Şimdi Ara

Polislik sağlık heyetinde sadece o an ki durumuna mı bakıyorlar yoksa geçmişe de mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
6.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sadece o an ki sağlık durumuna mı bakıp karar veriyorlar yoksa geçmiş raporları falan inceliyorlar mı

yani mesela benim astımım var astım raporum da var ama film çektiklerinde ciğerlerim normal düzeyde çıktı doktor normal yazıp geçiyor mu ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Polis Sağlık Heyeti: Geçmiş Sağlık Kayıtlarının İncelenmesi

Polislik mesleği fiziksel ve zihinsel olarak zorlayıcı bir görevdir. Bu nedenle, aday polislerin görevi başarıyla yerine getirebilecekleri sağlık durumunda olmaları gerekmektedir. Polis Sağlık Heyeti, adayların bu koşulu karşılayıp karşılamadıklarını belirlemekten sorumludur.

Sağlık Raporu İncelemesi

Polis Sağlık Heyeti, adayların sunduğu POMEM (Polis Meslek Eğitim Merkezi) sağlık raporunu inceler. Bu raporda, adayların o anki fiziksel ve zihinsel sağlık durumları hakkında detaylı bilgiler yer alır. Heyet, raporda belirtilen bulguları değerlendirerek adayın polislik mesleği için uygun olup olmadığına karar verir.

Geçmiş Sağlık Kayıtlarının İncelenmesi

Polis Sağlık Heyeti, yalnızca adayların o anki sağlık durumuna değil, aynı zamanda geçmiş sağlık kayıtlarına da bakabilir. Bu kayıtlar, adayların daha önce yaşadığı sağlık sorunları, geçirdiği ameliyatlar veya kronik hastalıklar hakkında bilgi verebilir. Heyet, bu bilgileri değerlendirerek adayın polislik mesleğini yerine getirmesini engelleyebilecek herhangi bir sağlık riski olup olmadığını belirlemeye çalışır.

e-Nabız Sisteminin Kullanımı

Sağlık Bakanlığı'nın e-Nabız sistemi, vatandaşların sağlık kayıtlarına elektronik olarak erişebilmelerini sağlayan bir platformdur. Polis Sağlık Heyeti, adayların geçmiş sağlık kayıtlarına erişmek için e-Nabız sistemini kullanabilir. Bu sayede, adayların sağlık geçmişi hakkında daha kapsamlı bilgi edinilebilir.

Kronik Hastalıkların Polisliğe Engel Olması

Bazı kronik hastalıklar, polislik mesleğinin gerektirdiği fiziksel ve zihinsel zorluklara engel olabilir. Örneğin, astım gibi solunum yolu hastalıkları, adayların polislik görevi sırasında zorlanmasına neden olabilir. Polis Sağlık Heyeti, adayların sahip olduğu kronik hastalıkları değerlendirerek bu hastalıkların polislik mesleğini yerine getirmelerine engel olup olmadığına karar verir.

Torpil İddiaları

Polis Sağlık Heyeti'nin kararları konusunda torpil iddiaları gündeme gelebilir. Ancak, heyetin kararları adayların sağlık durumuna göre objektif olarak verilmektedir. Torpil veya kayırmacılık gibi uygulamalara yer yoktur.

Sonuç olarak, Polis Sağlık Heyeti adayların o anki sağlık durumunu ve geçmiş sağlık kayıtlarını inceleyerek polislik mesleği için uygun olup olmadıklarına karar verir. Heyetin kararları bilimsel verilere ve objektif değerlendirmelere dayanmaktadır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • up

• Kalıcı hastalıkları direkt eliyorlar. Kısa süreli tedaviyle kurtarabilecek durumda olanlara şans tanıyabiliyorlar bazen ama genelde sağlık kuralları çok katı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VeryImportantPerson16 kullanıcısına yanıt
    knk sorum o değil

mesela kalıcı hastalığı görmediyse ne oluyor ? Mesela ben de astım var ama akciğer filminde astımlı ciğerin diğer ciğerlerden farkı görünmüyor solunum testinde de normal düzeyse çıkarsa nasıl anlayacak astım olduğumu da eleyecek ? nette baktığımda forumlarda o an normal görüsüyse normalı basıyor rapora geçiyorsun yazmışlar

• highest in the room kullanıcısına yanıt

Daha önceden astım teşhisi konduysa e nabizda çıkıyor astım gibi bir hastalığı gördükleri an elerler. Ha oldu da e nabızdan kontrol etmediler ya da orda yazmıyor o an bakarlar temiz görürlerse sen de benim astımım var demezsen tabi geçersin :)

poliste olamıyoz ne olacam la

Bekçi  

• E-nabız ile devlet seni fişliyor uğraşma boşa engel olacak bi hastalık geçirdiysen.

bekçi alımında astım sormuyorlar mı sanki

Dalgasına dedim kanka senin devlet memuru olman çok zor, özelde iş bulman da tamamen şans işi senin için. Valla maalesef girip bir işte asgari ücret ile çalışacaksın bu kötü birşey değil bence alnının akıyla helal para kazanmış olacaksın ve ilerde işi çok iyi öğrenirsen kendine dükkan açıp daha cok kazanma fırsatı yakalayacaksn

• Buradaki konularını görseler zaten almazlar

• sen polis oldun mu mülakata girmissin

• Astımsan polis olman zor hangi bölümü bitirmiştin

• Burada yazan çoğu kişi sıkıyor. Boşuna dinleme. Soruna gelecek olursak doktordan doktora değişir. Genellikle o an yaptıkları test geçerli olur. Şansını dene en azından içinde kalmaz.

• hocam sözlü mülakat olayı nasıl torpil şart mı

Kanka ben bu sene girdim sözlüye ama emin ol torpil çok az nasibindeyse olur kuzenim pmyodan mezun oldu 20 yaşında polis şu an 18-19 bin lira para alıyor özel sektörden bin kat iyidir polislik zor diyenlerede bakma

• enesbaba0641 E kullanıcısına yanıt
    senin durum ne knka şimdi oldun mu polis

sözlüde ne sordular neye göre iyi geçiriyor sözlün mesela

Sonucun açıklanmasını bekliyorum kart çekiyorsun bana meji restorasyonu nedir sorusu geldi

• enesbaba0641 E kullanıcısına yanıt
    knk o ne naptın yani önceden çalışacağın bir sey var mı nerden bilelim onu biz

POMEM için bilmiyorum ancak MSÜ için şart değildi. Torpilim olmadığı halde çok rahat geçtim. Sağlığı da geçtim. İntibak eğitiminde bıraktım. Ancak polislikte de benzerdir. Yani şart değildir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.