler kapanmalar gelir.

Cidden bu "great reset" yeni dünya düzenine geçiş alt yapısı hazırlanana kadar(ki bir kaç yılı bulur) Covid'in suyunun suyunu göreceğiz.

Maske yasağı bizi karantinadan koruyor. İlk covid tehdidi toplumda etkisini gösterdiğinde talebi karşılayamayacak kadar maske olduğundan haftasonuydu, bayramdı, baharın ilk günleriydi falan hep karantinada yani sokağa çıkma yasağı olarak yaşadık.

Bugün çok şükür dezenfektanlar da var, maske de var. Dolayısıyla emin olduğumuz şey haftasonu karantinası olmayacağı..

Bence sen yat kalk maskeye dua et.

Beteri de var.

tehlikeli suçlulara giydirdikleri maskeleri 83 milyona da giydiriyorlar ve bunu insanların kendi istekleri ile yapmasını sağlıyorlar. bu oyunun gerçekleşmesini sağlayan şey ise bir virüs ahah.

Robert Cialdini 'nin 1984 basımı "Influence" belgesinde "Weapons of Influence" kısmında bir deney anlatr: Anne hindi ve yavrularının olduğu bir gölde, hindi gibi ses çıkaran uzaktan kumandalı sansar maketini anne hindiye doğru yüzdürüyorlar. Hindi normalde kendisine doğru gelen sansara yavrularını korumak üzere saldırırmış fakat bu sansar hindi sesi cıkardığı için anne hindi ona bırak saldırmayı onu yavrusu kabul edip kanatları altında korumaya almış. Bunun sebebi hindi beyninin kısayol (shorcut) mantığı ile çalışmasıymış: Hindi gibi ses cıkarıyorsa, bu ancak bir hindi olabilir, görüntüsünü ve başka şeyleri incelemeye "düşünmeye" gerek yok yani. Cialdini bu deneyin ardından: "İnsanlar da işte öyle kısayollarla düşünür ve deneydeki hindiden bile daha pis kandırılabilir" notunu düşüyor. Daha fazla birşey demiyorum :)
  • En erken önümüzdeki Mayıs ayı bence

• quote:

Orijinalden alıntı: tasanmt20

En erken önümüzdeki Mayıs ayı bence

Çoğu kişi vakalar azaldığı zaman maske yasağı kalkacak diye düşünüyor ama ben tam tersini düşünüyorum.

En tehlikeli yükselişinden bir tanesi maske yasağı başladıktan hemen sonra yaşandı. Bu durumda iki durum ortaya çıktı 1- maskenin çok da bir faydası olmadı 2- insanlar maskeyi bilinçsiz kullandigi için vaka sayısı arttı. Veya her ikisi de olabilir.

Covid 19 uzmanları ve Fahrettin hoca bana kizabilir ancak ben bu maskeden çok sıkıldım açıkcasi insan yüzünu maskeli göre göre insan yüzü görmeyi unuttum tabii her şeyin başı sağlık o yüzden çok lanet bir zamanın içindeyiz

• takke yasağı

• Kalksın bir işe yaramıyor çünkü
    Bakan ne diyor her pozitif hasta değildir
    Eğer hasta değilsek takmanında anlamı yok o zaman
    Hasta değilsek = bulaştırmayız da
    Maskelerde zaten (çoğu hele şu cerrahisi olanlar) amaçları virüs gelmesin değil karşı tarafa geçmesin)

• ne zaman kalkar bilmiyorum da pandemi tam olarak bitmeden bırakmayalım bence. maske takma kültürü türkiyeye oturur belki. hani japonlar hasta oldukları gün maske takarak işe okula gidiyor ya. ilerleyen yıllarda aynı manzarayı türkiyede beklemek çok mu şey istemek olur ?

• Alexander Volg Zangief kullanıcısına yanıt

Çok şey olur, maske lanet bir şey. Maskeli bir geleceği kimse kabul etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: laylaylaylom

Çoğu kişi vakalar azaldığı zaman maske yasağı kalkacak diye düşünüyor ama ben tam tersini düşünüyorum.

En tehlikeli yükselişinden bir tanesi maske yasağı başladıktan hemen sonra yaşandı. Bu durumda iki durum ortaya çıktı 1- maskenin çok da bir faydası olmadı 2- insanlar maskeyi bilinçsiz kullandigi için vaka sayısı arttı. Veya her ikisi de olabilir.

Covid 19 uzmanları ve Fahrettin hoca bana kizabilir ancak ben bu maskeden çok sıkıldım açıkcasi insan yüzünu maskeli göre göre insan yüzü görmeyi unuttum tabii her şeyin başı sağlık o yüzden çok lanet bir zamanın içindeyiz

Alıntıları Göster

Maske yasağı bizi karantinadan koruyor. İlk covid tehdidi toplumda etkisini gösterdiğinde talebi karşılayamayacak kadar maske olduğundan haftasonuydu, bayramdı, baharın ilk günleriydi falan hep karantinada yani sokağa çıkma yasağı olarak yaşadık.

Bugün çok şükür dezenfektanlar da var, maske de var. Dolayısıyla emin olduğumuz şey haftasonu karantinası olmayacağı..

Bence sen yat kalk maskeye dua et.

Beteri de var.

• milyarderdahi M kullanıcısına yanıt

Maskeli bir gelecek değil, hasta olduğun gün demiş arkadaş. Grip olduğunda işe ya da okula gitmek zorundaysan maske takarak gitmek bence çevrendekilere saygın olduğunu göstermenin en iyi yolu.

• Kardeş ailenden birinin solunum hastası olduğunu düşün. Maske takmak çokta zor ve kötü bir şey değil ..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CoppeR. kullanıcısına yanıt

hasta olduğunda izin verilmesi en doğrusu ama dediğin de olabilir, ben buna hayır demem.

• Bu sene beklemeyin. Seneye belki.

• 2021 Mayıs

• en erken 2021 sonu

• 2 3 sene kalkmaz bence

• Aşı piyasaya sürüldüğünde muhtemelen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben 2021 Ağustos gibi kalkacağını düşünüyorum.

• imam hatipler kapatılsın

• Post-pandemi-era dediğimiz dönem geldiği zaman.

Ki o da çok yakın. Bahar 2021

• Herkes hasta olduğunda adam gibi taksa bizim takmamıza gerek kalmazdı

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.