A

Yarbay
24 Şubat 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 524 (Bu ay: 6)
Gönderileri
Farkındamısınız yoksa banamı öyle geliyor bilmiyorum Türkiyede artık herşeyin tadı tuzu kaçtı.Aşırı yüksek enflansyon kaliteyi iyice yerden yere vurdu nereye gidersen git herşey pahalı ve herşey kalitesiz hiçkimse işini doğru düzgün yapmıyor paranla heryerde rezil oluyorsun insanlae kaliteli mal ve hizmete ulaşamıyor.Yani eskidende bu böyleydi biliyorum bu son dönem iyice artmış sizde aynı şeyi fark ettinizmi merak ediyorum?
Arkadaşlar çevremdeki Finans alanında eş dost tanıdıklarımı dinliyorum öyle böyle değil çok fena fiyat artışları geliyor Venezüelladan daha beter seviyede olduğunu söylüyorlar yapacak birşey yok kendinizi bir şekilde korumak zorunda kalıcaksınız ben eve makarna stoklattırdım dedim makarnadan başka birşey yemek yok dışarı çıkıp gezmek yok bu hayat pahalınının üzerine 2 katı gelinceği söyleniyor İşyerlerinin bir bir eleman çıkartılacığını söylüyor yani 2022 yılından itibaren Ekonomik krizin sancılarını şiddeti büyük bir sekilde çekicez haberiniz olsun şimdiden alabildiğiniz önlemleri alın derim ben.Herkesin işi çok zor artık hayatta kalma savaşı başlıyacak bol şans hepinize.
Silinsin vazgeçtim.
Asgari ücretten vergiyi kaldırdılar bakalım neler olucak.Mühendisler nediyecek bu duruma? 5000₺ maaş alan nediyecek 4300₺ maaş alan nediyecek? Öyle saçmaladılarki ortalık çok karışacak bence Nolucak herkes Asgari ücretmi alacak? Asgari ücretten yukarı alan oldu dielim Asgari ücret net 4250₺ 4300 net olsa yasal olarak diyeceklerki sen Asgari ücret almıyorsun 50₺ fazla alıyorsun bu 50₺ dan nekadar vergi alacaklar veya komple diyecek sen yasal olarak Asgari ücret almıyorsun vergi ödüyeceksinmi denecek.Birsürü soru çıktı ortaya bu işin içinde bir iş var görürsünüz Sadece Asgari ücrtten vergi alınmayacak ifadesi öyle su kaldırırki bütün iş Dünyası karışacak bence.
Arkadaşlar Eğer Cumhurbaşkanının Asgari ücreti herkesi memnun edecek tutar olucak sözünün içi boş olmassa piyasa çok fena karışacak.Yani inanılır gibi değil bu tabi ama 4000₺ falan tutar duydum şok oldum.Sektörün üst düzey yetkilisinin ağzında dolanmış hükümete yakın kaynaklar hiçbirmiz inanmadık tabiki ama baya şok geçirdik.Hani dielim öyle oldu birşey sakın olaki sevinmeyin çünkü bu söylemlerin ardından İşverenler operasyonları nasıl küçültür kaç tane eleman çıkarıcaz bunu gizli gizli konuşmaya başlamışlar.Büyük ihtimal asparagasdır ama dielimki öyle birşey oldu 2022 de gelecek zamların haddi hesabı yok.İşsizlik rakamlarının haddi hesabı olmaz.Bu Ülke battı sakın olaki oleyy asgari ücret 4000 oluyor die sevinmeyin çok fena patlatır Ülkeyi!Taş çatlasın en fazla olucağı 3500 dür 4000 söylentileri fazla yani bunu söylen adamda öyle boş değil Bir şirketin en üst düzey yôneticisi hükemetle bağlantıları olan biri.
Merhaba arkadaşlar bugün işyerinde konusu açıldı cahillikten beynim yandı sizinlide paylaşmak istedim.Bu Ülkenin insanı gerçekten çok saçma düşünüyor. Arkadaşın biri ortaya laf attı Hepsiburada indirimlerine göz atıyomusunuz bende dedim aa doğru black friday indirimleri yaklaşıyor dimi dedim bana döndü baktı Balack Friday değil arkadaşım Efsane cuma dedi lütfen şöyle bir affalladım ee nolmuş dedim ikisi aynı şey değilmi? Ha Black Friday ha Efsane cuma ne farkı var? Bana dediki çok farkı var Kara Cuma müslümanları karalamak içinmiş falan birşeyler saçmaladı sonra e dedim indirimleri takip ediyon kendin attın ortaya ne farkediyor? Ha ismi Efasane Cuma olmuş ha Kara Cuma içeriği faaliyeti aynı değilmi isminemi takıldın bukadar dedim.Faaliyeti gerçekleştirmek günah değil ama ismini söylemek günah resmen yemin ediyorum böyle 2 dk beynim yandı.Müslümanlar bukadar komik yemin ediyorum çocuk indirimleri herkesden önce takip ediyor Black Friday dedim die tepki gösterdi bana böyle bir saçma bir beyin olabilirmi?
Geçtiğimiz haftalarda Twiterda MHRS'den randevu alınamıyor başlığı ilklere girmişti.Evet sağlık sektöründe çalışan arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre Doktorlar ve hemşireler teker teker istifa ediyormuş.Bundan sonra ya sağlınıza çok dikkat ediceksiniz yada Tam donanımlı Özel sağlık sigortası yaptıracaksınız.Devlet hasatanesinde tedavi olabilme dönemi sona ermiştir.Bir doktor yetişmesi hiç kolay değildir yıllar alır bu kriz nasıl çözülür kimse bilmiyor.Sağlık bakanlığı konuyla ilgili hiçbir açıklama dahi yapmıyor yapamıyor. Malesef durum gerçekten vahim.
Arkadaşlar Devlet bize tercih imkanı sundu kimse size zorla aşı yaptırmayacak.Fakat aşı olmak istemiyorsan git test yaptır deniyor onada karşı çıkanlar türedi şimdide bu neyin kafası gerçekten anlıyamıyorum tamam olmassan olma fakat gidip ücretsiz testi nie ısararla olmaz amaç nedir? Havalimanlarında bunun için kavga çıkaran tipler var adam ne aşı olmak istiyor ne Pcr testi bunedir bu nasıl bir kafadır Dünyanın tapusu kendi ellerinde sanki hayat onların etrafında dönüyor herkes için makul birşey bu ya aşı ol yada git test ol.İnsanlara zorluk çıkartanları zorla aşı yaptırıcan aslında kelepçeyi takıp bune terbiyesizlik bu ne vurdum duymazlık öyle değilmi arkadaşlar haksızmı yani bir insan nie sağlıklı bir şekilde tercih hakkını kullanmazda Havalimanlarında çalışan güvenlikleri görevlileri zor durumda bırakmak ister! Hayret birşey gerçekten anlam veremiyorum.
Bu sosyel medyadaki gurbetcilerin lafları hep fasa fiso arkadaşlar.Kuzenim Rusyadan döndü ordaki dükkanın kapatıp Türkiyede iş kurdu ortalama daha 1 sene olmadı isyan etmeye başladı. Onlar orda parayı kazanıyorlar burda Tatile geliyorlar o algıyla tabiki cennet adamlar Tatile geliyor Tatile gittiğin her yer cennettir. Buraya yerleşti işin iç kısmını gördü.Diyor insanlar ne işlerini doğru düzgün yapıyor Devlet herşeyden para alıyor doğru düzgün para kazanamıyorum die zırlamaya başladı Adamlar 1 sene burda yaşamadan neyin ne olduğunu bilmezler.Oda böyleydi Rusyayı herzaman kötüler Türkiye cennet derdi yaşamaya başlayınca anlamaya başladı neyin ne olduğunu.Çocuğunu burda geldi En pahalı okula yerleştirdi neymiş doğru düzgün eğitim vermiyorlarmışmış dedim günaydın daha çok çekiceksin öyle diyincede sinirleniyor bana.Yani adamlar burda yaşamıyoralar geliyorlar binalar yüksem Avm gidiyor hizmet ayaklarının altında zannediyorlarki burası çok iyi.Dedim çocukarın büyünce bu Ülkeden gitmek isteyecekler daha dur Yani durum böyle aynen.
Bu insanlardan bana gına geldi artık.Bu Ülkede Adalet olmaması bu insanların sayısını çok fazla artırmış.Sesi yükselen kendini haklı zannediyor.Kurallardan bir haber kanunlardan bir haber bir kurumdan hizmet alır Sözleşmeyi okumadan neye imza atmadığını bilmeden imza atar sonrada bağırdımı çağırdımı kendini haklı zanneder.Şu Ülkeye acımasız adalet gelsin istiyorum yanlış yapanın 1 yıl hapisle cezalandırlımasını istiyorum bu toplumu başka türlü düzeltemessin.Bir kurumdan hizmet alıyorsan sana sözleşme imazalatıyorlar o sözleşmeyi okuyupta imza atman lazım.Bir kurumun hizmetinden memnun değilsen o kurumdan hizmet almıyacam daha demen lazım.Kalkıpta kurumun çalışanına şirketi o kurmuş gibi kuralları o koymuş gibi tepki göstermemen lazım.Nefret ediyorum artık bu tiplerden kendi aptallıklarını başkasında arıyorlar sonrada susup gidiyorlar.Bu toplumun cehaleti nezaman azalıcak arakadaşlar?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 6 sa.
Mesaj Sayısı: 3.796
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.803
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 24.384 (Bu ay: 598)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 9.342 (Bu hafta: 6)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.