Şimdi Ara

Opel astra j kasa edition 2018 1.6 115 bg benzinli atmosferik motorlu alınmalı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Opel astra j sedan kasa edition 2018 1.6 115 bg benzinli atmosferik motorlu hasarsız,boyasız ve değişensiz 40.000 km aracını satan bir arkadaşım var. 400 k gibi bir fiyat sunmayı düşünüyorum. (Sen ne dersen ona sayarız dedi) Uygun fiyatından dolayı fırsat aracı olduğunu düşündüğüm için almayı düşünüyorum. Ama atmosferik motorun çekişiyle alakalı soru işaretlerim var. Pek yokuşlu olmayan bir yolda kullandım ve memnun kaldım. Tabi yokuş performansını bilmiyorum. Normalde de işe gidip gelirken kullandığım düz yolda kullanacağım. Agresif sürüş yapan birisi değilim. Otobanda dahi 120-130 bandında gidiyorum. Önerilerinize açığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kertenkelebek111 -- 10 Aralık 2022; 15:3:28 >

• 400 ucuz falan değil haberin olsun.
  • BPG2004 kullanıcısına yanıt
    Aynı yaştaki clio veya c3 lere göre daha kaliteli ve sedan bi araç olduğu için o fiyata astra daha mantıklı olmaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kertenkelebek111 -- 10 Aralık 2022; 15:3:58 >
    400.000 fiyat bandında sizin öneriniz varsa seve seve dinlerim. Piyasalara pek hakim değilim çünkü
  • kertenkelebek111 K kullanıcısına yanıt

Benim eleştirim Astra için değildi hocam. Bahsettiğiniz Astra'nın hatasız veya 1 lokal boyalı olanları 390-400 civarı zaten ilanlarda bulunabiliyor. Pazarlık payını da hesaba katarsanız 375-380'e bile denk getirebilirsiniz.

Diğer konuya gelince. Arkadasımda 2013 Astra hb kasa var aynı motor o da edition paket. Hem yolcu olarak hem şoför olarak fazlaca kullandım aracı. Edition paket tavsiye etmem. Far sensörü bile yoktu. 115lik motoru zaten tecrübe etmişsiniz. Benim tercih edecegim bir motor degil.

Yerinizde olsam biraz model düşürüp 1.4 turbo 140 beygir sport paketlere yönelirdim.

Model düşürüp tavsiye ettiğiniz aracı da düşündüm ama taşıt kredisi konusunda yaşı büyük araçlar baş ağrıtıyor. İmkanım olsa 2014 temiz jetta alacaktım ama yaştan dolayı bankalar kredi vermiyor
  • Bahsettiğiniz arabanın 2013 yılında sıfırını almıştık.

Yol tutuşu gayet güzel uzun yolda bastın mı gidiyor.

Ama şehir içinde özellikle klimayı açınca yokuşlarda fena bayılıyordu hem de çok yakıyordu lpg uyumuda yok diye biliyorum.

1 sene kullanıp satmıştık.

O fiyatlara daha iyi araçlar bulabilirsiniz şahsi görüşüm.

• sssemih24 kullanıcısına yanıt
    Yaş sınırını gözeterek daha güzel araçlara örnek verebilir misiniz lütfen hocam?
  • Aynı aracı 6 yıl kullandık, alınmaz. (2014 J kasa HB)

Gitmiyor ve gitmemesine rağmen çok yakıyor.

Tavsiye veremez diyenler için de o paraya 2012-2013 dizel c4 cam tavanlı exclusive paket alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shift41 -- 10 Aralık 2022; 20:1:4 >
  • Tamam anladık araba gitmemesine rağmen çok yakıyor alınmaz!

O halde başka tavsiye?

Tavsiye de yok!

Zaten tavsiye de veremezler emsal araçlarda 400 bandında daha uygun fiyata daha yeni ya da daha iyi bir araç yok.

Al kullan kardeşim fazla milletin lafını dinleme burada yoksa gelir birisi onu der birisi bunu der kafan iyice karışır.

Beğenmezsen satarsın olur biter...

• Astra J 1.4 T sedan otomatik kullanıcısı olarak 1.4 T (Turbo) almanızı öneririm, manuel bakıyorsanız 400 civarına yakın model bulunur. Atmosferik motorunu kullanmadım ama etrafımda kullananlar hep bir turbo olsaydı keşke diyor. Eski aracım başka marka atmosferikti , bana çok fark etti, bana yeter dediğiniz kısımla sınırlamayın kendinizi. Yeri gelecek daha fazlasını arayacaksınız. En azından alacağınız paket edition plus veya mümkünse daha üstü+ turbo olsun.

Edit: Çekişle ilgili endişenizi dile getirmişiniz, değerlere baksanız bile anlaşılır, atmosferik olan 115 bg ve 155 tork, turbo olan 140 bg ve 200 tork.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fellini -- 10 Aralık 2022; 17:57:50 >
  • 1.3 dizeli bile gitmiyor o arabanın 400 bin o arabaya vereceğime 50 tane başka araç bulurum şahsen
  • Araba 2018 ama çok eski araç o, çıkış yılını hatırlamıyorum bile. Bence daha güncel platformu olan bir araç alınabilir.
  • Egzantrik dişlisi problemini mutlaka araştırın, çözümü de yok. Yaptırıyorsun yine bozuluyor. Bir arkadaşım 5 yaşında arabasını 3. Kez yaptırıp satarak kurtuldu.
  • kertenkelebek111 K kullanıcısına yanıt

• Buradaki bir çok kişi empati yapmayı bilmiyor. Saçma sapan yorum yapıyor, heves kaçırıyor. Bir halt bildiklerinden değil, bir şey bilmediklerinden böyleler.

Tanıdıktan, bildik bir araç neden alınmasın? Hız yapmıyor, agresif kullanmıyorsunuz. Motordan da memnun kalırsınız.
  • 1.4t otomatik full paketi 500bin tlden takasa verdik, tahminim bayi de 550bin tl civarı sattı. 2019 50bin km ye yakındı. 400bin tl biraz pahalı olabilir ama bilindik olma avantajı da var. 1.4t yi alırken de 2018 1.6 atmosferiği takasa vermiştik, biraz ölü bir motor malum. Araç da güncellikten çok uzak. Yine de 1.4t manuel bakılabilir belki, lpg uyumu da var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.