X

Yarbay
23 Mart 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme
Toplam: 44 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Arkadaşlar gezinirken gördüm ve en son 1 ay önce bu fiyatı görmüş, değerlendirmek isteyenler için duyrulur.

https://www.avansas.com/xiaomi-mi-note-10-128-gb-cep-telefonu-siyah-xiaomi-turkiye-garantili-p-82282?utm_source=akakce&utm_medium=xml&utm_campaign=akakce-xml-2017&v=1.96.9

Merhaba arkadaşlar,

Power amfiyi trigger etme yoluyla çalıştırmak için "mono 3.5mm interconnect" kabloyu internette araştırdım ancak bir türlü bulamadım. Stereo 3.5mm interconnect kablo denedim, ancak power amfi arada bir kesiliyor, sorunun kablo yüzünden olabileceğini düşünüyorum. Yabancı forumlarda benzer sorunlar yaşayanların mono yapıda kabloya geçtiklerinde sorunlarının çözüldüğünü gördüm genel olarak.

Varsa farklı bir tavsiyeniz trigger kablosu olarak kullanmak için lütfen paylaşın. Yoksa, aradığım kabloyu nerede bulabileceğimi paylaşırsanız sevinirim.
Merhaba arkadaşlar,

Stereo sistem kurma aşamasındayım ve şuan ikinci el bir amfi buldum. Yamaha'nın A-S500 modeli.
Özelliklerini incelediğim kadarıyla oldukça güçlü bir amfi ve fiyat olarak da ikinci eli için 700TL'ye alabiliyorum. Bu fiyat nasıldır öncelikle?

Daha sonra Pioneer'ın modellerini de bir araştırayım dedim SX-20 diye bir modeli var ve o da yakın güç değerlerinde gözüküyor, ancak sıfır fiyatı ise 1100TL civarı. (Yamaha'nın sıfırı 1500TL) Bu durumda Pioneer fiyat açısından daha doğru bir tercih mi? Yoksa yanıldığım bir nokta mı var?

500-800TL fiyat aralığına ikinci el tavsiye edebileceğiniz Yamaha'dan daha iyi amfiler var mı?

Hoparlör olarak şuan geçici kabinlerim var, ama almayı planladıklarım Wharfedale Diamond 9.6 kuleleri.

Yardımlarınız için teşekkürler
Merhaba arkadaşlar,

şuan yaklaşık 4-5 senedir kullandığım Yamaha RX-V350 amfim var. Hoparlörler olarak ise bir Pure acoustics Slim Dream setim vardı, ama çok kısa süre kullanmıştım. Uzun süredir asıl kullandığım ise önlere bağlı kendi yaptığım 3 yollu kolonlar ve surroundlara bağlı pioneer oval tipi araç hoparlörlerim var. Ama ben stereo gibi hepsini bir arada önde kullanıyorum. Hatta ses de hepsi bir arada iken çok başarılı oluyor. Tek başına pioneer'ları önlerde kullanınca da çok iyi sonuç alıyorum bu arada.

Şimdi niyetim ise Yamaha NS777 yada Wharfedale Diamond 9.6 gibi bir kule hoparlör almak. Ancak bunu yapmadan önce ilk iş amfimi değiştirmek istiyorum.
(Bu arada NS777 ve Diamond 9.6 ile ilgili yorumları da alabilirim, hem ikinci el fiyatları hem de performans ile ilgili)

Amfiyi değiştirmek istememin sebebi elimdeki amfinin yeterince güce sahip olmadığını düşünmem. İnternetten baktığımda 6 ohm ile 5 kanalda kanal başı 110W çıkışı varmış. Öncelikle sizce bu amfi almak istediğim hoparlörler için yeterli mi? Değilse max 1000tl bütçe ile ikinci elde nelere bakmamı önerirsiniz? Yeni amfi alacaksam muhakkak HDMI girişlere sahip bir amfi tercih edeceğim. Bir de sanırım marka olarak Yamaha, Denon ve Pioneer tercih edilmesi mantıklı gibi geliyor, o konuda da görüşlerinizi almak isterim.

Bir de Yamaha NS777 ve Wharfedale 9.6 için ikinci elde kaçılırmayacak derecede çok iyi fiyatlar ne olabilir sizce?

Not: Sistemin temel kullanım amacı müzik olacak, ancak elbette film de izliyorum...

Yorumlar ve yardımlar için teşekkürler..
Merhaba arkadaşlar,

işim dolayısıyla Suudi Arabistan'da yaşıyorum ve buradaki uygun fiyatlar sayesinde hayalimi gerçekleştirmek için gelir gelmez spor bir araba almıştım. 2011 model Hyundai Genesis Coupe V6 3.8... Arabayı Mayıs ayından beri kullanıyorum ve çok fazla yol yapıyorum. Aldığımda lastikler çok iyi durumdaydı, ama aldığımdan beri 20.000km yol yaptım ve arka lastikler dişlerin arasındaki uyarıcı tümseklere kadar inmişti, önlerin ise yarısından fazlası duruyor hala ve iyi durumda.

Birkaç haftadır lastik araştırıyordum ve değiştirmek için uygun fiyat kovalıyordum. Tabii ölçü 245/40R19 (arkada) olunca lastikler çok da ucuz olmuyor. Ayrıca şuana kadar kullandığım lastik Dunlop SP Sport Maxx idi. Ses, konfor gibi konularda pek yorum yapmam mümkün değil, çünkü araba spor olduğu için zaten gürültülü ve sert süspansiyonuyla konforlu olması pek mümkün değil.

Arkalar için yeni lastiği Dunlop, Toyo, Nitto markalarından birinden almayı düşünüyordum, çünkü Goodyear, Michelin vb. markaların fiyatı 2 katını rahat buluyor. Geçen haftasonu lastikçileri gezerken Toyo Proxes C1S model lastikte çok güzel bir indirim yakaladım. O anda düşünmeden "nolacak ki Japonların iyi de nam-ı olan bir markası" diye düşünüp lastikleri taktırdım.

Lastikleri taktırdıktan sonra eve dönmek için yola çıktım ve yaklaşık 80km'lik bir yolum vardı otobanda. Otoban da müsait olduğu için genelde 140km/s altında gitmiyorum. Sorun da burada başladı zaten. Ne zaman ki 140 üstünde şerit değiştirirken yada hafif virajı alırken arka tarafın gezinmeye başladığını hissettim. Yani spor araba değil de sedan yada jip kullanıyormuş gibi bir yumuşaklık vardı. Birkaç kez ufak tefek sağ sol yaptım ve arka taraf epey dans etmeye başladı

O an bir sorun olduğunu anladım ve ilk benzlikte durup lastiklerin havasını kontrol ettim, ama herşey normaldi. Yola devam ederken, hafif virajlı ve eğimi olan güzel bir kısım var. Önceden orada 200 civarında bile rahatlıkla virajı alabiliyordum eğim sayesinde. Bu lastiklerle daha 150-160 civarındayken virajda araba ilk başta dönmemeye daha sonradan bir anda dönmeye başlayıp anti-patinaj (traction control)un devreye girdiğini gördüm. O an iyice beynimden vurulmuşa döndüm, çünkü böyle birşey olmasına imkan yoktu eski ve neredeyse kabak olan Dunlop lastiklerle. Böylece anlamış oldum ki aldığım yeni Toyo Proxes C1S lastiklerin yanakları yumuşak ve çabuk esniyor, çünkü Dunlop'larla araba yere çok daha iyi yapışıyor ve kesinlikle arka taraf ne dans ediyor ne de kendini kolay kaybetmiyordu.

Sonraki gün lastikçiye tekrar geri gittim ve durumu mümkün mertebe olmayan arapçamla izah etmeye çalıştım. Sadece 200km civarı yol yaptığım için anlayış gösterip az bir fark vererek eski çıkartılan Dunlop'ların yenisinden taktırdım. Tekrar yola düştüm ve otobana çıkar çıkmaz ilk işim 140 üstüne çıkıp şerit değiştirmeye çalışmak oldu. Elbette ki herşey normale dönmüştü, önceki Toyo'larla yaşadığım hiçbir sorun kalmamıştı.

Özet şudur: spor araba kullanıyorsanız ve aracın yere oturuşu ve kontrolü çok önemliyse, muhakkak sert yanaklara sahip lastik kullanın. Yoksa o spor arabanın normal araçlardan pek bir farkı kalmıyor virajlarda...

Benzer tecrübeler yaşayan arkadaşlar varsa da lütfen paylaşsın...
Merhaba arkadaşlar,

Hyundai'nin Veloster modelini abartısız 2 günde bir görüyorum ve son zamanlarda "yahu bu tek kapı mı yoksa çift kapı mı?" gibi bir karmaşa oluştu kafamda. Gördüklerim çoğunlukla tek kapıydı, ama birkaç kez çift kapılısına da denk gelmiştim. Meğer ben hep sollayıp geçtiğim için tek kapı olarak görüyormuşum.

Evet yanlış okumadınız, solunda yani sürücü tarafında tek kapısı ve yolcu tarafında çift kapısı olan belki dünyadaki tek araç. Dün spor salonumda aracımı park ettikten sonra girişe doğru yürürken gördüm aracı yine. önce sağından baktım çift kapı, sonra diğer tarafına da bakınca jeton düştü

Tabii bir de sağdan direksiyon olan ülkeler için üretilmiş tam tersi de mevcut. İnsan gerçekten şaşırıyor

Buyrun fotoğraflar:

musAKka biz niye bu topiği göremiyoruz, belki biz de kutlayacaz bayanın doğum gününü

http://forum.donanimhaber.com/m_13787311//tm.htm
Merhaba arkadaşlar,

Hızlıal'ın kampanyası ile Pure Acoustics Slim Dream setinden sipariş ettim.
İçerisinde: 2 Front + Center + 2 Rear + Subwoofer bulunuyor.

Şimdi bu hoparlör sistemi için ikinci el uygun bir anfi almak istiyorum. Maksimum 400TL civarını düşünüyorum, tabii sizin deneyim ve tavsiyelerinize göre çıtayı biraz daha yükseltebilirim de.
Bir de çok önemli bir sorunum var, kullandığım laptop "Sony FW serisi". Ne yazık ki sadece stereo çıkışı mevcut bir de HDMI mevcut.

1) Stereo çıkıştan anfiye bağlantı yaparak düzgün 5.1 kanal ses alabilir miyim? Kullandığım anfiye göre fark eder mi, nelere dikkat etmem gerekir?
2) HDMI çıkış üzerinden yalnızca ses alarak bağlantı yapmam mümkün olabilir mi? Yine mümkünse hangi özellikte anfilere bakmam gerekir?

Hatta stereo çıkış veya HDMI üzerinden ses olayını halledebileceksem anfiye 500-550TL civarı da ayırabilirim. Yoksa Creative X-Fi Surround 5.1 USB ses kartı almam gerekecek.

Bir de bu hoparlörler için ne tipte ve özellikte kablo almam gerekir? En uygun fiyatlı ve alabileceğim yer konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yardımcı olursanız çok sevinirim, anfi konusunu acilen çözmem gerekli :)
Merhaba arkadaşlar,

Iphone 3G almayı düşünüyorum. Piyasada bir Turkcell'in bir de Vodafone'un ürünleri var. Bildiğim kadarıyla Vodafone olanlar sadece Vodafone hat ile çalışıyor.
Turkcell'den alınanlar ise tüm hatlarla çalışıyormuş.
Peki yurt dışında kullanım için hangi modeli almamız gerekir acaba?
Vodafone sadece Turkcell ve AVEA'ya karşı mı kilitli, yoksa Vodafone dışı tüm hatlara karşı mı kapatılmış?

Not: Jailbreak vs. hiçbir işlem yapılmayacaktır, buna göre bilgi verirseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler cevaplar için
Selam arkadaşlar,

Elimdeki parçalarla sıvı soğutma sistemimi sonunda kurdum. Biraz geçici bir kurulum oldu, dremel ve dekupajla girişmem gerekiyor kasaya, şuan buna zamanım da pek yok

Sıvı soğutma sistemi:

EK Supreme - Acetal İşlemci Bloğu
EK NF4 - Pleksi Kuzey/Güney Köprüsü Bloğu
Magicool Extreme II - 240mm Radyatör
Magicool Extreme I - 120mm Radyatör
Magicool Silindirik Sıvı Haznesi - 150mm
Laing DDC-1T - 420L/saat pompa
Sunbeam 12cm UV LED fanlar
Sunbeam Rheobus Xtreme Fan Kontrolcü (hem fanları hem pompayı kontrol ediyor)
1/2" Rekorlar ve hortumlar (Yalnızca pompanın ilk girdiği ve son geldiği boru 3/8")

Sistem Bileşenleri:

Intel P4 641 Cedarmill :S
Asus P5K-e Wifi
2x1GB Mushkin 800MHz
1GB Sapphire 3850
Aplus Black Pearl Kasa
X-Spice Kira 530Watt

Henüz doğru düzgün yük testi yapmadım o yüzden değer vermiyorum. Ancak şunu belirteyim, işlemci çok fazla ısınıyor yük altında 60 dereceyi default haliyle rahat bulacak gibi Tabii radyatördeki fanlar düşük devirli ve sessiz fanlar bunun da etkisi var

Neyse resimler konuşsun bundan sonra, gece resimlerini de ekleyeceğim

Hakkında
İlgi Alanları: Overclock
Forum İkinci El İmzası:
Referans sormak isteyen PM atabilir...
Hakkımda:
Demek İstiyorum ki; LN2 (Sıvı Nitrojen) Dry Ice (Kuru Buz) Direct On Die (Gaz Soğutma) Water Chiller (Kompresör Destekli Su Soğutma) Water Cooling (Su soğutma) Air Cooling (Hava Soğutma) GÖRMEDİĞİM UYGULAMADIĞIM KALMADI. [color=
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 13.658
İkinci El Bölümü Mesajları: 2.558
Konularının görüntülenme sayısı: 307.515 (Bu ay: 367)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 113 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.