Şimdi Ara

UYDUNET-KABLONET PING , YAVAŞLIK SORUNU İÇERİ BUYRUN (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
8
Favori
35.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gene aynı bloktan geldi ama ping sürelerim iyileşti sanırım. Dün pubg oynarken 44-48 ping falan gördüm. 58-60 falan görüyordum genelde
  • quote:

Orijinalden alıntı: badsay

ip blok değişikliği istememe rağmen benim bulunduğum bölgeye 195 ten başka verilmiyormuş gibi saçma sapan bir sebepten şikayetim iptal olmuş. arkadaşlar nasıl bir yol izleyebiliriz ? statik ip alayım dedim onlarda kaçla başlıyor dedim oda 195 ile başlar dedi nasıl oluyorsa. yardımlarınızı bekliyorum
    Bana da 195'li ip geldi ve tamamen aynı cevapları aldım. Çözüm bulabilniz mi hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana Telekom'un ortak ip bloğundan vermişlerdi, ping değerlerim yüksekti. Biraz araştırınca ortak IP uygulamasından kaynaklandığını öğrendim. Kablonet'e; tracert çıktısını ve ping testlerini gönderip, "ping sorunum ortak IP'den kaynaklı, çıkmak istiyoru" dedim. İki gün içerisinde portum değiştirildi ve Superonline IP bloğu denk geldi. Ping sorunu kalıcı olarak çözüldü.

UYDUNET-KABLONET PING , YAVAŞLIK SORUNU İÇERİ BUYRUN

• C:\Users\SayginSS>tracert login.p1.worldoftanks.eu

Tracing route to woteu1.login.wargaming.net [92.223.1.123]
    over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.0.1
    2 * * * Request timed out.
    3 * * * Request timed out.
    4 10 ms 8 ms 9 ms 172.25.35.77
    5 14 ms 9 ms 10 ms 195.175.50.209.static.turktelekom.com.tr [195.175.50.209]
    6 9 ms 9 ms 9 ms 35-izmir-xrs-t2-2---35-izmir-t3-5.statik.turktelekom.com.tr [81.212.214.226]
    7 16 ms 17 ms 17 ms 06-ulus-xrs-t2-2---35-izmir-xrs-t2-2.statik.turktelekom.com.tr [195.175.166.4]
    8 21 ms 32 ms 16 ms 06-ebgp-ulus1-k---06-ulus-xrs-t2-2.statik.turktelekom.com.tr [81.212.197.39]
    9 56 ms 57 ms 65 ms 306-mil-col-2---06-ebgp-ulus1-k.statik.turktelekom.com.tr [212.156.141.52]
    10 55 ms 55 ms 53 ms mno-b2-link.telia.net [213.248.83.177]
    11 77 ms 76 ms 76 ms ffm-bb3-link.telia.net [62.115.133.226]
    12 92 ms 72 ms 91 ms ffm-b1-link.telia.net [62.115.141.241]
    13 * * * Request timed out.
    14 60 ms 60 ms 60 ms fr2-n5596-fe-1-vl231.fe.core.pw [92.223.124.163]
    15 65 ms 68 ms 65 ms fr2-sl-b123.fe.core.pw [92.223.1.123]

aynı adrese benim tracert hocam bu.

buda ping değerleri

C:\Users\SayginSS>ping login.p1.worldoftanks.eu

Pinging woteu1.login.wargaming.net [92.223.1.123] with 32 bytes of data:
    Reply from 92.223.1.123: bytes=32 time=67ms TTL=50
    Reply from 92.223.1.123: bytes=32 time=65ms TTL=50
    Reply from 92.223.1.123: bytes=32 time=65ms TTL=50
    Reply from 92.223.1.123: bytes=32 time=66ms TTL=50

Ping statistics for 92.223.1.123:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 65ms, Maximum = 67ms, Average = 65ms

size göre nasıl bu değerler ?

• hayır hocam canım çok sıkıldı bu konulara. cs:go da bile 60 ms ile oynuyordum önceden şuan 100 alıyorum bazen 85 e kadar düşüyor sonra tekrar geri çıkıyor.
  • badsay kullanıcısına yanıt
    Değerler makul görünüyor. Fakat "ortak IP" kapsamında olabilirsiniz. Yani dalgalanmalar olacaktır diye düşünüyorum. "10-15 ms daha az alayım" diyorsanız, IP değiştirtip statik IP satın alın.

Dikkatimi çeken başka bir şey ise; tracert çıktısında ki 4.lop değeriniz oldukça iyi. Bu sizin hattınızın ilk uğradığı yer. Yani modemle santral, kutu arasında ki bağlantınız oldukça sağlıklı. Hatta benimkinden de iyi. Benimki 10-13ms arası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inan_ed -- 14 Aralık 2018; 1:58:44 >
  • Merhaba Arkadaşlar
    sizin ping değerlerine baktığınız yer neresi?
    Ben hız testinden baktığım zaman hi ping ile ps4 üzerinden oyun oynarken ki baktığım ping değerleri arasında UÇURUM var
    sizin hangi ping değerleri"

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar

Bağlantı bilgisi, 50 mbit indir 5 mbit yükleme tarifesini kullanıyorum sistem binama kadar fiber geliyor binam dan sonra rg6u6 kablo ile hiç bir arada bölünmeden modeme geliyor modemden ise cat 7 kablo ile 1 gbit olarak bağlanıyor uydunetin dns leri bilgisayarına bağlanabiliyor. Normalde bu şekilde optimize edilmiş pc de 5 ms ping alıyordum. Modeme ping atığım zaman 192.168.0.1 olarak 1 ms ping alıyorum. kayıp 0 google ping atığım zaman yük altında 300ms çıkıyor.

Sistem en ufak yük altına girdiğinde ping 100 lü rakamlara çıkıyor. Docsis 3.1 geçsem yük altına girdiğinde pingim atıyorum 10 sa 15 mi olur yoksa şuan ki gibi 10 sa 100 mü olur. Bölgemde docsis 3.1 destek var. normalde 8 kanal destekliyor modemim ama bölgem 12 mi 16 mı ne destek veriyor.

Normalde böyle şuanda böyle bile değil

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    Evet ping fırlaması sorunu var bendede ama sadece upload yaparken downloadta yük ne olursa olsun ping azcık artıyor(10ms artması normal). Ama upload yaparken benimde artıyor baya .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bseeek

Evet ping fırlaması sorunu var bendede ama sadece upload yaparken downloadta yük ne olursa olsun ping azcık artıyor(10ms artması normal). Ama upload yaparken benimde artıyor baya .
    yok ya 10 ms olsa bırakmayacağımda 51ms aldığım serverda 68 le düşüyor bir anda 107 ms çıkıyor. speed test 10 ms aldığım yer en ufak bir kullanımda 100 ms çıkıyor. Söylediğin iyi oldu demekki bende arıza var 10 ms artarmış normali zaten arkadaşlarımda da öyle 10 ms artıyor.
  • Ama uploadta olan ping fırlaması normal değil. KabloNET fiber internettir. Ve upload olunca böyle bi dar boğaz olması normal değil. Bu sorun genelde DSL de olur. Araştırmak lazım bunu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Dostum her İl içerisinde bulunan CMTS ler var. Bulunduğun bölge dahilinde farklı bir IP bloğu yok ise maalesef bişey yapamazlar haklı olarak. Bazen aktarım çalışması yapıyorlar planlı olarak, o zaman bloklar değişebiliyor tabi. O yüzden olumsuz dönmüşlerdir :)
    Bire bir aynı sorunu yaşıyoruz hocam. Herhangi bir durumda haberder edebilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 saat önce aradım ip değişikliği için. tamam dendi. bekliyoruz. sanırım keklendik.

bi kere daha ararım. sonra kendileri bilir. elimdeki açığı biyerlere yaymaya başlarım. bu türkiye de olmaz. başları yanar. beni ilgilendirmez
  • Telekom, superonline, cgn, sabit fark etmeksizin standardı olmayan sabahtan akşama sürekli değişen, bir saati diğeri tutmayan günden güne de insanı hayattan soğutan bir internet sağlayıcısı.

Burada yazanların tamamını deneyimledim, uzun süreler sürekli banchmarklar ile takip ediğ logladım, lanet olsun ki bunların hiç birini yapmak zorunda değilim parasını verdiğim sözde internet sağlayıcısından iyi ya da kötü talebimi de geçtim "standart" istiyorum ya "standart" mesela "standart" kötüye de okim artık durum bu!

Not: Başlık keşke Kablonet olarak düzenlenebilse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman5 -- 24 Ocak 2019; 11:22:49 >
  • Öncelikle geçmiş olsun. 50mbit 5 mbit upload akşam saatlerinde 0,75 oldu bunun üzerine uyduneti arayıp evet sinyal sorunu görünüyor dendi. Nitro paket istedim. ne mi oldu sinyal sorunum vardı ama kopmadan 100 mbit download 96 mbit upload çıktı 9.1 bitrate ile dalgalanmadan kullandım. Bu firma bölgemde bilerek interneti kısıtladığını görmüş olduk.

Sonuclar ortada

• Açıkçası Ttnet den yeni geçtim onunla kıyaslarsam çok iyi ama stabil değil ve Ping süresi 60-70 en iyi seviyede iken çözüm önerisi olan varmıdır güncel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

Açıkçası Ttnet den yeni geçtim onunla kıyaslarsam çok iyi ama stabil değil ve Ping süresi 60-70 en iyi seviyede iken çözüm önerisi olan varmıdır güncel.
    Yok online oyun oynayanlar için Kablonet bir rezalet, keşke ttnet de kalsaydınız en azından belli bir standardı var, kablonet ile oyun oynarken her bir seferinde farklı bir oyun ve kötü standardı tecrübe ediyorsunuz. Sürekli değişken bir kötülük. Oynadığınızdan soğutuyor ben artık konsolu bıraktım 1-1,5 aydır konsol açmıyorum bu yüzden bıktım 4-5 yıl sonunda artık çözüm kalmadı.
  • ataman5 kullanıcısına yanıt
    İnanın bu yazdıklarını benim bulunduğum bölge itibarı ile Ttnet de aynı hatta bin beteri Gsm veya tabletten dahi video açamadığımı face nin dahi çalışmadığını hatta ve hatta whatsapp dan mesaj dahi yazamadığımı bilirim şaka gibi lakin hakikatten psikoloji bozan bir durum bedel ödüyorsunuz ama hizmet alamıyorsunuz.

Ben ttnet yüzünden konsol dahi almadım en son Ps3 de kaldım onuda yeğene hediye ettim. Artık tek beklentim standart kullanım ve Netflix 4K da çalışıyor ise benim için uzay çağı.

Ve anladığım yeni yerleşim bölgelerinde altyapısı kuvvetli bir site vs geçmedikten sonra bu dert bitmez 3-5 yıl daha.

Not:bulunduğum bölgede hiçbir GSM operatör ü de sağlıklı çalışmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keyman2 -- 18 Şubat 2019; 23:15:51 >
  • Kablonet bağlatmak isteyenler kesinlikle kutunun içine baksın eğer siyah coexsiel kablo geliyorsa ve amacınız oyun oynamak ise kesinlikle bağlatmayın. Gözünüzle görmeden inanmayın...

Oyunlarda takılmadan oynama garantisi diye reklam yapıyorlar.

İnanmayın çünkü ping sorununuz olursa böyle açıklama giriyorlar...

Normalde paketim 50 mbit download 5 mbit upload her ne hikmetse önceden tam hız verirken şimdi kesiyorlar.

Ama siz upload paketi alınca 15 dak da hatınız 9.1 mbit speed testde 9.8mbit hız alabiliyorsunuz. Yani hattınızdan dolayı değil bilerek kısıtlıyorlar.

Adamlar açıklamaya diyor ki hiç bir internet sağlayıcısı tam hız veremez gibi açıklamalar yapıyorlar. O zaman benim hızım 25mbit 3 mbit düşürün ben upload için 50 mbit geçtim desem bile bana ceza ücreti çıkartıyorlar. Kapatmak istiyorum ceza ücreti çıkartıyorlar. Bence bu taahhüt ortadan kakması gerekiyor. Ki memnundeğilsek ceza ödemeden iptal edip paketi düşürmemiz lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 6 Mart 2019; 6:59:31 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.