Şimdi Ara

Bla bla car uygulamasından gelen yolcuya güvenilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar gaziantep-antalya arası yolculuk yapacağım.Tek kişi seyahat edeceğim için bla bla car uygulamasından yolcu alayım dedim.Hemen ilk gün üç kişi yer ayırtmak istedi.Şimdi ben bu adamları götüreyim de nasıl götüreyim?Hırlı mı hırsız mı,kaçak göçek mi?Profil fotoğrafına baktım recep ivedik gibi görünüyor 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok yakın bir arkadaşımın abisi bundan 6-8 ay önce muğladan izmire gelirken bla bla carla yanına yolcu alıyor. Güvenli olsun diye de sevgili bir çifti almış. Yaşları yanlış hatırlamıyorsam 22-23 civarıydı. Daha muğladan çıkmadan çevirmeye giriyorlar ve o çiftin üzerinde yasal sınırın üzerinde yasaklı madde çıkmış. Hep beraber karakola gittiler tabi, polis o an araç başında istediğin şekilde uygulama bilgisi göster et seni dinlemiyor. Karakola paşa paşa geleceksin diyor. Neyse ki sonra o çift de durumu anlatıp arkadaşın abisini aklayınca 4-5 saate çıkıyor ama o gerginlik ve stres insana yeter yani.

Uygulama mantık olarak çok güzel ama iyi düşünülüp karar verilmesi gerekiyor. Özellikle Türkiye'de.

• Böbreğe cüzdana mukayyet olabileceksen sorun kalmaz hocam. Zaman kötü ..... ....

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt

Aynen öyle vallahi.Tanımadığımız,bilmediğimiz adamlar sonuçta.Birşey yapsalar tek başımıza ne yapabiliriz ki?

• ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt

Hocam bulasmamak lazim.

Ülkenin sinir kapısı malum. Girenin çıkanın kim olduğu burda ne yaptığı belli değil.

Onlarla yarışacak şekilde bizim kendi vatandaşımız da var.

• Çok yakın bir arkadaşımın abisi bundan 6-8 ay önce muğladan izmire gelirken bla bla carla yanına yolcu alıyor. Güvenli olsun diye de sevgili bir çifti almış. Yaşları yanlış hatırlamıyorsam 22-23 civarıydı. Daha muğladan çıkmadan çevirmeye giriyorlar ve o çiftin üzerinde yasal sınırın üzerinde yasaklı madde çıkmış. Hep beraber karakola gittiler tabi, polis o an araç başında istediğin şekilde uygulama bilgisi göster et seni dinlemiyor. Karakola paşa paşa geleceksin diyor. Neyse ki sonra o çift de durumu anlatıp arkadaşın abisini aklayınca 4-5 saate çıkıyor ama o gerginlik ve stres insana yeter yani.

Uygulama mantık olarak çok güzel ama iyi düşünülüp karar verilmesi gerekiyor. Özellikle Türkiye'de.

• Güvenilmez. Hele tek başınaysanız hiç güvenilmez, alınacak bir risk değil benim için.

Telefon sinyalleri nedeniyle yıllar sonra bile başınız ağrıyabilir potansiyel bir suçluyla beraber seyahat etmiş olduğunuzdan dolayı.

• Ben hiç yolcu olmadım ama birkaç kez yolcu aldım bir sıkıntı da yaşamadım

• Puanlı ve yorumlu yolcu alacaksınız, bu kadar basit. Yıllardır kullanıyorum, büyük bir sorun hiç yaşamadım.

• Ben de alıyorum profil fotosu ve puanı varsa konuşması da düzgünse problem olmuyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ben her yaz birilerini götürürüm bak yorumlara ona göre al.

• ilk seferinde kapi cebine bicak koymustum :)

bir seferinde de adamin biri ankaradan istanbula giderken yaninda hic bir esya olmadan (sirt cantasi dahi) binmisti, onda bir tedirgin olmustum.

herkesin yazdigi gibi profili incelemek lazim.

• Ülke günden güne Ortadoğu bataklığına ilerlerken böyle işler sıkıntılı...

• Her sene 3 5 defa yolcu alırım. Dün yine Gemlik - Antalya Arası 3 kişi aldım. Birinin yorumları iyiydi diğer ikisinin yorumu yoktu yeni kullanıyorlar. Konuşma hitap şekillerine göre seçebilirsin. Bilader v.s konusanları direk engellerim. Genelde genç öğrenci arkadaşlar kullanıyor. Ortalama 250 TL alıyorum. Aracım 450 500 TL arası yakıyor. Hem yol param hem yemek param çıkmış oluyor. Ben memnunum bu zamana kadar 10 dan fazla yolcu aldım bir sorun yaşamadım.

• ne olur ne olmaz, sen yine de milleti uğraştırma. yola çıkmadan böbrekleri gasteye sar binene uzat baştan sonradan uğraşmasınlar.

AvcıLık federasyonu başkanının oğlunu aldığı otostopçu karı koca öldürmüştü parası için. İşim olmaz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Çok tehlikeli.

Ufak bir kaza yapsan yada ani bir manevra, adam kafasını cama çarpsa, yaralansa daha da kötüsü ölse.

Derdini anlatamazsın/anlamazlar.

Feleğini şaşırtırlar, evi barkı satarsın kurtulmak için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar herkese yorumları için teşekkür ediyorum.Görüyorum ki büyük çoğunluk bu işi tasvip etmiyor.Ben de sizinle aynı görüşteyim.3 kişiden alacağım toplam 750 lira için kimsenin osuruğunu,belasını çekmeye gerek yok.1500 lira yakıtın hepsini veririm ama gidene kadar paranoyak olmam.Yani bu millet de nasıl bir özgüven rahatlık varsa artık 1 günde 10 kişi mesaj atıyor.İçlerinde bayan da var.Erkeği anlarım da sen neyine güveniyorsun da tanımadığın adamın arabasına biniyorsun.Bu şekilde yolcu alanlara da cesaretinden dolayı bravo

Kaya bey her şey paradır hayatta ben kimsenin zevkine bu uygulamayı kullandığını sanmıyorum. Uçak ve hızlı tren dururken adam niye elin herifinin arabasına binsin ? Ucuz diye bende kullandım kürtlerle gitmiştim antep-ankara arası askeri personelim diyemedim sivil memurum dedim  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.