Şimdi Ara

Peugeot 508 bluehdi mi opel insignia 1.6 ctdi mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 100000 civari ikinci el araç bakıyorum.malum sıfırlar altı başını gitti.D segmenti 1.6 dizel otomatik bir arac araştırmasi yapıyorum bu fiyat aralığında 508 1.6 bluehdi 120 hp eat6 şanzıman allure paket,insignia 1.6 ctdi tam otomatik şanzıman cosmo+stil paket.iki arac arasinda kaldım.pasaat ve superb full paketlerde bütçeyi aşıyor.
    Siz olsanız nasil bir tercih yapardınız özellikle bu iki aracı kullanan arkadaşlar varsa arti ve eksilerini soylerlerse sevinirim.ilginize teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İnsignia alacaksanız cosmo + stil yerine bence sport+ çgp ya da flexride alın. Tek eksisi deri koltuk ve ses sistemi olur. +ları ise bodykit 19" orijinal tasarımlı jantlar spor koltuklar ve sunroof olur. Üstüne oğsiyonlu alırsanız bir kaç şey daha eklenir. Cosmo çok sıradan gözüküyor. Sport insignialar insignia değil gibi opc den hallice çok hırçın duruyor. 100000 bandında bulamayabilirsiniz 5-10 daha çıkmanız gerekebilir belki.
  • 508 tercih edilebilir hem görüntü olarak kaslı bir araba yakıt olarak ta sınıfının en iyilerinden Opel insignia nın seneye yeni kasası çıkacak bunuda göz önünde bulundurmak lazım

Sonuçta ikisi de iyi araçlar bence ikisininde test edin zevklerinize uygun olanı alın
  • 508 alacaksaniz 100k vermeye benceye gerek yok.2013 model 2.0 hdi alin, hem sanziman mcp degil,hem daha guclu, yastan dolayi mtv de dusuk sayilir, hem de 30-40k cebinizde kalir.

• quote:

Orijinalden alıntı: alperdgal

508 alacaksaniz 100k vermeye benceye gerek yok.2013 model 2.0 hdi alin, hem sanziman mcp degil,hem daha guclu, yastan dolayi mtv de dusuk sayilir, hem de 30-40k cebinizde kalir.

Ben alacak olsam boyle yapardım.

• quote:

508 alacaksaniz 100k vermeye benceye gerek yok.2013 model 2.0 hdi alin, hem sanziman mcp degil,hem daha guclu, yastan dolayi mtv de dusuk sayilir, hem de 30-40k cebinizde kalir.

Tam otomatik şanzıman değil mi. Bu şanzıman sıkıntılı mı peki

• quote:

Orijinalden alıntı: Halalaluya

quote:

2015 sonrasinda 1.6larda tam oto.ancak 205 oncesinde tam oto icin 2.0 almaniz lazim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Halalaluya

quote:

2015 sonrasinda 1.6larda tam oto.ancak 205 oncesinde tam oto icin 2.0 almaniz lazim

Eat6 ile 2.0 HDI daki tam otomatik şanzıman arasındaki fark nedir

• 508'de yeni kasa alabiliyorsanız 508 yoksa insignia derim.
  • Insignia ama cevre gorus paketli alin ve sport bence de daha iyi olur. Arabanin durusu bile degisiyor.
  • Otopark.com iki aracı da test etmiş, 508'i hiç beğenmemişti.

Insignia da 508 de kasa olarak eskiler, kasa değişimi iki araç için de yakın.
  • İlla 2sinden biri olacaksa kesinlikle 508 derim. otopark eleşltiileri güzel ama inciği cinciğie ile çok uğraşıyolar gerek yok yakıt bakımından çok iyi ama 100k derken km mi yoksa fiyat mı fiyat ise çok güzel araçlar alınır o paraya
  • Sport + Stil İnsignia sahibiyim.Size diyebileceğim kesinlikle test edin.Insignia mekan olarak 508 den dar bir ortamı olsa da performans ve yolda verdiği güvenle fark yaratacaktır.
  • İkiside üzmez ama ben 508in tipini daha çok beğeniyorum allure de dolu paket, 508 tercih ederdim tamamen zevk meselesi.
  • Motor ve şanzıman kombinasyonundan dolayı sanırım 508 seçerdim ben.
  • Cevaplar için teşekkürler sanırım eg güzeli test etmek.508 motor ve şanzıman dolayı banada biraz onde geliyor.insignia içinde filexride sasi ve cevre görüş paketi kafamı çok karıştırıyor.
  • İnsignia daha güçlü olmasına rağmen performans olarak ikiside benzerler bunun ana sebebi 508'deki eat şanzımanın insignia'daki active select'ten daha hızlı ve akıcı olması..

Tüketim 508'de daha ekonomik motor ve daha akıcı şanzımandan dolayı 1-1,5 Lt daha azdır.

İç hacim 508'de biraz daha iyi bagajlar benzer sayılır.

Genel kalite,sessizlik,araç rijitesi çok benzer.Tasarım görecelidir ama insignia sportif tarzıyla hoş,güzel araç 508'de aristokrat,iş adamı aracı vari duruşuyla hoş,güzel araç..

Ben insignia alırdım.
  • Bugün peugeot halil öztürk bayisinden mesaj geldi, dizel otomatik 508 lerde 30 bin liraya varan indirim diyor. Sınırlı sayıdaymış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozo810

Cevaplar için teşekkürler sanırım eg güzeli test etmek.508 motor ve şanzıman dolayı banada biraz onde geliyor.insignia içinde filexride sasi ve cevre görüş paketi kafamı çok karıştırıyor.

Yukarıda yazmıştım sport + ek paket ile alın alacaksanız diye. Biz de sport+flexride kullanıyoruz. Flexride hakkında merak ettiğin şeyler var ise çekinmeden sorabilirsin. Bana soracak olursan bütün opsiyonlar bir yana flexride bir yana. Sürüş zevki dedikleri olayı sonuna kadar yaşatıyor. Motorun limitlerini hissedebiliyorsunuz o hantallıktan eser kalmıyor.
    Bir arkadaş 1.6 hdi ve eat6 kombinasyonunun insignia ile benzer performans vereceğini söylemiş. Kısmen haklı diyebilirsiniz ancak iki aracın arasındaki asıl fark yüksek hızlardaki çabukluklarında belli olur. Bir söz vardır 0-100 de şanzuman 100 den sonrasında motor konuşur diye. O hesap bu da. Ancak yakıt olarak söylediklerine tamamen katılıyorum. İnsignia agrasif-normal kullanımda 7.5-8 litreyi çok rahat görüyor.

• alperdgal A kullanıcısına yanıt
    Bluehdi eat 6 ile geliyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.