Şimdi Ara

Depoda bekleyen benzin bozulur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yıl başında nasipse tatile şehir dışına gezmeye gideceğim benzini 65 litre Full dolduracağım lpg simit tank 40 litre 38 alıyor sanırsam 2 sinide tamamen fulleyip yaklaşık olarak 25 26 gün sonra kullanacağım bu süre zarfında kapalı otopark yatacak araç depoları Full hazır tamamen dolu bırakmam da bir sakınca var mı araca zarar verir mi depoda 25 26 gün bekleyen benzin tortu yapıp dibe çöküp enjektör tıkanması gibi durum oluşturur mu? Keza Otogaz içinde gerekli

Edit yakıtı petrol ofisi fulleyip kapalı otopark çekeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berke_17. -- 30 Kasım 2023; 0:40:40 >

• benzinde cokme olmaz homojen karisiyo icerik..olsada filtreden gecmez...
  • 1 ay ne ki ben de bir kac yil diye girdim konuya.

• Neden 25 gün önceden depoları fullüyorsun zam gelir diye mi korkuyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FFFaust

Neden 25 gün önceden depoları fullüyorsun zam gelir diye mi korkuyorsun.

Hocam ekonomi malum bukadar olmasada birşeyler mutlaka gelir

• shegenli chingen kullanıcısına yanıt

Ozaman alınabilir demektir sağolsun hocam belki bukadar değildir ama kaba hesapla baktığım zaman aşağı yukarı şu anki fiyatlardan alırsam 700 TL civarında kar oluyor 2 depoda

• OzzY® O kullanıcısına yanıt

1 ay uzun süre değil mi hocam neticede bekleyecek depoda onun için dedim ama mesala 1 kaç sene dursa yine kullanabilir mi acaba?

• berke_17. kullanıcısına yanıt

1 ay benzinin beklemesi icin onemli bir sure degil. benzin bekledikce bir takim ozellikleri bozulabiliyor mesela oktani dusebiliyor ancak bir ayda hicbirsey olmaz.

1 senelik mazot kullandim yarim depodan fazlaydi.

• berke_17. kullanıcısına yanıt

Benzin ortalama 3 Ay bekledikten sonra bozulmalar başlıyor daha doğrusu oktan sayısı düşmeye başlıyor, 1 Ay beklemekle hiç bir şey olmaz.

• Benim merak ettiğim madem benzin bekledikçe oktanı düşüyor bozuluyor petrollerde istasyonlarda nasıl muhafaza ediyorlar?

Bizim benzinliklerden aldığımız benzinlerde illa ki bekliyor rafineriden taze çıkmış değildir herhalde.

• bir kac ayda hicbirsey olmaz uzun yillar beklerse tortulasir yine de eski araclar bu benzini kullanabilir yeni teknolojilerde belki sorun olabilir denemek lazım

• OzzY® O kullanıcısına yanıt

Anladım hocam teşekkürler iyi günler

• kyokushin K kullanıcısına yanıt

Kara düzen motor başkadır her zaman fazla yakar ama gider

• 4 ay boyunca köyde bidonda bekleyen 15 litre benzini kullandım hiç sorun olmadı... Hatta belki çökelti falan olmuştur deyip temiz bir bez ile süzdüm hiç birşey yoktu... Şöyle bir durum var benzin uçucu o yüzden yarım litre bir litre kadar azalma olabilir.
  • Birkaç yıl önce 1 seneyi devirmiş (araç deposunda) benzini kullandım (atmosferik motor) ve sorun olmadı ama pek iyi birşey değil tabi.
  • Hiç birşey olmaz. Millet lpg li araçında seneden seneye depoyu doldurup kullanıyor.
  • LPG li arabayla kapalı otoparka nasıl gireceksin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toyota SUPRA -- 30 Kasım 2023; 14:56:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toyota SUPRA

LPG li arabayla kapalı otoparka nasıl gireceksin..

simit tüp + camlarda lpg etiketi yok bu sebepten ötürü yıllardır kapalı otoparkta sorun yaşamadım kiraladığım otoparklarda nadir soran oldu lpg var mı diye yok diyip geçiyorum sorun olmuyor çok sıkıntı yaratırlar sa atıyorum otopark parası 300 tl ben 500 veriyorum kimse bir şey görmüyor haberi yok sistem kayıtlarında benzinli olarka giriliyor Depoda bekleyen benzin bozulur mu? unutmayın paranın açamayacağı kapı yoktur Depoda bekleyen benzin bozulur mu? 

edit: arabanındabunda payı var eski araç olsa sıkıntı yine eli yüzü düzgün lüx gibi gözüktüğü için onunda payı var birazda

edit: arabanındabunda payı var eski araç olsa sıkıntı yine eli yüzü düzgün lüx gibi gözüktüğü için onunda payı var birazda Depoda bekleyen benzin bozulur mu? Depoda bekleyen benzin bozulur mu? 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berke_17. -- 30 Kasım 2023; 15:31:47 >

• Hiçbir şey olmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.