S

Binbaşı
03 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 47 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar arsenal maçına kağıt bilet alıp gitmek istiyorum arkadaşımın ise kombinesi var kağıt biletle numara farklı olsa bile istediğim yere oturabilir miyim ? (yani arkadaşımın yanına) yoksa illa yanına mı bilet almam lazım ? (feyenoord maçında kağıt bilet alıp gidenler kafasına göre mi oturdu yani yoksa bilette yazan yere göre mi oturdu ?)
Bügün sürücü kursundan mesaj geldi bu hafta sonu olan direksiyon sınavı 21'ne ertelendi diye bu haber dogrumu acaba meb'in sitesinde böyle bir duyuru yok.(konu yanlis yerde olabilir burada daha fazla cevap alırım diye buraya açtim)
Şimdi ben yurtdışından bir araç aldım 6 ay kullandım burda 6 ay sonunda orda sattım ve 6 ay süresinden ordanda araç almadım ve Türkiye'ye sokmadım benim de yurtdışında kalma zorunluluğum varmı ayrıca diyelimki bu 6 ay sonra başka araç alıp gene burda 6 ay kullanabilirmiyim ?
Beşiktaş’ın efsane isimlerinden Pascal Nouma, Ömür Gedik’e röportaj verdi. Hürriyet gazetesinde yayınlanan röportajda samimi açıklamalarda bulunan Pascal, Beşiktaş sevgisini, kanseri nasıl yendiğini, pişmanlıklarını ve evlilik planlarını anlattı.

İşte Pascal Nouma röportajı…

* Bir belgeselde geçen “Çocukken normal bir hayatınız varsa, ileride iyi bir insan olma ihtimaliniz yüksektir. Benim hayatım zordu, böyle çılgın biri oldum. Tüm oyunlarımı intikam alır gibi oynadım” sözlerinle başlamak istiyorum. Çocukluğun ne kadar kötüydü, neler yaşadın ki bu cümleleri kurdun?

- Çocukluğum Paris’in banliyölerinde geçti. Cehennem gibi bir çevrede büyüdüm. İlkokul arkadaşlarımın çoğu şu an ya hapiste ya da artık yaşamıyor. O çevreden uzaklaştığım için şanslıyım.

* Gözümde filmlerdeki banliyö ortamı ve küçük evlerde yaşayan kalabalık aileler canlanıyor. Siz de öyle miydiniz?

- 3 kız, 4 erkek, 7 kardeştik. Evimize her gün polis gelirdi. Ağabeyimi alıp hapse attıkları çok oldu. Onun işlediği suçlar nedeniyle ortaokulda beni bulunduğum sınıftan alıp en kötülerin olduğu sınıfa yolladılar.

* Kardeşlerin ne yapıyor şimdi?

- Erkek kardeşlerimin hiçbiriyle görüşmüyorum. Sadece kız kardeşlerimi arayıp soruyorum.

* “Kötü ortamlarda yetişmeseydim, şimdi kim bilir nerelerde olurdum” dediğin oluyor mu?

- Tam tersine, öyle bir ortamda büyümeseydim, şu anda olduğum yerde olamazdım. Cehennemden çıkıp cennetin kapısını araladığınızda, bir daha oraya dönmemek için elinizden geleni yapıyorsunuz.

* Çocukken ne olmak istiyordun?

- Astronot olup uzaya gitmek istiyordum. Bulunduğum ortamdan uzaklaşabilmek için…

* Profesyonel futbolla kaç yaşındayken tanıştın?

- 13 yaşımdayken Paris St. Germain paf takımına alındım. Benim büyüdüğüm ortamda futbolcu olmak, olabilecek en iyi şeydi ve çok popülerdi.

* Neler değişti hayatında?

- Her şey… İstediğim her şeye bir anda sahip oldum. Yiyecek, yatacak iyi bir yer, kramponlar…

* Ne yani, ayakkabın bile yok muydu?

- Olması için çalmak zorunda kalıyordum. Param yoktu ki. Takıma girince her şeyin en iyisi sunuldu ama…

YAŞADIĞIM IRKÇILIK KALBİME İNTİKAM YAZDIRDI

* Kolunda yazan “Revenge” (intikam) dövmesi dikkatimi çekti. Ne zaman ve neden yazdırdın onu vücuduna?

- Paris’te, beyazların arasına girdiğim gün kimse benimle konuşmadı. Irkçılığın en kötü hallerini yaşadım. Kızlar bile “Seninle birlikte olmayız’ diyordu. İntikam kalbimde doğduğumdan beri yazılı, dövmeyi ise 6-7 yıl önce yaptırdım.

* Hayattan, renginden ya da yaşadıklarından nasıl intikam alıyorsun?

- Birilerine acı çektirmek ya da intikam almak değil amacım. Beni çok çalışmaya ve başarıya iten bir şey bu intikam duygusu. Hayattaki amacım bu duygudan yola çıkarak başarılı olmaktı.

* Türkiye’ye gelelim… Buraya ilk geldiğinde senin de önyargıların vardı mutlaka.

- Hiç gelmek istemedim. İngiltere, İspanya, İtalya varken Türkiye de ne oluyor dedim.

* Bu da yaşadığın ırkçılığın bir ülkeye karşı yapılmış hali değil mi sence?

- Bilmediğin zaman önyargılı oluyorsun istemeden. Ama buraya gelince tüm önyargılarım yıkıldı.

* Fransa’da gördüğün ırkçılığı Türkiye’de de yaşadın mı?

- Türkiye’de ırkçılık namına hiçbir şey yaşamadım. 13 yıldır buradayım ve bu açıdan kendimi cennette hissediyorum. Çocuklarım Fransa’da yaşamasa oraya gitmem bile.

BEŞİKTAŞ TARAFTARI BANA HER ŞEYİ VERDİ

* Biraz da çocuklarından ve nasıl bir baba olduğundan söz etsen…

- Kızım 17, oğlum 6 yaşında. Kızım buraya geldiğinde İstinye Park’tan çıkmıyor, alışveriş hastası. Oğlum ise evdeki havuzla bütünleşiyor.

* Kendi babandan farklı bir baba mı oldun?

- Evet. Hem iyi bir baba olmaya, hem de çocuklarımın iyi insanlar olmasına çalışıyorum. Beni geçmelerini istiyorum.

* İyi insan nedir sence?

- Başkalarına zarar vermeyen, nazik olan ve çok çalışan biri iyi insandır. Paran olsa da olmasa da bu özelliklerin varsa insanlar sana saygı duyar.

* Beşiktaş senin için ne ifade ediyor?

- Beşiktaş benim kulübüm… Çarşı benim her şeyim. Beşiktaş taraftarı bana her şeyi verdi. Burada kalmamın nedeni onlar. Öyle bir sarıldılar ki bana.

* Onca futbolcu varken neden sana bu kadar ilgi gösterdiler? Farkın neydi?

- Kalbimle futbol oynadığım ve rol yapmadığım için. İçki içtiğimi, kulüplere gittiğimi gizlemedim ben. Herkes gidiyor ama gizliyordu. Ben bir şey saklamadım.

MAÇTAN DÖRT SAAT ÖNCE SEVİŞTİĞİM OLDU

* Futbol ve seks meselesine geleceğim. Seks, maç öncesi yasaklar arasındadır bildiğim kadarıyla. O konuda da mı yalanlar söyleniyor?

- Maçtan ve tabii golden sonraki seks tabii ki ideal olanı. Ama maçtan önce seks olmaz diyen bir kitap yok. Şöyle bir örnek vereyim; Marsilya’da oynarken, Monako’yla olan maçımızdan 4 saat önce seks yaptım ve biz maçı kazandık. Benim sayemde bir penaltı kazanmıştık.

* Şu anda yıkılıp yapılmakta olan İnönü Stadı’nda ne anıların vardır kim bilir? En unutamadığını anlatsana…

- Önemli bir maç sırasında efsane bir futbolcuyla söz dalaşına girmiştim. Ara olduğunda koridorda onu bekledim ve yüzüne tokadı yapıştırdım. İsmini sorma söylemem, ama okuyorsa bu röportajı hatırlar eminim.

* Peki ya elini şortunun içine sokup yaptığın o hareket… Serdar Bilgili “Kız gibi oynuyorsunuz, biraz erkek olun” demiş ve sen ona karşı bu hareketi yapmışsın, doğru mu?

- Alakası yok. Onu bir kızla fotoğrafımı çekip, uyarmama rağmen manşete taşıyan bir paparazziye karşı yapmıştım. Ama bu kadar tepki alacağını tahmin etmedim, sonradan pişman oldum tabii.

* Para sana ne ifade ediyor?

- Hiçbir şey.

* Çok para harcar mısın?

- Kumar oynamam. Ama eskiden gece kulüplerinde resmen para saçardım.

* Boşuna “Pascal bizi diskoya götür” dememişler demek ki?

- Onlar eskide kaldı. Artık ne o kadar sık çıkıyorum ne öyle para harcıyorum.

YAKINDA EVLENİYORUM, ÇOCUĞUMA TÜRK ADI KOYACAĞIM

* Şu anda bir kız arkadaşın var…

- Evet… Müge. Üç yıldır birlikteyiz. Müge Nouma.

* Ne demek oluyor bu?

- Yakında evleniyoruz.

* Şimdiden tebrikler. Çocuğun olursa adı ne olacak? Hiç düşündün mü?

- Türk ismi vereceğiz çocuğumuza.

* Sadık bir sevgili misindir?

- Evet ama şimdi öyleyim. Eskiden çok çapkındım. Müge’den sonra değiştim.

* Gelecek planların neler?

- Yeni projeler var. Ama futbolda da dendiği gibi iş imzalandıktan, yani maçtan sonra konuşmak daha doğru. Ben günü yaşamayı seven bir adamım. Ama Beşiktaş’ta bir görev almak isterim ileride… Takımlarda futbolcular ve teknik direktörler arasında futbolcuların dertlerini anlatabileceği bir ara kişi olmalı. Böyle bir görev almak güzel olurdu.

HALİT ERGENÇ’İ GÖRÜNCE TİTREDİM

* Metro FM’de Kadir Çöpdemir’le yaptığınız radyo programı “Aragaz” efsane oldu. Fanatikleriniz bile var…

- Biz çok eğleniyoruz. Komik bir program. Günlük olaylardan başlayıp her şeyi konuşuyoruz. O zaman dinleyiciler de bizden ayrılamıyor. Programa başlayalı 1,5 yıl oldu. Türkçe derslerine de devam ediyorum tabii.

* Türkçe’yi televizyon izleyerek de öğrenirsin. Dizi izliyor musun? En sevdiğin hangisi?

- “Muhteşem Yüzyıl”… Geçenlerde başroldeki sakallı oyuncuyu, Halit Ergenç’i görünce titredim resmen. Çok karizmatik bir adam.

ÖLECEKSEM İNÖNÜ’DE ÖLÜRÜM

* Kanserle savaştığın yıllarda “İnönü’de ölmek istiyorum” demiştin. Ölüm bu kadar yakınken insan futbolu düşünür mü?

- Ben hiçbir zaman öleceğimi düşünmedim. Kanser olduğuma bile inanmadım ki… Bütün gün tedavi görüyor, akşam normal hayatıma devam ediyordum. Doktorlar futbolu bırakmamı söyledi. Ben de “Asla bırakmam, öleceksem İnönü’de ölürüm” dedim.

http://amkspor.com/2013/09/01/nouma-her-seyi-anlatti.html
Örnek:Ben şimdi yurtdışından araç aldım 6 ay kullandım geri götürdüm orda aracı başka birisine devrettim sattım yani o kişi aracı alıp gelebilir 6 ay beklemeden oradan ? (çift vatandaşım)
Bu yıl TFF 6+0+4 uyguluyordu sanirsam yani Almeida nasil yedekten girdi yoksa seneyemi olcak o olay ?
Sorulara bir el atarsanız çok makbule geçiçek (devamı vardır )

[simage]=http://****/c25MCx]
[/simage]

[simage]=http://****/c25MCx]
[/simage]

[simage]=http://****/c25MCx]
[/simage]

[simage]=http://****/c25MCx]
[/simage]

[simage]=http://****/c25MCx]
[/simage]

[simage]=http://****/c25MCx]
[/simage]

[simage]=http://****/c25MCx]
[/simage]

[simage]=http://****/c25MCx]
[/simage]

[simage]=http://****/c25MCx]
[/simage]

[simage]=http://****/c25MCx]
[/simage]

[simage]=http://****/c25MCx]
[/simage]


cevapları işlem sırasıyla birlikte yazarsanız çok harika olur.(kolay gelsin )
12 sınıf teknik lisedeyim ve şuan mf okutuluyoruz dershaneyede 11 sınıf'da ve şuanki hızlandırma döneminde mf olarak devam ediyorum ama kimya ve fizikten nefret ediyorum ve tm'de kendime daha çok güveniyorum sizce geçiyimmi mf de mtok kafamı çok karışıtırıyo ondada intibak sınavı filan sıkıntılı iş sizce ne yapayım ?
Honda yaptığı açıklamada, elektrikli cam kumanda düğmesi ve bilgisayar sistemlerindeki sorunu gidermek için Kuzey Amerika, Asya, Avrupa ve Afrika'da Honda Fit (Jazz), CR-V ve Fit Aria (City) modellerinden oluşan 936 bin aracı geri çağıracağını bildirdi.

Japonya'da 216 bin 193, Çin'de 255 bin 766, Asya'da 297 bin ve Kuzey Amerika'da 103 bin aracın çağrılacağı belirtilen açıklamada, ayrıca motor kontrol ünitesindeki programlama sorunları yüzünden 26 bin adet Honda CR-Z aracın daha geri çağrılacağı ifade edildi.

Honda, sürücü tarafındaki elektrikli cam kumanda düğmelerinin muhtemelen eriyebileceği ve alev alabileceği gerekçesiyle bu araçların geri çağrılacağını bildirdi.


http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/18654196.asp


NOT:Daha önce açıldıysa silinebilir
Hakkında
Konum: İstanbul,Bahçelievler
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Mesaj Sayısı: 1.626
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.279
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 6.635 (Bu ay: 321)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 225 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.