Şimdi Ara

Hyundai i20 1.4 MPI Otomatik Alımı Hk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
136
Cevap
1
Favori
52.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hyundai i20 1.4 MPI Otomatik Elite Paket + Panoramik Paket
    Seramik Kaplama+ Geri Görüş Kamerası + Cam Film için 66.000 Fiyat aldım .

Araçta donanım olarak sadece dijital klima ve Otomatik Kararan iç Dikiz aynası olan SMART paketi almadım .Yılda eşimle yapacağımız kilometre max. 10000

Yakıtı 9 Lt Civari ist içi göze aldım. Sizce nasıl , tavsiyeleriniz rica ederim ?

• Donanımına tav olup atmosferik motorlu eski tip şanzımanlı araca karar vermişsiniz, turbo motorlu modern şanzımanlı b sınıfı araçlar varken. Muadilleri 7,5-8 litreyle gezerken, sizde 10-12 litreyle gezmeye razı olacaksınız artık. Siz bu tip araçları aldıkça hyundai de böyle çağdışı atmosfeirk motorları, 90lardan kalma 4 ileri tork konvertörlü şanzımanları dayayacak. 2017 yılında 0km araba alınıp 12litreyle gezilir mi yahu hemde b sınıfı araba?

Ya da zarardan dönersiniz ibiza 1.0 eco tsi dsg alabilirsiniz. Kampanyalı 62bin lira. Buna geri görüş kamerası, koltuk ısıtma, sunroof da eklersiniz yine 66bini geçmez. 110hp 200nm motor. İstanbulda 7,5-8 ile gezersiniz, performansı da cabası.
    Öncelikle bu aracı almayı düşünenlerin büyük bir çoğunluğu, tam otomatik olduğu ve eşiyle çocuğuyla ortak kullanmak için alıyor. Ama bu forumda kimse insanlara alma amacını,niye bu aracı düşündüğünü sormuyor.

Konuyu açan arkadaş 9 lt yaksın. Göze aldım diyor. Çünkü tam otomatikte yüksek modelde araç seçeneği çok çok az. Herkes halen daha yakıt tüketimine takmış.

Bu aracı almayı düşünen arkadaşlar gidin test sürüşü yapın. Ben 5 km bir yolda ortalama 8.8 lt yaktım ki yolun yarısı trafikti. Ben araç üzerinde abuk sabuk hareketler yapmam, her dur kalk trafikte 3000 devire kadar gaza basmam, ateşi başına vurmuş tipler gibi araç sollarken soldan sağa makaslamam, belli bir devirde sakin araç kullanırım derseniz bu araç 8,5-9 lt yi geçmez. O yüzden forumlarda kafanızı yormayın.

Test sürüşü yapın. Ortalama tüketimi sıfırlayın. Sürüş tarzınıza göre ne yaktığınızı görün. Ben gittim, gördüm, kullandım ve alacağım. Kim ne kadar konuşursa konuşsun. Yok 13 litre yaktı. Yok 19 litre yaktı. Başkalarının ne kadar yaktığıyla ilgilenmeyin. Yoksa bu forumdakiler size az yakıyor diye DSG aldırır. 40-50 bin kilometrede kavrama bitirince ya da dikkatsiz kullanım sonucu arıza sebep olduğunuzda, forumdakiler bu sefer de size DSG yi kötüler. O yüzden dikkat ediniz. Arkadaşım 1.2 TSI DSG ile 8.5 lt yakıyor. Yani DSG az yakmıyor. Sadece kağıt üzerinde düşük tüketime sahip. İş pratiğe gelince herşey değişiyor.

Çift kavrama tek kavrama tork konvertörü gibi tüm otomatik viteslerle ilgili bayağı araştırma yapıp, ciddi bilgiler edinmiş biri olarak şunu tavsiye ederim.
    istanbul'da kullandığı aracı eşiyle çocuğuyla paylaşan kişiler kesinlikle ve kesinlikle adı her ne olursa olsun çift kavrama içeren otomatik araçları almasınlar.
    Çift kavramalı otomatik araçları tam otomatik gibi kullanamazsınız. Alanların büyük çoğunluğu öyle kullandığı için forumlarda inim inim inliyor. O yüzden nasıl kullanılacağını iyi bilmek lazım. Attım D'ye unuttum gitti vitesi dersen geçmiş olsun. O sana kendini bir süre sonra bayağı iyi hatırlatacaktır.

Kullanım amacınız çoğunlukla şehir içiyse bu araç kaliteli bir lpg dönüşümü ile 7 yıl 80 bin km de garantisiyle uzun yıllar binilebilecek bir araçtır. Kaldı ki Hyundai diğer markalar gibi lpgli araçları servisten kovmuyor. Aracın motor hariç garantisi devam ediyor. Motor içinde lpg şirketleri yılda 100-150 liraya motor sigortası yapıyorlar.

Araç piyasada çeyrek altın gibi alınıp satılıyor, style paketinin ikinci eli 60 bin lirayı aştı. Burda halen daha yok şöle yakıyor. Yok böle yakıyor.
    Ben i20 active elit modelini alacağım. Ne yakarsa yaksın. Az yakacak diye donanımsız dizel manuel arabalara binmeyeceğim. 8 hava yastığı ve Ncap 4 yıldızı ile güvenlik konusunda da çok iyi bir araç.

Bu aracı kim alıyor diyenler olmuş. Bu aracı kafası rahat otomatik arabaya binmek isteyenler, gönül rahatlığıyla eşiyle çocuğuyla aracı paylaşanlar, 50 bine gelince dsg elimde kalacak korkusuyla arabasını satmak istemeyenler alıyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Donanımına tav olup atmosferik motorlu eski tip şanzımanlı araca karar vermişsiniz, turbo motorlu modern şanzımanlı b sınıfı araçlar varken. Muadilleri 7,5-8 litreyle gezerken, sizde 10-12 litreyle gezmeye razı olacaksınız artık. Siz bu tip araçları aldıkça hyundai de böyle çağdışı atmosfeirk motorları, 90lardan kalma 4 ileri tork konvertörlü şanzımanları dayayacak. 2017 yılında 0km araba alınıp 12litreyle gezilir mi yahu hemde b sınıfı araba?

Ya da zarardan dönersiniz ibiza 1.0 eco tsi dsg alabilirsiniz. Kampanyalı 62bin lira. Buna geri görüş kamerası, koltuk ısıtma, sunroof da eklersiniz yine 66bini geçmez. 110hp 200nm motor. İstanbulda 7,5-8 ile gezersiniz, performansı da cabası.

dsg ozelinde konusmuyorum ama. Cift kavramali tum sanzimanlar tuketici dusmanidir.

Ve birer uretici tuzagidir. Baski balata degistirince modern sanzimanim keske 50 yillik tork konvertorlu olsaydi dersiniz.

Kasim 2016 da edc baski balata degistirmis ve 7bin tl odemis biri olarak konusuyorum.

Uzun sureli kullanmaya niyeti olan dsg edc dct ps asla almasin. Sanzimanin asiri karmasik mekanigi ariza yapmasa bile ( ki onerdiginiz sanziman siklikla yapiyor) baski balata fiyatlari cok fais.

Hayirli gunler.
  • 11 lt aşağısı yalan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ölümüne çArşı ulan

11 lt aşağısı yalan

Derken ? Aynı araç mı var hocam veya belli bir süre kullandınız mı?
  • metay51 kullanıcısına yanıt
    Yaptığımız iş otomobillerle. 9 lt yi ancak kurtköy şile gibi yerlerde görürsünüz
  • quote:

Yaptığımız iş otomobillerle. 9 lt yi ancak kurtköy şile gibi yerlerde görürsünüz

Birçok video izledim , düz yolda yokuşta vs anlık tüketimin dışında ortalama yakıt değerleri 8 ila 9 litre arasında idi . Hadi soğuk havalarda 10 lt olsun . Yarı otomatik şanzımanların sorunsal durumundan sa 2 lt daha fazla yakar tam otomatik kullanırım.
    Siz alacaksınız onay bekliyorsunuz forumdan,hayırlı olsun iyi günlerde kullanın
  • Araç donanım olarak hakikaten baya dolu kalite de b segment için fena sayılmaz kötü tarafı yakıt tüketimi verdiği performansa göre çok fazla ortalama 10-11 arası yakar basınca da öyle gidiyor diye beklemeyin lpg düşünülebilir tabi
  • quote:

Siz alacaksınız onay bekliyorsunuz forumdan,hayırlı olsun iyi günlerde kullanın

Ben alım için kimseden onay beklemiyorum üstad . 11 lt den aşağısı yalan gibi detaysız bir yorum yapıyorsunuz . Aracı kullandınız mı ? Bir arkadaşınız var da o bahsetti ? Kullanan bir arkadaş var ise ondan yorum bekliyorum.
  • Aynı motor şanzımanlı 13000km de i20 var bende şu an sigorta ikame araç olarak verdi. Arkadaş kullandı 2 hafta bugün ben Aldım. İstanbuliçi levent Beşiktaş arası sabah akşam kullandı. Yakıt tüketimi 9.9 lt olarak gordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

Aynı motor şanzımanlı 13000km de i20 var bende şu an sigorta ikame araç olarak verdi. Arkadaş kullandı 2 hafta bugün ben Aldım. İstanbuliçi levent Beşiktaş arası sabah akşam kullandı. Yakıt tüketimi 9.9 lt olarak gordum.

Yorum için teşekkürler hocam. Bu bahsettiğiniz dur kalk trafikli ortamda mıydı ?
    Emin değilim hocam ama oyle olmasi muhtemel. Araç sirketin günlük isleri icin de kullanıldı. Araca inersem ortalama hız a bakarım.
  • Biz 6 ay önce aldık i20 otomatik 1.4

3.500km oldu Şehir içi 13ün altına düşmüyor :) he tabi çok bilmiş satış temsilcileri size 7 litrelerden falan bahsederler o ayrı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

Biz 6 ay önce aldık i20 otomatik 1.4

3.500km oldu Şehir içi 13ün altına düşmüyor :) he tabi çok bilmiş satış temsilcileri size 7 litrelerden falan bahsederler o ayrı :)

Hocam ciddi misiniz ya Valla araçtan cayma sebebim olacaksınız
    Müşterimin aracı haftada bir yıkamaya getirir geri ben teslim ederim . Ortaköy levent çeliktepe güzergâhında kullanıyor 11in aşağısını görmedim
  • Millet araba ufak olduğu için az yaktığını falan zannediyor bu arabanın
  • Seat ibiza 1.0 Ecotsı dsg ye mi yöneliyim zaman , sizce ibiza nasıl bir araç ? Veya bu fiyat aralığında tavsiye edeceğiniz araç var mıdır ?
  • suzuki baleno
  • quote:

Orijinalden alıntı: metay51

quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

Biz 6 ay önce aldık i20 otomatik 1.4

Hocam ciddi misiniz ya Valla araçtan cayma sebebim olacaksınız

Evet. İzmir Ankara arası 3 kişi cruise control ile 110 km sabit hız ile 7.5 litre yaktı ki bana göre çok fazla.

Ben yeni kasa Mercedes C180 1.6 benzinli 7G-Tronic şanzımanlı aracımla ayni yolda 6.2 litre yakıyordum.

• Hocam malesef otomatik herhangi benzinli araç şehir içi 8-12 arasında yakıyor dizel almaya bakın bence aöa çok güzel araç 4 ileri tam o. Park ederken keyif veriyor kendi kendine gidiyor araç performansıda yeterli geldi bana. 160dan sonrası yok ama.
  • En son bindiğimde 4 vitesli otomatikti hala aynıysa bu motorlar baya yakıyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.