Şimdi Ara

Yurt dışından gelen paketlere ek vergi uygulaması başladı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
4
Favori
29.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ugurmurat360x

Amazon Amerika'dan gümrüğünü kargosunu peşin ödediğim ürünü Aramex yurtiçi kargoya vermiş.Kargom bugün geldi ve 12 tl ücret istedi,geri gitmesin diye mecburen verdim.Bu yeni uygulama ile alakası varmıdır ?
    Neyin ücretiymiş o, öderken söylemediler mi?
    Belki de aremex normal alıcı ödemeli şekilde kargoya verdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CMteria C kullanıcısına yanıt
    http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=187

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.J. Pacino -- 11 Mart 2019; 18:37:1 >
  • MistikBaklava kullanıcısına yanıt
    Belki SwiftKey ile ortaya çıkan bir sıkıntıdır, paylaştıktan sonra gördüm bende bilerek düzeltmedim....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yakında nefes alma vergisi koyarlar. Padişahimiz sarayında yaşasın. Biz oderiz vergiyi. Padişahimiz çok yaşa

• quote:

Orijinalden alıntı: dunerunner

gümrük vergisini ithalatı yapan yani alan öder.
    oksijen vergisi çıkarsınlar nefes alan ödesin oldu canım daha neler. 0$ gümrük sınırı mı olur bedava gelen üründen bile para alacak adamlar "paket bedeli" ayağına şaka gibi.
  • peki normal postalar (alışveriş olmayan) bundan etkileniyor mu, paketler nasıl ayrılıyor? Sonuçta küçük alışverişler de posta olarak geliyor... (bilmediğimden soruyorum)

• Zengin inşaat firmaları 1tl vergi ödemesin, 3 kuruş para kazanıp aliexpressten ucuz ıvır zıvır alan halk üründen fazla vergi ödesin.
    Gerçekten komik, ama hakediyoruz.
  • yahu resmen soygunculuk bu.

eşkiya ülkeye hükümdar olmuş...
    A DAN Z YE her yerden aldığı vergiler yetmedi şimdi milletin 2 kurusluk hobisine göz diktiler. Ayıp ulan ayıp.
    Modern eşkıyalar..!
    Seçim vaadi olarak verselerdi bunu ne olurdu çok merak ediyorum ( ya da bu durumu seçimden önce haber verserlerdi diyeyim)

Gerçi koşulsuz şartsız %52 oy veren kesim oy veriyor. ne denir ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osiris34 -- 11 Mart 2019; 21:57:37 >
  • Birseyadam kullanıcısına yanıt
    ben varrim ne gerekiyorsa yapalım

• Fırsat buldukça yazıyorum. Poponuzdaki donu da alacaklar. Mecazi olarak değil gerçekten alacaklar.

• ne desek boş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osiris34 -- 11 Mart 2019; 23:47:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

Neyin ücretiymiş o, öderken söylemediler mi?
    Belki de aremex normal alıcı ödemeli şekilde kargoya verdi.

Alıntıları Göster
    Karşı taraf bize bu şekilde göndermiş dedi yurtiçi kargo ile yaptığım canlı görüşmede.Tabi kimden bahsediyor bilmiyorum ama Amazon olamaz.Dediğiniz gibi Aramex olabilir.Ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz ? bir sefer verdik tamam neysede alışkanlık haline gelip her seferinde ne olduğu belli olmayan ücretler odemeyelim.
  • Bana geçen Cuma geldi para falan vermedim Ali den

• Bu verginin sonu nereye gidiyor ben merak ediyorum. Çin'den alışveriş falan yapmadım bugüne kadar pek ihtiyacım olacağını da sanmıyorum. Ama artık ekonomi nasıl berbatsa nereye vergi getirsek diye düşünüyorlar.

Bir millet hakettiği gibi yönetilir'e güzel bir örnek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 12 Mart 2019; 0:57:43 >
  • Inşallah 5 lira ile kalır

• Arkadaşlar lütfen bilen birisi cevap verebilir mi? Konu da açtım Am 3 gündür kimse cevap vermedi. Yurt dışından ve Aliexpress'den ilk defa alışveriş yapacağım. 38 dolarlık bir telefon lcd ve dokunmatiği alacağım. Gümrükte ne kadar vergi öderim?

• quote:

Orijinalden alıntı: denizbay1

Arkadaşlar lütfen bilen birisi cevap verebilir mi? Konu da açtım Am 3 gündür kimse cevap vermedi. Yurt dışından ve Aliexpress'den ilk defa alışveriş yapacağım. 38 dolarlık bir telefon lcd ve dokunmatiği alacağım. Gümrükte ne kadar vergi öderim?
    Telefon ve telefon yedek parçaları yasak kapsamında. Tespit edilirse geri gönderilir bilginiz olsun.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.