Şimdi Ara

UYDUNET-KABLONET PING , YAVAŞLIK SORUNU İÇERİ BUYRUN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
8
Favori
35.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İp değişikliği için aradım ve ip imi gene 24 lü bir ip verdiler gene ping aynı 90+
  • quote:

Orijinalden alıntı: xians35

İp değişikliği için aradım ve ip imi gene 24 lü bir ip verdiler gene ping aynı 90+

Benim de öyle şu an. Bende de yüksek ping. Bıraktım artık uğraşmayı illalalh geldi biri çözüm bulursa artık ben de onu yaparım kabullendim durumu.
  • inanilmaz yavas internet suan deli ettiler lolde csde pingde yok resmen 5-10 snaiye oyun donup geri geliyor rezalete bak
  • Aynı sorunu yaşıyorum bugün evime teknik ekip geldi normal diyor anlam veremiyorum oyunumun 10 saniye geriden gelmesinin neyi normal acaba
  • Şuan ben kablonet ip bloğundayım superonline yani 212 bloğu daha mı iyi bilgisi olan cevaplayabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende aynı sorundan muzdaribim. 1 haftadır yapmadığım şey kalmadı(mail atmaktan tutunda, şikayetvar'a yazmaya kadar) Benim IP de şu an 62.248 diye devam ediyor ve muazzam bir lag var. Bir haftada 444 0 126'yı 30-40 kere aramışımdır abartısız. Şimdi sizin dediğiniz gibi aradım IP değişim istedim. Bakalım düzelecek mi, düzelirse buradan bildiririm.

Edit: Sanırım düzeldi arkadaşlar. Şu an 46'lı bir IP kullanıyorum.
  • 178 ile başlıyor benimki ama ping sıkıntım var. Yer izmir karşıyaka. CS GO'da 100 ping altını göremiyorum, 40-50 bile olurdu önceden.

• Bugün iğrenç tek kelimeyle uydunet. Overwatchta 60-70 civarı gezen pingim 100ün altına inmiyor. Hadi sabit kalsa yine iyi sürekli dalgalanıyor ve packet loss göstergesi de yanıp duruyor. 130-140lara falan zıplıyor arada. Lagdan ve kayıptan oyun oynanmıyor. 94lü ip bloğundaydım değişim istedim ipnin sadece son 2 hanesi değişti ve tabi ki hiçbir işe yaramadı. Umarım genel cuma akşamı yoğunluğundan veya blizz serverlarından kayanklanan bir sebeptendir yoksa çekilecek gibi değil. Aylardır aynı ipde güzelce oynarken bugün nolduysa karakter atlaya atlaya gidiyor, oyun bazı sesleri yutuyor vs...
  • 4-5 aylık uydunet kullanıcısıyım, ilk 2 aydan sonra ping sorunları yaşamaya başladım. Son 1 aydır akşamları rezalet durumda. Haftada rahat 3-4 defa kesintinin yanı sıra, özellikle akşam saatlerinde sürekli ping dalgalanıyor. Ancak 00:30-01:00 sularında iyileşip sabit 57 ping oluyor. O saate kadar 150-220'leri görüyor, kimi zaman ping artışlarını 2 ila 10 saat arasında değişen kesintiler takip ediyor. Arayınca bölgesel arıza diyorlar...

Bu konuyu gördükten sonra arayıp ip değişimi talep ettim, 46 ile başlayan adresim vardı ve yeni adres aynı rakamla başlıyor. Ping değerim an itibariyle WoW için 98-120 arasında oynuyor.

Abone olmayı düşünenlerin bilgisine.

Lokasyon; İstanbul/Avcılar Merkez
  • Hocam birde şöyle bir durum var. Malum uydunet F/P olarak son dönemde biraz daha fazla tutuldu. Bunun üzerine kullanıcı sayısı arttı ve bölgeler bunu kaldırmamaya başladı. Fatih'de oturuyoruz bu sorun bizde de mevcuttu bölge ayrımları yaptılar ve sıkıntı düzeldi. Sanırım sizin sıkıntınız IP'den çok bu yüzden gibi duruyor. Fakat 2016 yılından itibaren bizim bölgemizde son sürat bir kötüleme söz konusu. Benim gibi Fatih'de uydunet düşünen arkadaşlar varsa 2 kere düşünmelerini tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schumii

Hocam birde şöyle bir durum var. Malum uydunet F/P olarak son dönemde biraz daha fazla tutuldu. Bunun üzerine kullanıcı sayısı arttı ve bölgeler bunu kaldırmamaya başladı. Fatih'de oturuyoruz bu sorun bizde de mevcuttu bölge ayrımları yaptılar ve sıkıntı düzeldi. Sanırım sizin sıkıntınız IP'den çok bu yüzden gibi duruyor. Fakat 2016 yılından itibaren bizim bölgemizde son sürat bir kötüleme söz konusu. Benim gibi Fatih'de uydunet düşünen arkadaşlar varsa 2 kere düşünmelerini tavsiye ederim.

Fatih'de tam olarak hangi mahallede oturuyorsunuz acaba ? Ben Şehreminide oturuyorum buraya uydunet daha yeni yeni fiber altyapı getiriyor , geçmeyi düşünüyordum . Sizin yorumunuzu gördüm açıkçası şuan tereddütlerdeyim

• Ping işi başa bela

• Az önce kapıya superonline geldi,apartmana gelmiş

Sanırım uyduneti iptal edicem ping yüzünden,umarım pişman olmam

• Beyler bu hiçbir videonun yüklenmeme sorunu bende mi var bir tek? Videoyu açıyorum kullandığı bantgenişliği saniyede 38KB falan nedir bu ya bir haftadır böyle?
  • İpniz KabloNet e geçene kadar üşenmeyin değiştirin. Eninde sonunda düzeliyor.

• bende suan komsumla ortak kullanıyorum bendede aşırı derecede ping var ttnet kullanıyoruz bence genel bir sıkıntı var
  • bseeek B kullanıcısına yanıt
    Nereden anlıyoruz geçtiğini? Trace route yaparken statik.turktelekom.com.tr diye iplerden geçiyor benim yurtdışına oranın türksat falan mı olması gerek?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Speedtest Web sürümünde sol alt köşede yazıyor. Hanginip bloğunda olduğunuz.

• Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    Fatih'de Zeyrek Mah. oturuyorum. Fatih Camii'nin 3 sokak altında oluyor. Aramız uzak sayılır. 2016 yılına kadar çok mükemmeldi hizmetleri ama geçen sene ve bu senede rezalet bir yapıya büründüler. 1-2 saatte bir internet kopar. Sürekli arıza olur akşam eve gelirsiniz internet olmaz, gece 11'de kesilir sabah 8-9 anca gelir. Şu anda bana 2-3 Mbit hız gelmekte 10 Mbit sınırsız kullanıyorum (akn olmayan paket) düşünün artık:S 1 haftadır bunlarla uğraşıyorum. Verdikleri cevap ise "tanımlama hatası var". Düzelteceklerini söylüyorlar hala bekliyoruz. Sizin orası biraz uzak kalıyor bize belki iyidir belki de burası gibidir bilemem artık biraz şans işi. 14 gün cayma süresi varsa ücret ödemeden denenebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schumii

Fatih'de Zeyrek Mah. oturuyorum. Fatih Camii'nin 3 sokak altında oluyor. Aramız uzak sayılır. 2016 yılına kadar çok mükemmeldi hizmetleri ama geçen sene ve bu senede rezalet bir yapıya büründüler. 1-2 saatte bir internet kopar. Sürekli arıza olur akşam eve gelirsiniz internet olmaz, gece 11'de kesilir sabah 8-9 anca gelir. Şu anda bana 2-3 Mbit hız gelmekte 10 Mbit sınırsız kullanıyorum (akn olmayan paket) düşünün artık:S 1 haftadır bunlarla uğraşıyorum. Verdikleri cevap ise "tanımlama hatası var". Düzelteceklerini söylüyorlar hala bekliyoruz. Sizin orası biraz uzak kalıyor bize belki iyidir belki de burası gibidir bilemem artık biraz şans işi. 14 gün cayma süresi varsa ücret ödemeden denenebilir.

Cevap için teşekkürler , benim buraya uydunet daha yeni altyapı döşüyor , umarım sizin anlattığınız sıkıntılar burada yoktur . Dediğiniz gibiyse cayma süresini kullanıp iptal ederim .

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.