Yarbay
02 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
33 üye
Görüntülenme
Toplam: 1410 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Sakarya’da üretimi planlanan Altay tankı bir türlü hayata geçirilemedi. TBMM KİT Komisyonunda Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, “Almanlar motor ve transmisyonu vermedi. Şu an elimizde motor ve transmisyon yok. 'Tank niye yok?' sorusunun cevabı budur" dedi.

TBMM KİT Komisyon’nda Askeri Fabrikalar A.Ş.'nin raporu görüşülürken CHP Milletvekili Atila Sertel, “Bizim meşhur Altay tankımız var. Bir türlü göremedik, üretimi hangi aşamada, davet ederseniz Katarlıların da ortak olduğu meşhur fabrikaya biz de bir ziyaret yapalım” dedi.

GÜÇ GRUBUNU VERMEDİLER

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ise “Tank üretilemedi. Çünkü Almanlar Otokar zamanında beş tane prototip için gerekli güç grubunu sağladılar ama seri üretim anlaşması imzalandıktan sonra motor ve güç grubunu vermediler'' dedi ve şunları söyledi:

“Yerli motor ve transmisyon üretimi için; çalışmalar devam ediyor. Kore'den güç grubu motor ve transmisyon almak için de çaba gösteriliyor. Amerika'da çalışmalarımız var. Ama şu anada elimizde motor ve transmisyon yok. Tank niye yokun cevabı da bu. Ama Almanlardan alınan yedek güç gruplarıyla Arifiye’de bir adet Altay tankının ikinci nesil tankını yaptık ve testlerini de gerçekleştirdik.”

FABRİKAMIZA HİÇ KATARLI GELMEDİ

Dere, Arifiye’deki tank fabrikası için de ” Dört yıldır bakan yardımcısıyım hiçbir Katarlı, bırakın ortak olmayı, bu fabrikaya girmedi bile, ne çalışan, ne yönetici Katarlı var. Fabrikamıza hiçbir Katarlı bugüne kadar giriş dahi yapmadı” ifadesi kullandı.

1997 ocak ayında 1.200.000.000 tl ye sıfır broadway almışız.

babamın ozamanki ocak ayı maaşı 50.000.000 tl aralıkta 75milyar olmuş ama hesaba hiç katmıyorum...

şu anda memur mühendis maaşı 11.440 tl 24 ayda 264.000tl ediyor

yani bu paraya anca citroen ami yada renault twizy falan alır...

Beyler dün Sabah 8buçukta zeytinburnundan yola çıktım. saat 12 de yazlıktaydım. Giderken Silivri-Tekirdağ-Malkara-Keşan-Gelibolu yaptım. Gidişte 295km yol gittim.

5lt ortalama klima full açık bagaj full dolu 4 kişi gittik. 25.90x5x295/100=382lira yaktı.

Dönüşte Gelibolu-Evreşe-Tekirdağ-Silivri yaptım. toplam 250km yol gittik. Arada 45 km fark vardı. Tabi evreşede 50km yi geçemedim patates tarlası mübarek. 45x5x25.90/100=58 lira gibi bir kazancım oldu.

Gidiş dönüş kullansaydım eğer 116tl gibi bir kazancım olacaktı. Hemen hemen aynı sürede de yola bağlandım. Tabi Km hesabı ben size yazıyorum. Keşanı çıkarken yaktığı yakıt hesaba katsam belki fark 125-130 liraya çıkabilir. Herneyse.

Gel gelelim malkaraya gelmeden otoyola girseydim eğer yazlığa kadar 75tl otoyol parası verecektim ama aracın yaktığı yakıt aynı olduğu için çektiğin çile yanına kar kalacak.

Birde şöyle bir hesap daha yaptım bence en mantıklı hesap bu. Geliboluya giderken malkaradan girip ilk çıkış olan kavakköyden çıkarsam eğer hem yakıttan tasarruf yapıp hemde yola 41tl ödüyorsun.

Geliboluya gidecek olan olursa malkara keşandan dönüpte eziyet çekmesinler. Ya evreşeden bedava yoldan geçsinler yada malkaradan otoyola girip kavakköyden çıksınlar.

Bu hesap dizel araç için yapıldı benzinlide daha çok fark eder...

Bayramdan 1 hafta önce Vatan emniyetten polis memuru aradı. Hakkınızda kamu görevlisine hakaretten cimer e suç duyurusunda bulunulmuş. İfadeye çağırılıyorsunuz dedi. Bayramdan sonra Vatan emniyet e gittim ifade verdim.

Forumdan akıllının biri beni şikayet etmiş. Dosyaya baktım. Paylaşımlar gazete ve video görselleri. İfade verdim 2 gün önce de eve kağıt gelmiş.

Kağıdı aşağıda paylaşıyorum.

O beni şikayet eden şahısta merak etmesin savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Beni işimden gücümden zamanımdan çaldığı için yalan ve iftiradan tazminat davası açacağım.

Akıllının biri cimer e hakkımda suç duyurusunda bulunmuş

Yakın arkadaşım 6 ay önce aracını satmıştı. 3 ay öncede 130 bin lirasını kur korumalıya koymuş. Herneyse bugun 24 bin lira para aldım dedi.

Şimdi sorum AKP'ye öyle olanlara bu 24 bin lira kimin cebinden çıkan para?

2001 yılında okula hergün haremden otobüsle Yahya kaptan a gidiyordum. 5milyon günlük harçlık alıyordum. 3.5 milyon otobüs bileti 1.5 milyonda bana kalıyordu sigara yemek falan.

Ayda 22 gün 5milyondan 110milyon aylık harcamam. Babamın sanırım maaşının 1/3 ü bana gidiyordu. Herneyse bugun otobüs bileti fiyatlarına baktım 100 TL.. kaba hesap 5500tl para harcıyormuşum...

Ülke nereden ne hale gelmiş 20 senede yazık.

Dün 100 TL yakıt aldım. Bakırköy'den kartala gittim daha sonra işim bitince Bakırköy'e geri geldim ve aldığım yakıt bitti.

50 liralık yakıt alan akradaş buradaysa sormak isterim 50 lira ile nereye gidiyor...

Akplilerden cevap bekliyorum

Elektrikte KDV %18'den %8'e indi. Bir ay önce yapılan %127 zam, %117’ye düşürüldü!

Benzinde ÖTV %24-30 artırıldı ve artış farkına %18 KDV eklendi.

Elektrikte KDV indirimi TV'de açıklanırken, benzinde ÖTV-KDV artışı Resmi Gazete'de yayınlanıyor.

Kuzenimde 1978 vw bus var. Km de 1 lira yakıyor diye makara yapardık.

Bendeki boklu Dacia ile Clio ikiside dizel şu an şehir içinde 1 lira yakıyor.

Bunların ne yapmaya çalıştığını çözen beri gelsin ben hiçbir şey anlamadım bu işten.

Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Bilgisayar
Notebook
Bilgisayar
Hp Omen
Otomobil
Renault
Mobil cihaz
HTC
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Takım
Fenerbahçe
TV
LG
TV
Samsung
Ses Sistemi
Creative
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 15.445
İkinci El Bölümü Mesajları: 1.627
Konularının görüntülenme sayısı: 353.843 (Bu ay: 453)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 54.125 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.