Şimdi Ara

Sunroof kızağı için hangi gres yağı ? [Çözüldü]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
2.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sunroof kızaklarım için gres bakıyordum bi yapı marketten "çok amaçlı gres" aldım rengide sarı. İnternette yabancı kaynaklara baktığımda çok amaçlı gresin "lityum" bazlı olduğu gördüm yani "lithium grease" olarakta geçiyor.

Bide "kalsiyumlu gres" var fakat onunda rengi sarı. Benim aldığım çok amaçlı greste sarı renkte

1)Kalsiyum gresle lityum gres arasındaki fark nedir ?
    2)Aldığım çok amaçlı gresin içeriğinde lityum bazlı olduğu yazıyor. Fakat rengi sarı. E bu durumda kalsiyum greste sarı renkte şimdi ne olacak ?

Aldığım gres:

Sunroof rayındaki gres;

Şimdi ben bu gresi tornavida ucu yardımıyla ufak ufak sürmek istiyorum. Fakat kalsiyum gresle bu "çok amaçlı gres(lityum)" arasındaki farkı bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 11 Kasım 2021; 22:32:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha önce servisten hediye olarak Tunap 107 almıştım, o bitince 404 marka sıvı gres aldım, sıkıp hafifçe siliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 11 Kasım 2021; 20:36:38 >
  • Ben tunap kullanıyorum, gayet memnunum…normal gres kullanmadım hiç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapriceClassic -- 11 Kasım 2021; 21:37:59 >
  • Arkadaşlar dün hhs 2000 sıkmıştım fakat bu ürün sunroofa göre değilmiş anladığım kadarıyla hele wd40 lara falan hiç bulaşmayın derim.

Çözümünüz ya normal katı gres yada sıvı gres

Öncelikle hhs 2000 i sürdüğüm yerleri bolca peçete ve prilli su ile temizlemeye çalıştım tabi komple temizlenmedi çünkü güçlü bir ürün. Fakat boca ettiğim çoğu kısmı aldım.

Daha sonra FABRİKASYON sürülmüş olan gres yerlerinide fırçayla silerken bozduğum için aynı yerlere çok küçük tornavidayla tekrar yerleştirdim gres noktalarını.

Sonuca gelirsek.

Defalarca açıp kapama testi yaptım. Açılıp kapanma hızı bir tık serileşti sadece daha doğrusu daha stabil oldu diyim. Sanırım sunroofun açılıp kapanma hızı, motorunun temizliğine bağlı. Açılıp kapanırken ses yok zaten müdahele etmeden öncede ses yoktuda maksat yenilemiş gibi oldum zaten çok sunroof kullanan biri değilim. Sürüş esnasında açıp kapattım herhangi bir takılma veya zorlanma yok ses yok.

kısacası sunroofunuz sağlıklı açılıp kapanıyorsa çok büyük bi anormallik yoksa elletmeyin derim . Açılıp kapanma hızı değişmiyor. 5-6 yıllık arabanın sunroofu illaki zayıflamıştır dedim ama yanılttı beni. Ellemesemde olurmuş sunroofa bu kadar detaylı girmişken şu meşhur "sunroof tahliye kanallarını" gördüm. İçlerine şişeyle su vurdum ön tekerleklerin davlumbazının arka kısmından aşağıya su gitti. Kanallarda tıkalı değilmiş. Kısacası elletmeyin bilenler dışında sunroofa. Benimki sağlıklıymış durduk yere kaş göz çizmeye çalıştım

• Gress toz çeker diye düşünüyorum. Gres yerine silikon spreyi daha mantıklı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt
    Hocam fabrikasyon raylarında ve sunroofun tekerleğinde zaten sarı renkte gres var. Fabrikanın sürdüğü noktalara bakın gres o

Parlaklığın sebebi benim hhs 2000 sıkmam

• MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Gresin fabrikasyon olduğuna emin misiniz? Araç ikinci el ise önceki sahibi yapmış olabilir mi? Audi servisine sorduğumda bana slikon bazlı sprey kullanıyoruz demişlerdi çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapriceClassic -- 12 Kasım 2021; 11:14:26 >
  • MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Toz çekmeyen bi gres kullanılmış o zaman

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • CapriceClassic kullanıcısına yanıt
    Eminim hocam. Çünkü böyle bu kadar eşit ve nizami gresi kimse yapamaz kaç yıldır sanayinin içindeyim. Arabayı aldığımızdada sunroofu açıp baktığımda sanki bi cihaz yapmış gibi o raydaki gresleri görmüştüm. Perdenin kızağındada aynı şekilde katı sarı gres var.

• Bu işler için uygun ürünün beyaz gres olduğunu okumuştum bir yerde. Kendim de motulun beyaz gresini kullandım. Gayet memnunum.

P.S. büyük nimet ama benim gibi dağ bayır gezen, tozlu da bir memlekette oturan için uygun mu bilemedim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.