Şimdi Ara

UYDUNET-KABLONET PING , YAVAŞLIK SORUNU İÇERİ BUYRUN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
8
Favori
35.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar eğer sizde ping sorunu yaşıyorsanız beni dinleyin çözümünü anlatıyorum son zamanlarda olan bir problem kablonette ping problemi ortaya çıkmıştır. Sebebini anlamadım ama bir çok forumdaşımın yaşadığı ve hep çözüldüğünü söylediler. 444 0 126 yı arıyorsunuz ip adresimi değiştirin diyorsunuz 15 dkka sonra modemi kapatıyorsunuz 30 saniye bekleyip açıyorsunuz ve ip adresiniz türk telekom aralığından çıkıyor. Çözüm yolu saçma sebebide saçma ama işe yarıyan bir yöntem. Bende de işe yaradı.

Şuanda KabloNET'te eğer altyapınızda problem yok ise pinginizi yükseltecek iki etmen var. İlki 195.xx.xx.xx'li IPler veya CGN havuzu. İlk öncelikle eğer IP'niz 195 ile başlıyorsa müşteri hizmetlerini arayıp değiştirmek isteyin. Sorun çıkarma ihtimalleri var. Israr edin.
    İkinci sebepte CGN havuzu. CGN havuzu denen şey kablonetin 1 adet IP adresini çok fazla haneye vermesi nasıl evde 192.168.xx.xx li IP oluyorsa onlarda size 100.xx.xx.xx'li IP veriyorlar. Bu IPlerde 192.168'le aynı mantıkta çalışır. CGN havuzunda olup olmadığınızı anlamanın yolu. Modem arayüzünden WAN IP kısmına bakmak. Eğer CGN havuzunda iseniz. Müşteri hizmetlerini arayıp. Uzak masaüstü ile PCnize bağlanamadığınızı söyleyip. Kendinizi CGN havuzundan çıkarmalarını isteyin. Genede Israr edin bahaneler üretin.

Not: Ben şuan 62.248.xx.xx deyim eğer şanslıysanız bu blok baya iyi bunda kalın.

Arkadaşlar uplarsanız sevinirim herkezin haberi olsun iyi günler hepinize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bseeek -- 7 Temmuz 2021; 20:4:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Telekom, superonline, cgn, sabit fark etmeksizin standardı olmayan sabahtan akşama sürekli değişen, bir saati diğeri tutmayan günden güne de insanı hayattan soğutan bir internet sağlayıcısı.

Burada yazanların tamamını deneyimledim, uzun süreler sürekli banchmarklar ile takip ediğ logladım, lanet olsun ki bunların hiç birini yapmak zorunda değilim parasını verdiğim sözde internet sağlayıcısından iyi ya da kötü talebimi de geçtim "standart" istiyorum ya "standart" mesela "standart" kötüye de okim artık durum bu!

Not: Başlık keşke Kablonet olarak düzenlenebilse.
    Kablonet bağlatmak isteyenler kesinlikle kutunun içine baksın eğer siyah coexsiel kablo geliyorsa ve amacınız oyun oynamak ise kesinlikle bağlatmayın. Gözünüzle görmeden inanmayın...

Oyunlarda takılmadan oynama garantisi diye reklam yapıyorlar.

İnanmayın çünkü ping sorununuz olursa böyle açıklama giriyorlar...

Normalde paketim 50 mbit download 5 mbit upload her ne hikmetse önceden tam hız verirken şimdi kesiyorlar.

Ama siz upload paketi alınca 15 dak da hatınız 9.1 mbit speed testde 9.8mbit hız alabiliyorsunuz. Yani hattınızdan dolayı değil bilerek kısıtlıyorlar.

Adamlar açıklamaya diyor ki hiç bir internet sağlayıcısı tam hız veremez gibi açıklamalar yapıyorlar. O zaman benim hızım 25mbit 3 mbit düşürün ben upload için 50 mbit geçtim desem bile bana ceza ücreti çıkartıyorlar. Kapatmak istiyorum ceza ücreti çıkartıyorlar. Bence bu taahhüt ortadan kakması gerekiyor. Ki memnundeğilsek ceza ödemeden iptal edip paketi düşürmemiz lazım.

Yok online oyun oynayanlar için Kablonet bir rezalet, keşke ttnet de kalsaydınız en azından belli bir standardı var, kablonet ile oyun oynarken her bir seferinde farklı bir oyun ve kötü standardı tecrübe ediyorsunuz. Sürekli değişken bir kötülük. Oynadığınızdan soğutuyor ben artık konsolu bıraktım 1-1,5 aydır konsol açmıyorum bu yüzden bıktım 4-5 yıl sonunda artık çözüm kalmadı.
  • ip bloğunun turk telekoma ait olduğunu en kolay nasıl buluruz ? tracert ile mi ?
  • Peki istediğimiz ip yi alabiliyormuyuz mesela ben internetten süperonline ip bloğuna baktım ve onu istedim onu veriyorlarmı ve aldıgım ip yurtdışı çıkışlarını etkiliyormu
  • bende ip değişimi yaptım arkadaşlar ve oyunda bariz bir şekilde ping iyileşmesi oldu.speedtest ping yarı yarıya düştü.cmd ping biraz dalgalı halde bazen düşük bazen yüksek çıkıyor.yurt dışı çıkışı da süperonline görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mvlt42 -- 23 Ocak 2017; 10:22:21 >
  • 176.x blockundan mı? Ne ile başlıyor bu sorunsuz block?

• Daha önceki 46 ile başlayan ip numaram ilehttp://whatismyipaddress.com/tr/ip-im adresinde proxy arkasında görünüyordum... İP değişikliği istedikten sonra 62 ile başlayan ip numarası verildi Telekom numarası olarak görünüyor ve proxy arkasında değilim artık... Sanırım bu proxy dalgası ping artışına sebeb oluyor...

• ben 1 ay kadar önce pingim yüksek deyince ip adresimi değiştirmişlerdi,

servis sağlayıcı uydunet olarak görünüyor ve ping problemi yaşamıyorum.
  • Mesela 15 ping atıyorum Google'a yüzde 80 kayıp. Gelip modemi resetleyip sorun yok diyip gidiyorlar. Ping olsa iyi biz genelde request timeoutcuyuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mvlt42

bende ip değişimi yaptım arkadaşlar ve oyunda bariz bir şekilde ping iyileşmesi oldu.speedtest ping yarı yarıya düştü.cmd ping biraz dalgalı halde bazen düşük bazen yüksek çıkıyor.yurt dışı çıkışı da süperonline görünüyor

kaçlık ip verildi hocam size biliyormusunuz
  • İzmir bostanlı için durumu anlatıyorum. 196 ile başlayan ip bloğu türk Telekom yurt dışı çıkışı. Ping problemi var. Playstation 4,battlefield 1 de ping durumu kırmızı çizgi.

46 ile başlayan ip bloğu, yine türk Telekom çıkışlı. Ama ilginç bir şekilde ping durumu çok daha iyi. Genelde yeşil çizgi(4 bana yeşil, full yeşil değil)

178 ile başlayan ip bloğu, süperonline yurtdışı çıkışı. Ping durumu iyi. Genelde yeşil 4 çizgi. Arada sarıya düşüyor ama yine ilginç şekilde modemi aç kapa yapınca düzeliyor.

Ps4'te sabit ip var. Modemden dmz açık.

İp değiştirmek isteyenler ya 126 yı arayıp isteyebilir ya da canlı sohbete bağlanıp isteyebilir.

• AirJET A kullanıcısına yanıt
    178 verdiler hocam cmd de süper online yazıyor.speedtest te kablonet yazıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: BurkiBurks

İzmir bostanlı için durumu anlatıyorum. 196 ile başlayan ip bloğu türk Telekom yurt dışı çıkışı. Ping problemi var. Playstation 4,battlefield 1 de ping durumu kırmızı çizgi.

46 ile başlayan ip bloğu, yine türk Telekom çıkışlı. Ama ilginç bir şekilde ping durumu çok daha iyi. Genelde yeşil çizgi(4 bana yeşil, full yeşil değil)

178 ile başlayan ip bloğu, süperonline yurtdışı çıkışı. Ping durumu iyi. Genelde yeşil 4 çizgi. Arada sarıya düşüyor ama yine ilginç şekilde modemi aç kapa yapınca düzeliyor.

Ps4'te sabit ip var. Modemden dmz açık.

İp değiştirmek isteyenler ya 126 yı arayıp isteyebilir ya da canlı sohbete bağlanıp isteyebilir.

Hocam arayıp bana şu rakamlarla başlayan ip verin mi diyoruz? Ben son arayıp talepte bulunduktan sonra 195 ile başlayan bir ip verdiler bana şu an ve pingim yine birkaç gün öncesinden yüksek duruyor. Tekrar aramalı mıyım?

• Teemo Erdoğan kullanıcısına yanıt
    Hocam 195 li bende de vardı ping yüksek çıkıyordu. Özellikle uydunet ip nosu istiyorum deyin speedtestten kontrol edin sonra.ben iki defa aradım anca hallettiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mvlt42 -- 24 Ocak 2017; 0:42:19 >
  • kullanıcılar ip leri değişince interneti hızlanıyor :D ülkede bgp nin nasıl berbat olduğunun kanıtı :D normal koşullarda ip değişmesi bir şey fark ettirmez ama büyük ihtimal sistem arp cache yapıyor ve belli noktadan sonra şişiyor bari bi clear yapacak sistem yapsalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ULTILIX -- 24 Ocak 2017; 2:44:26 >
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Hız aynı hocam ping değişiyor

• İki gündür delirmenin eşiğine geldim. Durduk yere 64-65 ping aldığım oyundaki bağlantım bozuldu ve dünden beri arayıp abartısız en az 7-8 kere ip değiştirtmişimdir. Şu son 4'tür fark ettim ki ya 195 ile başlayan ip veriyorlar ya da 24 ile. 24 ile başlayan hep 93 üstü ping verirken diğeri 70-80-90 civarı sürekli oynuyor. Arayıp arayıp soruyorum bağlantıda sorun gözükmüyor diyorlar ip değiştiriyorum ona da çare yok. Biri bir yardım eli uzatsın bana lütfen.
  • Merhabalar ping üzerinde mutlaka modeminde etkisi olabilir ben bu ayarları kullanıyorum daha iyi birşey önere bilecekler. Yardım ederse sevinirim. (MODEMİM SONUNDA "ZN"KODLU MODEM)
  • Bende tam olarak bu konudan rahatsızım o yüzden forumu kontrol etmeyi istedim ve aradığım şeyi direk buldum gene :)

Yani yukarıda arkadaş demiş 24 ve 195 li iplerde problem var diye kontrol ettiğimde benimde 24 olduğunu gördüm ve bu sorun 1 aydır falan olan bir şey.

Saat geç olduğu için yarın aramayı düşünüyorum istediğimiz ip'i alabiliyor muyuz ? daha doğrusu aradığımda tam olarak ne söylemeliyim ? özellikle 24 ve 195 nolu ip istemiyorum mu demeliyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xians -- 26 Ocak 2017; 2:44:44 >
  • Benimki 212 ille başkıyor sıkıntı yok

• Öyle deseniz bile bir şey fark etmiyor sistem rastgele verdiği için biz ayarlamıyoruz diyorlar. Eğer farklı bir şey gelirse size bana dönün lütfen.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.