Şimdi Ara

Yurt dışından gelen paketlere ek vergi uygulaması başladı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
4
Favori
29.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: flap-jack

Telefon ve telefon yedek parçaları yasak kapsamında. Tespit edilirse geri gönderilir bilginiz olsun.

Alıntıları Göster
    bilmediğin konular hakkında milleti yanlış yönlendirmeyin, ekran getirmek ne zaman yasak oldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizbay1

Arkadaşlar lütfen bilen birisi cevap verebilir mi? Konu da açtım Am 3 gündür kimse cevap vermedi. Yurt dışından ve Aliexpress'den ilk defa alışveriş yapacağım. 38 dolarlık bir telefon lcd ve dokunmatiği alacağım. Gümrükte ne kadar vergi öderim?
    %20 gümrük vergisi + 5,2tl çıkar diye düşünüyorum. 2 sene önce ae den ekran aldım. Telefon yere düşünce kırıldı direk . arada çok fark yoksa yurtiçine bakabilirsiniz, 2 sene önce kadıköyde gsm iletişimden ekranı değiştirmiştim. Ekran kalitesini beğenmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vain

Zengin inşaat firmaları 1tl vergi ödemesin, 3 kuruş para kazanıp aliexpressten ucuz ıvır zıvır alan halk üründen fazla vergi ödesin.
    Gerçekten komik, ama hakediyoruz.
    inşaat yerine sadece zengin demek daha doğru mu olurdu
  • bu kadarmı düştük ekonomi olarak hani uçuyorduk :)

• Bu ülkede insanlar ucuz birseye ulaşamıyor ve bu devlet eliyle yapılıyor.Burada aldığımız herşey yurtdışını iki katı fiyatına.Arabalar,telefonlar aklınıza gelebilecek herşey.Uretim olmayan bir ülkede çark vergiyle döner.(Üretim diyorum montajda bahsetmiyorum)Ben mesela Çin'den telefon alıp Almanya'daki akrabalarimin adresine istiyordum onlar getiriyordu.Sagolsun devletimiz onuda engelledi!Araba alıyorsun bir araba parası kadar devlete vergi veriyorsun.Birde geri adımdan bahsetmissiniz öyle birşey sözkonusu bile olamaz.Bu devlet vergileri o kadar çok seviyor ki 17 Ağustos depremi için çıkarılan geçici ÖTV uygulaması kalıcı hale geldi!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tayyibistan Cumhuriyetinde bunların olması gayet normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurmurat360x

Karşı taraf bize bu şekilde göndermiş dedi yurtiçi kargo ile yaptığım canlı görüşmede.Tabi kimden bahsediyor bilmiyorum ama Amazon olamaz.Dediğiniz gibi Aramex olabilir.Ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz ? bir sefer verdik tamam neysede alışkanlık haline gelip her seferinde ne olduğu belli olmayan ücretler odemeyelim.

Alıntıları Göster
    Aremex müşteri hizmetlerini arayıp durumu belirtin ve yurtiçi kargo takip kodunu söyleyin.
    Büyük ihtimal kargolar çıkarken sizin kargo arada kaynamıştır.

• quote:

Telefon ve telefon yedek parçaları yasak kapsamında. Tespit edilirse geri gönderilir bilginiz olsun.

Alıntıları Göster
    Hocam korkutmayın :))

• quote:

Orijinalden alıntı: AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM

%20 gümrük vergisi + 5,2tl çıkar diye düşünüyorum. 2 sene önce ae den ekran aldım. Telefon yere düşünce kırıldı direk . arada çok fark yoksa yurtiçine bakabilirsiniz, 2 sene önce kadıköyde gsm iletişimden ekranı değiştirmiştim. Ekran kalitesini beğenmiştim.

Alıntıları Göster
    Tamam, teşekkür ederim cevabınız için. Arada fark bayağı yüksek açıkçası. Aliexpress de 200 lira + 5 lira gümrük vergisine geliyor, buradakiler 450-500 lira :) Burada 350 liraya sadece bir tane buldum ama o da güven vermedi açıkçası ki, yine Aliexpress dekiyle arada 150 lira fark oluyor.

• Bir tarafta ,Aliexpress de ki satıcıya teşvik,destek olsun diye, China Post ile gönderileri ücretsiz gönderen Çin,
    Bir tarafda üretemediği ya da yüksek maliyetden ötürü ürettiremediği ithal ürünlerden PTT ile ,üreten adamın maliyeti kadar, hatta daha fazla vergi alan Türkiye.

• denizbay1 D kullanıcısına yanıt
    bazıları ürün aldıkdan sonra satıya mesaja atıp pakete 20$ yaz diyenler olabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaSSive

Bir tarafta ,Aliexpress de ki satıcıya teşvik,destek olsun diye, China Post ile gönderileri ücretsiz gönderen Çin,
    Bir tarafda üretemediği ya da yüksek maliyetden ötürü ürettiremediği ithal ürünlerden PTT ile ,üreten adamın maliyeti kadar, hatta daha fazla vergi alan Türkiye.
    Evet, aynı şeyi şu birkaç gündür ben de düşünüyorum. Aliexpress de 200 liraya lcd dokunmatik ekranı satıyor adamlar, bizdekiler zate. oradan bu ekranı alıp 500-550 liraya satıyorlar. Hadi toptancı getiriyor 230 liraya kendilerine veriyor olsun, yap 300 lira 500 liraya satmak nedir!

• quote:

bilmediğin konular hakkında milleti yanlış yönlendirmeyin, ekran getirmek ne zaman yasak oldu?

Alıntıları Göster
    Denemesi ücretsiz laptop yada telefon LCD ekranları yakalanırsa hiç şansınız yok
  • quote:

Denemesi ücretsiz laptop yada telefon LCD ekranları yakalanırsa hiç şansınız yok

Alıntıları Göster
    3 sene önce aldım, incelemeye bile girmedi. yasak olan sim kartı olan ürünler. notebook almak yasak değilken, ekranını almak mı yasak .
  • quote:

Alıntıları Göster
    Galiba komple bütün halde çalışır hazır cihaz almak yasak. Donanım parçalarını almak yasak kapsamında değil diye biliyorum ben de.

• Adamlar 22 euro altına vergi alırlarsa diğer ülkelerde vergi geçirecek Türkiye'ye ondan dolayı "gümrük sunum ücreti" adı altında alavere dalavere yaparak vergiyi dolaylı yoldan alıyorlar. Ya milleti keriz zannediyor bunlar yada kendilerince akıllı geçiniyorlar... Umarım hayrını görmezler.

• bu uygulama yüzünden eskiden seri şekilde çalışan sistem şuanda tamam çökmüş durumda günlerce gümrükte bekletmeler , ürün türkiyeye girdiğinde günlerce bekletmeler , tam bir rezalet... komple bir kaç ay kimse sipariş vermese birlik olsak belki geri adım atarlar... çok naif bir düşünce oldu sanırım kim geri adım atacak :D
  • quote:

3 sene önce aldım, incelemeye bile girmedi. yasak olan sim kartı olan ürünler. notebook almak yasak değilken, ekranını almak mı yasak .

Alıntıları Göster
    LCD ekranlar yasak kapsamında. Ben diğer bilgisayar bileşenlerinden bahsetmiyorum onların vergisini öder alırsınız. İnanın gümrük kontrolleri 3 yıl öncesiyle kıyaslanamaz. 3 sene önce telefonlar bile kimi zaman yakalanmadan geçiyordu. Şu an şüphelendikleri her paket direk UKIME gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: denizbay1

Galiba komple bütün halde çalışır hazır cihaz almak yasak. Donanım parçalarını almak yasak kapsamında değil diye biliyorum ben de.

Alıntıları Göster
    Bilgisayar bileşenleri (ram, anakart, işlemci...) yasak değil vergisini öder alırsınız ancak LCD ekranlar yasak. Gümrük tekrar geldiği adrese geri gönderiyor.
  • quote:

Bilgisayar bileşenleri (ram, anakart, işlemci...) yasak değil vergisini öder alırsınız ancak LCD ekranlar yasak. Gümrük tekrar geldiği adrese geri gönderiyor.

Alıntıları Göster
    Peki, teşekkür ederim uyarınız için o zaman. Ben satıcıya bu durumu iyice bir sorayım, bakayım ne diyecek. Sonuçta son 3 yıl içinde Türkiye ye satış yapmıştır. Ne diyeceğini merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizbay1 -- 12 Mart 2019; 12:45:19 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.