Şimdi Ara

Yeni Audi A4 2.0 tdi 177 hp izlenimim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
160
Cevap
1
Favori
72.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba geçen gün yeni Audi A4 2.0 tdi 177 hp 8 ileri Multitronik test etme fırsatı buldum ve izlenimlerimi aktarmak istedim.

Araç öncelikle eski 143 hp 7 ileri multitronik ile çok farklı yapıya sahip, eskisi kalkışlarda olsun ara hızlanmalarda olsun hantal kalıyordu ve vites geçişlerinde tutma yapıyordu yenisinde vites geçişleri kesintisiz ve daha seri araç vites attıkça daha da açılıyor. Araçta sport modda kick down yaptım ve araç o kadar kararlı bir şanzımana sahip ki 4200 devire aldı kendini 4500 devire gelip yeniden vites attı o aradaki 300 rpm i bile değerlendirdi ve dediğim gibi kesintisiz ve soluksuz vites atıyor sanki multitronik değilde s-tronik gibi bir karakteri var.
    Direksiyon servotronik ve dip gazlarda çok hızlı şekilde sertleşiyor ya da sakin kullanımda pamuk gibi hafif.
    Yol, kabin ve motor sesi gerçekten beni mest etti resmen kedi gibi bir araç olmuş ama max. hp ye yani 4000 devirden sonra o motor hırıltısını kabine tatlı bir şekilde yansıtıyor.
    Performans anlamında araç 380 nm tork sağlıyor ve 7,9 saniye de 100 km hıza çıkabiliyor ki bu aracın ne kadar başarılı olduğunu belli ediyor.
    Tüketim olarakta araç gerçekten çok başarılı test aracı olmasına rağmen 7,8 lt tüketim sergiledi.
    Günlük kendi kullanımda 7 lt altına kolaylıkla düşebilecektir.
    Aracın yol tutuşu eski kasadan çok farklı üstünde 16" jant olmasına rağmen araç tabiri caiz ise çivi gibi virajlara giriyor ve sıkıntısız çıkıyor özellikle viraj çıkışlarında tam gaz ile çıktım ve araç esp yi nadir yakarak çok başarılı bir şekilde çıktı.
    Araç vites kutusu ve iç göstergeleride makyaja uğramış. Yeni vites topuzu daha başarılı olmuş daha sportif ve konforlu bir araç izlenimi veriyor etrafına konumlandırılmış donanım tuşları çok başarılı olmuş ne gözü yoruyor ne de karmaşık duruyor. Araçta artık sport mod eskisi gibi değil D modu en alt kısımda kalıyor topuzu bir kere aşağıya iterseniz sport moda geçiyor ve gaz tepkilerinizi daha hassas kavrıyor yine aynı şekilde aşağı iterseniz D moduna alıyor.
    Aracı sport modda dip gazda kaldırdığınızda lastik seslerini 3. vitese geçene kadar duyuyorsunuz çok seri bir kalkışı var aracın.
    Donanım olarak araç bayağı hoşuma gitti. Paketin adını tam hatırlamıyorum ama led li farlar, katlanır ayna, 3 bölgeli digital klima, 16" jant ve birkaç donanım ile geliyor ki bu paket neredeyse tüm audilerde standart olarak geliyormuş. Bu paket + sunrooflu hali yaklaşık 50.000 euro ya getirilebiliyor. Bu arada artık 10 hoparlörlü audi ses sistemi geliyormuş eski 8 hoparlörlülere ilave 600 euro idi artık o farkı vermeye gerek kalmadı.
    Diğer bir paket daha var değeri yaklaşık 17 bin tl ve içinde elektrikli deri koltuk + ısıtmalı koltuk ve 17" jant geliyor.
    Ben hız sabitleyici ile 17" jantı serviste taktırmaya karar verdim konfigratörde ve 120 bin tl civarında bir fiyat çıkarttı bugün kü kur farkı ile. Ağustos ayından önce araç yokmuş, aralık ayında bu tarz bir aracı 110 bin tl ye rahatlıkla alabilirmişim.
    Araç genel olarak çok güzel ve başarılı olmuş tam anlamıyla makyajın halini vermiş.

Bmw 320d hayranı olan birisiydim inanın bmw nin beni artık tahrik eden tek yanı arkadan itişli olması onun dışında hiçbir konuda üstünlüğü kalmamış hatta audinin daha iyi olduğu noktalar bile var iç tasarım konusunda. Kaldı ki kafamdaki Bmw de bu araç yaklaşık 25 bin tl daha ucuz aracı almak için bu bile güzel bir etken.

Fotograf ile video malesef çekmedim ama konu aktif olursa ya da kısa sürede gidersem tekrardan, fotograf ile video çekip eklerim.

Edit: Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muharrem.05 -- 20 Mayıs 2012; 21:47:36 >

• bilgilendirme için tşkler,
    ağzım sulansada o kadar param yok maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: canmert2005

bilgilendirme için tşkler,
    ağzım sulansada o kadar param yok maalesef
    Makyajlanınca daha çok sevdim bende. Gerçek güzel araçlar çıkıyor artık Audi den

Test için teşekkürler
  • Paylaşım için teşekkürler.Benim araçtan aldığım izlenimlerin aynısını almışsın.

3 seneye yakın 143 B8 A4 kullanmış biri olarak,

makyajlı A4 sürüş karakteri anlamında bambaşka bir araç olmuş.

Yeni 3 serisine göre,kabin sessizliği,direksiyon tepkisi,fren dozlanma hissiyatı,motor ve aktarma başarısı

anlamında 3 serisinden üstün.Araç yeni direksiyon sistemiyle yol tutuş anlamında da çok büyük aşama kaydetmiş.

Eski kasada var olan yana yatma önden kopma eğlimi yok denecek kadar az.

Şimdilik söyleyeceklerim bunlar.

Saygılar...
  • Ustat izlenimleriniz harfiyen katiliyorum. Hafta ici bende testine gittim ve 177 beygir ve 8 ileri sanziman araca tek kelime ile doping gibi gelmis. BMW kullanicisi olarak arkadas itis bir arabadan vazgectigim zaman tercih edicegim araclar arasinda. Ayrica standart olarak bi xenon gelmesini takdir ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayacem

Paylaşım için teşekkürler.Benim araçtan aldığım izlenimlerin aynısını almışsın.

3 seneye yakın 143 B8 A4 kullanmış biri olarak,

makyajlı A4 sürüş karakteri anlamında bambaşka bir araç olmuş.

Yeni 3 serisine göre,kabin sessizliği,direksiyon tepkisi,fren dozlanma hissiyatı,motor ve aktarma başarısı

anlamında 3 serisinden üstün.Araç yeni direksiyon sistemiyle yol tutuş anlamında da çok büyük aşama kaydetmiş.

Eski kasada var olan yana yatma önden kopma eğlimi yok denecek kadar az.

Şimdilik söyleyeceklerim bunlar.

Saygılar...
    Bende daha yeni test ettim diyebilirim.Motor olarak eski kasa hantalluğından kurtulmuş diyebilirim.Ancak hala sevemediğim multitronic sanzımana yine ısınamadım direksiyon tepkisi makyajsız kasaya göre daha iyi geldi.Doğuş satış stratejisi olarak PI ın içine 17" aliminyum jant 10 hoparlör ekledi daha önce sadece 16" çok kollu jant ve 6 hoparlörlü audi concert geliyordu.Araç s-lıne olarak henüz sipariş edilemiyor ve PI ın dışdan görüntüsü hiç albenili değil malesef
    Racing blue bir 320d veya dıamon beyaz Mercedes C serisine göre malesef tek ütü izli hatlarıyla sade ve gösterişsiz kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sebastian vettel

Ustat izlenimleriniz harfiyen katiliyorum. Hafta ici bende testine gittim ve 177 beygir ve 8 ileri sanziman araca tek kelime ile doping gibi gelmis. BMW kullanicisi olarak arkadas itis bir arabadan vazgectigim zaman tercih edicegim araclar arasinda. Ayrica standart olarak bi xenon gelmesini takdir ettim.
    Cidden çok hoşuma gidiyor güncel kasası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SSamet.

Makyajlanınca daha çok sevdim bende. Gerçek güzel araçlar çıkıyor artık Audi den

Test için teşekkürler

Alıntıları Göster
    elinize sağlık güzel paylaşım olmuş.
    A4 özellikle de yeni motoruyla bu sınıfta çıta yüksekliğini belirleyen BMW ye iyi bir rakip oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarapci

Bende daha yeni test ettim diyebilirim.Motor olarak eski kasa hantalluğından kurtulmuş diyebilirim.Ancak hala sevemediğim multitronic sanzımana yine ısınamadım direksiyon tepkisi makyajsız kasaya göre daha iyi geldi.Doğuş satış stratejisi olarak PI ın içine 17" aliminyum jant 10 hoparlör ekledi daha önce sadece 16" çok kollu jant ve 6 hoparlörlü audi concert geliyordu.Araç s-lıne olarak henüz sipariş edilemiyor ve PI ın dışdan görüntüsü hiç albenili değil malesef
    Racing blue bir 320d veya dıamon beyaz Mercedes C serisine göre malesef tek ütü izli hatlarıyla sade ve gösterişsiz kalıyor.

Dediğine katılıyorum üstad ama ben olsam bu şekilde alır biraz bekler ve Abt dış kit taktırırım araca kattığı hava S line den daha güzel ve kesinlikle bu motora abt garantili bir yazılı geliştirir 200 hp üstünde bir güç sergiler. Tabi bunların hepsi euro bazında güzel bir para

• Konu faydalı olmuş biz de 143 beygir makyajlı kasa olanını almak üzereyiz fikir edindik güzel oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: muharrem.05

quote:

Dediğine katılıyorum üstad ama ben olsam bu şekilde alır biraz bekler ve Abt dış kit taktırırım araca kattığı hava S line den daha güzel ve kesinlikle bu motora abt garantili bir yazılı geliştirir 200 hp üstünde bir güç sergiler. Tabi bunların hepsi euro bazında güzel bir para

Alıntıları Göster
    Kardeşim ellerine sağlık güzel yazı olmuş keşke birde fotoğraf felan çekseymişsin :)) Bende incelemeyi düşünmüyor değilim Latitude 40 bine dayanmasına az kaldı tabi a4 kesmez a6 anca :)) :))

• quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

Kardeşim ellerine sağlık güzel yazı olmuş keşke birde fotoğraf felan çekseymişsin :)) Bende incelemeyi düşünmüyor değilim Latitude 40 bine dayanmasına az kaldı tabi a4 kesmez a6 anca :)) :))

Genç adamız yunuscum seni A5 keser şöyle 2.0 tdi olanından Birgün nasip olursa beraber gideriz senin güzel makinan ile bol bol foto çekeriz mümkün olursa da kısa bir video alırız.
  • quote:

Yunus bey'e sportback yakışır A5 sb ler daha satışa çıkmadı.Aklınızda bulunsun 155.000 liraya 10 gün önce a6 teklif ettiler a6 kül gri milano deri keyless+xenon plus ıvır zıvır orta donanımın biraz üstü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smg05

quote:

Genç adamız yunuscum seni A5 keser şöyle 2.0 tdi olanından Birgün nasip olursa beraber gideriz senin güzel makinan ile bol bol foto çekeriz mümkün olursa da kısa bir video alırız.

A5 ler güzel de 2.0 177 ps ufak gelir öyle bir araç için :) dün Florya'da da söyledim kardeşim a5,a6 3.0 TDI den aşağısı olmaz diye :) Bakalım şuanlık yatırımlar var zaten 2013 ün ortalarına doğru anca bizim araç değişim işi o zamana kadar da baya yeni modeller çıkar :))

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smg05

quote:

A5 ler güzel de 2.0 177 ps ufak gelir öyle bir araç için :) dün Florya'da da söyledim kardeşim a5,a6 3.0 TDI den aşağısı olmaz diye :) Bakalım şuanlık yatırımlar var zaten 2013 ün ortalarına doğru anca bizim araç değişim işi o zamana kadar da baya yeni modeller çıkar :))

Sen beğen test işi kolay

• quote:

Yunus bey'e sportback yakışır A5 sb ler daha satışa çıkmadı.Aklınızda bulunsun 155.000 liraya 10 gün önce a6 teklif ettiler a6 kül gri milano deri keyless+xenon plus ıvır zıvır orta donanımın biraz üstü.

Çağrı bey bilğilendirme için çok teşekkür ederim ve fiyat olarakta çok uygun bir fiyat söylemişsiniz. Fakat farklı yatırımlar yüzünden LTT 50-55 bin km'ye kadar (7-8) ay daha binmeyi düşünüyoruz alalı daha 12 ay 10 gün olmuş :)) . Zaten o süreye kadar araçlarda baya donanımlanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yek_ka -- 20 Mayıs 2012; 22:44:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muharrem.05

quote:

Alıntıları Göster
    Audi son yıllarda çok büyük işlere imza atıyor. Özellikle iç mekan kalitesi konusunda çok iyiler. Audi'nin iç mekan kalitesi Bmw ve Mercedes'ten daha kaliteli geliyor. Yeni geliştirdikleri 1.8 tfsi motor çok başarılı A4 ve A3'e çok iyi geleceğini düşünüyorum.

İnceleme için teşekkürler.

• quote:

quote:

Çağrı bey bilğilendirme için çok teşekkür ederim ve fiyat olarakta çok uygun bir fiyat söylemişsiniz. Fakat farklı yatırımlar yüzünden LTT 50-55 bin km'ye kadar (7-8) ay daha binmeyi düşünüyoruz alalı daha 12 ay 10 gün olmuş :)) . Zaten o süreye kadar araçlarda baya donanımlanır.

Aklınızda bulunsun daha yeniymiş aracınız.Ne diyelim hayırlısı

• quote:

Orijinalden alıntı: Miridni

quote:

quote:

Aklınızda bulunsun daha yeniymiş aracınız.Ne diyelim hayırlısı

Alıntıları Göster
    Test edip burda paylaştığınız için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ersinbektas

Test edip burda paylaştığınız için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Elinize sağlık,güzel konu olmuş...

Yeni kasası gerçekten çok başarılı olmuş...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.