Şimdi Ara

Yurt dışından gelen paketlere ek vergi uygulaması başladı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
4
Favori
29.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Paket üzerine etiket üzerine etiket yapıştırmışlar hiç bir tarafında fiyat ibaresi yoktu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakın daha bakanın bir sözüyle alınmaya başlandı bu 5,20 TL, bunun bir de ilerisi var Nisan ayından itibaren hep beraber göreceğiz bindirimleri
  • Bu uygulama ile Çin'den alisveris etkilenirse, buna karsilik Çin'in bos duracagini hic zannetmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: surfcasting

Paket üzerine etiket üzerine etiket yapıştırmışlar hiç bir tarafında fiyat ibaresi yoktu.
    Normal de bütün paketler de fiyat olur, senin paketinin üzerinde fiyat olmadığı için kesmemişler.
    fiyatını öğrenmek için araştırmaya gerek duymamaları, senin şansın olmuş.
  • Şu damga vergisini bulan adamın ben varya....

• eskikarateci kullanıcısına yanıt
    Ben devletteki lüks tüketime karşıyım misal aday olsam bana kimse oy vermez (3-5 kişi çıkar tabi) ben başkan olsam yolculuklarımı güvenlik sebebiyle kirpi yada zırlı başka kötü bi araçlada yapabilirim. Önemli olan oraya gidebilmek. Ama bu sistemde sen o 400-500bin TL lik aracı aldığın yerin patronu seni medyada parlatıyor hakkında kötü bişey yazmıyor. Böylelikle seçiliyor. Kazan kazan sistemi dediğim bu.

Ben koymadım o gümrükte paket denetleme ücretini. Kim bilir hangi ölmüş gitmiş siyasilerin koyduğu bi kanundur. Adamlar kanun değiştirmeden bi gelir kapısı elde ettiler. Damlaya damlaya göl olur.

Tabi sizde haklısınız. Kendinizi haklı görüyorsanız buyrun mahkemelere iptal davası açın yada gümrük sınırının 160 euro olduğu bi ülkede yaşayın.

Fabrikalar konusu çok eskilere dayanıyor. Kit leri zarar ettirip devlete yük olarak gösterenler 1980 lerde başladı fabrikalar ile uğraşmaya. Önce teknoloji gerisinde kaldılar sonra rakipleri karşısında zarar ettiler.

Son yazdığın şeyde savaş ve sömürge zamanlarında elde ettikleriyle fabrikaları kurmuşlar. Bizim gibi rakip ülkeler üretmesin diye siyasetlerini bozmuşlar patronları üretmek yerine al satçı yapmışlar. Ham madde ve enerji kaynaklarını binbir bahaneyle ele geçirmişler. Şimdi mal satabilmek için aynı kalitede yada daha kalitelisini onlardan daha ucuza üretmelisinki satabilesin dünyaya. Malesef biz bu şansı kaçırdık. Silah sanayisinde biraz gelişmeye başladık ama abd rustan savunma sistemi almayalım diye f35 ten çıkartmakla tehdit ediyor. Bunun gibi çok oyunlar oynandı üstümüze...

Çok beyendiğim bi yazı fabrikaların nasıl bu hale geldiğini anlatıyor...
    https://www.sozcu.com.tr/2014/yazarlar/soner-yalcin/bir-basma-fistan-hikayesi-590193/
  • Tahsilatı kim yapıyor. Benim eskiden aldıklarımı postacı apartman girişine bırakıp gidiyordu.
  • Takipsiz postalarda da mi alınıyor? Eskiden aldigim bir paketten alinmadı ücret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freezeboi -- 11 Mart 2019; 14:6:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halfone

şansına göre değişir. :)
    Maksimum ne kadar çıkar?

• Geliştirilmesinde, ARGEsinde, üretiminde, lojistiğinde zerre katkısı olmayan devletimiz, Çin'nden aldığım ve para ödediğim bir üründen sorma ver parası alıyor. Bunun adı zulümdür kusura bakılmasın. Bildiğin Çin devleti adına, Çin devletinin bile almadığı (üreticisini teşvik amacıyla) kesintiyi, sebebi belli olmaksızın topluyor cebimizden. Kanun bile dinlemeyen bir düzenimiz var artık, bir sonraki adım yaşama, nefes ve su vergisi kaçarı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz_sea

Bu mesaj silindi.
    ya bir şey soracağım b ile p harfleri klavyede birbirlerine yakın bile değil nasıl oldu o?

• vergi dediğin satış yapan (yani gelir elde eden) gerçek yada tüzel kişiden kesilir, vatandaştan niye kesiliyor demiyor biride çıkıp.
  • Bu damadın ekonomi yönetimini, 7 yaşındaki ilkokul öğrencisi de yapar emin olun. Buldukları formül ortaçağ'dan kalma: Ekonomi=Vergi

• Seçime bu kadar az zaman kalmışken böyle bir hamle yapmalarının iki ihtimali var. Ya reyiz çıkıp "Talimat verdim, kaldırılacak." diyerek oy toplayacak ya da ekonomi bizim zannettiğimizden de kötü.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenbalx

Tahsilatı kim yapıyor. Benim eskiden aldıklarımı postacı apartman girişine bırakıp gidiyordu.
    Eğer vergi çıktıysa paşa paşa kapına gelip öyle teslim ediyorlar.

• MonacoDoom kullanıcısına yanıt
    gümrük vergisini ithalatı yapan yani alan öder.

• Amazon Amerika'dan gümrüğünü kargosunu peşin ödediğim ürünü Aramex yurtiçi kargoya vermiş.Kargom bugün geldi ve 12 tl ücret istedi,geri gitmesin diye mecburen verdim.Bu yeni uygulama ile alakası varmıdır ?
  • Geçen hafta ve bu hafta iki pakedim ücretsiz teslim edildi. Amerika'dan geliyorlardı. Her pakede alınmıyor ancak artık paketlerin %80-90'ına alınıyor sanıyorum.

Yalnız şu konuda bile devlet tabi 1TL'lik ürün bile olsa vergi alacak, ödeyeceksiniz diyenleri gördükçe daha beterleri bize müstahak diyorum.
  • yok birader, yılların ak parti seçmeniyim, bu tür uygulamalar canımı çok sıkmaya başladı. akp ye vermeyeceğim oyumu, belki boş atarım belki kıyıda köşedeki bir adaya ama akp ye vermeyeceğim.

• 27 sipariş vemiştim 3 siparişim bugün geldi hepsi 1-3 dolarlık alışverişler hepsi gelirse boş söylenti olabilir
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.