Şimdi Ara

Yeni opel astra 1.4turbo 140beygir sizce alınırmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
117.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar opel astraya kac gunlerden berı bakıyorum ve almak istiyorum bugün corlu odak opel e gittim ve aracı inceledim araclar 1hafta ıcınde gelıcekmıs bayiye son fiyat olarak cosmo 1.4 turbo 140beygirliğe 48bin dediler (liste fiyatı 50.500) sizce bu aracı istanbul bayiilerinden daha hesaplıya alabılırmıyım ? ayrıca 1.4turbo tsi kadar tat vermiyor deniyor bunlar ne kadar doğru ?

• hocam sorularının cevaplarını astra konusunda arasan daha sağlıklı olur kanımca.oradaki araç sahibi arkadaşlar sana yardımcı olur.
  • cosmo yerine sport modelini de düşünebilirsiniz.
    donanım farklarını tam olarak bilmiyorum ama fiyatı belirgin şekilde daha uygun.
  • ikisini de test et, önemli olan senin izlenimin..yazılanlara bağlı kesin karara varma derim..
  • donanım olarak cosmoda karar kıldım ancak 1.4turbo 140 bg yeni bir motor acıkcası 140beygırlık bı turbo araçla vw golflerin arkasından seyretmek istemem çekişi nasıldır merak ettiklerim bunlar birde belirttiğim fiyattan aşağıya alabilirmiyim aracı onu merak ediyorum yoksa aracı cosmo istiyorum test aracı yoktu bayiide 1.6 115bg active select vardı kullanmadım ama ben zaten manuel istiyorum
  • birde aracın verilerini sölerseniz sevinirim arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyateam

donanım olarak cosmoda karar kıldım ancak 1.4turbo 140 bg yeni bir motor acıkcası 140beygırlık bı turbo araçla vw golflerin arkasından seyretmek istemem çekişi nasıldır merak ettiklerim bunlar birde belirttiğim fiyattan aşağıya alabilirmiyim aracı onu merak ediyorum yoksa aracı cosmo istiyorum test aracı yoktu bayiide 1.6 115bg active select vardı kullanmadım ama ben zaten manuel istiyorum

Aynı hp'de 140 hp TSİ Vw'lerin az da olsa arkasından bakacağını söyleyebilirim.Fakat bence buna fazla takılma Astra Golf'ten de güzel tipli bir araç.
  • 120 lık golflerın performansının daha ıyı oldugu solenıyordu bıara forumda uzunca tartısılan bı konu vardı hatta
  • arkadasım suan benım sattıgım bır astra var.

1 hazıran trafıge cıkıslı 8500 km de

1.6 16V cosmo 115 hp manuel (navıgasyonsuz)

kesınlıkle hatasız

fıyat olarak 43 bın tl dusunuyorum, ılgılenırsen pm at
  • ben geçen ay 1.4 sporta 43.500 fiyat almıştım. hatta alıyordum vazgeçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyateam

donanım olarak cosmoda karar kıldım ancak 1.4turbo 140 bg yeni bir motor acıkcası 140beygırlık bı turbo araçla vw golflerin arkasından seyretmek istemem çekişi nasıldır merak ettiklerim bunlar birde belirttiğim fiyattan aşağıya alabilirmiyim aracı onu merak ediyorum yoksa aracı cosmo istiyorum test aracı yoktu bayiide 1.6 115bg active select vardı kullanmadım ama ben zaten manuel istiyorum

Kullanmadım ama bu zamana kadar okuduklarım kadarıyla 140 hp çift şarjlı VW ile başa çıkması imkansız. Tek turbolu 122'lik ile ancak başa çıkabiliyor.Oda 160 km 'ye kadar az farkla geriden takip ediyor sonrasında beygir gücü fazlallığıyla yüksek hızlarda 122'lik TSİ den daha iyi.Ara hızlanmaları ise 122'lik tsi'nin oldukça gerisinde.Tüketim olarak ise daha az yakıyor.
    Kullanıcıları ise performans hissinin tsi'a göre pek iyi olmadığını söylüyorlar.Kullanıcı yorumlarına bakabilirsiniz.

• Karşılaştırmada performansta golf 1.4 tsi arkasında kalıyor
  • Test verilerine göre 140'lık Astra 122'lik Golf ile yakın performans gösteriyor.
    Ara hızlanmalarda Golf kesinlikle daha iyi. Bunda daha düşük devirde verdiği tork, şanzıman oranları ve ağırlık avantajı etkili. Doğru vites seçilirse Astra ile daha seri olunabilir diye düşünüyorum son hızda da yüksek beygir sebebiyle Astra bir miktar daha iyi olacaktır.

Edit; Forumda daha önce ikisinin performans karşılaştırması olmuştu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_37903206/mpage_1/f_/key_//tm.htm#37903206
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Donanım olarak golf ten daha iyi perfornmans olarak eşit sayabiliriz sanırım yol tutuş daha iyi adını hatırlayamıyorum ama watt sistemi yol tutuş olarak çok iyi olduğunu söylüyorlar
  • araçta bariz bir kalite hissi mevcut, showroom'da gidip de içine oturduğun anda bunu anlayabiliyorsun, arka koltuk diz mesafesi kötü değil 1.85'lik ben sıkışmadan rahatça oturabildim arkada, 1.4'lük motorlardan teoride ve pratikte yüksek performans düşük yakıt tüketimi beklenir, ama astra'nın bu modelinde amiyane tabirle motor oturuncaya kadar biraz fazla tüketim olduğunu düşünüyorum ben. Kalkış, drag vb. yarış varyasyonlarına da çok meraklı değilseniz golf ile olan incelemelerdeki negatif yorumlara dikkat etmeye hiç gerek yok bence.

Bu araçla ilgili tek hayıflanmam, motor ortaklığı yaptığı fiat'ın 1.6 120 bg multijet motoru neden bu araca yerleştirmediği idi, bunu yapsalardı şu an fellik fellik araç aramıyor olacaktım...
  • Astra nın tek olumsuz yönü içi olması gerekenden çok dar ve basık. Ben o fiyatlara çıkacak olsam kesinlikle dizel alfa Giuletta alırdım . Bence incelemeden karar vermeyin
  • 1.4 tsi 122hp golf te kullandım,1.4 turbo 140hp astrada.
    kullandığım golf dsg şanzımana sahipti

0-100 için golf bir miktar daha seri geldi,fakat 100 den sonra golf astrayı arkadan izler gibi geliyor bana.
  • Yakın güçte arabalar olunca iş sürücüde biter.
  • yakıt tüketimi hakkında kullanan arkadaşlardan görüşü olan yokmu
  • Valla 140hp araç alıyorsun sanki her an yarış yapıcakmış gibi bir izlenim vermişsin :)
    Boşver Golf'ün arkasından izle ama yoldan geçen herkezde seni izlesin

Astra hem tip olarak hemde iç mekan olarak tek geçiceğim bir araçtır. 140hp turbo'lu olunca da offf offf
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.