Şimdi Ara

Yeni Seat İbiza 1.0 ecotsi inceleme/ uzun yol deneyimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
140
Cevap
4
Favori
34.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Arac benim ve 2 Ocak'ta bayiden teslim aldim. 1.0 ecotsi 95 bg manuel. Pek kullanici incelemesi görmediğim icin yardimci olur dusuncesiyle yazmak istedim. 7 yildir kendi araçlarımi kullaniyorum ve kıyaslama icin belirtmek istedim:
    2004 fiat panda manuel
    2011 fiat punto evo dualogic benzin
    2011 pug 207 otomatik lpg
    2004 megane 2 hb otomatik lpg
    Nihayet 2017 İbiza

Arac 70 bin liraya geldi yuvarlak hesap. Eşimle ortak kullanıyoruz. Asagiya yakit verilerini de atacağım. 2. depo benzini bitirdik. tek seferde en uzun yolumuz 60 km civari ve hep öyle olacak. Senede daha uzun yolu ya yaparız ya yapmayiz. Karadeniz sahil yolunda yapiyoruz. Esim okula genelde 1. viteste gidiyor, küçük bil ilçedeyiz. Yakıt tüketimini ona göre ölçün.

Teknik veriler sitesinde var, ben "ortalama" bir kullanici olarak yorumlamak istiyorum.

İc mekan ferah fakat kapi icindeki dirsek kismi haric her yer sert plastik. Uzun vadede deforme olmasi veya trim sesleri cikmasi muhtemel. Bilgi ekrani 5" ve yeterli duzeyde. Opsiyonlu büyük ekranin da görüntüden baska farki olmadigini belirtiyorlar, bilmiyorum. Konsolu sıkıcıliktan kurtarmak icin renkli serit koymuslar hem sportif olmus hem de ferahlık vermis. Tabi ki sert plastik. Koltuklar insanı iyi kavriyor, hacim olarak da sıkışık hissetmiyorsunuz. Arka koltuğa hic oturmadim ama eşim iyi diyor. Style donanimla gelen deri aksamlar da mevcut.
    Sunroof icin tavanda cikinti olmasi ise ferahligi engelliyor.

Motor gercekten yeterli düzeyde, vay gitmem yok etmem demiyor. Sakin kullanimda bölünmüş yolda klimali 5 litre ortalama tutturuyorum.

Donanimi sitede var, front assist gibi ileri duzeyde guvenlik donanimi ve 6 hava yastigi, tum 3 harfliler bulunmakla birlikte park sensörü kolcak gibi bence basit donanımlardan kacipmaso hos olmamis. Klimasi cok iyi bu arada. Cekise cok etki ettigini düşünmüyorum.
    Bir saat once 5.89'dan 225 liralik benzin aldim 650 km sonra. 34 kuruş gibi bir tüketimi var.
    1. ve geri vites kemikli, 3-4-5 arasi kisa tutulmus. Yalıtım iyi degil, hız arttıkça yol sesi aliyor ama motor sesi rahatsız etmiyor.

Sormak istedikleriniz varsa elimden geldiğince cevaplandirabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snrdmrbs -- 20 Ağustos 2019; 14:27:18 >

• Hayırlı olsun, güle güle kullanın. İnceleme için de elinize sağlık.

İbiza güzel araç, segmentinde f/p aracı aynı zamanda.

Fiyat, dış tasarım, yakıt-performans dengesi, hacim gibi konularda oldukça iyi. Eksi yanları da konsol tasarımı(fazla boş duruyor), malzeme kalitesi ve style pakette kısılan donanımlar.
    Yalanını yiyeyim senin. Hollandaya yerleştim Opelin Karl modelini kullanıyorum 1.0 motor var. Şehirde trafik dur kalk neredeyse yok. Şehir içi 50 hız sabitlemede fabrikaya giderken ana yolda 80 limit var 80 hız sabitlemede. 6.1lt altına düşüremedim arabayı. Ne yiyorsunuz ne içiyorsunuz da şu el kadar motorla Türkiye gibi inişi çıkışı bol olan yollarda 4.5 5lt yakıyorsunuz anlamıyorum
    Doğuşun şu uyuz zihniyetten uzaklaşması lazım artık. Front assist koyuyorsun çok lazımmış gibi ama 2018 yılında sattığın araca park sensörü koymuyorsun. YUH. Ayıp be 70bine araba satıyorsun kaç paralık malzeme park sensörü. Gıcık oluyorum bu çirkefliğe resmen. Artık hız sabitleyici, park sensörü gibi 20 yıldır piyasada olan donanımların her araçta kesinlikle standart olması lazım. Yemişim led gündüz farını.
    İbiza 1.2 tsi 2016 model Manuel Aracım var. Şehirler arası ortalama 90-100 arası 4.5- 5 lt harcıyor klima yarısında açık.
    Şehir içi 6-7 arası. Kullanıma bağlı değişiyor. Tsi araçlara fındık motor diyorsunuz fakat yaktıkları miktar ve performansları ortada. 120nin üstünde her araç fazla yakacaktır. Herkes hesabına göre sürer aracını zaten. Araçlar az yakıyor, petrol pahalı ülkede
    Dizel ile tsi'larin çıkardıkları sesler farklı bir kere kafadan. Dizel "kar kar kar" şekilde ses çıkarırken, tsi'ler alt seviye egzoz bası ile beraber üfleme şeklinde, üfleme de azdır ki turbonun sesi ile beraber duyarsınız. Tdi'ler traktör gibi çalıştığı için turbonun sesi duyulmaz asla.
  • Hayırlı olsun, güle güle kullanın. İnceleme için de elinize sağlık.

İbiza güzel araç, segmentinde f/p aracı aynı zamanda.

Fiyat, dış tasarım, yakıt-performans dengesi, hacim gibi konularda oldukça iyi. Eksi yanları da konsol tasarımı(fazla boş duruyor), malzeme kalitesi ve style pakette kısılan donanımlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 29 Ocak 2018; 21:28:55 >
  • 115'lik versiyonu neden yok ki?
  • En yüksek viteste 2000 devirde kaç km hızla gidiyor
  • bende de 208 var ve b sınıfında en beğendiğim araçlardan birisi gerçekten. şu an için en mantıklı seçim ibiza 1.0. hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cormen

115'lik versiyonu neden yok ki?

DSG ile geliyor 115'lik sanirim.
  • Ümit Güzel Ü kullanıcısına yanıt
    İnanin hic dikkat etmedim.
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Evet sanirim eski kasada yumusak plastik daha fazla, bir de her seyi opsiyonel yapmislar; pahaliya geliyor.
  • Hayırlı olsun.
    Allah kaza bela vermesin iyi günlerde kullanın

seat iç tasarımı hep hoşuma gitmiştir
  • Beğendim
  • 1.4 180 CUPRA sahibi olarak şunu söyleyebilirim Ibiza için 1.2 105 beygir performans isteğini karşılar çünkü 70 e kadar sarıyor araç hani ara hızlanma delisi değilseniz hiç gerek yok araba hafif olduğu için yere aktaramıyor hepsini.

1.0 olanı denemedim ama tahminlerime göre 1-2 kişi + yük yoksa gayet yeterli olacaktır.

Yalnız 6J nin makyajlısını da test etmiş biri olarak malzeme kalitesi gerçekten çok kötü Seat'ta hani Polo ile Rapid ile kıyaslanamaz.

Yeni kasada bu sorun çözülmüş mü ? Bunu da test edip merakımı gidermem lazım.
  • Öncelikle hayırlı olsun

Tasarımı Polo dan güzel ama iç mekan kalitesi tek kelime ile rezalet

Yerden yere vurulan egea bile daha iyi

Bu kadar güzel bir arabaya böyle odun gibi kalitesiz konsol hiç yakışmamış

Bazı donanım eksiklikleri de sizin bahsettiğiniz gibi tartışmaya açık
  • bu araç bir fiyat/ performans aracı; yani bir audi iç mekanı ve kalitesi beklememek lazım ama motoru performanslı ve ekonomik, manuel olduğu için olası dsg sorunlarından uzaksınız yıllarca binilebilir bu kullanım şeklinizle dizel almayarak büyük akıllılık yapmışsınız, dizel otomatik arayanları firmalar öpüyor, ondan sonra ekonomi yaptım diye geziyorlar.
  • İlk basta 75'lik düz motora bakmaya gittik hatta muadili poloya da baktim ama her ne kadar malzeme kalitesi daha iyi olsa da ( diger kirpilmis donanimlari geciyorum) sadece 2 hava yastığı olmasindan dolayi caydim. İnşallah bu sefer uzun yıllar binecegim icin piyasasindan cok donanimina baktim. Ayni platformdan cikmalar sonuçta.

Annemin hastaligi sebebiyle kısa sürede bana gore fazla km yaptim. Normalde yillik 10 bin km ortalamam vardir. Dizelden de hep cekinmisimdir zaten
  • güzel bir inceleme. güle güle kullanın. aravın viraj kabiliyeti nasıl. bir de hepsi var demişsiniz de aracınızda üç harflilerden hepsi olmazın mazallah
  • Eline sağlık da eşinz neden sürekli 1.vitrste gidiyor 1.vites kalkış yavvv
  • yazılımla 130 hp ye çıkıyor bu 1.0 TSi motorlar
  • manisa_tr kullanıcısına yanıt
    Süspansiyonlar sert, bozuk yolda konforu törpülüyor ama yola tutunmasi iyi. Kendini fazla salmiyor.
  • 2013-2016 arasında çıkan makyajlı ibizaların malzeme kalitesi bu kasadan daha iyi bizzat ikisinide denedim.
    ayrıca bu para etmez kusura bakmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schneeflocke

2013-2016 arasında çıkan makyajlı ibizaların malzeme kalitesi bu kasadan daha iyi bizzat ikisinide denedim.
    ayrıca bu para etmez kusura bakmayın.

+1
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.