Şimdi Ara

Maske yasağı ne zaman kalkacak (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
5.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence plandemi tamamen kontrol altına alınmadığı müddetçe kaldırmazlar. Ki o da çok zor çünkü plandemiyi sürdüren kriter vaka sayısı, onu da PCR testiyle belirliyorlar. Tabi PCR testi aşırı hassasiyeti sebebiyle yüksek döngüde çalıştırıldığında(ki şu an dünya genelinde 40+ bildiğim kadarıyla, pandemi başlarında daha düşüktü) çok fazla yanlış pozitif buluyor.

Vaka sayılarının düşmesi için daha az test yapmaları gerekir. Onun olması içinde aşının çıkması.

Amerika seçimleri sonrası görürüz. Büyük ihtimal ocak sonrası aşı çıktı haberleri gelir. Önümüzdeki bahara kadar maske yasakları da kalkar.

• Anxiolytic kullanıcısına yanıt

Yahu dostum sen niye bu troll sürüsüyle muhatap olup kıymetli vaktini boşuna harcıyorsun ki? Adamların tek kaynağı gluteus maximus :)

Hiçbirsey bilmeyen cahiller herşeyi bildiklerini sanalarlarmış. Hatta ülkenin en iyi epidemiyoloğu Prof.Ceyhan'ın bile bişey bilmediğini kendilerinin verdiği gluteustan çıkma bilgilerin geçerli olduğunu iddia edebilir bu troller.

Maske yasağı ne zaman kalkacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maske teyzelerin kendini guvende hissetmesi icin onemli

• quote:

Orijinalden alıntı: Anxiolytic

Daha çok acil servis gibi çok sayıda hastayla yakın temas kurmak zorunda olduğum yüksek riskli ortamlarda n95 kullanıyorum hocam. Hastane dışında ben de sadece cerrahi maskeyle geziyorum.
    Aslında herkes meltblown filtreli cerrahi maskesini düzgün şekilde taksa n95 e gerek kalmayacak fakat Covid şüpheli adam bile ya burnu açık geliyor ya da konuşurken bir anda maskeyi çeneye indiriyor, böyle olunca biz istediğimiz kadar cerrahi maskemizi düzgün takalım anlamı kalmıyor. Zaten piyasadaki maskelerin %80'i çöp. 5 tane maskeyi dagitamayanlar n95 i nasıl dagitsin :)

bence en temizi beyin dağıtısınlar.

• hatırlıyorum ilk millet maske takmaya başlayınca yadırgıyorlardı. Farkettim ki o çevremdeki o kişilerin çoğu hoşuma gitmeyen kişilerdi zaten.

• Çok zorlanıyorsanız evde 1-2 gün çift kat maske ile dolaşın alışırsınız dışarda sorun olmaz ben 1 gün bisiklet sürerekn aklıma geldi bisiklet sürerken 2 maske taktım artık en az 2 tane takıyorum dışarı çıkarken.

ya da boyuna asmak için aparatlar var onlardan takın.

• Kırmızı kar yağdığı zaman kalkar

• quote:

Orijinalden alıntı: DR.erbatan

Çok zorlanıyorsanız evde 1-2 gün çift kat maske ile dolaşın alışırsınız dışarda sorun olmaz ben 1 gün bisiklet sürerekn aklıma geldi bisiklet sürerken 2 maske taktım artık en az 2 tane takıyorum dışarı çıkarken.

ya da boyuna asmak için aparatlar var onlardan takın.

Boyuna asılan aparatla kullanıldığı zaman bu sefer maske burunun üst kısmına baskı yapıp ağrıtıyor.

• vakalar o kadar arttı ki yasağın kalkmasına ooo çok vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: yaki83

Maske teyzelerin kendini guvende hissetmesi icin onemli

Bir şeyinde uzmanı olmayın arkadaş.

• Vakalar zirve yapmış maske çıkarma derdinde millet. Takın abi ne bu inadınız gerçekten akıl sır ermiyor bu tiplere. Ne geliyorsa IQ'sun 90 altı ama har halt hakkında bilgisi olan tiplerden geliyor.

• Yaza kadar zorunlu olur yazın aşı gelirse maske de kalkar diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • turuncukaktüsler kullanıcısına yanıt
    TV'de haberler adı altında yayınlanan beyin yıkama programlarında çıkan "vaka sayısı" rakamı arttı sadece. Gerçekte birşeyin arttığı yok, sakin olun. Heyecan istiyorsanız maç falan seyredin biraz.

• bir heyecan aradığım yok hocam sonuçta insanlar patır patır hastalanıyor, ölüyor bu bir gerçek ve ben de seni biraz gerçekçiliğe davet ediyorum.

• turuncukaktüsler kullanıcısına yanıt
    İnsanların ölmesi tabi ki bir gerçek. O ölümlere covid yaftası yapıştırmak başka birşey. Davet ettiğiniz gerçekçilik, medyanın gerçekçiliği :)

• kontrol edenler istemedikçe maskeni çıkaramazsın. aşı da olsan test de olsan takacaksın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.