Şimdi Ara

Yeni Seat İbiza 1.0 ecotsi inceleme/ uzun yol deneyimi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
139
Cevap
4
Favori
34.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Engin Cann

quote:

Orijinalden alıntı: Gediklii

quote:

Orijinalden alıntı: Engin Cann

Hayırlı olsun. Güzel fiyat güzel araç. Polonun 101'e satıldığını gördükten sonra bu fiyat gerçekten çok iyi. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

siz polo'nun 1.6 TDI Comfortline versiyonuna baktınız sanırım. liste fiyatı 99.900,00 TL
    bu konudaki muadil polo liste fiyatı 82.500,00 TL gözüküyor.

Evet hocam 1.6 TDI . 82.500 olması neyi değiştirir hocam yine +10 000 lira fark var. Az para değil.

dizelle benzinli fiyatını bir tutmuşsunuz da o yüzden dedim. 10 bin az fark değil ama dizel-benzin arasında 30 bin yani tam 3 katı fark var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zero01

Hocam hayırlı olsun en azından sıfıra biniyorsun.

Ben 6 aydır hararetle uğraşıyorum 2009 model aracım.

Ustalar birşey bilmiyor.

2.el sıkıntı gerçekten.

2 yilda 4 arac değiştirip illallah eden biri olarak iyi anliyorum sizi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben de çok beğeniyorum aracı ama fiyat çok değil mi yahu aynı pakette 2014-2015 falan leon almak daha mantıklı geliyor bana ne bileyim

• birde f/p diyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: momenty

Hocam ben de çok beğeniyorum aracı ama fiyat çok değil mi yahu aynı pakette 2014-2015 falan leon almak daha mantıklı geliyor bana ne bileyim

İkinci elde o kadar mahduriyet yasadim ki şu an ikinci aracimi kullanmam lazimken 5. aracimi aldim. İkinci el babamdan olsa almam durumuna geldim. İkinci el takintisi olmayan biri olsam bu paraya cok farklı temiz araclardan birini seçerdim ben de. Leon'u da beğenmiyor degilim, inşallah borclarim bitince...

• snrdmrbs S kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam 300-500 liralı şeylerde bile 2.elde türlü türlü işler dönüyor araba piyasasını allah bilir araç çok güzel ben de bayiide incelemiştim. Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

• Hayırlı olsun bende polonun sıfırına bakmıştım 72.500 TL düşmüşlerdi ne yalan söyleyim içim o parayı vermeye el vermedi 2015 golf 1.2 aldım temiz kazasız 40 binde 2000 km oldu 1000 km şehir dışı 1000 km civarı şehir içi kullandım araç şehir dışı 3 kişi be bagaj 4.5 lt yakıyor şehir içi 7 lt yakıyor. İstanbul trafiğinde 8-9 lt altına düşmez benimki ibiza da tahimin 6-6.5 lt civrı yakar ama motorun hacmine bakıp gitmez sanmayın gayet yeterli güç üretiyor. Ülke şartları malüm bizi bu hale getirenler utansın

• Doğuşun şu uyuz zihniyetten uzaklaşması lazım artık. Front assist koyuyorsun çok lazımmış gibi ama 2018 yılında sattığın araca park sensörü koymuyorsun. YUH. Ayıp be 70bine araba satıyorsun kaç paralık malzeme park sensörü. Gıcık oluyorum bu çirkefliğe resmen. Artık hız sabitleyici, park sensörü gibi 20 yıldır piyasada olan donanımların her araçta kesinlikle standart olması lazım. Yemişim led gündüz farını.
  • Yeni Seat İbiza 1.0 ecotsi inceleme/ uzun yol deneyimi

Aldigimdan beri sifirlamadim. Ortalamami paylasmak istedim. İleride bir gün bi araç hakkinda bilgi sahibi olmak isteyenler icin ara ara bi notları düşeceğim.

• Bak ibiza incelemesi, konu sahibi kapı içi dirsek dayandığınız yer hariç her yer sert yazmış. Sen şu yumuşak ön konsolu olan ibizayı rüyanda mı gördün ne yaptın

• Ben de paylaşayım:

Karma (%75 şehiriçi):

Yeni Seat İbiza 1.0 ecotsi inceleme/ uzun yol deneyimi

Şehiriçi (Kış şartları):

Şehirdışı: (Aynı yolun dönüşünde 4.8 yaktı):

• çok güzel değerler. güle güle kullanın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni kasa mi acaba bagajı buyutmuslerdi aile için yeterli mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: LiteraryN

Yeni kasa mi acaba bagajı buyutmuslerdi aile için yeterli mi ?

iki yetişkin + kızımla tahat sigiyoruz bebek arabasi falan.

• Bu arabayı 2 gün önce showroomda inceledim. Focus 2 sahibi olarak iç mekan ferahlığı ve sportif sürüş pozisyonu oldukça hoşuma gitti. Koltuklar rahat, arka diz ve baş mesafesi iyi, bagaj derinliği ve hacmi güzel. Ön konsol tasarımı güzel.

Sürüş, yalıtım ve motoru test etmediğim için bilmiyorum ama diğer yönlerden oldukça hoşuma gitti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anxiolytic

Ben de paylaşayım:

Karma (%75 şehiriçi):

Şehiriçi (Kış şartları):

Şehirdışı: (Aynı yolun dönüşünde 4.8 yaktı):

Kıyas olması açısında 1.6 atmosferik benzinli Focusun aynı hız ortalamalarındaki yakıt tüketimlerini yazayım:

Ortalama hız: 25 km/s - Yakıt: 8 lt

Ortalama hız: 18 km/s - Yakıt: 10 lt

Ortalama hız: 89 km/s - Yakıt: 6.3 lt

Özetle Ibizanın yakıt tüketimi atmosferiğe göre gayet iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 70 bin tl ye mal olan araca bak.. yanlış anlaşılmasın arabaya birşey dediğim yok ülkede asgari ücret 1600 ve 70 bin tl ye alınan araç bu. ehonomi çok eyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alp_Tigin

70 bin tl ye mal olan araca bak.. yanlış anlaşılmasın arabaya birşey dediğim yok ülkede asgari ücret 1600 ve 70 bin tl ye alınan araç bu. ehonomi çok eyi.

70 binlik arac değil aslına bakarsan ama polo da 80-90 binlik değil ya da clio o paraları hakedecek hiç değil. O nedenle diğer rakipleriyle kıyaslarsanız yine fiyat performans aracı olark kalıyor. Ben renoya o kadar para bayılacagıma Ibiza alırım acıkcası
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReaperVR

quote:

70 bin tl ye mal olan araca bak.. yanlış anlaşılmasın arabaya birşey dediğim yok ülkede asgari ücret 1600 ve 70 bin tl ye alınan araç bu. ehonomi çok eyi.

70 binlik arac değil aslına bakarsan ama polo da 80-90 binlik değil ya da clio o paraları hakedecek hiç değil. O nedenle diğer rakipleriyle kıyaslarsanız yine fiyat performans aracı olark kalıyor. Ben renoya o kadar para bayılacagıma Ibiza alırım acıkcası

e tabi polo 80 90 edecek araba değil, lafım tercihlere yada modelin f/p oranı falan değil. uçmuş gitmiş araba piyasasına, vergilendirmelere ve 0 km araç alabilmek için bir asgari ücretlinin kaç ay yemeden içmeden çalışması gerektiğine...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ReaperVR

quote:

e tabi polo 80 90 edecek araba değil, lafım tercihlere yada modelin f/p oranı falan değil. uçmuş gitmiş araba piyasasına, vergilendirmelere ve 0 km araç alabilmek için bir asgari ücretlinin kaç ay yemeden içmeden çalışması gerektiğine...

orası öyle tabiki küçük kutu gibi arabalar en ucuz 60 dan baslıyor artık. 90a kadar cıkıyor bir uste cıkım desen 90 dan baslıyor 130lara cıkıyor. o fıyatlara araba almak insana koyuyor biraz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.