Şimdi Ara

Toyota Avensis 1.6 ? Opel İnsignia 1.4 ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
3.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bir yakınım adına bir araç alınacak. bizde arada kullanacağız.
    beklentimiz öncelikle genişlik, konfor ve sağlamlık. yakıt tüketimi ve servis ilgiside önemli. ortalama bütçe 60-65 bin tl.
    otomatik olsun diye bir talebimiz yok. motor 1.6 üzeri olmamalı.

avensis 1,6 132 hp ve insignia 1.4 140 hp. olarak 2 araç hoşumuza gitti.
    ivmelenme olarak da hızlı olsun diye bir takıntımız yok. dediğimiz gibi ama hedef arabanın problem çıkartmaması. ortadoağu ve amerikada japon araçlar çok sevilir sebebi ise sağlam olmalarıdır. ülkemizde ise ağırlıkla avrupa araçlar seviliyor ve çok tutuluyor. ikisininde ortası yokmudur? farklı öneriniz de olursa yazabilirsiniz.

daha alt segment pek düşünülmüyor çünkü büyük araç olması lazım.

saygılarımla.

• Bu konuda ki arkadaş ta Sizin gibi Insignia ve Avensis arasında kalmıştı, Avensis aldılar.

Yerinizde olsam(ki öyleyim Eylül ayında D sınıfı araç alacağım) Avensis derdim.

Insignia makyajlanacak bir de o var.

http://forum.donanimhaber.com/m_65500213/mpage_1/f_/key_//tm.htm#65500213
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

Bu konuda ki arkadaş ta Sizin gibi Insignia ve Avensis arasında kalmıştı, Avensis aldılar.

Yerinizde olsam(ki öyleyim Eylül ayında D sınıfı araç alacağım) Avensis derdim.

Insignia makyajlanacak bir de o var.

http://forum.donanimhaber.com/m_65500213/mpage_1/f_/key_//tm.htm#65500213

yazdığınız konuya baktım
    genelde bir markette girilen cinsel bir ilişki
    prezervatif yerine bayan çorabı kullanılması ve
    fake bir gebelikten bahsedilmiş.

beni kurtarmıyor bu yorumlar maalesef.

mümkünse kullanıcı görüşlerini alalım.

• İkisi de d sınıfı, kaliteli konforlu araç. Aralarında çok fark bulamazsın ama sırf motoru için avensis alınır. Hem tüketim hem performans artısı olmadıktan sonra turbo riskine girmeye hiç gerek yok bence. Avensisin lpg uyumlu olması çok büyük avantaj.
  • İnsignianın makyajlı versiyonu birkaç güne ortaya çıkacak. Beklemekte fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1193

İnsignianın makyajlı versiyonu birkaç güne ortaya çıkacak. Beklemekte fayda var

o sebepten dolayı fiyatlarda bir indirim yapma hevesleri var. ama sanırım bu yılın sonunda gelecek bu makjaylı seri?
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.Düzen

quote:

Orijinalden alıntı: 1193

İnsignianın makyajlı versiyonu birkaç güne ortaya çıkacak. Beklemekte fayda var

o sebepten dolayı fiyatlarda bir indirim yapma hevesleri var. ama sanırım bu yılın sonunda gelecek bu makjaylı seri?

Ülkemize ne zaman gelir bilmiyorum. Ama internette spy fotoları uzun süredir dolaşıyor, tanıtılmasına çok az kaldı.

• Görünüş olarak İnsignia muhteşem ama içi bana çok dar geldi, avensis mantıklı bir tercih gibi görünüyor .. lpg uyumu özellikle önemli bir artı , yine de ben ikisi arasında kalsam insignia alırdım
  • tabikide avensis
  • hocam kriterlerinize en uygun araç avensis gibi görünüyor. daha geniş, lpg uyumluluğu avantajı var. insigniada ise kasa değiştirmesi yakın olması dezavantaj. eski bir opel kullanıcısı olarak servis ilgisi aynı diyebilirim.
    ama ben olsam turbolu araç alırım o ayrı (bu arada ben de avensis kullanıcısıyım)
  • quote:

beklentimiz öncelikle genişlik, konfor ve sağlamlık. yakıt tüketimi ve servis ilgiside önemli.

avensis daha ağır basıyor, özellikle servis ilgisi toyotada çok iyi.
  • quote:

merhabalar.

beklentimiz öncelikle genişlik, konfor ve sağlamlık. yakıt tüketimi ve servis ilgiside önemli. ortalama bütçe 60-65 bin tl.

ivmelenme olarak da hızlı olsun diye bir takıntımız yok. dediğimiz gibi ama hedef arabanın problem çıkartmaması. ortadoağu ve amerikada japon araçlar çok sevilir sebebi ise sağlam olmalarıdır. ülkemizde ise ağırlıkla avrupa araçlar seviliyor ve çok tutuluyor. ikisininde ortası yokmudur? farklı öneriniz de olursa yazabilirsiniz.

saygılarımla.

Kriterlere bakalım.
    Servis ilgisi: insignia getti.
    Yakıt tüketimi: lpg uyumu var avensisin.
    Sorunsuzluk: ikisi de iyi.
    konfor sağlamlık: ikisi de iyi.
    Genişlik: insignia getti.
    Tutulur mu 2. el mi galerici miyiz değer kaybı hebede hübüdü: ikisi de galerici arabası,her türlü satılır.
    Avensis alınır,hayırlı olsun.

• Yurtdisinda bu sinif arabalarin hepsinin fiyati yakin
    Sadece audi a4 biraz yukarda
    Cogu kisi avensis onermekte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha bugün aklımda ayni iki secenek vardi. Hatta konu acmayi bile düşünüyordum. Neyse gerek kalmadi

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

merhabalar.

saygılarımla.

Kriterlere bakalım.
    Servis ilgisi: insignia getti.
    Yakıt tüketimi: lpg uyumu var avensisin.
    Sorunsuzluk: ikisi de iyi.
    konfor sağlamlık: ikisi de iyi.
    Genişlik: insignia getti.
    Tutulur mu 2. el mi galerici miyiz değer kaybı hebede hübüdü: ikisi de galerici arabası,her türlü satılır.
    Avensis alınır,hayırlı olsun.

@shadowgesit. KAsten mi yapıyorsun bilmiyorum ama bazı bilgi eksikliklerin acayip net.

Servis İlgisi: Servisten servise değişir. 2 yıldır Opel kullanıyorum, servis ilgisi çok üst düzeyde. Çok memnunum.
    Yakıt tüketimi: İnsignia'nında LPG uyumu var. Çünkü direk enjeksiyon değil. Hatta fabrika çıkışlı LPG li bile var, tek yapılması gereken sübap, ve İnsignia daha az yakar.
    Genişlik: İnsignia herhangi bir C sınıfı araçtan daha geniş. En geniş C sınıfı aracı düşün, şimdide ondna daha geniş bir araç, al sana İnsignia. Neymiş, İnsignia genişmiş.
    İkinci el: Avensis ikinci elde ölü bir araç. Tutulmuyor. İnsignia ikinci elde bariz olarak daha iyi. Yani ikiside galerici arabası değil. Avensis piyasası olmayan bir araç.

Avensis alınmaz. Hayırlı olsun.

• ben her zaman söylemişimdir.
    opel alacak adam toyota, toyota alacak adamda opel almaz (istisnalar kaideyi bozmaz, benim tecrübem bana bu cümleyi kurduruyor, aksini ispat çabasına girecek arkadaşlar yorulmasın lütfen)
    gidin iki aracıda kullanın eminim arada kalmayacaksınız o yada bu diyeceksiniz
    kendimden örnek vereyim hem avensis hemde insignia kullandım.
    bana avensis hiç bir şekilde hitap etmiyor.
    diğer kriterler (servismiş, parçaymış,yakıtmış) ikinci planda bence.
    o yüzden yineleyeyim iki araçlada bir tek test sürüşü yaparsanız sonuca ulaşırsınız.
    hakkınızda hayırlısı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 29 Mart 2013; 0:21:49 >
  • Hocam Opel İnsignia 1.4 T kullanıcısı idik. Araba 5000 kmdeydi. Ş.içi ort. yakıt tüketimi 7.8lt falandı. Yol bilgisayarı verisi. Arabanın performansı gayet
    yeterli geliyor. Donanımıda iyi bir düzeyde. Olabilecek bir çok şey var. Çok extreme şeyler yok. Mesela AFL farlar gibi o da opsiyonel zaten. Avensis'te
    kullanmıştık. Ama eski kasası 2006 model vardı. Avensis olduğu zaman küçük olduğum için pek bir şey hatırlamıyorum. Ama güzel araba idi.
    Ve bence yeni Avensis'ten daha çok tutulmuştu. Bana göre. O yüzden bu ikisinden ben Opel İnsignia'yı seçerdim.
  • avensisi tarif etmissiniz, saglamlik servis yakit genislik konularinda avensis one cikar . insignia nin yakisikliliktan baska albenisi yok . uzun yillar her turlu hizmet etsin derseniz avensis yok sekli semali onemli arada fotograf cektirim arabamla derseniz insignia.

• kullanmadım ama bana avensiz daha ağır basıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

ben her zaman söylemişimdir.
    opel alacak adam toyota, toyota alacak adamda opel almaz (istisnalar kaideyi bozmaz, benim tecrübem bana bu cümleyi kurduruyor, aksini ispat çabasına girecek arkadaşlar yorulmasın lütfen)

Benim de tecrübelerim bu yönde. Avensis alacak kişi, genellikle s40, passat, superb gibi kaslı ve ağır görünen araçların görünümünü beğeniyor. insigniayı beğenenler ise mazda6 türü şık ve agresif görünümlü araçlarla ilgileniyor.

ilk 5 yıllık zaman dilimi için, iki araç arasında öyle ahım şahım farklar yok. insignia daha konforlu, avensis daha sağlam. ama yukarıda yazdığım nedenle, bu seçimde, teknik verilerin hiç değeri yok.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.