Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Yeşil sibop kapağı ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
18
Cevap
0
Favori
5.305
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      390 Mesaj
      29 Mayıs 2012 19:30:02 Konu Sahibi
      arkadaşlar nedir bu yeşil sibop kapağı olayı özellikle lüks araçlarda görüyorum takıyorlar.

google'da aratınca nitrojen ile şişirilmiş lastiklerle ilgili konular çıkıyor

bkz;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-kacirilmayacak-temizlikte-2008-mercedes-e-200-avantgarde-komp-83689573/detay/?source=promotion_hpva#

|
      |
      29 Mayıs 2012 19:31:43
      Lastiklere azot basınca takıyorlar ama gereksiz. Hem hoş görünmüyor hem de mahallede falan yaşıyorsanız sibop kapaklarınızı sabah bulamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahrikk -- 29 Mayıs 2012; 19:31:49 >
      |
      |
      29 Mayıs 2012 19:31:56
      bizim arabadada yeşil kapak var görünce bende şaşirmiştim nitrojen basılmiş lastiklerde yeşil kapak takiyorlar
      |
      |
      29 Mayıs 2012 19:32:15
      nitrojen basilan lastige yesil kapak koyuluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      29 Mayıs 2012 19:32:30
      lastiklerin için de normal hava yerine nitrojen olduğuna delalettir . ( biraz sözlük gibi oldu )
      |
      |
      29 Mayıs 2012 19:34:23 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: aydinpurcek lastiklerin için de normal hava yerine nitrojen olduğuna delalettir . ( biraz sözlük gibi oldu )
      peki arkadaşlar benim lastiğim indi petrolde hava bastım. hava-nitrojen karışınca sorun oluyor mu ?
      29 Mayıs 2012 19:35:38
      quote:

Orijinalden alıntı: aydinpurcek lastiklerin için de normal hava yerine nitrojen olduğuna delalettir . ( biraz sözlük gibi oldu )
      Nitrojen bastırmıştım bütün lastikleri sibopları yeşileri ile değiştirdiler. Bence gereksiz değil. Lastikçiye gidince adam direkt havaya bakmak için kompresörü takıyor. Yeşil kapak olunca kalemle bakıyor.

Nitrojeni de tavsiye ederim. Ocaktan beri lastikleri havası aynı. Haftada bir kontrol etmiyorum artık. Sanayiye gittikçe lastikçime baktırıyorum. genelde nitrojen basmasına gerek kalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Only Gamer -- 29 Mayıs 2012; 19:41:11 >

# Xiaomi # Yi Aksiyon Kamerası

# MSI GE620DX # i7-2670QM - GT555M - 8GB DDR3 - 750GB HDD - 15.6' Full HD
    • Yüzbaşı
      490 Mesaj
      29 Mayıs 2012 19:37:47
      quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü Nitrojen bastırmıştım bütün lastikleri sibopları yeşileri ile değiştirdiler. Bence gereksiz değil. Lastikçiye gidince adam direkt havaya bakmak için kompresörü takıyor. Yeşil kapak olunca kalemle bakıyor.

Nitrojeni de tavsiye ederim. Ocaktan beri lastikleri havası aynı. Haftada bir kontrol etmiyorum artık. Sanayiye gittikçe lastikçime baktırıyorum. genelde nitrojen basmasına gerek kalmıyor. Alıntıları Göster
      Nitrojen basılan lastiklere takılıyor. Fakat çocuklar sağolsun renkli görünce alıyorlar mutlaka.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      556 Mesaj
      29 Mayıs 2012 19:53:54
      quote:

Orijinalden alıntı: onrkrtc Nitrojen basılan lastiklere takılıyor. Fakat çocuklar sağolsun renkli görünce alıyorlar mutlaka. Alıntıları Göster
      O değilde araba çok temiz görünüyor.
      |
      |
      29 Mayıs 2012 20:09:43
      quote:

Orijinalden alıntı: tomiken O değilde araba çok temiz görünüyor. Alıntıları Göster
      ''Şekil'' olsun diye yeşil olduğunu sanıyordum,benim aracımda da metal sibop kapağı var bu arada,buda bir anlam ifade ediyor mu ?
      |
      |
      29 Mayıs 2012 20:49:33
      quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü Nitrojen bastırmıştım bütün lastikleri sibopları yeşileri ile değiştirdiler. Bence gereksiz değil. Lastikçiye gidince adam direkt havaya bakmak için kompresörü takıyor. Yeşil kapak olunca kalemle bakıyor.

Nitrojeni de tavsiye ederim. Ocaktan beri lastikleri havası aynı. Haftada bir kontrol etmiyorum artık. Sanayiye gittikçe lastikçime baktırıyorum. genelde nitrojen basmasına gerek kalmıyor. Alıntıları Göster
      quote:

Orijinalden alıntı: Only Gamer

Nitrojen bastırmıştım bütün lastikleri sibopları yeşileri ile değiştirdiler. Bence gereksiz değil. Lastikçiye gidince adam direkt havaya bakmak için kompresörü takıyor. Yeşil kapak olunca kalemle bakıyor.

Nitrojeni de tavsiye ederim. Ocaktan beri lastikleri havası aynı. Haftada bir kontrol etmiyorum artık. Sanayiye gittikçe lastikçime baktırıyorum. genelde nitrojen basmasına gerek kalmıyor.

+1...

Ayrıca ilandaki araç da gerçekten güzel...
      |
      |
    • Yarbay
      5850 Mesaj
      29 Mayıs 2012 21:01:08
      Benim lastiklerde de nitrojen var, kapaklarım siyah ama. Hatta orijinal metalleri takacağım. Ben de diyordum ne iğrenç duruyor arabada, niye takıyorlar ki bunu.

|
      |

Kendi yıldızını takip et.
    • Yarbay
      6505 Mesaj
      29 Mayıs 2012 21:11:50
      quote:

Orijinalden alıntı: -Vendetta- peki arkadaşlar benim lastiğim indi petrolde hava bastım. hava-nitrojen karışınca sorun oluyor mu ? Alıntıları Göster
      quote:

Orijinalden alıntı: -Vendetta-

peki arkadaşlar benim lastiğim indi petrolde hava bastım. hava-nitrojen karışınca sorun oluyor mu ?

O zaman nitrojen kayboluyor zamanla. İnerse tekrar Nitrojen bastirmak zorundasınız.

|
      |
      19 Ekim 2013 14:07:00
      quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O
      quote:

Orijinalden alıntı: -Vendetta-

O zaman nitrojen kayboluyor zamanla. İnerse tekrar Nitrojen bastirmak zorundasınız. Alıntıları Göster
      Yeşil Sibop Kapağı isimli makalemde bu sibop ile ilgili ve nitrojenin faydalarından bahsettim. Denenilmesi ve kullanılması gereken birşey bence.
      |
      |
      19 Ekim 2013 14:09:02
      Hep çalıyorlar o kapakları bi tane kalmadı benim arabada

|
      |

• Yarbay
      8107 Mesaj
      19 Ekim 2013 14:15:39
      quote:

Orijinalden alıntı: selmand. Yeşil Sibop Kapağı isimli makalemde bu sibop ile ilgili ve nitrojenin faydalarından bahsettim. Denenilmesi ve kullanılması gereken birşey bence. Alıntıları Göster
      Süs olsun diye takmanızı tavsiye etmem, sabaha çalıyorlar.
      |
      |
      19 Ekim 2013 14:22:52
      quote:

Orijinalden alıntı: rdf Hep çalıyorlar o kapakları bi tane kalmadı benim arabada
      benim de dikkatimi çekmişti ışıkta falan dururken. (bembeyaz 5 serisinde yeşil yeşil) tahmin ettiğim gibi farklılıktan dolayıymış. yoksa niye taksınlar o çirkin şeyleri?

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AliUmut07 -- 19 Ekim 2013; 14:23:31 >
      |
      |

07' Ford Focus HB 1.6 TDCI Ghia

05' Fiat Strada 1.9 D TK - 16' Peugeot 308 1.6 e-HDI Allure ?

• Yarbay
      2467 Mesaj
      19 Ekim 2013 14:28:39
      quote:

Orijinalden alıntı: Umut T. benim de dikkatimi çekmişti ışıkta falan dururken. (bembeyaz 5 serisinde yeşil yeşil) tahmin ettiğim gibi farklılıktan dolayıymış. yoksa niye taksınlar o çirkin şeyleri?

edit:imla Alıntıları Göster
      Yeşilin nesini beğenip çalıyorlar? Aracımda olsa direk sökerim...

Lastiklerimi benden başkası zaten kontrol etmez, o yüzden renk menk değiştirmeye gerek yok. Yapılan iş mantıklı ama renk çok kötü...
      |
      |
      19 Ekim 2013 15:49:26
      quote:

Orijinalden alıntı: X-GeN Yeşilin nesini beğenip çalıyorlar? Aracımda olsa direk sökerim...

Lastiklerimi benden başkası zaten kontrol etmez, o yüzden renk menk değiştirmeye gerek yok. Yapılan iş mantıklı ama renk çok kötü... Alıntıları Göster
      bende zevk için takıyorlardır sanıyodum, yeşili kimse çalmaz ama simsiyah lastikte çocukların dikkatini çeker çocuklar toplar
      |
      |
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.