Yarbay
25 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 134 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Arkadaşlar şimdi hazırladım. Ses için kusura bakmayın. Ama zaten ne yapacağınız videoda iyi kötü anlaşılıyor. En önemlisi dosya. Onu da ekledim.

Core 2 Duo T7300 işlemcili, MBR dosya sistemli, 3GB Ramli dizüstüne kurdum bu şekilde Windows 11'i.

Kısaca anlatım gerekirse.

1- Kurulum ekranında Shift + F10 basın.

2- Notepad.exe yazıp Enter'e basın.

3- No_TPM dosyasının üstüne gelip sağ tuşa basın ve "Birleştir"e basın.

4- Gelen pencerede Evet'e basın.

5- Onay ekranından sonra açtığınız pencereleri kapatın ve gönül rahatlığıyla kurun.

6- Denk gelirsek bana bir çay ısmarlayın.

Not: Bilgiler bir kaç ayrı siteden birleştirmedir. Bu kadar kapsamlı sorun çözen bulamadığım için hazırladım.

Video:

Ali Koçoğluyoutube
Eski bilgisayarlara Windows 11 kurma. Gerekli dosyanın adresi: https://dosya.co/jeoudbh5rhp9/No_TPM.reg.html Windows 11 ISO dosyasına ekleyin. Kolay gelsin.
https://www.youtube.com/watch?v=kMCMSg6_4o4

Arkadaşlar videoya konu olan dosya burada.

Kardeşim 2012 model 80binde Kia Sportage benzinli Manuel cam tabanlı aracını satıyor. Tekeri, aküsü bakımı muayenesi yeni. Hatasız. İkinci sahibi.

Benim araç 2015 Toyota Corolla 1.33 Life benzin Manuel 65binde hatasız. İlk sahibiyim.

Benim aracı satıp üstüne 30bin koyarak alsam mı diye düşünüyorum. Çok kararsız kaldım. Sizce artı ve eksisi neler olur?

2015 model sıfır olarak aldığım 1.33 corollayı ekim ayında kredisi bittiğinde satıp kullanımı daha kolay olan otomatik bir yarisle değiştirmek istiyorum. 2 de çocuk olmasına rağmen bagaj şehir dışı çıkışlar hariç aslında pek de lazım olmuyor, market alışverişinde biraz lazım oluyor o kadar. Genelde şehir içi kullanıldığı için küçük ve otomatik bir araca geçmek yıl genelinde daha az yorulmamıza sebep olacaktır diye düşünüyorum.

C sınıfından B'ye geçmiş tecrübeli arkadaşlardan yorum almak isterim.
www.furkaneymenleryurusun.com

Arkadaşlar siteden detaylı bilgileri öğrenebileceğiniz yardım kampanyasına eminim katkıda bulunmak isteyenler olacaktır. Bildiğiniz üzere ben öğretmenim ve bu yardım kampanyası bize DYS denilen devlete ait doküman yönetim sisteminden doğruluğu onaylı şekilde gönderildi. Eminim sizler de yardımcı olursunuz.

Aile adına ben yardımda bulunan herkese teşekkür ederim.
Elimizde orijinal ve çürükleri olan Doğan L var. Araç 24 senedir bizde. Şimdi bu aracın güvenlik ve yakıt durumu malum. Bu aracı meraklı birilerine satıp yerine çok da eklemeden 2003 sonrası kasa toplanmış veya taksi çıkmasından alınıp hususi hale gelmiş bir corollaya geçmek mantıklı olur mu? 25-30 bine bu tip corollalar var. Çok masraf açmayacak, tüp takılabilecek, Doğana göre daha güvenli, sürüşü daha dengeli bir araç bakıyoruz. Aklıma corolla gelmesi hem parçası kolay bulunur hem de yaptırdığımız bir yeri sürekli yaptırmak zorunda kalmayız diye düşünüyorum. Daha temiz ve parçası kolay bulunan 2003 sonrası model önerileriniz varsa ona da açığım ancak kronik problemli, narin, parçası bulunmayan tipte olmasın. ABS ve klima mutlaka olmalı. Önerisi olan herkese şimdiden teşekkürler.
2004 model 1.5dci Megane 2 HB Kahverengi Bej
270 bin km.de. Kazasız, boyasız ve rektefe görmemiş. 3. Sahibinden.

Aracın ön camı çatlak. 400tl
Sağ ön cam motor sargı plastiği ve sargı halatı değişecek. 500tl
Kapı ve tavan döşemeleri sarkmış yapışacak. 500tl.
Direksiyon soyulmuş kaplanacak. 250tl.
Sol plastik çamurluk kırık, değişip boyanacak. Sol iki kapı çizik boyanacak. 1250tl
Enjektör hatası veriyor onarılacak. 2000tl
4 lastik alınacak. 1200tl.
Ön düzen bakımı ve rot balans yapılacak. 1000tl.
Yağ ve filtre değişimi yapılacak. 300tl
Muayeneyle toplam taş çatlasın 8000tl masraf var.

Uzun liste ama gizli kusuru falan yok. Kronik bozulan parçaları orjinaliyle değişmiş bir araç. Maddi durum nedeniyle yaptırılmadı. Alan tüm bunları yaptırıp pasta cila atarsa yeni gibi biner. Elden ele dolaşan, toplama, gizli kusurlu araç değildir.

Bu aracın ederi mevcut piyasada nedir?
Uzun yolda arkadakiler sıkılmasın diye film falan açmak için tableti kullanmayı düşünüyorum. İki koltuk arası tablet tutmak için uygun fiyatlı tutacaklar var mı?
https://www.hepsiburada.com/markacase-ipad-pro-9-7-arac-tutucu-iki-koltuk-arkasi-p-TELARACMC31773?magaza=Markacase

şu ürünü gördüm ancak tek kafalık için olanlar 30TLyken bu 140TL.
Google Playdeki 14 farklı yazılımın düşük sistem belleği ve az kota harcayan versiyonları:
https://drive.google.com/file/d/1l43uMIxcQn_S6tlN5Lq16tcj526r38RB/view
250bin kmdeki megane 2 aracımızın geçen ay yağı değiştirildi. Bugün yağ düşük uyarısı verdi. Kontrolde yağının kalmadığı ve sızıntı olmadığını gördük. Ustanın biri egzoza baktı ve araç yağ yakıyor dedi. Bana pek mantıklı gelmedi, var mı daha önce başına böyle bir şey gelen.
Hakkında
Forum İmzası:
Toyota Corolla

1.33 Life | 2015 | İnci Beyaz
Forum İkinci El İmzası:

Acer Aspire 5315

Intel Core 2 Duo T7300 2.0Ghz 4MB Cache | 2GB ( 2x1 GB ) Dual DDR2 667Mhz | Intel GMA X3100 | Seagate 500GB 7200rpm
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Toyota
Mobil cihaz
Sony Ericsson
Operatör
Vodafone
Takım
Fenerbahçe
TV
Samsung
Notebook
Acer
Kombi
ECA
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 8.875
İkinci El Bölümü Mesajları: 1.212
Konularının görüntülenme sayısı: 533.512 (Bu ay: 2.045)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5.448 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.