Şimdi Ara

Maske yasağı ne zaman kalkacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
5.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu soruyu soranın ciddi zeka sorunu olduğunu düşünür insan.

• neyse kişiye değil de konuya bir cevap yazmış olayım.

birilerine göre bu maske sendeki hastalık başkasına geçmesin diye takılıyorsa başkasındaki hastalıktan da seni korur değil mi?

aslında olay bu kadar basit. bunun nesini anlamakta güçlük çekiyorsunuz.

• 1 yıl sonra anca..

• Mümkün olduğunca maskeyi çıkartıp nefes alıp verin, uzun süreli maske kullanımı ciğerlere zarar verir. (Normal şartlar, ameliyathane, kötü kokan bir şeyi atarken vs.)Halihazırda maske kullanım alanları kısa süreli olduğu için kişinin ciğerlerine zarar vermez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Archangel -- 8 Ekim 2020; 9:9:33 >
  • 1.5 yıl sürer

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence yilbasi gibi kalkar. Aslinda acik alanda maske takmak sacma. Sadece kapali alanlarda takilmasi zorunlu olsun. Almanyada suan okullarda bile maske takilmiyor. Sadece marketlerde maske takmak zorunlu. Bizde bu konuda bence almanlari örnek almaliyiz

• Piyasada satılan maskelerin %90ı çöp zaten koruma özelliği yok görsel olarak maske varmı var için takılıyor. Maskelerin EN14683 onaylı olmasına bakıyorum alırken. Yasak 2022-2023 anca kalkar.

• Ne maskeymiş arkadaş görende metro 2033 gibi tam yüz maskesi takıyorsunuz sanacak.
    Kulağı acıyormuş beyefendinin ben kendimi bildim gözlük takıyorum kafamın şekli değişti takmaktan daha yıl olmadan sıkılmışlar.. maskr takmak istemiyorsan çıkma dışarı o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nerden baksan 1 yıl daha sürer bu iş. en erken 2021 haziran. ama kronik hastalığı olanlar devam ederler daha bi süre.

• laylaylaylom L kullanıcısına yanıt

İlk başladığı zaman ortada doğru düzgün maske yoktu o nedenle maske takmasanız da olur dendi. Şimdi yeteri kadar maske var.

MASKE HAKKINDA YANLIŞ BİLİNEN bilgi şudur. Maske hastalıktan korur. YANLIŞ

Hasta ve hasta olmayan kişi yan yana iken

Maskeyi hasta olmayan kişi takarsa yüzde 30 koruma sağlar.

Hasta olmayan kişi maske takmaz ve hasta olan kişi takarsa yüzde 70 80 civarında korur.

İki kişide takarsa yüzde 90 korur.

İki kişi takar ve sosyal mesafeyi korurlarsa yüzde 99 korur.

Yani kısaca hasta kişinin maske takması daha önemlidir. Ha ben hasta değilim diyen bir kişinin maske takmaması da karşısındaki saygısızlık ve karşıdakini de hasta ederse kul hakkına girmektir.

Milletin maske takmaması ve dikkat etmemesi yüzünden bu durumdayız.

• Virüsün mutasyona uğrayarak, öldürücülük özelliği azaldığında ya da insan bedenine uyum sağladığında kalkar. Aşı çıksa da o kadar aşı hemen tüm dünyaya dağıtılamaz. En erken seneye haziran başı gibi işler yoluna girerse kalkar.

• Bahar 2021.

• Valla diğer ülkeleri bilmem ama bizde bu gidişle 2030’a kadar maske takarız.

• 2021 sonu maskesiz gezip, içimizde şüphe olmaksızın bir yerlerde oturup bir şeyler içebiliriz diye umuyorum.

• İmam Bayıldı kullanıcısına yanıt

Sorun şu: hasta olduğunu anlamadan veya hissetmeden taşıyıcı olarak atlatan da var.

• valla hafta sonu karantinası, bayram karantinası ve şehirlerarası seyahat yasağı tekrar gelmesin de ben sonsuza kadar maske takmaya razıyım. nisan-mayıs sıcağında evlere tıkılmıştık ne kötüydü ya, üst katımdaki herifle gırtlak gırtlağa gelmiştik ses yaptıkları için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 8 Ekim 2020; 11:50:7 >
  • Maskenin orta ve uzun vadede kapalı mekan ve toplu taşımada kalkacağını düşünmüyorum. Bence olması gereken de bu.

Vakalar azalsa dahi market, hastane, eczane, toplu taşıma vb yerlerde takılması zorunlu olmalı en az 2 yıl daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alexander Volg Zangief

ne zaman kalkar bilmiyorum da pandemi tam olarak bitmeden bırakmayalım bence. maske takma kültürü türkiyeye oturur belki. hani japonlar hasta oldukları gün maske takarak işe okula gidiyor ya. ilerleyen yıllarda aynı manzarayı türkiyede beklemek çok mu şey istemek olur ?

Haklısın özellikle havaalanlarıdna ve uçaklarda çok mikrop bulaşıyor her yurt dışından geldiğimde hasta oluyorum dikkat etmeli bu gibi yerlere

• Alexander Volg Zangief kullanıcısına yanıt
    "maske takma kültürü türkiyeye oturur belki" demişsiniz...

Kültür gecede cıkan kanunlarla, polis ve bekçilerin kestiği 900TL cezalarla oturtulmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maske taktığım dönemde öksüresim geliyor(sigara kullanmıyorum). Psikolojik mi yoksa maskenin hijyen sorunu mu var bilemedim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.