Şimdi Ara

UYDUNET-KABLONET PING , YAVAŞLIK SORUNU İÇERİ BUYRUN (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
8
Favori
35.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aradim degisim talep ettim. Speedtest'te artik Turksat gorunuyor. Dedim bir test yapayim online bir oyunda, yine ayni yine 100+ ping var. Anlamadim gitti su isi. Insan kafayi yiyor oyun oynarken.
  • Weltmeister kullanıcısına yanıt
    Hocam süperonline ip si olanlarda öyle bir sıkıntı olmuyormuş bence süperonline ip si talep edin yada denk gelene kadar ip değişimi isteyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AirJET -- 30 Ocak 2017; 16:2:18 >
  • aLoneaqLe kullanıcısına yanıt
    Modem CBW serisinde ZN olansa eğer önce modemi bi fabrika ayarlarına döndür, sonra ip yi tekrar değiştir, sonrada şu aşağıdaki işlemleri yapsana kardeşim.

1- Kablosuz> Temel> STBC Tx'in KAPALI olması gerekiyor.
    2- Durum> Güvenlik> Güvenlik Duvarı Koruması KAPALI.
    3- Gelişmiş> Seçenekler> Üstteki seçeneklerdeki etkin kutucuğunun işaretli olmaması gerekiyor.
    4- Güvenlik Duvarı> Temel Kurulum> IPv4 Güvenlik Duvarı Koruması KAPALI.
  • Valla ne yaptıysam olmadı 1 buçuk haftadır rezaletim devam ediyor üstelik 10 Mbit Sınırsız kullanıyorum AKN yok yani. Yoğun olmayan saatlerde normal ama akşam saatlerinde rezalet.

UYDUNET-KABLONET PING , YAVAŞLIK SORUNU İÇERİ BUYRUN
  • quote:

Orijinalden alıntı: AirJET

Hocam süperonline ip si olanlarda öyle bir sıkıntı olmuyormuş bence süperonline ip si talep edin yada denk gelene kadar ip değişimi isteyin

Tekrar degisim talep edecegim simdi. Sinirlerim alt ust oldu, zaten ulkenin interneti yavaslikta cigir acmis bir de pingle ugrasiyoruz.
  • Arkadaşlar modemi kapatıp açtığınızda yeni IP alma olayı Uydunet'te yok mu?
  • Hayır yok bir nevi sabit ip gibi... Değişiklik istemediğin sürece aynı ip ile devam ediyorsun...
  • SysEdit kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/uydunet-ip-degistirmeyi-buldum-router-da-denenmistir--65761445
    Burdaki yöntem işe yaramıyor mu acaba? Deneyebilir misiniz?
  • Orada modemin mac adresini değiştiriyorsunuz. Çok sağlıklı bir değişim olacağını sanmıyorum. Çağrı merkezini aramanız daha iyi olacaktır.

• Uydunet bağlantılı bir tanıdığın evinde test etme şansım oldu. Modemin WAN-MAC adresini değiştirerek yeni bir IP adresi alabiliyoruz ancak alabileceğiniz adresler sınırlı. MAC adresi şu şekilde 00:00:00:00:00:00. Yani kombinasyon hesabıyla, C(16,12); 1820 adet farklı MAC adresi düşünülebilir ama modemin kendi MAC adresinin altına farklı IP vermiyor galiba. Yani modemin kendi MAC adresi 5f:3c:2a:01:19:d2 gibi birşey ise, 4d:2b:1a:00:08:c1 (4, 5'ten düşük d'de f'den düşük...) gibi bir MAC adresiyle yeni IP adresi alınamaz gibi anladım kendi denemelerimden.
  • Arkadaşlar aklı olan varsa uzak dursun bu illet kurumdan. Ne pingi biter ne arızası. 2 haftadır başıma açtıkları düşük hız ve ping sorunuyla uğraşıyorum. Yapmadığım hiç birşey kalmadı. Sırf bende değil tanıdığım 4-5 arkadaşda daha bu sorunlar çıkmaya başladı.
    Gündüz saatlerinde normal olan hız akşam saatlerinde rezalet seviyelerde 1-2 Mbit. Belliki altyapıları yada her neleri varsa yoğunluğu kaldırmıyor. Bir sorunu tam 2 haftadır çözemediler ve halen yaptıkları birşey yok. BTK ve Şikayervar'a şikayet ettim. Daha da ne yapabilirim inanın bilmiyorum. 10 MBit sınırız yani AKN olmayan paket kullanıyorum.
  • Ping sorunu için Ip değişim talep ettim yine 195 ile başlayan IP geldi ve daha da arttı ping daha sonra bu IP bloğundan çıkmak istediğimde ancak fotoğraf falan yollarsam ve istisnayi bir durum olursa 100lü IP bloğundan çıkabilceğimi söylediler yani şuanda tekrar IP değiştirdim ve ping daha da arttı. CSGOda arkadaşlar 40 ping alıyor ben 120.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Daha önceki 46 ile başlayan ip numaram ilehttp://whatismyipaddress.com/tr/ip-im adresinde proxy arkasında görünüyordum... İP değişikliği istedikten sonra 62 ile başlayan ip numarası verildi Telekom numarası olarak görünüyor ve proxy arkasında değilim artık... Sanırım bu proxy dalgası ping artışına sebeb oluyor...

UYDUNET-KABLONET PING , YAVAŞLIK SORUNU İÇERİ BUYRUN

proxy arkasında olduğunuzu nasıl tespit ettiniz ?

siz istanbuldamı yaşıyorsunuz.

• notropil kullanıcısına yanıt
    UYDUNET-KABLONET PING , YAVAŞLIK SORUNU İÇERİ BUYRUN Confirmed proxy server yazıyor ordan anlıyorsunuz... Ben Tekirdağ' dayım...
  • @SysEdit

ok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

UYDUNET-KABLONET PING , YAVAŞLIK SORUNU İÇERİ BUYRUN Confirmed proxy server yazıyor ordan anlıyorsunuz... Ben Tekirdağ' dayım...

Bu dogrumu ? Bende google proxy görünüyor, california oluyor haliyle..66 li ip bloğu

Ping test yapalim bir adresten anlayalim

Edit : PC den yaptım, DNS kablonet DNS i kullandım ve bu adres 94 lü ip gösterdi, proxy arkasındada değil. Kullandığın dns adresine göre değişiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Fox -- 7 Şubat 2017; 20:3:38 >

• 46.196.xx.xx olan ıp numaram. 126'yı arayıp ıp değişimi talebi istememden sonra 46.196.xx.xxx şeklinde değiştirildi. Sorunum hala devam etmekte. Ip'niz otomatik olarak değişiyor biz müdahale edemiyoruz denildi. Her değişim istediğimde 30 dakka bekleyin diyolar. Bekliyorum fişi çıkarıp takıyorum değişmiyor. Tekrar aradığımda "haa dur 1 dk" diyip şimdi fişi çıkarın takın diyolar ondan sonra değişiyor ama yine 46 ile başlayan ıp de sonu değişmiş şekilde ıp yenileniyor ve ping problemim devam ediyor. Tracert kontrolü yaptığımda google.com üzerinden bazen 65-70 alıyorum bazen 60-90-140 civarı alıyorum sürekli değişiyor. Oyunda ise overwatch oynuyorum bu arada avrupa serverı üzerinde. Pingim 65-80 arası değişiyor. Pingimde sıkıntı yok fakat Rtt(round trip time) dediğimiz şey sürekli 80-140-130 civarında dolaşıyor ve sürekli ışınlanma geriye atma sorunlarıyla karşılaşıyorum,lagtan seslerde bile bozulma oluyor. Genelde akşam 20.00-02.00 saatleri arasında yaşıyorum bu problemi. Onun dışındaki saatlerde ping değerim yine 65-75ms civarında oluyor rtt ise 75-85 civarında oluyor.

• yussuf273 kullanıcısına yanıt
    Hocam konu hortlamış biraz ama KabloNetteki o ip bazlı sorun düzeldi. O olay kablonetin tüm yurtdışı çıkışlarında hakkının olmasından dolayı eğer turk telekom çıkışına denk gelirsrz ping oluyordu fakat o sorun düzeldi sanırım artık problem yaratmıyor. Superonline çıkışına geçerseniz tabikide pinginiz azalıcaktır ama lag demişsiniz. Bence sinyal değerlerinizi ve altyapınızı detaylı konttol ettirebilirsiniz. Bide kablonetin ping değerleri superonline kadar düşük değildir. Örneğin bugün arkadaşımla Rainbow Six Siege oynuyorduk o Sonline Ben kablonet aynı şehirdeyiz. O 45 50 ping alırken ben 75 80 alıyodum. Yani ping değerleriniz normal. Lag konusundada bi fikrim yok kablolu bağlanmayı deneyin kablosuzda 30ms ye kadar ping farkı bile oluyo laga da sebep olmuş olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: yussuf273

46.196.xx.xx olan ıp numaram. 126'yı arayıp ıp değişimi talebi istememden sonra 46.196.xx.xxx şeklinde değiştirildi. Sorunum hala devam etmekte. Ip'niz otomatik olarak değişiyor biz müdahale edemiyoruz denildi. Her değişim istediğimde 30 dakka bekleyin diyolar. Bekliyorum fişi çıkarıp takıyorum değişmiyor. Tekrar aradığımda "haa dur 1 dk" diyip şimdi fişi çıkarın takın diyolar ondan sonra değişiyor ama yine 46 ile başlayan ıp de sonu değişmiş şekilde ıp yenileniyor ve ping problemim devam ediyor. Tracert kontrolü yaptığımda google.com üzerinden bazen 65-70 alıyorum bazen 60-90-140 civarı alıyorum sürekli değişiyor. Oyunda ise overwatch oynuyorum bu arada avrupa serverı üzerinde. Pingim 65-80 arası değişiyor. Pingimde sıkıntı yok fakat Rtt(round trip time) dediğimiz şey sürekli 80-140-130 civarında dolaşıyor ve sürekli ışınlanma geriye atma sorunlarıyla karşılaşıyorum,lagtan seslerde bile bozulma oluyor. Genelde akşam 20.00-02.00 saatleri arasında yaşıyorum bu problemi. Onun dışındaki saatlerde ping değerim yine 65-75ms civarında oluyor rtt ise 75-85 civarında oluyor.

sinyal değerlerinize bakabiliriz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.