L

Teğmen
22 Nisan 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 172 (Bu ay: 0)
Gönderileri

İngiltere’de yeni varyant tespit edildi: Delta varyantına benziyor, en bulaşıcı tür olabilir

İngiltere’de bilim insanları, ülkede Covid-19 vakalarının artmasından sorumlu olan ve dünyada baskın tür haline gelen Delta varyantından daha bulaşıcı olabilen yeni bir varyantı izlediklerini açıkladı. AY.4.2 adı verilen varyantın halihazırda Birleşik Krallık vakalarının neredeyse yüzde 10'unu oluşturduğu belirtilirken, Cambridge'deki Wellcome Sanger Enstitüsü'nde Covid-19 Genomik Girişimi direktörü Jeffrey Barrett ve University College London Genetik Enstitüsü müdürü Francois Balloux, AY.4.2'nin dünyada baskın tür olan Delta varyantından yüzde 10 ila 15 daha bulaşıcı göründüğünü söyledi.

Evet arkadaşlar herkes görünüşü yazabilir benimki ise

Parçayı kesinlikle Usta'dan almamak. Önceliğim olarak parçayı internetten veya zorda kalırsam parcacidan temin edip ustaya vermek. Burası önemli çünkü 500 liraya satılan klima radyatörünü sanayideki servis arkadaşıma 2 bin liraya işçilik dahil itelemiş.

İlk önce fiyat vermeden ustayı ise başlatmamam

Tanıdık usta yoksa bir arıza için birkaç yerden fiyat almak.

Daha ucuz olduğu için özel servisi tercih etmek.

Varsa ustanın dukkanindaki Google yorumlarına bakmak

Merdiven altı üretimle kopyasının bire bir aynı parça üretip orijinal kutusunda satıyorlar. Uzerine de markanın logosundan serigrafi çekiyorlar kimse ayirt edemiyor . Özellikle sahte motor yağına dikkat edin. Hayati önem taşıyan parçaları devlet nasıl satılmasına göz yumar anlamış değilim. Şu an piyasada milyonlarca orijinal diye satılan sahte parçalar var özellikle hemen hemen tüm parçacılar fiyatı düşük olduğu için hiçbir zaman orjinale değil daha ucuz olan sahteye yönelir ve orijinal diye yüksek fiyata satarlar. Kâr oranı absürt derecede yüksek olduğu için kurumsal firma vs demeyin yüzde 90 i yapar.Yani yan sanayi , orijinal parça vs çoğu zaman bir fark yok orijinal dedikleri dr zaten merdiven altı

Bu hangi bilinçaltı oluyor? Küçüklüğümden beri rüyadayken olayların içinde hoşuma gitmeyen bir şey olursa zamanı birkac dakikaya veya güne alıyorum. Psikiyatrileri göreve çağırıyorum

merhabalar. motor içinden pahalı orjinal parçayı merdiven altı üretim yan sanayi ürünle değiştiren mi dersin, kullanıcının anlamayacağı parçayı çalan mı dersin, sağlam parçaya, " bu bozuk parça. 500 liralık başka parça taktım yoksa çalışmaz" diye ücret isteyip, sorunu olmayan pahalı parçayı 50 liralık parçayla değişen mi dersin. ailede adliyede çalışan tanıdık avukatlar var. karşılarına neler neler geliyor duysanız aracınızı sanayiye sokmak istemezsiniz. bu daha tespit edilebilmiş olan küçük bir yüzdelik.

siz bu tür risklere karşı nasıl önlem alıyorsunuz? ne olursa olsun aracın başından ayrılmamak istiyor musunuz

Sinovac olanlara Çin'den çok kötü haber geldi!

Ülkemizde aşıların başladığı ilk dönem 'Çin aşısı' denilen Sinovac daha yaygın bir şekilde uygulanıyordu. Ancak koronavirüsteki varyant değişimleri sonrası virüsün delta koluna bağlı olarak evrim geçiren korona Sinovac'ı aşabiliyor. Çin, 2 Sinovac aşısı sonrası Biontech kullanma kararı aldı

https://haberglobal.com.tr/saglik/sinovac-olanlara-cin-den-cok-kotu-haber-geldi-122126

1. Doz biontech yaptırdım. 2. Doz biontrch diye girdim meğerse beceriksiz hemşire yüzünden 1. Dozu sinovac gördügu için 2. Yi sinovac yaptı. dışarı çıkınca beni arayıp bilgilendirdiler. Hastahanede tutanak tuttular. 2 doz farklı olsa bir şey olur mu

Güney Afrika Ulusal Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü, Çin'den Portekiz'e kadar pek çok ülkede görülen yeni bir corona virüs varyantının tespit edildiğini açıkladı. C.1.2 kodlu varyantın, bugüne kadar tespit edilmiş tüm varyantlardan daha hızlı yayıldığı belirtilirken, corona virüsün ilk haline göre yaklaşık 42 kere mutasyona uğradığı aktarıldı. Hastahaneye yatma riski ve aşıdan kaçma riski daha yüksek Olabileceği ifade edildi

Kaynak : https://www.ntv.com.tr/dunya/daha-hizli-yayilan-yeni-bir-corona-virus-varyanti-ortaya-cikti,6eyqgd6IAUK62Eidnwpmpg

aşılar bizi sevmiyor herhalde . aşılanmadan önce türkiyedeki genç nüfus çoğunluğundan dolayı ingiltere ve almanya gibi gelişmiş ülkelerden daha az ölüm veriyordu. şimdi almanya ile hemen hemen aynı aşılanma oranımız var ancak ölümler sanki nisan ayında hiç aşı olmamış halimizdeki gibi.

merhaba 50 watt gücünde 300 mA 160 volt projektör trafo devresi yapacağım. bunun için dirençler kondansatörler diyot entegre varistor köprü diyot yükselteç vs hangi değerleri seçmeliyim

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 605
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 3.417)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 568 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.