Şimdi Ara

Direksiyonu Çevirince Gelen Tak Tuk Sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
20.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.. Aracım 2012 model Polo. Bügün bulunduğum şehirde şiddetli yağışlı bir hava vardı(sorunu bilmediğimden dolayı herhangi bir bağlantısı olabilir diye söylüyorum) neyse arabayı tam park edeceğim sırada direksiyonu tam sağa kırınca tak tuk gibi takılma sesleri geldi sanki direksiyonu çevirirken bi yere takılıyormuş gibi.. neyse sonra hareket ettim seyir halindeyken sorun yoktu hatta 1. Viteste 10-15 gibi bir hızla tam tur kendi etrafımda dönüş yaptım yine ses gelmedi ama eve vardım tam arabayı park ettim tekrar denedim yine tak tuk takılma sesi gibi sesler geldi dolayısıyla beni de korkuttu. Psikolojik midir bilmiyorum sanki direksiyon bana normalde olduğundan daha da sertleşmiş gibi geldi.. sizce sorun nedir inşallah sorun önemli bir masrafa neden olmaz böyle bi durum şu sıralar beni çok üzer maalesef..

• Emre Bilgeyoutube
    Yerimiz samsun 19 mayıs sanayi sitesi suoglu caddesi no 80 İSTANBUL ROT BALANS tır Başka yerde bayimiz yoktur.
    https://www.youtube.com/watch?v=YEtOtKDCya8

Şuna bi bak, genelde direksiyondan geldiği düşünülen sesler amortisör kısmından gelir.

Ama mesela şöyle ufak bir sorun da olabilir:

YaparımBilirsinyoutube
    Opel Corsa D araçlarda direksiyonu sağa sola çevirirken gelen tıkırtı, çukurlarda direksiyondan gelen titreme ve ses sorunu çözümü.
    https://www.youtube.com/watch?v=-JfAJQT_12w&t=195s

O yüzden "takırtı tukurtu var" dendiğinde burada herkes kafasına göre rastgele bir şey söyler. Ya güzel sessiz bir ortamda video çekip atacaksın ya da bir ustaya göstereceksin yoksa "araba çalışmıyor" gibi bir şikayetten daha detaylı olmadığı için soruna çözüm bulman biraz zor.

• Güncel
  • Amortisör takozlarından geliyor büyük ihtimalle.
    K
  • Amortisör takozundaki rulman zamanla ses yapmaya başlıyor. Bir defa Fiorino'da başıma geldi. Amortisör takozu ve rulmanı değiştirdik. Ses gitti.

• Katılıyorum..o rulmanlar degisince düzeliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoyWalsh

Amortisör takozundaki rulman zamanla ses yapmaya başlıyor. Bir defa Fiorino'da başıma geldi. Amortisör takozu ve rulmanı değiştirdik. Ses gitti.

Bizim fiorinoda da aynı sorun oldu tıkırtı geliyordu takozları değiştik ses gitti

• Bende bu sikayetle gidip komple ön takımı degistirmistim. Zaten gelmis araba 140 bine istiyordu mecbur. Amortisör burclari olsa gerek sorun ama siz komple değiştirin bence.
  • Direksiyon kutusu olmasında ne olursa olsun lanet bişey çokta pahalı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.