D

Yüzbaşı
23 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 53 (Bu ay: 0)
358013 Gün Cezalı
357031 gün 15 s. 22 dk. kaldı
Gönderileri
Yaklaşık 1 aydır ikinci el bir araç arayışındayım ve ömrümde ilk aracımı almak için de iki gün sonra 1.9D Cargo 2002 Otomobil Ruhsatlı bir Doblo almak için satıcı ile anlaştık ama bu motorla ilgili ufak bir araştırma yaptığımda büyük bir çoğunluğun kesinlikle uzak durulması gereken bir motor olduğu konusunda hemfikir olduğunu da gördüm. Araç Klimalı ve 185.000 KM'deymiş.

Arkadaşlar, şayet bu motor sıkıntılı ise, maddi durumu pek iyi olmayan biri olarak yol yakınken vazgeçmek istiyorum.

Ayrıca aracı aile aracı olarak kullanacağız.

Yine ayrıca sene de iki kez İstanbul - Erzincan arasında gidip gelecek bu araç.
Konu silinebilir.
Arkadaşlar, ilk defa ikinci el bir araç almaya niyetlendiğim için soruyorum; İstanbul'da oturuyorum, yazları Erzincan'da geçiriyorum ve alacağım araçta Sivas'ta. Yani Sivas plakalı bu araç İstanbul ve Erzincan'da ikamet edecek :) Plakayı alış sırasında noter de değiştirmem gerekir mi?
Arkadaşlar, "2004 MADEL OTOMOBİL RUHSATLI 1.2 Atiker sıralı sistem LPG'li" bir Doblo model aracı almak için şu an satıcı arkadaş ile yazışıyoruz ve kısmet olursa da Çarşamba günü aracı almak için komşu ile geçeceğim fakat teamdoblo.com'daki bir konu başlığında okuduğuma göre 1.2 16V olanın tavsiye edildiği, 8V olandan ise uzak durulması gerektiği yazıyordu. Bu doğru bir bilgi mi ve şayet doğruysa 16V olduğunu nasıl anlayabiliriz? Çünkü satıcı arkadaşa sorduğumda ben de bilmiyorum dedi!
Arkadaşlar, ilk defa bir araç sahibi olacağım ve şu üç araç arasında kaldım ki, genel olarak araba konusunda çok bilgiye sahip de değilim (ama ekspertiz şart, onu biliyorum) :)
Bu aracı, yılda iki kez uzun yolda da kullanacağım (İstanbul-Erzincan arası), gerektiğinde çok olmasa da yükte taşıyacağım ve toprak köy yolunda da kullanacağım.

1- Ford Tourneo Connect 90HP - 2004
2- Peugeot Bipper 1.4 HDI - 2009
3- Citreon Nemo 1.4 HDI - 2009

ARAÇLAR İKİNCİ ELDİR.
Radyatörün tuşlarının bulunduğu kapak altındaki, direkt radyatöre bağlı tıpası (oval çıplak demir) ısınınca çok kötü bir koku bırakıyor! Demirin cinsinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü üzerinde hiçbir yağ kalıntısı vs yok. Ayrıca yağ sökücü ile de ekstra temizledim ama demir ısınır ısınmaz koku yaymaya başlıyor! Pek anlamadığım için sormak istiyorum, demirin bu şekilde koku yaymasının sebebi nedir? Bu demiri sprey boya ile boyarsam kokuyu önleyebilir miyim?
Yeni bir telefon almaya karar verdim fakat aklıma bir şey takıldı. Ürün de "Samsung Türkiye Garantili" yazıyor fakat altlara doğru açıklama kısmında ise "Resmi Distribütör Garantili" ibaresi mevcut. Bu ikisi aynı şey mi, yoksa satıcı kelime oyunuyla burada uyanıklık yaparak ürünü Samsung Türkiye garantili mi göstermeye çalışıyor?
Cihazım oldukça eskiydi, bir çok müdahale ile ayakta duruyordu ve dün son nefesini verdi.
Şimdi iki cihaz arasında kaldım, sizce bunlardan hangisini almam daha mantıklı olacaktır?

1- Xiaomi Redmi Note 7 (1.558,00 TL)
2- Samsung Galaxy M20 (1.358,00 TL)
Modemi yeni aldım ve kurumu yaptım fakat hattım VDSL olmasına rağmen ADSL2+ şeklinde görünüyor ve yaptığım hız testlerinde de hızım 14mbps olarak görüntüleniyor. Bu modemin ayarlarında bir sıkıntı var mı, yoksa hattımla ilgili bir problem mi var dersiniz?
Hattımı VDSL'e taşıdım ve VDSL uyumlu bir modem almak istiyorum fakat internetteki yanıltıcı başlık ve içerikler seberiyle bir türlü hangi modemin VDSL, hangisinin de ADSL olduğu konusunda güven sağlayamadım. Siz, tecrübeli arkadaşların tavsiyesini bekliyorum. Kesinlikle şu anda tek kriterim en ucuz VDSL modemdir. Evet arkadaşlar, en ucuz GERÇEKTEN VDSL olan modem tavsiyenizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 800
İkinci El Bölümü Mesajları: 8
Konularının görüntülenme sayısı: 69.091 (Bu ay: 68)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.345 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.